Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Najwspanialsze wydarzenia w dziejach Polski
     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 6/03/2009, 21:50 Quote Post

QUOTE
A potrafisz podać ją ze stuprocentową pewnością
? w jakiejś pracy "naukowej" widziałem nawet zdjecie wzgórza na którym owego chrztu dokonano wink.gif

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.503
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 6/03/2009, 21:57 Quote Post

To ja może rzucę jakąś datę najwspanialszego wydarzenia. To może sierpień 1405 wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 9/03/2009, 17:15 Quote Post

Jak dla mnie to jednak chore, że tak mało wyeksponowane jest w historii Polski tak wspaniałe wydarzenie jak konfederacja warszawska. taki powód do dumy.
Jest w stolicy pomika faceta, co nigdy w warszawie nie był (Mickiewicz). jest pomnik mordercy, głupka i sprawcy wielkiego nieszczęścia (Wysocki), jest malarza co w Warszawie bywał sporadycznie (Matejko) jest pomnik, co powinien stac w Białymstoku (Pomordowanych na Wschodzie) i mnóstwo innych. A Konfederacji Warszawskiej nie ma.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Watta
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 438
Nr użytkownika: 20.820

Stopień akademicki: Technik Mechanik ;)
Zawód: rencista
 
 
post 9/03/2009, 21:14 Quote Post

Jak dla mnie najwspanialsze wydarzenia to Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w RFN w 1974r, wybór Wojtyły na tron papieski i obalenie komunizmu. Oczywiście są w historii inne wspaniałe wydarzenia historyczne lecz niestety odbyły się "nie za mojej kadencji" a po prostu nie ma to jak coś przeżyć samemu w realu jak to się dzisiaj mówi wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
adso74
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.870
Nr użytkownika: 37.022

 
 
post 12/03/2009, 0:26 Quote Post

Co do Napoleona to ja osobiście uważam, że on nam raczej naszkodził niż pomógł.
Jeśli chodzi o Focha, to w Gdyni było przed wojną wzgórze jego imienia. Później zrobiono z tego Wzgórze Nowotki, a teraz jest Wzgórze św. Maksymiliana. Ot, tak historia kształtuje u nas nazewnictwo...
Pomnik należałby się kilku co najmniej osobom, ale u nas jest mania stawiania pomników tylko jednej, jakby cała historia Polski się w niej zamknęła, co jest ciekawym zjawiskiem, podobnie jak owe zmiany nazw ulic, placów, wzgórz itp.
A co do wymienionych wydarzeń, to całkowicie zgadzam się w kwestii Konfederacji Warszawskiej i bitwy zwanej "cudem". Uważam ponadto, że jak najbardziej powinniśmy upamiętniać obrady okrągłego stołu, bo trafnie zauważono, że o tym wydarzeniu mało kto na zachodzie wie. Niemcy świetnie sprzedają obalenie muru i już niedługo będzie się z nich pewnie robiło tych, co to "obalili komunizm".
S!
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
Paconufry
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 24
Nr użytkownika: 50.368

Onufry XXX
Zawód: uczen
 
 
post 14/04/2009, 21:57 Quote Post

Ja osobiście jestem przciwny hołdowaniu klęsk. Dla mnie ważną datą powinien być Wiedeń czy Kircholm. Dzieciom zrobić we wrześniu akademię o polskim orężu. Takie przedstawienia naprawdę działają na najmłodszych. Moja siostra jak była w przedszkolu miała się nauczyć coś z okazji 3 maja i do dziś śpiewa :,, nie boimy się Rusa, Prusa".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
alcesalces1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.681
Nr użytkownika: 19.375

Stopień akademicki: majster
Zawód: numerator
 
 
post 14/04/2009, 22:12 Quote Post

QUOTE(Anakin @ 6/03/2009, 0:45)
QUOTE(kundel1 @ 5/03/2009, 22:29)
QUOTE(El Gran Capitán @ 5/03/2009, 20:53)
QUOTE(polandczyk039 @ 5/03/2009, 19:48)
No fakt, ze w takim Krakowie (czyli miescie "tysiaca pomnikow") nie ma pomnika Kazimierza Wielkiego....lekki wstyd, drodzy Krakowiacy, naprawde
*


Ale za to jest 12 pomników Jana Pawła II wink.gif
*


W przeciwieństwie do Kazimierza Jan Paweł II nie był notorycznym gwałcicielem.
*



a komu to przeszkadzało?

Co do Napoleona, a raczej obok Napoleona to przynajmniej w tym niewdzięcznym Krakowie jest ulica marszałka Ferdynanda Focha.
*


Ale zawistni i zacietrzewieni Krakowianie odebrali nazwę ulicy swemu zbawcy - marszałkowi Koniewowi - bohaterowi Związku Radzieckiego.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej