Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
67 Strony « < 44 45 46 47 48 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Seriale, Jakie seriale oglądają użytkownicy
     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.005
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 12/10/2018, 16:54 Quote Post

QUOTE(force @ 12/10/2018, 12:52)
QUOTE(Random_lurker @ 12/10/2018, 11:37)
Mam wrażenie, że castingi wciąż trwają, bo paru ważnych postaci wciąż brakuję, a obecnie ogłoszona obsada sugeruje mocno zmienioną fabułę (Renfri z opowiadań, Fringilla z 4 tomu sagi). Nie wiem, co nilfgaardzcy czarodzieje mieliby robić w I sezonie (8-odcinkowym) serialu obok postaci z opowiadań z opowiadań.
*


Bardzo dobre pytanie, sam się nad tym zastawiam confused1.gif
BTW- Fringille Vigo zagra murzynka,zastanawiam się, czy jej murzyńskość przeniesie się, na resztę mieszkancow Nilfgaardu. W Sadze często są określani,jako "czarni"( od koloru odzienia), obawiam się iż producenci odczytają to dość bezpośrednio, będzie wiec wielkie Imperium Murzyńskie, podbijające białasów( dzikusów)z Północy.
*



Emhyr nie jest obsadzony przez czarnego, więc raczej nie. Poszedłbym raczej tropem, że skoro Nilfgaard jest agresywnym, idącym z południa, podbijającym różne krainy imperium, mogą się w jego składzie znaleźć różne mniejszości etniczne i rasowe, również dość egzotyczne w stosunku do Północnych Królestw.

Dodatkowo czarodziejki to przecież banda brzydul, które zostały magicznie poprawione - może Fringilla miała ochotę zostać poprawiona akurat tak? biggrin.gif

Ten post był edytowany przez Baszybuzuk: 12/10/2018, 16:55
 
User is offline  PMMini Profile Post #676

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 12/10/2018, 18:51 Quote Post

QUOTE
Dodatkowo czarodziejki to przecież banda brzydul, które zostały magicznie poprawione - może Fringilla miała ochotę zostać poprawiona akurat tak

Bardzo udatnie poprawione glamarye, było dostępne właściwie, jedynie dla mistrzyń magii, poślednie feenglanceme dla wielkich dam, za wielkie pieniądze. Inna rzecz, że czarodziejki z Nilfgaardu, to jedynie skromne, schludne, służki magii....lub za takie uchodzić by chciały....
 
User is offline  PMMini Profile Post #677

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.005
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 12/10/2018, 19:33 Quote Post

Metoda odnajdywania utaletowanych dziewczynek do szkolenia była jednak chyba (?) ta sama na południu, więc czarna Fringilla ani mnie ziębi, ani grzeje. To w końcu trzecioplanowa postać, nie jestem nawet pewien czy w pierwszej chwili czytelnik opowiadań i sagi by pamiętał, kto zacz.

QUOTE
Inna rzecz, że czarodziejki z Nilfgaardu, to jedynie skromne, schludne, służki magii....


Uroda czarodziejek była nie tylko demonstracją niezależności (na Północy), ale rówież swoistym "strojem służbowym". Ich służebna rola w systemie władzy na południu nie oznaczała, że dwór miał ochotę oglądać na codzień stare i kostropate wiedźmy. biggrin.gif

Ten post był edytowany przez Baszybuzuk: 12/10/2018, 19:36
 
User is offline  PMMini Profile Post #678

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 12/10/2018, 20:00 Quote Post

QUOTE
Metoda odnajdywania utaletowanych dziewczynek do szkolenia była jednak chyba (?) ta sama na południu, więc czarna Fringilla ani mnie ziębi, ani grzeje. To w końcu trzecioplanowa postać, nie jestem nawet pewien czy w pierwszej chwili czytelnik opowiadań i sagi by pamiętał, kto zacz.

Jednakowoż, nie zdziwię się gdy kreatywny scenarzysta, kreatywnej sieci TV, kreatywnie zmieni "trzecioplanową postać", w pierwszoplanową.....Wiedźmin, to taki skarb narodowy polskiej fantazy, nasze srebra rodowe, pierwszy raz ich dziewiczość brutalnie zerwał Brodzki, zadając animowanym smokiem, i gumowymi stworami srogi gwałt Wiedźminowi. To i teraz fani, z podejrzliwością krasnoludzkich klerków, w banku Vivaldiego, podpatrują nowego, potencjalnego gwałciciela dry.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #679

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.005
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 12/10/2018, 21:14 Quote Post

Podobno rzeczonego krasnoluda z banku Vivaldiego ma gościnnie zagrać Sapkowski...

Ten post był edytowany przez Baszybuzuk: 12/10/2018, 21:15
 
User is offline  PMMini Profile Post #680

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 13/10/2018, 10:11 Quote Post

QUOTE(Baszybuzuk @ 12/10/2018, 22:14)
Podobno rzeczonego krasnoluda z banku Vivaldiego ma gościnnie zagrać Sapkowski...
*


rolleyes.gif rolleyes.gif Udatnie by pasował, korpulentny, niewysoki, chytry niczym baba z Radomia( wybacz Mistrzu, w niczym Ci literackiego geniuszu nie odmawiam), tylko ten Vivaldi z Sagi, tak kiepskiego biznesu, jak Sapkowski w pierwszej umowie z CD-P, w życiu by nie popełnił, a jeśli już, to zhańbiony zbiegłby, do ... Tu w universum Wiedźmina, nie ma jeszcze tak dalekiej krainy, co kryteria( ucieczki Vivaldiego) spełniała ...
Wracając do seriali, przypomnijmy narzędzia gwałtu, ktorymi to wraży Brodzki( oby imię jego było zapomniane), molestował szpetnie Geralta, widz płakał gdy zobaczył.... sleep.gif
https://www.youtube.com/watch?v=jg6bz4x8Rvo
&
https://www.youtube.com/watch?v=395fkLtjjHM

Ten post był edytowany przez force: 13/10/2018, 10:16
 
User is offline  PMMini Profile Post #681

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.322
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 13/10/2018, 22:59 Quote Post

Ciekawym serialem jaki niedawno obejrzałem było "Blisko, coraz bliżej". Jest to serial z lat 1982-1986.
 
User is offline  PMMini Profile Post #682

     
bartoszb
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.889
Nr użytkownika: 44.299

 
 
post 14/10/2018, 21:58 Quote Post

QUOTE(mobydick1z @ 13/10/2018, 23:59)
Ciekawym serialem jaki niedawno obejrzałem było "Blisko, coraz bliżej". Jest to serial z lat 1982-1986.
*



A co to pierwszy raz?
W każdym razie dobrze ze na historycy.org m owa o sErialu HISTORYCZNYM a nie jakichś głupotach (jakże często ma to tu miejsce).
 
User is offline  PMMini Profile Post #683

     
bartoszb
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.889
Nr użytkownika: 44.299

 
 
post 25/10/2018, 22:10 Quote Post

"Król poza prawem" (czy jak to tam przetłumaczą) zapowiada się nieźle. Budżet musi buć wyższy niż nędza u Templeriuszy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #684

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.290
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 26/10/2018, 6:47 Quote Post

To? -> https://www.filmweb.pl/film/Kr%C3%B3l+wyj%C...awa-2018-803186

Ale to film, nie serial.
 
User is offline  PMMini Profile Post #685

     
bartoszb
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.889
Nr użytkownika: 44.299

 
 
post 27/10/2018, 21:29 Quote Post

Rzeczywiście. Pardon.
 
User is offline  PMMini Profile Post #686

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.290
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 30/10/2018, 0:59 Quote Post

QUOTE(Gajusz Mariusz TW @ 7/10/2018, 18:46)


Nikt? No a ja właśnie skończyłem 1 sezon. Całkiem niezły choć może ciut przydługi bo liczący aż 22 odcinki. Te zaś mniej więcej po połowie ukazywały szkolenie i akcje bojowe oraz życie prywatne specjalsów. W połowie sezonu, gdy trochę serial popadał w schemat następuje przyspieszenie (niespodziewana, wcześniejsza relokacja do Afganu) co fajnie "złamało" rutynę kolejnych odcinków i ożywiło seanse. Życie rodzinne zostaje zepchnięte na margines, właściwie kolejne epizody to życie w bazie oraz akcje specjalne w które bohaterzy angażują się podwójnie, bo osobiście. A powód to właśnie okoliczności przyspieszonego wyjazdu, lecz akurat tego nie zdradzę gdyby ktoś jednak chciał obejrzeć. Znakomity ostatni, słodko-gorzki odcinek ukazujący powrót. Kolejny sezon już "idzie" ale i tak tradycyjnie poczekam na jego koniec by móc oglądać po dwa - trzy odcinki (raptem po 42 minuty).

PS - Twórcy zapunktowali u mnie czołówką - trwa wszystkiego około 4-5 sekund. I tak trzymać wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #687

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.290
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 31/10/2018, 20:42 Quote Post

https://www.youtube.com/watch?v=7GI6MdjKYNE

Niby nic, ale tu tylu fanów więc wrzucam wink.gif

PS Dla mnie taki elf z WP ale ja się nie znam cool.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #688

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.005
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 31/10/2018, 20:46 Quote Post

No, polskość w trailerze uchwycili znakomicie.
Raptem kilkanaście sekund, a gość już coś pociąga z butelki. biggrin.gif

A poważnie - jak na samo przedstawienie postaci, słabo. Żebrowski wyglądał w takich sytuacjach lepiej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #689

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.290
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 31/10/2018, 21:00 Quote Post

QUOTE(Baszybuzuk @ 31/10/2018, 20:46)
No, polskość w trailerze uchwycili znakomicie.
Raptem kilkanaście sekund, a gość już coś pociąga z butelki. biggrin.gif

A poważnie - jak na samo przedstawienie postaci, słabo. Żebrowski wyglądał w takich sytuacjach lepiej.
*



Dwa razy tak smile.gif . Faktycznie trudno się wyprzeć "rodaka" drunk.gif .

Żebrowski. Oglądałem wersję długometrażową i choć nie znałem powieści (zresztą do tej pory) i wielu śmichów chichów akurat jego charakteryzacja była niezła.
 
User is offline  PMMini Profile Post #690

67 Strony « < 44 45 46 47 48 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej