Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
8 Strony « < 6 7 8 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Dlaczego walczymy o Katyń a pomijamy Wołyń
     
olo1
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 156
Nr użytkownika: 56.793

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 10/08/2009, 14:29 Quote Post

No cóż stwierdził że Rajd Bandery to spisek KGB i komunistów,na co ksiądz Isakowicz przedstawił biografie organizatorów tej dziwnej imprezy,członków organizacji Swaboda oraz Kongres Ukraińskich Nacjonalistów czyli neobanderowców
 
User is offline  PMMini Profile Post #106

     
Wątor
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 64
Nr użytkownika: 49.890

 
 
post 11/08/2009, 9:06 Quote Post

Najlepsze że Wujec twierdzi że to Ks. I-Z sprowokował rajd im. Bandery!

http://www.youtube.com/watch?v=jqrirUJsA1U
http://www.youtube.com/watch?v=sNCxnO60YfY&feature=related

Polemika w sobotę w "Minęłą dwudziesta" w TVP Info (po nacisnięciu linku suwak trzeba ustawić na 30-tą minutę).

http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/mi...o/07082009-2010

Poniedziałkowy "Kwadrans po ósmej" w TVP 1

http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/kw...o/10082009-0815
 
User is offline  PMMini Profile Post #107

     
Recoil
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.123
Nr użytkownika: 13.511

 
 
post 11/08/2009, 10:55 Quote Post

QUOTE(Wątor @ 11/08/2009, 9:06)
Najlepsze że Wujec twierdzi że to Ks. I-Z sprowokował rajd im. Bandery!


Tak, około 4:29 pierwszego klipu.

"Dlatego że między innymi ten ton i ta wypowiedź księdza Isakowicza, ona skutkuje tego właśnie rajdami, bo wydaje mi się że to jest konsekwencja działalności księdza Isakowicza w dużym stopniu, ten rajd i ten klimat który jest przy tym widoczny, bo zwróćmy uwagę na to że wzorem dla nas powinni być biskupi polscy którzy wystąpili w 65 roku, wtedy gdy w ogóle trudno było myśleć o pojednaniu, zwrócili się sami do biskupów niemieckich o przebaczenie"

Odnoszę wrażenie że Wujec sam nie wie do końca o czym mówi, po prostu mówi aby mówić.

Mamrocze coś o tym że że jego zdaniem ten rajd jest "konsekwencją działalności księdza Isakowicza"... szkoda że nie zasugerował że cały kult Bandery i ukraińskiego nacjonalizmu/faszyzmu to efekt działalności Isakowicza - ot po prostu Isakowicz przestanie się odzywać a ukraińscy neo-banderowcy zdemontują pomniki Bandery i UPA, nadadzą inne nazwy ulicom, spalą książki ukazujące faszystów i zbrodniarzy jako bohaterów, etc etc. Oczywiście jest to bzdura, Wujec w idiotyczny sposób atakuje osobę zaangażowaną w przeciwstawianie się fałszowaniu historii i gloryfikowaniu zbrodniczych ideologii.
 
User is offline  PMMini Profile Post #108

     
olo1
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 156
Nr użytkownika: 56.793

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 24/08/2009, 17:33 Quote Post

Swoją drogą jako antyfaszysta i lewicowiec dziwie się zakłamaniu tych którzy potępiając OUN wychwalają ONR,nacjonalizm jest złem,moralność kalego hipokryzją.Gdy potępiam Bandera to również Jędrzeja Giertycha,to że pod jednym sztandarem nacjonalizmu wymordowano ponad 100 tysięcy a pod drugim mniej nic nie zmienia,szowinizm i ksenofobia zawsze jest złem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #109

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 24/08/2009, 18:45 Quote Post

QUOTE(olo1 @ 24/08/2009, 17:33)
Swoją drogą jako antyfaszysta i lewicowiec dziwie się zakłamaniu tych którzy potępiając OUN wychwalają ONR,nacjonalizm jest złem,moralność kalego hipokryzją.Gdy potępiam Bandera to również Jędrzeja Giertycha,to że pod jednym sztandarem nacjonalizmu wymordowano ponad 100 tysięcy a pod drugim mniej nic nie zmienia,szowinizm i ksenofobia zawsze jest złem.
*



Temat dotyczą pamięci konkretnych wydarzeń historycznych i ewentualnego stosunku stron do ich interpretacji.

Przy całej mej niechęci do postaci Jędrzeja Giertycha i jego poglądów, nadużyciem jest wiązanie jego nazwiska ze zbrodniami (no chyba, że sie mylę).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #110

     
olo1
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 156
Nr użytkownika: 56.793

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 24/08/2009, 18:53 Quote Post

Nie pisałem o zbrodniach lecz ideologii,Bandera zaś nie stał za zbrodniami na Wołyniu bo był w KZ.
 
User is offline  PMMini Profile Post #111

     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 24/08/2009, 19:52 Quote Post

QUOTE(olo1 @ 24/08/2009, 19:53)
Nie pisałem o zbrodniach lecz ideologii,Bandera zaś nie stał za zbrodniami na Wołyniu bo był w KZ.
*


Podaj mi w takim razie, proszę, przykład zbrodni na masową skalę, które inspirowane byłyby ideologią, jaką głosił Jędrzej Giertych i jemu podobni.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #112

     
madu1906
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 64
Nr użytkownika: 40.417

 
 
post 24/08/2009, 21:07 Quote Post

Pogrobowcy rezunów atakują ks.Tadeusza Zaleskiego ...
http://prawica.net/node/18207

QUOTE
Swoją drogą jako antyfaszysta i lewicowiec dziwie się zakłamaniu tych którzy potępiając OUN wychwalają ONR,nacjonalizm jest złem,moralność kalego hipokryzją.Gdy potępiam Bandera to również Jędrzeja Giertycha,to że pod jednym sztandarem nacjonalizmu wymordowano ponad 100 tysięcy a pod drugim mniej, szowinizm i ksenofobia zawsze jest złem.


Nacjonalizm -sam w sobie- panie mgr nie jest złem. Wszystko zależy od tego jaką przybiera formę.
Na terenach działalności UPA przybrał on formę ludobójczą. Natomiast w Polsce nie. W II RP były różne rodzaje nacjonalizmów: piastowski, jagielloński czy państwowy.
Także nie przepadam za p.Giertychem, ale nie traktuję go na równi z rezunami.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #113

     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 24/08/2009, 21:15 Quote Post

QUOTE
Nacjonalizm -sam w sobie- panie mgr nie jest złem. Wszystko zależy od tego jaką przybiera formę.

Otóż to. Wydaje mi się jednak, iż nie jest to odpowiedni wątek po temu, by wyjaśniać panu magistrowi niuanse ideologii nacjonalistycznej. Również ta swego rodzaju publiczna ekspiacja antyfaszystowska zdecydowanie tutaj nie pasuje i nie wiedzieć czemu ma służyć. Temat ten jest bowiem, zdaje się, o recepcji rzezi wołyńskiej wśród współczesnych Polaków, nie zaś o lewicowych ciągotach pana magistra.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #114

8 Strony « < 6 7 8 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej