Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Najgorszy wladca w historii
     
axsas
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 74
Nr użytkownika: 4.525

Stopień akademicki: James Bond
Zawód: milosny
 
 
post 21/03/2005, 11:57 Quote Post

Nie wiem chciałbym sie dowiedzieć
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
sadat
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 62
Nr użytkownika: 3.394

 
 
post 21/03/2005, 12:03 Quote Post


Hmmmm...
Wladcow kiepskich bylo wiecej niz dobrych, wiec mozna by dlugo wymieniac.
Mnie najbardziej "ujal" Cesarz obecnej Republiki Srodkowoafrykanskiej, czyli Bokassa, ktory raz ze wladal najbiedniejszym krajem Afryki, dwa- byl starannie wyksztalconym na Sorbonie, trzy- doprowadzil swych poddanych do jeszcze wiekszej nedzy, cztery- dopuszczal sie do kanibalizmu (konsumowal male paluszki swych poddanych "na przysmak"), piec- mimo biedy swego kraju mial napoleonsko-cesarskiego hopla i wydawal kupe kasy na ceremonialy.
Polaczenie wyksztalcenia i wlasnej wiedzy z ignorancja i glupota- to mieszanka dla mnie trudna do zniesienia.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Polidaktyl
 

Teoretyk Kabaretu
*****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 625
Nr użytkownika: 2.700

Zawód: Kierownik Literacki
 
 
post 21/03/2005, 12:23 Quote Post

Oj długo by wymieniać co do wychowanków Sorbony może jeszcze Pol-Pot o tyle zły że przytachał się z końca świata na drugi koniec żeby UMYŚLNIE robić to co robił, zamiast pozostać tam gdzie był po studiach coś ta Sorbona niebezpieczna
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Akir
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 49
Nr użytkownika: 3.596

 
 
post 22/03/2005, 21:11 Quote Post

Jesli mowa o polskich władcach to myślę że Sasi są bezkonkurencyjni,dureń Herman oddał korone...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
P.V. Maro
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 157
Nr użytkownika: 3.504

 
 
post 24/03/2005, 14:11 Quote Post

Hm... Z polskich "geniuszy" to z pewnością dzisiejszy komuch "kwachu" u mnie ma 1 miejsce razem z Jruzzelem... Ze sarszych panów to z pewnością Herman...
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
josip
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 244
Nr użytkownika: 3.146

 
 
post 27/03/2005, 7:41 Quote Post

Jeżeli już trzeba wybierać kogoś z grona tych nieudaczników,to moim niezmiennym kandydatem był i jest niejaki Michał Korybut Wiśniowiecki.To królisko chyba nad niczym nie panowało.Można rzec on siedział na tronie,a rządził kto chciał.Dziś jest podobnie,tylko "król" nazywa się inaczej.Reszta...wypisz,wymaluj...

Pozdrawiam. ph34r.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
krzystofer
 

Semper Invictus
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.602
Nr użytkownika: 1.005

 
 
post 24/05/2005, 16:23 Quote Post

Najgorszy władca to taki:
- który ma bardzo słabą ocenę wśród swoich poddanych
- doprowadził swój kraj do ruiny

Te wymagania spełnia np z władców polskich August III. Władcy europejscy to np Jan bez Ziemii. Natomiast takim władcą, który by z wszystkich najgorzej wypadał, niezręczny polityk, okrutnik etc. to (choć nie władca tylko I sekretarz) Bierut.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Ciunek
 

Warszawski jegomość
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.230
Nr użytkownika: 4.721

Stopień akademicki: :-)
Zawód: sobie znany
 
 
post 8/06/2005, 20:51 Quote Post

Na pewno było ich wielu. Od Starożytności do czasów praktycznie dzisiejszych, teraźniejszości. Dużo łatwiej wymienić najgorszego niż najlepszego. Ja chyba oprę się na starożytnym Rzymie.
Myślałem nad Neronem, który spalił Rzym dla natchnienia.
Jednak debeściak i numero uno jest Kaligula, który mianował Konia Konsulem ph34r.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Jasnogród
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 861
Nr użytkownika: 50

 
 
post 8/06/2005, 20:58 Quote Post

QUOTE
Myślałem nad Neronem, który spalił Rzym dla natchnienia.

confused1.gif

A Hitler ? Wyszło mu zupełnie nie to,czego chciał.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
macias
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 200
Nr użytkownika: 7.060

Zawód: uczen
 
 
post 13/06/2005, 13:23 Quote Post

Jaki był najgorszy władca? W Polsce do tego miana mogą kandydować:Mieszko II,Władysław Herman,Konrad Mazowiecki,Ludwik Węgierski, Władysław Warneńczyk,Jan Olbracht, Aleksander,Henryk Walezy, Jan Kazimierz,Michał Korybut Wiśniowiecki,August II i III.A na świecie np.Iwan Grożny,Ludwik XVI czy Napoleon III.Pozdrawiam!!!
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Tokugawa
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 50
Nr użytkownika: 7.257

 
 
post 14/06/2005, 20:49 Quote Post

Moimi kandydatami sa Konrad Mazowiecki oraz Michal Korybut Wisniowiecki,zakladajac oczywiscie ,ze najgorszymi wladcami w dziejach Polski. Ten pierwszy za to,ze sprowadzil na nasz kraj Krzyzakow,a drugi za swa bezradnosc.
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
konfederat
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 122
Nr użytkownika: 7.652

 
 
post 30/06/2005, 19:03 Quote Post

QUOTE
Myślałem nad Neronem, który spalił Rzym dla natchnienia.

Neron nie spalił Rzymu a przynajmniej nie można tego udowodnić w sposób jednoznaczny, istnieje wiele dowodów że to czysty fałsz chrześcijańskich Historyków.
Moim zdaniem jednym z najgorszych władców był Mussolini. Sojusz z Niemcami wbrew narodowi, głupawy styl bycia i te jego wojenki. Z polskich władców August 3 SAS
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
korten
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.633
Nr użytkownika: 1.663

 
 
post 1/07/2005, 1:38 Quote Post

Ze starozytnych Commodus
Z Nowozytnych- Charles I przez glupote doprowadzil do wojny z Parlamentem,ktora przegral i zamiast probowac wzmocnic stronnictwo krolewskie rozpoczal druga wojne z Parlamentem ,ktora znowu przegral i stracil korone (razem z glowa).Zreszta jego syn James II tez do najmadrzejszych nie nalezal.
Z polskich to raczej Misia Wisniowieckiego zostawilbym w spokoju.Otrzymal kraj wyniszczony wojna,niezbyt madra polityka Wazow z trwajacym konfliktem na Ukrainie,wadzacymi sie hetmanami,pusta kasa,ruinami po Potopie itp...
Moim zdaniem na "prezesa" typowalbym wladce ,ktory mial silne panstwo,dobra armie,skarb w miare stabilny, a mimo to nie odzyskal Slaska ,dopuscil do objecia wladzy przez Habsburgow
w Czechach i na Wegrzech,utworzenia panstwa pokrzyzackiego w Prusach mimo wygrania wojny
i wszystkich mozliwych bitew,Utracil Smolensk,patrzyl przez palce na zajmowanie krolewszczyzn,doprowadzil do zgubnego w skutkach konfliktu z kniaziem Glinskim i tak
mozna ciagnac historie.Mowa oczywiscie o Zygmuncie I Starym.
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Buszmen
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 367
Nr użytkownika: 4.491

 
 
post 1/07/2005, 9:58 Quote Post

QUOTE
Moim zdaniem jednym z najgorszych władców był Mussolini


Przyjmując kryterium:

QUOTE
- który ma bardzo słabą ocenę wśród swoich poddanych


Mussolini nie wytrzymuje próby, do dziś ma we Włoszech wielu wielbicieli a jego wnuczka na nazwisku dostała się do parlamentu (poprawcie mnie jeśli się mylę). Ponadto Mussolini ma u mnie jednego plusa za modernizację Rzymu z uwzględnieniem jego zabytków. Wcześniej Rzym był kompletną ruiną. Jednak zaznaczam, że ani poglądy ani polityka tego Pana mi się nie podobała.

Co do najgorszych władców to jakoś umknął mi tu tow. Stalin. Z polskich władców podpisałbym się pod Michałem Korybutem -Wiśniowieckim. Choć to niestety nie jedyny nasz władca który ściga się o mino najgorszego. Niestety do dziś...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
konfederat
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 122
Nr użytkownika: 7.652

 
 
post 2/07/2005, 15:22 Quote Post

Fakt że przebudowa Rzymu to jego plus, ale Benito wciągnoł swój kraj w wyniszczającą wojne - ale nie on jeden. Dalej mamy już gorsze rzeczy np. doprowadzenie do zajęcia Włoch przez niemców i krwawy teror, to wynik jego polityki,na zyczenie hitlera wprowadzał antyżydowskie prawa,itd. To że ma dziś wielu zwolenników to już inna bajka ...... Stalin też ich ma.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

4 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej