Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> "dystrykt 9", Nowa Zelandia, RPA. 2009 rok.
     
florek-XXX
 

Katolik
*******
Grupa: Banita
Postów: 2.227
Nr użytkownika: 15.050

Zawód: BANITA
 
 
post 30/10/2009, 19:57 Quote Post

Wiesz Ramond, ci Obcy z filmu jednak rzeczywiście bardziej przypominali krewetki niż tego owada.
Przynajmniej ja takie wrażenie odnoszę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
silent_hunter
 

Poczwórny Agent, Łowca Replikantów
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.056
Nr użytkownika: 11.971

Stopień akademicki: gramotny
Zawód: przodownik pracy
 
 
post 30/10/2009, 21:31 Quote Post

Jak ich zwał, tak ich zwał.. Hmm...niby tacy inteligentni, zaawansowani technologicznie, wyprzedzajacy nas o wieki a ulegli ziemskiej biurokracji i dali się zamknąc w getcie...Jakoś mi to zgrzytało od początku. Następna rzecz to dośc nachalna aluzja bez finezji - proszę państwa, oto jesteśmy w Johanesburgu, RPA i żeby nie było wątpliwosci bedzie o...segregacji...tja...a jeszcze by któryś z widzów nie zajarzył.
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
von Munchhausen
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 379
Nr użytkownika: 1.307

Stopień akademicki: Dywersant
Zawód: Provocator
 
 
post 31/10/2009, 0:56 Quote Post

Reżyser jest z RPA, prawdę mówiąc nie dziwię się że akcję filmu umieścił w swoim kraju. Co do tłumaczenia - autorką jest Ewa Gałązka-Salamon. Może w tym wypadku coś faktycznie nie wyszło, może nie. Nie wiem tak prawdę mówiąc jakie tłumaczenie nazwy tych obcych byłoby dobre. Może robale, może karaluchy, może szarańcza, może krewetki - w każdym razie jak sądzę określenie neutralne/nacechowane negatywnie.

Jeśli chodzi o getto - jeśli założyć, że obcy mieli strukturę kastową podobną do tej, jaka jest obecna np. u mrówek i że 99% populacji było jedynie bezmyślnymi robotnikami to nawet ma to sens. Jak sądzę.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
florek-XXX
 

Katolik
*******
Grupa: Banita
Postów: 2.227
Nr użytkownika: 15.050

Zawód: BANITA
 
 
post 31/10/2009, 7:48 Quote Post

Akurat to by się zgadzało.
Większość owych Obcych wywodziła się z kasty "mrówek-robotnic", które straciły przywódców i dlatego też zachowywały się tak chaotycznie.
Żerowały w śmietnikach i sprzedawały broń nigeryjskim gangom w zamian za puszki z kocią karmą.
Kwitła też międzygatunkowa prostytucja.
Christopher Johnson był jednyn z nielicznych "bardziej rozgarniętych".
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Lord Mich
 

Capitaine
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.516
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)
 
 
post 31/10/2009, 10:15 Quote Post

Skoro w filmie będzie też międzygatunkowa prostytucja, to muszę to obejrzyeć rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
silent_hunter
 

Poczwórny Agent, Łowca Replikantów
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.056
Nr użytkownika: 11.971

Stopień akademicki: gramotny
Zawód: przodownik pracy
 
 
post 31/10/2009, 14:22 Quote Post

QUOTE(von Munchhausen @ 30/10/2009, 19:56)
Jeśli chodzi o getto - jeśli założyć, że obcy mieli strukturę kastową podobną do tej, jaka jest obecna np. u mrówek i że 99% populacji było jedynie bezmyślnymi[B] robotnikami to nawet ma to sens. Jak sądzę.
*


Czyżbyś sugerował, ze takie warunki były egzystencji były dla nich całkiem normalne? Czyli inaczej, ich segregacja miała sens?
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
von Munchhausen
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 379
Nr użytkownika: 1.307

Stopień akademicki: Dywersant
Zawód: Provocator
 
 
post 31/10/2009, 14:35 Quote Post

Broń Boże nie sugeruję, że ich segregacja miała sens. Chodziło mi o to, że to by całkiem nieźle tłumaczyło dlaczego funkcjonowali w takich a nie innych warunkach, w taki a nie inny sposób na Ziemi. Dlatego nie byli w stanie lepiej się zorganizować, czy współpracować z ludźmi - byli jak kopiec mrówek bez królowej, bez przywództwa, bez organizacji.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
silent_hunter
 

Poczwórny Agent, Łowca Replikantów
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.056
Nr użytkownika: 11.971

Stopień akademicki: gramotny
Zawód: przodownik pracy
 
 
post 31/10/2009, 15:14 Quote Post

QUOTE(von Munchhausen @ 31/10/2009, 9:35)
Broń Boże nie sugeruję, że ich segregacja miała sens. Chodziło mi o to, że to by całkiem nieźle tłumaczyło dlaczego funkcjonowali w takich a nie innych warunkach, w taki a nie inny sposób na Ziemi. Dlatego nie byli w stanie lepiej się zorganizować, czy współpracować z ludźmi - byli jak kopiec mrówek bez królowej, bez przywództwa, bez organizacji.
*


Lepszy byłby dla nich totalitarny rząd ciężkiej łapy, kult jednostki? Czyli wg naszych ziemskich standardów, z deszczu pod rynnę? Okej, widzisz problem u mnie polega na tym, ze od początku filmu trudno było mi poczuc jakąś sympatie do tych "mrówek-pacanów". Całą niby polityczną otoczkę uznałem za doklejkę na siłę celem uczynienia z tego filmu dzieła z "ważnym przesłaniem".
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
von Munchhausen
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 379
Nr użytkownika: 1.307

Stopień akademicki: Dywersant
Zawód: Provocator
 
 
post 31/10/2009, 15:48 Quote Post

Wiesz, podejrzewam jedno - jeśli faktycznie miały strukturę społeczną różną w istotny sposób od ludzkiej, to przenoszenie naszych pojęć na ich rzeczywistość nie wydaje mi się całkiem sensowne. Trzymając się analogii z mrowiskiem - dla ludzi taki system to piekło, czego kilka przykładów niestety mamy. A z drugiej strony nie widzę sposobu, by społeczeństwo zorganizowane jak mrowisko, gdzie przytłaczająca większość populacji pozbawiona jest umiejętności kierowania swoim losem poradziło sobie z demokracją.

Przypuszczam, że dla nich jak to określiłeś kult jednostki był nie dość że naturalnym to i sensownym sposobem organizacji.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
silent_hunter
 

Poczwórny Agent, Łowca Replikantów
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.056
Nr użytkownika: 11.971

Stopień akademicki: gramotny
Zawód: przodownik pracy
 
 
post 31/10/2009, 16:37 Quote Post

QUOTE(von Munchhausen @ 31/10/2009, 10:48)
Wiesz, podejrzewam jedno - jeśli faktycznie miały strukturę społeczną różną w istotny sposób od ludzkiej, to przenoszenie naszych pojęć na ich rzeczywistość nie wydaje mi się całkiem sensowne. Trzymając się analogii z mrowiskiem - dla ludzi taki system to piekło, czego kilka przykładów niestety mamy. A z drugiej strony nie widzę sposobu, by społeczeństwo zorganizowane jak mrowisko, gdzie przytłaczająca większość populacji pozbawiona jest umiejętności kierowania swoim losem poradziło sobie z demokracją.

Przypuszczam, że dla nich jak to określiłeś kult jednostki był nie dość że naturalnym to i sensownym sposobem organizacji.
*


No fajowo, tylko, ze odbiorcą aluzji i przesłania politycznego filmu jest widz ziemski a nie zgraja kosmitów..
A tu morał z tego taki, że mieszkańcy getta to i tak pacany i najlepsze dla nich są rzady silnej łapy a nie jakaśtam demokracja... rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Krzysztof M.
 

poilu
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.519
Nr użytkownika: 19.359

Stopień akademicki: ++++
Zawód: ++++
 
 
post 31/10/2009, 16:59 Quote Post

QUOTE(silent_hunter @ 31/10/2009, 16:37)
No fajowo, tylko, ze odbiorcą aluzji i przesłania politycznego filmu jest widz ziemski a nie zgraja kosmitów..
A tu morał z tego taki, że mieszkańcy getta to i tak pacany i najlepsze dla nich są rzady silnej łapy a nie jakaśtam demokracja... rolleyes.gif
*



Morał dobry jak każdy inny...
 
User is online!  PMMini Profile Post #26

     
silent_hunter
 

Poczwórny Agent, Łowca Replikantów
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.056
Nr użytkownika: 11.971

Stopień akademicki: gramotny
Zawód: przodownik pracy
 
 
post 31/10/2009, 17:20 Quote Post

Okej, tylko po co klasyfikowac ten film jako przeambitne dzieło-manifest wyzwoleńczy ?... confused1.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
vifon
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 281
Nr użytkownika: 33.547

Stopień akademicki: leñ dyplomowany
Zawód: student
 
 
post 31/10/2009, 20:33 Quote Post

Cóż - na film poszedłem poszedłem bo jakoś tak się złożyło, że dawno w kinie nie byłem, mój kumpel się tym zachwycał. Teraz wiem jedno- powinienem zmienić kumpli biggrin.gif . Nie był zły, ale czy jest się czym zachwycać? Może efektami specjalnymi, ale i te jakoś szczególnie nie poruszają (pytanie czy jakiekolwiek efekty w erze komputerów, są w stanie powalić). Aczkolwiek chyba spodobałem się pani kasjerce z multipleksu- sprzedała mi bilet treści: "Film -"Dystrykt 9"; "Sala 9"; "rząd 9"; "miejsce 9" smile.gif
P.S. Wy też odebraliście wrażenie, że na pewno będzie sequel?
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
mariusz 70
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.883
Nr użytkownika: 51.390

mariusz kukowski
Stopień akademicki: pisze,czyta
Zawód: wykonywany:pracuje
 
 
post 1/11/2009, 8:08 Quote Post

Przeczytalem wczoraj Wasze posty i to zmusilo mnie do zobaczenia filmu na You Tube.
Do tej pory odstreczaly mnie od tego skutecznie zachwycajace opinie politycznie poprawnych mediow.Film jak film,arcydzielem trudno to nazwac.Specjalnego antyrasizmu tam nie zobaczylem.Czarnych pokazano jako grupe szczegolnie zdegenerowana i odstreczajaca(i zapewne tak margines spoleczny na tym kontynecie wyglada).Sami kosmici jakos wspolczucia u mnie nie wzbudzili,stwarzali sztuczne wrazenie i sympatyczni nie byli absolutnie.Z przyjemnoscia jako byly wojskowy obserwowalem natomiast profesjonalizm i odwage najemnikow. smile.gif
Mysle ze znalezc tam mozna na sile wszystko.Ja to odebralem jako atak na bezdusznosc panstwowej biurokracji i krytyke dzialan wielkich korporacji,w tym przypadku zbrojeniowych.
Zobaczyc mozna,ale zeby zaraz film kultowy... biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
florek-XXX
 

Katolik
*******
Grupa: Banita
Postów: 2.227
Nr użytkownika: 15.050

Zawód: BANITA
 
 
post 27/01/2010, 18:35 Quote Post

Napewno można powiedzieć że film przedstawił Obych w sposób jaki dotychczas przedstawiani nie byli.
Podnosił też ważną kwestię segregacji rasowej/gatunkowej która jest ważnym problemem współczesnego zglobalizowanego społeczeństwa.
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej