Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
8 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Lewica lat 1980-89,
 
Kto miał racje?
*PPS-grupa J.J Lipskiego [ 11 ]  [19.64%]
*PPS-grupa Piniora [ 0 ]  [0.00%]
*GSR-grupa Hasa [ 1 ]  [1.79%]
*PPS/RD-grupa Ikonowicza [ 13 ]  [23.21%]
*PPK-eurokomuniści [ 3 ]  [5.36%]
*KPP-grupa Mijala [ 9 ]  [16.07%]
*ZP"Grunwald"-grupa Poręby [ 2 ]  [3.57%]
*Klub B.Bieruta-neostalinowcy [ 0 ]  [0.00%]
*Katowickie Forum Partyjne-neostalinowcy [ 0 ]  [0.00%]
*Grupa ORMO/SS Hempel-neostalinowcy [ 2 ]  [3.57%]
*Ruch Rewolucji Alternatywnej"Socjalizm i Postęp" [ 0 ]  [0.00%]
*Solidarność Robotników "Wszystkie postulaty" [ 3 ]  [5.36%]
*Wolność,Równość,Braterstwo,Socjalizm,Niepodległość-WRBSN [ 1 ]  [1.79%]
*PAX [ 11 ]  [19.64%]
Suma głosów: 56
Goście nie mogą głosować 
     
magister
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 514
Nr użytkownika: 12.494

Stopień akademicki: magister
Zawód: historyk
 
 
post 22/01/2007, 18:16 Quote Post

Które grupy lewicy budzą waszą sympatie,te z opozycji czy tzw."beton" partyjny PZPR
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
godfrydl
 

Diabolus in musica
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.136
Nr użytkownika: 9.524

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 23/01/2007, 9:16 Quote Post

Żadne, nie lubię lewicy, ale jeśli juz to te z opozycji, chyba jasne! Niemniej jednak, co z "opozycyjności" takiego Mijala, skoro był w latach 30. sowieckim agentem, potem jednym ze stalinowskich zbrodniarzy, i to z gatunku tych twardogłowych. Jeśli jego opozycyjność polegała na wspieraniu zbrodniczych szaleństw Mao i Envera Hodży...równanie go z np. Moczulskim jest obrazą dla pana Leszka. Ale chyba się zagalopowałem w off-topic...
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 23/01/2007, 10:59 Quote Post

he he
teraz dopiero widze jak ta lewica wygląda. Jakiekolwiek złudzenia o "ludzkiej twarzy" rozwiewają się w mgle neostalinizmów i maoizmów.

a wpisanie PAX'u i Hempela potwierdza, że skrajności się postykają. Nie tylko przy okazji układu Ribbentrop-Mołotow...
...chyba, że to nie były nigdy żadne skrajności, tylko jedna socjalistyczna skrajność.

No ale gdzie wobec tego Stowarzyszenie Patriotyczne "Grunwald" Pręby?

Ankieta niestety nieskierowana do mnie - jak to mówiono w l. 80 "wszystko jedno czy cham bije lewą ręką czy kopie prawą nogą". Choć musze przyznać, że w bibloteczce mam wiele cennych pozycji wydawnych przez wydawnictwo PAX-u. Ale to akurat z istotą lewicowości niewiele (na szczeście) ma wspólnego.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 24/01/2007, 1:13 Quote Post

QUOTE(magister @ 22/01/2007, 18:16)
Które grupy lewicy budzą waszą sympatie,te z opozycji czy tzw."beton" partyjny PZPR
*


Niektóre z wymienionych w ankiecie grup stawiają na baczność włosy na mojej głowie. wink.gif
Rzeczywiście przedstawiłeś szeroki wachlarz organizacji od skrajnej lewicy antykomunistycznej aż do "betonu" o korzeniach PZPRowskich. Kilka nazw to dla mnie zupełne novum. confused1.gif
Stowarzyszenie PAX to jednak nie lewica, lecz koncesjonowana przez reżim quasi-chadecja. Podobnie jak Unia Chrześcijańsko-Społeczna.
Reżysera Bohdana Porębę i jego ZP Grunwald też chyba tylko luźno można traktować jako lewicę.
Dlatego Anakin nie musi wydawnictw PAXowskich palić na stosie jako "skażonych czerwoną zarazą". biggrin.gif biggrin.gif

Swoją drogą niezłą reklamę zrobiłeś magistrze całej lewicy lat 80., umieszczając na jednej liście Jana Józefa Lipskiego i Józefa Piniora wraz z neostalinowcami i ORMOwcami. rolleyes.gif
Forumowi "miłośnicy lewicy" już się ucieszyli. wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Nerwa
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 247
Nr użytkownika: 25.708

Przemyslaw
Stopień akademicki: magister
Zawód: prawnik
 
 
post 19/02/2007, 9:51 Quote Post

QUOTE(magister @ 22/01/2007, 18:16)
Które grupy lewicy budzą waszą sympatie,te z opozycji czy tzw."beton" partyjny PZPR
*


Lewica nigdy nie wzbudzała u mnie sympatii. Dlatego żadna z tych grup, aczkolwiek np. PAX to nie lewica w "całej" okazałości, hehe.
pozdrawiam konserwatystów i monarchistów
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Jacques Cache
 

Łotr Gotycki
*****
Grupa: Banita
Postów: 741
Nr użytkownika: 25.426

 
 
post 19/02/2007, 11:46 Quote Post

QUOTE
Jakiekolwiek złudzenia o "ludzkiej twarzy" rozwiewają się w mgle neostalinizmów i maoizmów
]
Pamiętajmy, że cała lewica odwołuje się do tych prądów.Stalinizm, a co więcej, maoizm, są na Zachodzie traktowane jako najwyższych lotów idealizmy.Równie dobrze można twierdzić, że idealistą i humanistą był Hitler.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
1234
 

Wielki Wuj
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.631
Nr użytkownika: 4.636

 
 
post 20/02/2007, 20:47 Quote Post

Mam wrażenie, że niejaki Daszyński, że o Piłsudskim nie wspomnę by się za ten tekst obrazili. Baaardzo im było blisko do Stalina
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
1234
 

Wielki Wuj
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.631
Nr użytkownika: 4.636

 
 
post 20/02/2007, 20:48 Quote Post

Mam wrażenie, że niejaki Daszyński, że o Piłsudskim nie wspomnę by się za ten tekst obrazili. Baaardzo im było blisko do Stalina
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 25/02/2007, 3:59 Quote Post

QUOTE(Jacques Cache @ 19/02/2007, 11:46)
QUOTE
Jakiekolwiek złudzenia o "ludzkiej twarzy" rozwiewają się w mgle neostalinizmów i maoizmów
]
Pamiętajmy, że cała lewica odwołuje się do tych prądów.
*


Banialuki człowieku wypisujesz! sad.gif
Polecam lekturę dowolnego podręcznika z dziedziny współczesnych doktryn politycznych.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Nurglitch
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.474
Nr użytkownika: 11.929

Piotr Smolañski
Zawód: Informatyk
 
 
post 25/02/2007, 10:56 Quote Post

QUOTE(Jacques Cache @ 19/02/2007, 9:46)
Pamiętajmy, że cała lewica odwołuje się do tych prądów.Stalinizm, a co więcej, maoizm, są na Zachodzie traktowane jako najwyższych lotów idealizmy.


Ja na tym zachodzie żyję i z takim twierdzeniem jako czymś powszechnym ("traktowane są" w odróżnieniu od "kilku czubków traktuje je") jak dotąd się nie spotkałem. Raczej przeciwnie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
swatek
 

Czekam na Króla
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.555
Nr użytkownika: 7.721

 
 
post 25/02/2007, 12:39 Quote Post

Do której z tych grup przynależał jeszcze gen. Jaruzelski i J. Urban ( czy może do *Grupa ORMO/SS Hempel-neostalinowcy)
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 25/02/2007, 14:24 Quote Post

QUOTE(swatek @ 25/02/2007, 12:39)
Do której z tych grup przynależał jeszcze gen. Jaruzelski i J. Urban ( czy może do *Grupa ORMO/SS Hempel-neostalinowcy)
*


Zielonego pojęcia nie mam. wink.gif
Jaruzelski to partyjny "beton", zaś Urban to bezideowy oportunista, jak zwykle...

W swojej sondzie magister pominął jeszcze Ruch 22 lipca, taką "reformatorską frakcję" w łonie PZPR (najbardziej znani przedstawiciele Tadeusz Fiszbach, Tomasz Nałęcz).

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Jacques Cache
 

Łotr Gotycki
*****
Grupa: Banita
Postów: 741
Nr użytkownika: 25.426

 
 
post 10/05/2007, 14:24 Quote Post

QUOTE
Mam wrażenie, że niejaki Daszyński, że o Piłsudskim nie wspomnę by się za ten tekst obrazili. Baaardzo im było blisko do Stalina

Możesz wskazać jakieś materiały źródłowe, gdzie mogę się przeczytać, jak blisko było Dziadkowi do Stalina?Przez długi czas dowodem inteligencji było mówienie, że był "Kumplem Hitlera".

Co do późniejszych postów, to niech odpowie za mnie Paul Johnson:
QUOTE
Lewica zdolna jest popełnić każdą niesprawiedliwość , i zawsze jest gotowa tłumić prawdę w imię własnej , wyższej prawdy

napisał te słowa w 1988 roku.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Ludwik Götten
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 168
Nr użytkownika: 8.605

 
 
post 10/05/2007, 14:47 Quote Post

"Możesz wskazać jakieś materiały źródłowe, gdzie mogę się przeczytać, jak blisko było Dziadkowi do Stalina?Przez długi czas dowodem inteligencji było mówienie, że był "Kumplem Hitlera""
Jacques Cache

Mam wrażenie, że zamiast prosić o trudniejsze materiały powinieneś jeszcze raz dokładnie przyjrzeć się swojej dyskusji z 1234.

"Co do późniejszych postów, to niech odpowie za mnie Paul Johnson:
Lewica zdolna jest popełnić każdą niesprawiedliwość , i zawsze jest gotowa tłumić prawdę w imię własnej , wyższej prawdy
"
Jacques Cache

Paul Johnson natomiast będzie bronił każdej niegodziwości, byle tylko była po jego ideologicznej myśli (Pinochet, Nixon). W temacie lewicy to marny autorytet.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Jacques Cache
 

Łotr Gotycki
*****
Grupa: Banita
Postów: 741
Nr użytkownika: 25.426

 
 
post 10/05/2007, 18:12 Quote Post

QUOTE
Mam wrażenie, że zamiast prosić o trudniejsze materiały powinieneś jeszcze raz dokładnie przyjrzeć się swojej dyskusji z 1234

1234 napisal tu jeden post, a nie dyskusję.
QUOTE
Paul Johnson natomiast będzie bronił każdej niegodziwości, byle tylko była po jego ideologicznej myśli (Pinochet, Nixon). W temacie lewicy to marny autorytet.

Mam więc cytować Urbana?
znam historyków o kontrkaczystowskiej orientacji, którzy często odwołują się do Johnsona w tych sprawach.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

8 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej