Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Warszawa 1656 – M. Nagielski

Lord Mich

Capitaine
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)

post 31/05/2009, 10:49 Quote Post

Chyba jestem jedynym zadowolonym z powodu wznowienia rolleyes.gif Kupiłem ksiązkę za 23 złoty, zamiast 33. Resztę mogę sobie spożytkować na piwo wink.gif
Książka bardzo mi się podoba- wydanie w porównaniu z MON-owskim poprawione, akcja jest wartko opisana. Mógłbym przyczepić się tylko do skrótowego potraktowania polskiej strony w OdB.
Pozdrawiam!

User is offline  PMMini Profile Post #16

etubel

V ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 23.553

Przemyslaw Mazur
Stopień akademicki: mgr
Zawód: archiwista

post 24/08/2009, 8:33 Quote Post

W moim przekonaniu jedan z lepszych pozycji w serii. Dla niektórych może wydać się to mankamentem, ale jak dla mnie cieszy okoliczność, ze autor opisał nie tylko samą bitwe, ale też rozwój wypadków poprzedzających walną konfrontacje. Żywy i przemawiajacy do wyobraźni styl czyni ów tytuł wzorcowym dziełkiem popularyzatorskim.

User is offline  PMMini Profile Post #17

rafalm

duc d'Albufera da Valencia
Nr użytkownika: 1.612

Rafal Malowiecki

post 8/09/2009, 18:39 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 28/05/2009, 16:59)
Z góry mówię tym, którzy są zainteresowani kupnem owej książki, że mogą sobie odpuścić. Niniejsze wznowienie jest po prostu wersją w miękkiej i zmienionej okładce II wznowienia tej książki wydanego pod tytułem Bitwa pod Warszawą 1656 w serii Wielcy Dowódcy - Wielkie Bitwy wink.gif: http://wysylkowa.pl/ks789454.html. Jednakże jak ktoś zdecyduje się ją kupić to może wybrać jaką chce mieć wersję biggrin.gif.

Pozdrawiam!
DW
*

Natomiast w stosunku do pierwszego wydania z 1990 r. jest to wersja rozszerzona. Prof. Nagielski dopisal wiele rzeczy, jak choćby opis działań pod Tykocinem z lipca 1656 r. Co ciekawe kolorowe mapki z 1990 r. przyćmiewają te, które znajdują się w obecnym wydaniu huh.gif

User is offline  PMMini Profile Post #18

Samuel Łaszcz

VI ranga
Nr użytkownika: 57.477

post 5/03/2010, 15:58 Quote Post

Książka świetna. Autor nie zgłębia się w historii stosunków polsko-szwedzkich a narrację zaczyna właściwie z początkiem 1656 roku. Jest kilka zacnych mapek i dobrze dobrane ilustracje. Aneks nieco za krótki ale przydatny do porównania siły obu wojsk.
Jedna rzecz mi się nie podobała. Nagielski pisze, że pod Kłeckiem okazało się, że polska jazda wcale nie była niepokonana w walce z rajtarią. A przecież o wiktorii Szwedów zadecydowało głównie zaskoczenie polskich żołnierzy a nie jakieś ich szczególne umiejętności wojskowe.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

korten

VII ranga
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 1.663

post 6/03/2010, 14:03 Quote Post

A to ze sie dali zaskoczyc to nie jest dowod na ich niekorzysc?

User is offline  PMMini Profile Post #20

arturus.miłośnik historii

VI ranga
Nr użytkownika: 93.614

Artur G
Stopień akademicki: inzynier
Zawód: ostatni rzymianin

post 10/08/2014, 11:55 Quote Post

Właściwie to ta książka powinna nosić tytuł ,,2 wojna północna w latach 1655-1656 '' bo autor szczegółowo opisał te lata a nie tylko działania pod Warszawą w 1656.Ale czytało mi się ją dobrze i w mojej ocenie 1/10 daję 7.Zgadzam się że mapki z 1990 są lepsze.

User is offline  PMMini Profile Post #21

Kesdepar

Nowicjusz
Nr użytkownika: 85.737

Lukasz Prawicki
Zawód: Robotnik sezonowy

post 14/03/2019, 20:48 Quote Post

Jakimś dziwnym sposobem, pozycja ta (jak i Wojna zuluska) jest ponownie dostępna w popularnych księgarniach wysyłkowych. Kto chce, może uzupełnić zbiory. W arosie na dzień dzisiejszy 18 sztuk..

User is offline  PMMini Profile Post #22

VI ranga

Artur G

post 16/03/2019, 17:39 Quote Post

Jak jest to skorzystałem z okazji ,bo czytałem ale brak w mojej bibloteczce ,przy okazji z Insurekcją Warszawską ,którą też kiedyś czytałem również pożyczoną a której także brakowało na moich książkowych półkach.

User is offline  PMMini Profile Post #23

VI ranga

Artur G

post 21/03/2019, 14:56 Quote Post

Dzisiaj obydwie pozycje trafiły w moje ręce.W bardzo dobrym stanie ,przyjemnie będzie sobie przypomnieć obydwie pozycje ,które w moim odczuciu można uznać za udasne pozycje wydane w tej serii.

User is offline  PMMini Profile Post #24

2 Strony < 1 2 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej