Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Stadion Narodowy Na Służewcu ?, Plany zmiany lokalizacji
     
etubel
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 605
Nr użytkownika: 23.553

Przemyslaw Mazur
Stopień akademicki: mgr
Zawód: archiwista
 
 
post 29/10/2007, 13:49 Quote Post

Jak wszystkim wiadomo obecna prezydent Miasta Stołecznego wpadła na pomysł zmiany lokalizacji Stadionu Narodowego. Zamiast na Pradze zaproponowała Wawer, Łomianki lub Służewiec. Problem w tym że plany zagospodarowania okolicy wokół projektu praskiego są już niemal gotowe, a sporządzenie nowych zajmie sporo czasu, którego jak również wiadomo nie mamy zbyt wiele. Zegar nieubłaganie tyka, a z każdą chwilą zbliżamy się do mistrzostw 2012. Gronkowiec-Tango argumentuje swoją propozycje znacznymi kosztami gruntów, które w jej przekonaniu powinno się przeznaczyć pod budowe luksusowych apartamentowców. Jak zatem interpretować jej koncepcje ? Rzeczywista troska czy też kolejny interes w stylu ex-platformersa Piskorskiego ?
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Danielp
 

born in the PRL
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.499
Nr użytkownika: 1.267

 
 
post 29/10/2007, 14:17 Quote Post

QUOTE(etubel @ 29/10/2007, 13:49)
Jak wszystkim wiadomo obecna prezydent Miasta Stołecznego wpadła na pomysł zmiany lokalizacji Stadionu Narodowego. Zamiast na Pradze zaproponowała Wawer, Łomianki lub Służewiec. Problem w tym że plany zagospodarowania okolicy wokół projektu praskiego są już niemal gotowe, a sporządzenie nowych zajmie sporo czasu, którego jak również wiadomo nie mamy zbyt wiele. Zegar nieubłaganie tyka, a z każdą chwilą zbliżamy się do mistrzostw 2012. Gronkowiec-Tango argumentuje swoją propozycje znacznymi kosztami gruntów, które w jej przekonaniu powinno się przeznaczyć pod budowe luksusowych apartamentowców. Jak zatem interpretować jej koncepcje ? Rzeczywista troska czy też kolejny interes w stylu ex-platformersa Piskorskiego ?
*


A po co w stolicy dwa stadiony piłkarskie o pojemności pow. 35 tys. ? Rozbudować (w domyśle dofinansować przez miasto/ew. państwo) stadion Legii do pojemności tych 50 tys. + doposażyć go aby mogły być na nim przeprowadzana zawody LA i dokończyć modernizację Stadionu Śląskiego. A na miejscy Stadionu X lecia postawić porządną salę sportowo-widowiskową na kilkanaście tys. miejsc.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
NELSON
 

kot bojowy
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 922
Nr użytkownika: 20.599

Zawód: EMIGRANT
 
 
post 29/10/2007, 14:38 Quote Post

Rowniez uwazam, ze pieniadze powinny byc przeznaczone na stadion Legii.Typowo pilkarski stadion.Na cholere Stadion Narodowy?
Rozbawilo mnie niedawno oswiadczenie pani Jakubiak, ze powstanie Narodowy, w calosci sfinansowany z budzetu panstwa i kosztowal bedzie miliard.Skad ona wziela taka rowna cyfre?To tylko swiadczy o jej niekompetencji i braniu sumy kosztorysowej z sufitu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 29/10/2007, 17:38 Quote Post

Zaraz zaraz - problem nie polega na tym, czy budować stadion, czy nie budować stadionu. Nie odwracajcie kota ogonem. Problem polega na tym, że Platformersi, wcale nie negując potrzeby zbudowania tego obiektu, nagle stwierdzają, że należy zmienić miejsce planowanej inwestycji. A przyczyny są dla mnie mocno niejasne.

Tereny dawnego stadionu dziesięciolecia to idealne miejsce na taką inwestycję. Położone w samym centrum miasta, doskonale skomunikowane - między dwoma mostami. a przede wszystkim sąsiadujące z dworcami kolejowymi. Na dodatek jest jasna sytuacja prawna, nie trzeba by toczyć już żadnych batalii. Do tego dodać należy jeszcze świetny projekt architektoniczny.
A Służewiec? Komunikacja do d..., a projektów ani śladu!

Dlatego, jak porównuję warunki na Pradze i na Służewcu, to mój wniosek co do przyczyn takiej ewentualnej decyzji jest tylko jeden - korupcja. Kawał ziemi w tak genialnym punkcie stolicy, jak właśnie Port Praski i Stadion, to szalona gratka dla deweloperów. Jak postawi się tam stadion i halę sportową, to kolesie na tym nei zarobią.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
NELSON
 

kot bojowy
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 922
Nr użytkownika: 20.599

Zawód: EMIGRANT
 
 
post 29/10/2007, 17:46 Quote Post

W porzasiu Ironsidzie .To w koncu twoja parafia.Z tego co mi jednak wiadomo, to grunty na ktorych planuje sie postawic Stadion(obok 10 lecia) sa bagienne i niestabilne!Nie wiem czy uzbrojenie tego terenu jest wykonalne w jakims sensownym czasie.Stadion posiada swoja wage i tego wymaga!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
gregski
 

Pirat of the Carribean
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.067
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO
 
 
post 29/10/2007, 17:49 Quote Post

Moim zdaniem - rozbudować Legię!
Wyjdzie taniej.
A po za tym co później robić ze "Stadionem Narodowym"? Imprezy będą się na nim odbywały 2-3 razy w roku, nie częściej, a kasa na utrzymanie takiego obiektu idzie ogromna!
Co z pozostałym czasem?
Wydzierżawić go kupcom?
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 29/10/2007, 17:55 Quote Post

Z tego co mi jednak wiadomo, to grunty na ktorych planuje sie postawic Stadion(obok 10 lecia) sa bagienne i niestabilne!

- Malbork stawiano na takim gruncie, że jak się wkopałeś w ziemię na 1 metr, to już stała w dołku woda. A Malbork stawiano na początku XIV wieku wink.gif

Na poważnie: sama bryła stadionu X lecia jest straszliwie ciężka, bo to jest po prostu kupa gruzów ze Starówki. A jakoś przez te 53 lata nic się nie obsunęło, ani nie zapadło.

I jeszcze raz podkreślam - ja nie chcę teraz roztrząsać zasadności budowania stadionu narodowego. Decyzję o jego budowie podjęto - słuszną czy nie, dla tego tematu nie ma to znaczenia. Tu chodzi o to, dlaczego zmienia się miejsce inwestycji z doskonałego na kiepskie?? Swoją teorię wyłożyłem powyżej. Dodać jeszcze mogę (bo wtedy zapomniałem), że dziwnym trafem PO nie zająknęła się o tym przed wyborami.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
NELSON
 

kot bojowy
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 922
Nr użytkownika: 20.599

Zawód: EMIGRANT
 
 
post 29/10/2007, 18:01 Quote Post

Bryla stadionu X lecia trzyma sie na gruzie z polowy Warszawy, wrzuconym w to bagno wlasnie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Crazy Horse
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 66
Nr użytkownika: 22.022

Marcin
 
 
post 30/10/2007, 0:01 Quote Post

QUOTE
Z tego co mi jednak wiadomo, to grunty na ktorych planuje sie postawic Stadion(obok 10 lecia) sa bagienne i niestabilne!Nie wiem czy uzbrojenie tego terenu jest wykonalne w jakims sensownym czasie.Stadion posiada swoja wage i tego wymaga!

Do tego co napisał Ironside mogę jeszcze dodać, że to nie jest argumentem PO-wców. Twierdzą oni, że na tym terenie powinny zostać zbudowane apartamentowce. No to jak to, stadion nie może powstać, a apartamentowce mogą?

Co do takich kuriozalnych lokalizacji jak Wawer, Białołęka i Łomianki: połączenie głównego obiektu euro 2012 z centrum Warszawy jedną nitką spowoduje prawdziwą katastrofę komunikacyjną porównywalną ze stanem Zakopianki po Sylwestrze.

"Stadiony powstają dzisiaj poza centrami miast" - argumentuje HGW wraz z chórem innych platformersów. Z tym że w większości znanych miast centrum i jego okolice są ściśle zabudowane (m.in. obiektami sportowymi, a jakże). Warszawa ma dziury nawet w samym śródmieściu. Dobrym pomysłem na wypełnienie tych luk jest budowa centrów handlowo-usługowych, muzeuów, obiektów sportowych i innych funkcji centrotwórczych. "Sypialnie" miasta powinny być skupione w pewnej odległości od śródmieścia, czyli na Mokotowie, Żoliborzu, Woli, Ochocie itd. Jeśli jednak HGW długo porządzi w Warszawie, to będziemy mieli sytuację odwrotną - będziemy jeździć na przedmieścia dla rozrywki i wracać do centrum na noc biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Wartburg
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 38
Nr użytkownika: 8.158

 
 
post 30/10/2007, 7:19 Quote Post

Popieram Ironside'a - ostatnio chyba często, to słyszy (czyta) rolleyes.gif .

Co do pomysłu powiększenia pojemności stadionu Legii do 50 tys, to pamiętam, że jakiś czas temu były głosy, iż to będzie szkodliwe dla otoczenia stadionu i zakłóci harmonię tego miejsca, czy jakoś tak (nie znam się) .
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
NELSON
 

kot bojowy
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 922
Nr użytkownika: 20.599

Zawód: EMIGRANT
 
 
post 30/10/2007, 7:36 Quote Post

Najbardziej sszkodliwi dla otoczenia to sa obecni(i byli)kibole Legii.Budowa nowoczesnego i duzego stadionu pozwolilaby zmarginalizowac w jednym sektorze cale to chamstwo i umozliwilaby przyjscie na stadion normalnym kibicom.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.503
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 30/10/2007, 7:39 Quote Post

A czemu w ogóle budować stadion w Warszawie? Dla tej garstki co chodzi na mecze (no i przy okazji demoluje otoczenie). Stadion narodowy w Chorzowie!!! Przynajmniej na południu ludzi piłka interesuje..
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
etubel
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 605
Nr użytkownika: 23.553

Przemyslaw Mazur
Stopień akademicki: mgr
Zawód: archiwista
 
 
post 30/10/2007, 9:10 Quote Post

Carantuhill: "A czemu w ogóle budować stadion w Warszawie? Dla tej garstki co chodzi na mecze (no i przy okazji demoluje otoczenie). Stadion narodowy w Chorzowie!!!"

Z bardzo prostej przyczyny: Warszawa jest Stolicą i właśnie tu powinno odbyć się otwarcie mistrzostw.

Ironside: "Dlatego, jak porównuję warunki na Pradze i na Służewcu, to mój wniosek co do przyczyn takiej ewentualnej decyzji jest tylko jeden - korupcja. Kawał ziemi w tak genialnym punkcie stolicy, jak właśnie Port Praski i Stadion, to szalona gratka dla deweloperów. Jak postawi się tam stadion i halę sportową, to kolesie na tym nei zarobią."

Jak dla mnie trafiłeś w sedno problemu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Crazy Horse
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 66
Nr użytkownika: 22.022

Marcin
 
 
post 30/10/2007, 9:13 Quote Post

QUOTE
A czemu w ogóle budować stadion w Warszawie?

Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, że mistrzostwa Europy omijają stolicę kraju, w którym się odbywają. Nawet jeśli niektórzy obywatele tego kraju mają na punkcie swojej stolicy niezdrową obsesję biggrin.gif

Sprawa stadionu jest prosta: albo nowy stadion powstanie tam, gdzie był planowany albo Euro ominie Warszawę. Proponowane lokalizacje są wyjęte z kapelusza. HGW chyba nie zdawaje sobie sprawy z tego, ile może trwać samo uregulowanie spraw własności gruntów. Moim zdaniem HGW działa wbrew interesowi miasta, którego jest prezydentem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
NELSON
 

kot bojowy
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 922
Nr użytkownika: 20.599

Zawód: EMIGRANT
 
 
post 30/10/2007, 9:55 Quote Post

Do warszawiakow.
A postawcie se go gdzie chcecie!Widzial ktos ten ostatni projekt?Zbaraz przy tym to jest maly pikus.Chcecie taki koszmarek? Prosze bardzo!
Acha!Zeby mi nie bylo biadolenia, kiedy kafary od 6 rano do 22 wieczorem, przez 2 lata beda bily pale, coby ten koszmar bylo na czym oprzec.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej