Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> TOMASZ JASTRUN, Opinie, oceny
     
Syzyf
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 459
Nr użytkownika: 67.986

Zawód: BANITA
 
 
post 24/03/2011, 13:58 Quote Post

Jestem dość regularnym czytelnikiem Newsweeka, toteż nie mogę nie zauważyć felietonów Jastruna na ostatniej
stronie. Autor, niegdyś dobrze zapowiadający się pisarz zdaje się cierpieć na ciężką paranoję. Od dłuższego
czasu stale przewijącym motywem jego tekstów jest nienawiść do PiS i Kaczyńskiego, okazyjnie również wrzuty
na Kościół. Nie żebym był jakimś wielkim fanem Kaczora i jego popleczników, ale z lektury jastrunowskich
wypocin wyłania się obraz czowieka ogarniętego wręcz manią prześladowczą. Jak Newsweek, pozujący przynajm-
niej na neutralne pismo, może publikować coś takiego?
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 24/03/2011, 14:11 Quote Post

Pewnie z tego samego powodu, dla którego RP publikuje teksty cierpiacego na Michnikoze RAZa. Licza na to, ze kogos takowe teksty przyciagną i nie maja na składzie nikogo lepszego i nie stac ich na podkupienie od konkurencji. O dobrego felietoniste nie tak łatwo.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
salvusek
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.236
Nr użytkownika: 44.999

 
 
post 24/03/2011, 14:38 Quote Post

Ja czytam Newsweek co tydzień i tak samo konsekwentnie nie czytam Jasturna od jakiegoś czasu, bo się facetowi ewidentnie pogorszyło. To co on uprawia, to jest bełkot jak dla mnie. Bardzo emocjonalne i trudne do przetrawienia felietony z punktu widzenia zdrowego rozsądku. RAZ to troszkę wyższa półka.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
karolz77
 

Wciąż młody wilk
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.197
Nr użytkownika: 62.745

KAROL
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Prekariusz
 
 
post 24/03/2011, 15:04 Quote Post

RAZ wcale nie jest obsesjonatem. On po prostu jako pierwszy dokonał logicznej analizy ideowej linii polskich lewicowo-liberalnych elit. Wielu ludziom otworzył oczy i ukazał zgubny wpływ tych kręgów na kraj i społeczeństwo. Poza tym w jego tekstach wcale nie widzę nienawiści ani emocji, owszem czasem używa dosadnych i obrazowych określeń ale to jest felieton, a cechą tego gatunku jest przerysowanie i subiektywizm. Jak ktoś uważa go za PiSowskiego propagandziste to powinien mocno uderzyć się w łeb. I zobaczyć jakie w wielu kwestiach RAZ ma spojrzenie odmienne od PiSowskiego, choćby jego zdecydowana kontestacja mesjanizmu. Jednak o ile w kwestiach światopoglądowych są jakieś zbieżności to w gospodarce od PiS dzieli go praktycznie wszystko.

A Jastruna też czytam regularnie, bo dla mnie to świetne teksty humorystyczne i ukazują jak zwolennicy tolerancji bez granic są nietolerancyjni dla ludzi o odmiennych poglądach.smile.gif

Ten post był edytowany przez karolz77: 24/03/2011, 15:06
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
mata2010
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.614
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk
 
 
post 24/03/2011, 16:25 Quote Post

Nie czytam ani jednego ani drugiego, chociaż generalnie lubię teksty radykalnie przesadzone i denerwujące. Bo pobudzają do myślenia. Do tej serii zaliczają się: JK-M, Środa, paru autorów z Naszego Dziennika, Senyszyn.
RAZ to chyba Ziemkiewicz.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 26/03/2011, 17:37 Quote Post

QUOTE(salvusek @ 24/03/2011, 14:38)
Ja czytam Newsweek co tydzień i tak samo konsekwentnie nie czytam Jasturna od jakiegoś czasu, bo się facetowi ewidentnie pogorszyło. To co on uprawia, to jest bełkot jak dla mnie.

Ja tam w ogóle nie pamiętam, kiedy on nie bredził. A czytywałem go jeszcze jako Smecza w Rzepie.
Tutaj próbka jastrunowskiej publicystyki (za Piotrem Zarębą), Jastrun opisuje swoje kontakty z 18-letnią Wiolą :
Co u niej? Matura i kłopot z ojcem. Zwleka z wyjaśnieniem. - Jest PiSowcem- mówi szeptem. Pocieszam ją; To brzydka choroba, ale znam gorsze...

Na temat Uważam Rze, Jastrun też ma wyrobione zdanie:
Pismo kontynuuje tradycje nienawiści chama do intelektualisty. Dalej jest, że Wildsteina i Ziemkiewicza publicystyka jest stalinowska i, że nie ma takiej ich bredni której chory umysł (czyli, jak sie domyślam, czytelnicy URze), nie kupi.
Krótko i na temat i z tolerancją dla odmiennych poglądów... rolleyes.gif

Ten post był edytowany przez emigrant: 26/03/2011, 23:50
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
karolz77
 

Wciąż młody wilk
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.197
Nr użytkownika: 62.745

KAROL
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Prekariusz
 
 
post 26/03/2011, 17:59 Quote Post

Poza tym konstrukcje tych tekstów są raczej dalekie od felietonów. Piszę o wszystkim i o niczym żeby w końcu stwierdzić jaki ten PiS jest bolszewicki. smile.gif Ale śmiechu mam z tego co nie miara!
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Rafadan
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 469
Nr użytkownika: 8.256

 
 
post 26/03/2011, 18:48 Quote Post

QUOTE
Pismo kontynuuje tradycje nienawiści chama do intelektualisty. Dalej jest, że Wildsteina i Ziemkiewicza publicystyka jest stalinowska i, że nie ma takiej ich bredni której chory umysł (czyli, jak sie domyślam, czytelnicy URze), nie kupi.


Nazywanie czytelników innego czasopisma chorymi umysłowo, w tym i m.in. mnie, moich krewnych i znajomych, porównywanie konkurencyjnych publicystów do stalinowców? Pomijając już zwykłe chamstwo pana "inteligenta", czy to nie podpada pod jakieś paragrafy?
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 26/03/2011, 19:44 Quote Post

QUOTE(Rafadan @ 26/03/2011, 18:48)
Pomijając już zwykłe chamstwo pana "inteligenta", czy to nie podpada pod jakieś paragrafy?
*


Gdyby to dotyczyło Michnika, to Jastrun pewnie już dawno miałby pozew... Wszak Adaś Rymkiewicza podał za to, ze ten stwierdził,że środowisko Michnika jest duchowym spadkobiercą KPP.
Swoja drogą: głośny proces będzie...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Baribal
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 488
Nr użytkownika: 64.472

Stopień akademicki: Mlodywilk
 
 
post 26/03/2011, 19:56 Quote Post

Mówiąc szczerze, dopiero dzięki temu tematowi dowiedziałem się o istnieniu kogoś takiego jak Tomasz Jastrun, ale sądząc po wypowiedziach moich przedmówców niczego ważnego nie straciłem. Generalnie nie zalecam kurczowego trzymania się konkretnych wydawnictw opiniotwórczych a raczej ich dywersyfikację, no chyba, ze ktoś, tak jak ja, ma słabe nerwy, to może lepiej nie konsumować żadnych mediów i zając się przyjemniejszymi rzeczami.smile.gif

QUOTE(Emigrant)
Wszak Adaś Rymkiewicza podał za to, ze ten stwierdził,że środowisko Michnika jest duchowym spadkobiercą KPP.

Swoją drogą te wszystkie procesy o zniesławienie, obrażanie, hate speech itp,to moim zdaniem spora przesada.
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Hieronim Lubomirski
 

Hetman Wielki Koronny
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.581
Nr użytkownika: 1.410

Zawód: Kawaler Maltanski
 
 
post 26/03/2011, 20:07 Quote Post

On jest spokrewniony z tym poetą Mieczysławem Jastrunem?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 26/03/2011, 20:10 Quote Post

QUOTE(Hieronim Lubomirski @ 26/03/2011, 20:07)
On jest spokrewniony z tym poetą Mieczysławem Jastrunem?
*


To jego syn. (Tomasz -syn, Mieczysław- ojciec)

Ten post był edytowany przez emigrant: 26/03/2011, 20:13
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Hieronim Lubomirski
 

Hetman Wielki Koronny
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.581
Nr użytkownika: 1.410

Zawód: Kawaler Maltanski
 
 
post 26/03/2011, 20:14 Quote Post

To chyba wiadomo czemu tak namiętnie atakuje PiS, w końcu ojciec popierał komunistów, a PiS mimo, że o rozliczaniu komunistów więcej mówi, niż ich rozlicza, to jednak w środowisku postkomunistycznym jest widziane jako zło wcielone.

Ten post był edytowany przez Hieronim Lubomirski: 26/03/2011, 20:32
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
karolz77
 

Wciąż młody wilk
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.197
Nr użytkownika: 62.745

KAROL
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Prekariusz
 
 
post 27/03/2011, 9:23 Quote Post

Interesujące i zabawne zarazem jest to, że Ci którzy byli (lub ich bliscy) głęboko umoczeni w komunizm bardzo lubią w stosunku do politycznych adwersarzy używać epitetów takich jak bolszewik czy stalinowski. wink.gif

Ten post był edytowany przez karolz77: 27/03/2011, 9:25
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Arderyk
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 196
Nr użytkownika: 54.496

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 27/03/2011, 17:50 Quote Post

QUOTE
Mówiąc szczerze, dopiero dzięki temu tematowi dowiedziałem się o istnieniu kogoś takiego jak Tomasz Jastrun, ale sądząc po wypowiedziach moich przedmówców niczego ważnego nie straciłem.


Też go nie znałem, najwidoczniej czytają go głównie osoby o przeciwnych poglądach politycznych laugh.gif a potem się wyżalają jakie to brednie wypisuje ...
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

5 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej