Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Paul von Hindenburg, biografia

Ange Gardien

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 25.350

post 2/12/2006, 15:15 Quote Post

Paul von Hindenburg (1847- 1934) był niemieckim arystokratą, feldmarszałkiem i politykiem, w latach 1925- 1934 sprawował urzad prezydenta Republiki Weimarskiej.Był autorem powiedzenia o "nożu wbitym w plecy" niemieckiej armii podczas I wojny światowej,ponadto zaciekłym przeciwnikeim układu wersalskiego.
Po zakonczenmiu I wojny swiatowej kierowane przez niego oddziały zwalczały komunistyczne rewolty i bunty na terenie Niemiec.
W 1925 roku i ponownie w 1932 roku zdecydował sie na kandydowanie na prezydenta Republiki Weimarskiej. W trakcie sprawowania urzędu prezydenta cieszył sie powszechnym szacunkiem Niemców.
Pomimo osobistej niechęci do Hitlera 30 I 1933 roku powołał go na kanclerza Niemiec, zaaprobował również zarzadzenie "O ochronie narodu i państwa", zwieszające faktycznie zarówno prawa obywatelskie,jak i konstytucje Republiki Weimarskiej, co pozwoliło Hitlerowi na wprowadzenie dyktatury.

Załączona/e miniatura/y
Załączony obrazek

User is offline  PMMini Profile Post #1

mate21

VI ranga
Nr użytkownika: 17.255

Zawód: poszukiwacz prawdy

post 4/12/2006, 22:14 Quote Post

W trakcie sprawowania urzędu prezydenta cieszył sie powszechnym szacunkiem Niemców.
[QUOTE]
To twierdzenie neguje w swojej książce Paul Johnson, opisująć Republikę Weimarską, jako słabe państwo, nie cieszące się sympatią obywateli. Negatywnie przedstawia Hindenburga, jak uległego polityka, nie potrafiacego zatrzymać zapędów Hitlera. Hindeburg ludziom raczej kojarzył się z przeszłością, niz z przyszlością.
Dziwna jest kwestia testamentu Hindenburga, który został sfałszowany przez ludzi Hitlera. Ciekawe, jak wygladal orginal tego dokumentu?

User is offline  PMMini Profile Post #2

kaczor9032

Nowicjusz
Nr użytkownika: 87.571

adam adam

post 23/01/2014, 12:48 Quote Post

Witam,
Ja mam taką sprawę, znalazłem w domu zdjęcie Paula von Hinderburga z podpisem na dole który tłumaczył mi kolega i wynika z tego tłumaczenia ze ta kartkę wysłał Paul von Hinderburg Albertowi Sternowi na jego złote gody które odbyły się w 1935 roku a wszędzie jest podane ze Paul von Hinderburg zmarł w 1934 i o co chodzi? Czy możliwe jest ze ktoś wysłał mu taka kartkę jako prezent ze zdjęciem tego przywódcy??

User is offline  PMMini Profile Post #3

1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej