Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Stanislaw Kociołek - sekretarz PZPR
     
Hieronim Lubomirski
 

Hetman Wielki Koronny
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.581
Nr użytkownika: 1.410

Zawód: Kawaler Maltanski
 
 
post 25/07/2011, 14:23 Quote Post

Towarzysz Kociołek człowiek mający na rękach krew rodaków, niknie nam z oczu, skupiamy naszą uwagę na tuzach komunizmu pokroju Gomułki czy Jaruzelskiego, zapominając o tych pomniejszych towarzyszach, którzy również wiele za skórą mieli. Warto przypomnieć ową postać ku nauce i przestrodze. Zapraszam do dyskusji.

Ten post był edytowany przez Hieronim Lubomirski: 25/07/2011, 14:28
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 25/07/2011, 14:28 Quote Post

QUOTE
Towarzysz Kociołek człowiek mający na rękach krew rodaków

Cyżbyś wiedział dokładnie, jak to było z tym jego przemówieniem? Wedle mej wiedzy nie ustalono dotąd, dlaczego po występie Kociołka wzywających do przerwania strajku telewizji czekały na idących do pracy karabiny. Prowokacja? Jeśli tak, to czyja? Nieporozumienie? Celowa zbrodnia? To kto za tym stał?
Kociołek wiedział, że następnego dnia będzie masakra i do tego dążył? Skad ta wiedza?
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Hieronim Lubomirski
 

Hetman Wielki Koronny
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.581
Nr użytkownika: 1.410

Zawód: Kawaler Maltanski
 
 
post 25/07/2011, 14:50 Quote Post

Czyli według Ciebie inni towarzysze wrobili Kociołka?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 25/07/2011, 14:56 Quote Post

QUOTE(Hieronim Lubomirski @ 25/07/2011, 15:50)
Czyli według Ciebie inni towarzysze wrobili Kociołka?
*


Napisałem, ze nie wiem dlaczego po jego przemówieniu mieliśmy strzelanie do idacych do pracy. Przedstawiłem hipotezy. Czy wiesz która jest prawdziwa i potrafisz to wykazać?
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Hieronim Lubomirski
 

Hetman Wielki Koronny
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.581
Nr użytkownika: 1.410

Zawód: Kawaler Maltanski
 
 
post 25/07/2011, 15:02 Quote Post

Znając PZPR wszystko jest możliwe. Każdy towarzysz dołożył swoje trzy grosze. Jenerał Korczyński od mordowania Żydów, towarzysz Jaruzelski, towarzysz Gomułka no i Kociołek, a wyszła z tego masakra. A jak oceniasz resztę działalności Kociołka przed i po 1970 roku?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Samuel Łaszcz
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.202
Nr użytkownika: 57.477

 
 
post 25/07/2011, 15:55 Quote Post

QUOTE(Hieronim Lubomirski @ 25/07/2011, 16:02)
Jenerał Korczyński od mordowania Żydów
*


Wstydziłbyś się waść powtarzać kłamstwa tworzone w czasach stalinizmu, a powtarzane przez dzisiejszych "historyków"-propagandzistów.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Bartłomiej Rychlewski
 

naczelny opluwacz , wróg ludzkości postępowej
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.116
Nr użytkownika: 7.736

Stopień akademicki: mgr nauk tajemnych
Zawód: prawnik oprawca
 
 
post 25/07/2011, 19:59 Quote Post

Oj Samuelu Samuelu po pierwsze nie na temat, po drugie niezgodnie z prawdą ...popraw się chłopie
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Samuel Łaszcz
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.202
Nr użytkownika: 57.477

 
 
post 25/07/2011, 20:02 Quote Post

QUOTE(Bartłomiej Rychlewski @ 25/07/2011, 20:59)
Oj Samuelu Samuelu po pierwsze nie na temat, po drugie niezgodnie z prawdą ...popraw się chłopie
*


Bartłomieju!
"Dowody" w sprawie Grzegorza Korczyńskiego zostały sfabrykowane w latach stalinizmu w X Departamencie MBP na potrzeby procesu politycznego i aż dziw, że dzisiaj powtarza się takie bzdury. Jutro napiszę o tym szerzej, podpierając się źródłami, bo dzisiaj już późno.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 25/07/2011, 20:08 Quote Post

QUOTE(Samuel Łaszcz @ 25/07/2011, 15:55)
QUOTE(Hieronim Lubomirski @ 25/07/2011, 16:02)
Jenerał Korczyński od mordowania Żydów
*


Wstydziłbyś się waść powtarzać kłamstwa tworzone w czasach stalinizmu, a powtarzane przez dzisiejszych "historyków"-propagandzistów.
*


A coś tam się przebąkiwano o pacyfikacji wrogo nastawionych do komunistów wiosek na lubelszczyznie przez Grzesia , zna ktoś sprawę ?
 
Post #9

     
Bartłomiej Rychlewski
 

naczelny opluwacz , wróg ludzkości postępowej
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.116
Nr użytkownika: 7.736

Stopień akademicki: mgr nauk tajemnych
Zawód: prawnik oprawca
 
 
post 25/07/2011, 20:24 Quote Post

dziś na tvp historia był o tym odcinek w ,,Było nie minęło" szkoda , że Samuel nie oglądał , a może i dobrze bo jeszcze by chłopina wylewu albo opryszczki dostał jakby posłuchał jak o prześladowanym , a przezacnym agencie KGB z zabójczym wąsikiem i hiszpańskim kozikiem za paskiem opowiadali członkowie rodzin jego ofiar
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Samuel Łaszcz
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.202
Nr użytkownika: 57.477

 
 
post 25/07/2011, 20:45 Quote Post

QUOTE(Bartłomiej Rychlewski @ 25/07/2011, 21:24)
dziś na tvp historia był o tym odcinek w ,,Było nie minęło" szkoda , że Samuel nie oglądał , a może i dobrze bo jeszcze by chłopina wylewu albo opryszczki dostał jakby posłuchał jak o prześladowanym , a przezacnym agencie KGB z zabójczym wąsikiem i hiszpańskim kozikiem za paskiem  opowiadali członkowie rodzin jego ofiar
*


Ale ofiar z 1970 roku czy z czasów okupacji (albo po wyzwoleniu)? Nie neguję złych postępków generała Korczyńskiego w latach wojny z podziemiem antykomunistycznym czy w czasie Wydarzeń Grudniowych, natomiast zarzut postawiony przez Hieronima Lubomirskiego odnośnie "mordowania Żydów" uważam za nieprawdziwy. Szerzej jutro.

Ten post był edytowany przez Samuel Łaszcz: 25/07/2011, 20:55
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Balto
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.946
Nr użytkownika: 73.530

Zawód: BANITA
 
 
post 25/07/2011, 21:17 Quote Post

H.L.: mam małe pytanie na marginesie Kociołka, Stanisława. Jak byś ty zareagował, będąc szefem organizacji rządowej w dużym mieście wojewódzkim gdyby tysiące [kilka, może naście tysięcy] ludzi wyszło na ulicę i idąc ławą zaczęło demolować miasto? Niszcząc samochody, paląc domy, kamienice i instytucje rządowe?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Bartłomiej Rychlewski
 

naczelny opluwacz , wróg ludzkości postępowej
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.116
Nr użytkownika: 7.736

Stopień akademicki: mgr nauk tajemnych
Zawód: prawnik oprawca
 
 
post 25/07/2011, 21:34 Quote Post

QUOTE(Balto @ 25/07/2011, 22:17)
H.L.: mam małe pytanie na marginesie Kociołka, Stanisława. Jak byś ty zareagował, będąc szefem organizacji rządowej w dużym mieście wojewódzkim gdyby tysiące [kilka, może naście tysięcy] ludzi wyszło na ulicę i idąc ławą zaczęło demolować miasto? Niszcząc samochody, paląc domy, kamienice i instytucje rządowe?
*



Chciałem tylko zauważyć, że ci ludzie to była klasa robotnicza, której rzeczony był przedstawicielem i to w ich imieniu sprawował władzę i w związku z powyższym jego psim obowiązkiem było wysłuchać ich skarg i żali ( ciekawe dlaczego je w ogóle mieli co ?) i choć nie spodziewam się po Tobie tego - apeluję po raz kolejny - zacznij myśleć i pisać samodzielnie , przestań cytować biuletyny MSW czy inne esbeckie ( w tym przypadku) wypociny
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Balto
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.946
Nr użytkownika: 73.530

Zawód: BANITA
 
 
post 26/07/2011, 12:05 Quote Post

Jakie esbeckie? Za wiki: "Podpalono 17 gmachów (w tym budynki Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Gdańsku i Szczecinie), rozbito 220 sklepów, podpalono kilkadziesiąt samochodów". Jak rozumiem jest to pokojowa manifestacja oburzonych podwyżkami cen robotników? To ja nie chcę wiedzieć czym jest nie pokojowa.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Bartłomiej Rychlewski
 

naczelny opluwacz , wróg ludzkości postępowej
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.116
Nr użytkownika: 7.736

Stopień akademicki: mgr nauk tajemnych
Zawód: prawnik oprawca
 
 
post 26/07/2011, 16:16 Quote Post

QUOTE(Balto @ 26/07/2011, 13:05)
Jakie esbeckie? Za wiki: "Podpalono 17 gmachów (w tym budynki Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Gdańsku i Szczecinie), rozbito 220 sklepów, podpalono kilkadziesiąt samochodów". Jak rozumiem jest to pokojowa manifestacja oburzonych podwyżkami cen robotników? To ja nie chcę wiedzieć czym jest nie pokojowa.
*



A napisali kiedy się to stało ? Przed użyciem siły przez komuchów czy może po ? I jeszcze jedno o prowokatorach słyszałeś ? Trzeba myśleć, czytać i myśleć samodzielnie ! I uwierz mnie staremu rządy komusze w Polsce były paskudnymi czasami, paskudnych ludzi i to nie IPN ich stworzył a komunizm właśnie i choćbyś nie wiem jak się naprężał i kombinował to d... jest zawsze z tyłu .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

3 Strony  1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej