Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Identyfikacja znaleziska

Kornac

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 42.061

post 24/02/2019, 21:27 Quote Post

Dzień Dobry,

Na jednym ze wzgórz morenowych w woj. pomorskim odkopałem cegłę na głębokości około 60 cm wgłąb ziemi. Za nią i przed nią też są cegły tworzące jakiś murek, ułożone w linii prostej. odkopałem narazie długość około 1 m i nie wiem co robić dalej bo działka na której to jest nie jest moja i nie chciałbym tam już kopać. Ważna rzecz - gleba jest jednolita ( glina zwałowa morenowa i kamienie) bardzo spoista, bez żadnych śmieci. Na cegłach nie ma żadnych znaków i są one odbite jakby od formy tylko na dwóch bokach, pozostałe powierzchnie chropowate. Ten murek raczej ma wysokość tylko jednej cegły - sprawdzałem pod jedną cegłą i tam raczej nie ma nic pod spodem - ziemia i korzenie. Pytanie za 100 pkt. co to może być, raczej stawiam na coś starożytnego ?? Dzięki

Karol

User is offline  PMMini Profile Post #1

wysoki

X ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier

post 25/02/2019, 14:56 Quote Post

Dzień dobry smile.gif.

Starożytność to nie to miejsce na używanie cegieł. Proponowałbym wrzucić zdjęcie tych cegieł, może ktoś rozpozna jaki to może być okres. Natomiast generalnie to może być wszystko, co wiązałoby się z jakimś istniejącym tam wcześniej gospodarstwem.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej