Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

60 Strony « < 58 59 60 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> R1a i R1b

dammy

VI ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 99.933

Adam Marks
Zawód: wiele zawodow

post 15/01/2020, 21:50 Quote Post

QUOTE(Antoni123 @ 4/01/2020, 2:53)
I rzeczywiście Czesi mają spor dodatku Celtyckiego , krewniacy Francuzów. Różnią się w tym względzie od Nas. My jesteśmy bardzkiej skażeni Germanami. No i tam jest większe zainteresowanie L23EE co mnie niezmiernie cieszy.

Na tym forum już chyba nic nie jest mnie w stanie zadziwić.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #886

Radek8484

VII ranga
Nr użytkownika: 75.875

R-L1029
Stopień akademicki: magister
Zawód: IT

post 16/01/2020, 1:01 Quote Post

A ja dzisiaj zamowie ksiazke o moich slowianskich kuzynach z elitarnych wczesnopiastowskich pochowkow w Cieplym.

User is offline  PMMini Profile Post #887

Maksym Kryvonis

I ranga
*
Nr użytkownika: 33.744

post 15/05/2020, 17:36 Quote Post

Chciałbym zadać dwa pytania:

1) Czy to prawda, że Polacy są najbliższymi genetycznie potomkami (lub kuzynami) Indo-Europejczyków?

2) Jeśli to nie Polacy to jaka nacja (zwłaszcza europejska) może być tak określona?

Być może odpowiedzi na te pytania pojawiły się w tym wątku ale dla laików jest on trudny do zrozumienia. Z pierwszą opinią spotkałem się wiele lat temu (wydaje mi się, że była ona popularyzowana przez internautę Davidskiego, przywoływanego w tym wątku). Opierała się ona na przeświadczeniu, że pierwotni Indo-Europejczycy cechowali się głównie haplogrupą R1a, która z kolei jest najbardziej rozpowszechniona w Polsce. Jednocześnie na Wikipedii można przeczytać dość aktualne informacje, że pierwotni Indo-Europejczycy charakteryzowali się jednak niemalże wyłącznie haplogrupą R1b (artykuł dotyczący Yamnaya Culture), która jest powszechna w Europie Zachodniej. Jak jest naprawdę? Kto może uchodzić za najbliższych potomków Indo-Europejczyków?

User is offline  PMMini Profile Post #888

60 Strony « < 58 59 60 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej