Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Identyfikacja znaleziska,

chemik68

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 81.205

post 5/09/2017, 9:22 Quote Post

Witam
W pewnym lesie natknąłem się ostatnio na ciekawy obiekt (obiekty). Na brzegu zarastającego już jeziorka, właściwie bagienka, na wzgórzu wznosi się kopiec o wysokości ok 1,5 m. Stanowi on jakby centralny punkt całego założenia, dlatego że otoczony jest innymi wyniesieniami terenu. Na jego szczycie znajduje się coś na kształt paleniska (?). Pełno w nim czarnych, przepalonych brył, które (sądząc z ciężaru) nie są węglami drzewnymi. W pobliżu są też dziwne, owalne usypiska kamienne o średnicy ok. 1 - 1,5 m. Całość znajduje się w środku lasu, dlatego zwierzyna leśna często odwiedza to miejsce, między innymi dziki, które ryją tam w poszukiwaniu pokarmu. I właśnie w takim rozkopanym miejscu, tuż obok kamiennego usypiska znalazłem trzy gliniane skorupki. Jedna nosi na sobie wyraźne poprzeczne żłobienia (grubość ok. 0,5cm), jedna jest wyraźnie grubsza i może być fragmentem glinianej pokrywy innego naczynia (zdjęcia w załączeniu). Znalezisko oczywiście zgłosiłem do WUOZ, ale liczę na jakieś opinie dotyczące tego obiektu.
https://www.fotosik.pl/u/chemik68/album/2464041

Ten post był edytowany przez chemik68: 5/09/2017, 9:45

User is offline  PMMini Profile Post #1

El_Slavco

VI ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 47.579

post 13/09/2017, 15:05 Quote Post

Moim zdaniem wygląda dość obiecująco. Przydałby się zwiad archeologiczny, ale podejrzewam, że najwcześniej na wiosnę, bo już krótki czas na takie "zabawy"... (chyba, że się mylę)

User is offline  PMMini Profile Post #2

1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej