Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

54 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wybor uczelni i kierunku: wszystko na ten temat, Temat kontynuowany od 2005 r.

Primo!

ex moderator
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...

post 22/04/2006, 14:58 Quote Post

Polecam zerknąć na strony internetowe Instytutów Historii na wspomnianych przez Ciebie uczelniach. Może to trochę ułatwić wybór.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

Guest

Unregistered

post 16/06/2006, 13:06 Quote Post

witam polecam studiowanie historii na AS w piotrkowie tryb.,.,.,.
z tego co mi wiadomo jest 3 lub 4 uczelnia w polsce z bardzo dobrze wykasztalcona kadrą.

Post #17

Guest

Unregistered

post 21/07/2006, 13:39 Quote Post

A może ktoś potrafiłby powiedzieć, jak wygląda studiowanie historii na UWM?

Post #18

hobbitka

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 19.917

Zofia Radwanska
Zawód: student

post 22/07/2006, 19:48 Quote Post

wiem tylko, ze by nie studiowac w kilcach
dry.gif nie za ciekawie
studiuje tam i staram sie przeniesc
dobrze ktos powiedzial u nas
"jezeli chcesz sie rozwijac nie utrudniaja, ale jezeli nie to nie musisz nic robic"

User is offline  PMMini Profile Post #19

anicia

I ranga
*
Nr użytkownika: 19.655

post 25/07/2006, 22:54 Quote Post

powiem ci za kilka miesiecy, kiedy zaczne juz ja studiowac smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

Go¶ć_agata_*

Unregistered

post 26/07/2006, 10:24 Quote Post

a co myslicie o studiowaniu turystyki na awfie w Poznaniu bo mam do wyboru albo awf Poznań slbo awf kraków no i nie wiem co wybrac proszę o jakies dobre rady pozdrawiam

Post #21

Godfather

III ranga
Nr użytkownika: 19.621

Michal
Stopień akademicki: mgr prawa
Zawód: aplikant

post 23/08/2006, 14:29 Quote Post

Jak jesteśmy przy studiowaniu historii, to mam pytanie co lepsze U. w Toruniu czy Poznaniu i jak to jest z tymi z MISH-u? Jak np.studiuje w tym trybie historie i coś to potem relatywnie łatwiej o prace na uczelni czy trudniej? Nie chciałbym, aby ktoś pomyślał, że rozważam ten tryb studiów dla pózniejszej pracy na uczelni tylko, ale i tak i tak chciałbym dwa kierunki studiować(najchętniej filologie angileską), bo z samej historii to raczej trudno się utrzynać.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

Guest

Unregistered

post 10/09/2006, 22:08 Quote Post

Historia??-tylko Uniwersytet Jagielloński!!!!!!
1-prestiż i renoma jakiej próżno szukać gdzie indziej i mówcie co chcecie sobie na U.J prawda jest taka że zazdrościcie:)))))))))
2-Kraków kulturalna stolica polski jeżeli klimat miasta też jest dla ciebie ważny to polecam, miliony knajpek obok Wawel i co ważne na 9 krakusów 1 to zawsze student:)
Wrocławia nie polecam małe zaplecze naukowe-po niemieckie klimaty rodem z berlińskiego dworca cen.
NO i Biblioteka jagiellońska uwiesz mi praca z np. oryginalnym de revolutionimbus...jest cool

Post #23

Guest

Unregistered

post 11/09/2006, 3:10 Quote Post

Jezeli ktos szczegolnie interesuje sie naukami pomocniczymi historii to polecam UMCS w Lublinie. Zakład NPH jest naprawde dobry. To tutaj do niedawna wykładał prof.J.Szymański. Oprócz zakładu NPH polecam Zakład Historii Współczesnej, dobra kadra potrafiaca rozwijac zainteresowania i chetnie pomagajaca dotrzec do roznych ciekawych materialow. Pozdrowiam prof.Z.Zaporowskiego smile.gif

Post #24

Go¶ć_Ola_*

Unregistered

post 7/10/2006, 20:28 Quote Post

Ja studiuję na UAM i muszę powiedzieć, że jest najlepszy. Genialni wykładowcy, doskonała baza biblioteczna. O urokach Poznania nie muszę mówić... Jestem na III roku i nie wyobrażam sobie studiów na innej uczelni. Koniecznie przyjdz do nas, a nie będzie to czas zmarnowany.

Post #25

Go¶ć_bombelix_*

Unregistered

post 30/12/2006, 9:38 Quote Post

Właśnie mam zamiar sdudiowac w Rzeszowie. Będe Wam wdzięczny za wszystkie informacje.

Post #26

Uma

Unregistered

post 25/01/2007, 11:11 Quote Post

Jestem obecnie na 3 roku chemii dry.gif i chciałabym w październiku zacząć studiować historię (Wrocław) tak dla siebie, dla przyjemności. Czy to w ogóle ma sens? Bo chemię i tak skończę. Nie bardzo interesuje mnie współczesna czy okres I i II WŚ, wolę średniowiecze. Czy w takim razie Wrocław to dobry wybór? I co z maturą - zdawałam jeszcze starą?

Post #27

Guest

Unregistered

post 27/01/2007, 12:30 Quote Post

Studiuje na 1 roku na UMK. Polecam, ze wzgledu na wykladowcow, ktorzy w wiekszosc sa pasjonatami historii. Wykladaja tez ludzie starsi, ktorzy maja duze osiagniecia naukowe. Tutaj wykladala Jaczynowska i tutaj sie habilitowala. Duzym plusem organizacja studiow, ktora wymaga troche samodzielnosci od studentow. Samemu wybiera sie przedmioty wg okreslonego klucza, dzieki czemu mozna juz od 1 roku rozwijac swoje zainteresowania (trzeba zaliczyc wymagane przedmioty, np Prahistorie, z tym ze samemu wybiera sie rok i semestr, a dobiera sie dodatkowo wyklady monograficzne). Mialem zajecia w bibliotece, w muzeum, ale i tak najciekawsze byly w archwium jak pokazywali nam oryginalne rekopisy np. z XIII wieku, co dla kazdego studenta historii jest fantastycznym przezyciem smile.gif Organizowane sa wyjazdy zagraniczne czesciowo refundowane przez uczelnie i sponsorow np do Rzymu. Istnieje duzo kol naukowych (cos kolo 10), jest pelno mozliwosci wyjazdu. Z tego co sie pytalem kolegow ze starszych lat to praktycznie kazdy z w miare dobrymi wynikami ma szanse pojechac na wymiane studencka, kraj mozna sobie wybrac i uczelnia wtedy wszystko zalatwia. UMK otrzymuje bardzo dobre kontakty z uniwerkiem w Getyndze, dlatego szczegolnie tam warto pojechac. UMK ma samodzielny Wydzial Nauk Historycznych, co tez jest duzym plusem. Rozpisalem sie o plusach, ktorych jest pewnie jeszcze wiecej to napisze tez o minusach tongue.gif Minusy to: z powodu doboru zajec na poczatku roku stoi sie po kilka godzin w kolejkach, aby sie zapisac na wymarzone zajecia, niektorzy wykladowcy maja tendencje do uwziecia sie na kogos, jezeli ktos nie chodzi na ich zajecia i trzeci dosyc istotny problem: nigdy nic nie wiadomo tongue.gif ale juz sie przyzwyczailem.
Mniej merytoryczne argumenty: piekne miasto, idealne do studiowania (nie za duze i nie za male); zajecia sa w budynku starym, nieprzystosowanym do studiowania, dlatego jest ciasno. Nowy budynek ma byc otwarty w kampusie za dwa lata, zobaczymy ...

Mysle ze jakis obraz tej uczelni dalem, szczegolnie tym, ktorzy wybieraja sie na historie. Mi takiego obrazu niestety brakowalo i musialem sie sporo nameczyc, zeby sie czegos dowiedziec. Jezeli ktos chce wiedziec cos jeszcze to piszcie na gg: 8375548. Pozdrawiam

Post #28

bombelix

Nowicjusz
Nr użytkownika: 21.578

przemek wojnar
Zawód: uczen

post 9/02/2007, 18:24 Quote Post

Co nikt nie studiuje w Rzeszowie? Odezwijcie się.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

bombelix

Nowicjusz
Nr użytkownika: 21.578

przemek wojnar
Zawód: uczen

post 9/02/2007, 18:28 Quote Post

Co nikt nie studiuje w Rzeszowie? Odezwijcie się.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

54 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej