Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Seria Ossolineum - historie krajów i narodów, Co się podoba, co wznowić, czy warto?
     
osso
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 228
Nr użytkownika: 62.585

Piotr Drozdz
 
 
post 9/03/2010, 8:45 Quote Post

Witam.
Zakładam nowy temat dotyczący ossolińskiej serii - Historie krajów i narodów.
Byłbym wdzięczny za wszelkie opinie dotyczące tej serii w ogóle i poszczególnych tytułów. Napiszcie proszę jakich historii Wam brakuje lub też, jakie powinny być wznowione. Za wszelkie sugestie i propozycje z góry dziękuję.
Pzdr
www.ossolineum.pl
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Shell
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.115
Nr użytkownika: 19.685

 
 
post 9/03/2010, 11:03 Quote Post

Strasznie się cieszyłem z nowej Historii Albanii (już kupiona! smile.gif )
i mam nadzieję na wznowienie Historii Gruzji,Armenii i Azerbejdżanu... O tym marzę w pierwszej kolejności, nastepnie bardzo bym liczył na Rumunię i Mongolię (Bazylow!)

W swoim zbiorze bardzo cenię równiez Historię małych krajów Europy. Wspaniała pozycja!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
osso
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 228
Nr użytkownika: 62.585

Piotr Drozdz
 
 
post 10/03/2010, 9:02 Quote Post

No, cóż się dzieje? Czyżby Forumowicze nie czytali nigdy ossolińskich historii np. Niemiec, Francji, Hiszpanii, Arabii Wschodniej czy najnowszej Albanii. Tak cisza w tym temacie confused1.gif
A wracając do wypowiedzi Shella, to o Gruzji zaczyna się mówić w wydawnictwie. Może coś z tego będzie.
"Historia małych krajów Europy" to rzeczywiście niezła pozycja, ale mnie szczególnie przypadła do gustu Francja i Hiszpania.
www.ossolineum.pl
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Bauero
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 784
Nr użytkownika: 35.416

Baueroo
Zawód: wspominacz
 
 
post 10/03/2010, 9:17 Quote Post

QUOTE(osso @ 10/03/2010, 9:02)
No, cóż się dzieje? Czyżby Forumowicze nie czytali nigdy ossolińskich historii np. Niemiec, Francji, Hiszpanii, Arabii Wschodniej czy najnowszej Albanii. Tak cisza w tym temacie  confused1.gif
A wracając do wypowiedzi Shella, to o Gruzji zaczyna się mówić w wydawnictwie. Może coś z tego będzie.
"Historia małych krajów Europy" to rzeczywiście niezła pozycja, ale mnie szczególnie przypadła do gustu Francja i Hiszpania.
www.ossolineum.pl
*




Warto by się zastanowić nad wydaniem nowej książki w serii: HISTORIA LITWY wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
osso
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 228
Nr użytkownika: 62.585

Piotr Drozdz
 
 
post 15/03/2010, 15:29 Quote Post

Witam ponownie.
Z najnowszych wieści o HKiN Wydawnictwa Ossolineum:
W marcu pojawi się wreszcie dodruk "Historii Rosji" Ludwika Bazylowa i Pawła Wieczorkiewicza.
Ponadto wznowiona ma być "Historia Australii" Wiesława Olszewskiego. Będzie to wydanie poprawione i uzupełnione m.in o nowe ilustracje.
Pojawić się ma również wznowienie długo oczekiwanej "Historii Niemiec" Galosa, Korty i Czaplińskiego. Wreszcie.
A oprócz tego wydana zostanie "Historia Słowacji", "Historia Iranu" oraz "Historia Bliskiego Wschodu w XX wieku".
I co Wy, mości Forumowicze na to?
Pzdr
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Bauero
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 784
Nr użytkownika: 35.416

Baueroo
Zawód: wspominacz
 
 
post 15/03/2010, 15:53 Quote Post

QUOTE(osso @ 15/03/2010, 15:29)
Witam ponownie.
Z najnowszych wieści o HKiN Wydawnictwa Ossolineum:
W marcu pojawi się wreszcie dodruk "Historii Rosji" Ludwika Bazylowa i Pawła Wieczorkiewicza.
Ponadto wznowiona ma być "Historia Australii" Wiesława Olszewskiego. Będzie to wydanie poprawione i uzupełnione m.in o nowe ilustracje.
Pojawić się ma również wznowienie długo oczekiwanej "Historii Niemiec" Galosa, Korty i Czaplińskiego. Wreszcie.
A oprócz tego wydana zostanie "Historia Słowacji", "Historia Iranu" oraz "Historia Bliskiego Wschodu w XX wieku".
I co Wy, mości Forumowicze na to?
Pzdr
*




Pod wrażeniem; Historia Słowacji i Iranu - extra wink.gif, a już o Historii Niemiec w wydaniu sławetnej trójeczki nie wspomnę - słowem NARRRESZCIE
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
osso
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 228
Nr użytkownika: 62.585

Piotr Drozdz
 
 
post 15/03/2010, 15:58 Quote Post

Cieszę się razem z Tobą smile.gif Ja sobie ostrzę ząbki na "Bliski Wschód".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Shell
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.115
Nr użytkownika: 19.685

 
 
post 15/03/2010, 17:31 Quote Post

no to ja za to wyrażam duże rozczarowanie sad.gif

Azerbejdżan, Mongolia, Armenia, Gruzja, Rumunia, na to bardzo liczyłem...
tymczasem nic z tego co wyjdzie mnie nie interesuje wink.gif


no,ale nic, pozostaje miec nadzieję i trzymac kciuki smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.129
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 15/03/2010, 17:54 Quote Post

trochę nie rozumiem strategi wydawniczej Ossolineum, teraz "Historii Niemiec" będzie bardzo dużo - po co wobec tego Krasuski (2 wydania), gdy się zobaczy na allegro to "Historia Niemiec" Czaplińskiego, Galosa, Korty jest do dostania bez problemów, i za stosunkowo niewielkie pieniądze, od 20 do 50 pln max. Gdybym miał tutaj podrzucać pewien pomysł na wznowienia, nomen omen nie wiem tak do końca czy wywiad i ustalenia "marketingowe" na forum historycznym tak do końca skutkują później w dobrej sprzedaży książek smile.gif, napewno zwróciłbym uwagę na te książki, które na allegro osiągają zawrotne ceny: np. Historia Japonii. Ponadto przydałoby się: nowoczesne wydanie historii: Czech, wznowienie lub nowe opracowanie Historii Węgier, Szwecji, Norwegii, Turcji, Izraela, krajów dawnej Jugosławii (można wydania skorelować z jakimiś wydarzeniami kulturalnymi, część promocji ma się za darmo smile.gif Miło słyszeć, że planuje się w zakł. Ossolińskich wydanie opracowania dziejów Iranu, pozdrawiam smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
pirusek
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 271
Nr użytkownika: 25.655

 
 
post 15/03/2010, 20:05 Quote Post

Osso wylałeś miód na me serce. Historia Australii to jedyny tytuł którego mi brak. Oby jak najszybciej wyszedł. Zastanawia mnie jeszcze dlaczego na naszym rynku (nie wspomnę o Ossolineum) nie uświadczysz historii Portugalii. Kraj o takim znaczeniu dla Europy w XIV-XVI wieku nie ma u nas żadnego opracowania?
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
osso
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 228
Nr użytkownika: 62.585

Piotr Drozdz
 
 
post 16/03/2010, 8:08 Quote Post

QUOTE(Shell @ 15/03/2010, 17:31)
no to ja za to wyrażam duże rozczarowanie sad.gif

Azerbejdżan, Mongolia, Armenia, Gruzja, Rumunia, na to bardzo liczyłem...
tymczasem nic z tego co wyjdzie mnie nie interesuje wink.gif


no,ale nic, pozostaje miec nadzieję i trzymac kciuki smile.gif
*



Spokojnie, spokojnie. Na wszystko przyjdzie czas. Nie da się naraz wszystkiego wydać, plan wydawniczy jest jaki jest i trudno cokolwiek w nim zmienić. Ważne jest w tej chwili, aby to co zamierzone i wydrukowane zostało szybko i sprawnie zbyte. Wówczas będą fundusze na następne tytuły i koło się zamyka. Ale prace nad nowymi zamierzeniami trwają. wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
pirusek
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 271
Nr użytkownika: 25.655

 
 
post 16/03/2010, 13:49 Quote Post

Tytuły wymienione przez Shella stale są wystawiane na Allegro i to po 10-20zł na starcie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Kytof
 

Kytof I Waza
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.266
Nr użytkownika: 27.423

 
 
post 16/03/2010, 21:32 Quote Post

Jest jakaś szansa na historię Szwecji Kerstena? Na Atticusie każą sobie za to słono płacić, anie spotkałem aktualnej oferty na Allegro.
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.129
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 16/03/2010, 21:43 Quote Post

QUOTE(Kytof @ 16/03/2010, 21:32)
Jest jakaś szansa na historię Szwecji Kerstena? Na Atticusie każą sobie za to słono płacić, anie spotkałem aktualnej oferty na Allegro.
*


Chyba "Historia Szwecji" Kerstena była z PWN, z tej samej serii, co np. P. Hitti, Dzieje Arabów i G. Ostrogorski, Dzieje Bizancjum, które akurat wznowiono.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Kytof
 

Kytof I Waza
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.266
Nr użytkownika: 27.423

 
 
post 17/03/2010, 6:15 Quote Post

Niekoniecznie http://www.antyk-wariat.pl/seria/6-histori...odow-ossolineum
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

4 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej