Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

178 Strony « < 176 177 178 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Europa w dobie emigracji muzułmańskiej, Zagrożenie?

czwartek12ego

IV ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 61.377

post 17/07/2017, 13:34 Quote Post

QUOTE(ChochlikTW @ 12/07/2017, 17:29)

Primo - odsyłam do wcześniejszych postów, bo było to tutaj pisane.
Secundo - http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.../PL&language=PL
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/...X%3A52015PC0451
Tertio - Niemniej Rząd RP, mając na uwadze skutki prawne, społeczne i organizacyjne, dokonał analizy możliwości zmiany stanu prawnego w zakresie realizacji przyjętych przez Polskę zobowiązań.
Z przedmiotowej analizy wynika, że brak jest możliwości prawnych odstąpienia od przyjętych zobowiązań. Z uwagi na powyższe, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podejmuje wstępne przygotowania do ewentualnego uczestnictwa w programach przesiedleń i realokacji w latach 2016 -2017.

http://www.wyszperane.info/2016/01/11/jest...-ws-imigrantow/
smile.gif
*

Ponieważ rząd Kopacz podpisał się pod rezolucją, a jej moc prawna jest dyskusyjna, muszę przyznać, że mnie postawa ministerstwa zaskoczyła. Zobaczymy jak UE podejdzie do tłumaczenia naszego rządu w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa. Nadal jednak poza tą ustawą nie widzę, żadnego powodu, aby wpuszczać do nas tych ludzi.

CODE
buahahaha elefant.gif a co znów polecisz do moderatorów? Widzę, że ta polityczna poprawność poza donosami nie ma nic do powiedzenia smile.gif

Jeżeli nie udowodnisz to tak. Wówczas przekonamy się, czy jesteś taki mocny w słowach.

Mam ci udowadniać moje spostrzeżenia? To tak jak daltoniście opowiadać o kolorach.
Dania i Norwegia nie należą do krajów Europy zachodniej to raz.
Dwa:
Hiszpania - to, co dałeś to ochłap i się tym nie zadowolę. Autor tego ochłapu sam nazwał Salt strefą no-go i mam mnie to przekonać? Jeden link z niego odnosi się do zamieszek z 2011r., gdzie po pościgu policji zginął młody Marokańczyk. Na tej zasadzie można uznać po zamieszkach w Polsce pod komisariatami, że też mamy takie strefy. Drugi link to nie wiem, co i na czym jest oparty, a jego rzetelność oceniam na O.

Portugalia - 0 odniesienia w artykule, że mieszkańcy Amadory to większości muzułmanie, więc albo udowodnisz, że
przeważają tam, albo szukaj nowego przykładu.

CODE
inne kraje na specjalne życzenie.

Francja, Austria, Niemcy, Belgia, Luksemburg, Lichtenstein, Holandia, Szwajcaria oraz Monako według ONZ

Wielka Brytania, Belgia, Irlandia, Holandia, Francja, Luksemburg, Monako oraz Portugalia, Hiszpania, Andora i Gibraltar według CIA

Jest jeszcze klasyfikacja polityczno-gospodarczą, czyli kraje "starej" EU + EFTA, a więc dochodzą Włochy i Islandia oraz klasyfikacja Huntingtona. https://pl.wikipedia.org/wiki/Europa_Zachodnia

Czekam smile.gif

Nie ściemniaj, CIA uważa kraje południowe za inną grupę. Poza tym skoro Portugalia nie należy do krajów zachodu trud mój darmowy, nie ma dla mnie znaczenia, że nie zgadzasz się z artykułem o Hiszpani, boś ktoś ty abyś ustalał co jest a co nie wartościowe? O Francji, UK czy Niemczech nie ma sensu pisać, bo było wielokrotnie, Belgia chyba też była klepana (choćby słynne Molenbeek). Luksemburg i Monako no litości.. Są one najlepszym przykładem na to, że niewielka ilość muzułmanów lub wręcz jej brak chroni dany kraj przed takimi strefami. To samo tyczy się Irlandii.
Szkoda tylko panie czepialski, że nie potrafisz podjąć trudu i napisać dlaczego tych ludzi powinniśmy przyjąć, po co nam oni? Do czego naszej ojczyźnie się przydadzą? Jaka gałąź gospodarki, społeczeństwa (poza organizacjami pozarządowymi) na ich przybyciu skorzysta?

A, kolega ma problem z kulturą?

Tak, z kulturą islamu.

Widzę, że emanujesz wiedzą i wiesz z czym większość Polaków miał do czynienia.

Ze skromności nie zaprzeczę.

User is offline  PMMini Profile Post #2656

kathy

VII ranga
Nr użytkownika: 7.763

post 17/07/2017, 15:38 Quote Post

A tymczasem Włochy chcą wystawiać migrantom dokumenty zezwalające na podróż po UE, piszą media.
Włosi powołują się na dyrektywę sprzed 16 lat, która w sytuacji kryzysowej, gdy kraj nie może sobie dać rady z napływem imigrantów, zezwala na wydawanie im unijnych wiz.

Warunkiem do wydania jest jednak zgoda Rady Europejskiej. Inna możliwość przewiduje wydawanie przybyszom przez władze lokalne czasowego prawa pobytu z zezwoleniem na opuszczenie Włoch. Wiceszef włoskiego MSZ Mario Giro zastrzegł, że takie dokumenty wydawano by tylko ograniczonej liczbie migrantów. Poza tym jeśli unijny Trybunał Sprawiedliwości uzna, że migranci przybywają do Włoch legalnie, będą mogli składać podania o azyl na terenie całej Unii Europejskiej.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wlochy-chc...UE-3719494.html

W jaki sposób unijny Trybunał Sprawiedliwości może uzanć że migranci przybywają do Włoch legalnie???
Jeżeli oni tak stwierdzą to będzie chyba znaczyło że każdy migrant będzie już przybywał legalnie a granice.... no, nie będzie granic.

User is offline  PMMini Profile Post #2657

ChochlikTW

W trakcie uczłowieczania
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister

post 17/07/2017, 16:01 Quote Post

QUOTE(czwartek12ego @ 17/07/2017, 14:34)
CODE
buahahaha elefant.gif a co znów polecisz do moderatorów? Widzę, że ta polityczna poprawność poza donosami nie ma nic do powiedzenia smile.gif

Jeżeli nie udowodnisz to tak. Wówczas przekonamy się, czy jesteś taki mocny w słowach.

Mam ci udowadniać moje spostrzeżenia? To tak jak daltoniście opowiadać o kolorach.
*

Dużo hałasu, a efekt mizerny, jak czytam...

Nie ściemniaj, CIA uważa kraje południowe za inną grupę.
*

Tematem są kraje zachodnie i takie też podałem.

Poza tym skoro Portugalia nie należy do krajów zachodu trud mój darmowy, nie ma dla mnie znaczenia, że nie zgadzasz się z artykułem o Hiszpani, boś ktoś ty abyś ustalał co jest a co nie wartościowe?
*

Przez grzeczność nie zapytam, gdzie wyczytałeś, że Portugalia nie jest krajem Europy zachodniej.
Miałeś wykazać istnienie dzielnic, a w artykuł z bloga o Hiszpanii, w którym jest mowa, że kilka lat temu doszło tam do zamieszek i tyle. Wartościowe są dla mnie informacje rzetelne, a nie czyjeś opinie wyciągnięte na podstawie infa o zamieszkach.
Czekam też, a propo dzielnicy w Portugalii.

O Francji, UK czy Niemczech nie ma sensu pisać, bo było wielokrotnie, Belgia chyba też była klepana (choćby słynne Molenbeek). Luksemburg i Monako no litości.. Są one najlepszym przykładem na to, że niewielka ilość muzułmanów lub wręcz jej brak chroni dany kraj przed takimi strefami.
*

Wycofujesz się z tezy, której nie potrafisz udowodnić, czy też liczysz na litość?

To samo tyczy się Irlandii.
*

A, to powiem ciekawa opinia, bo google mówi mi coś innego.
Ciekaw jestem opinii kol. emigranta, który podobno mieszka na Zielonej Wyspie.

Szkoda tylko panie czepialski, że nie potrafisz podjąć trudu i napisać dlaczego tych ludzi powinniśmy przyjąć, po co nam oni? Do czego naszej ojczyźnie się przydadzą? Jaka gałąź gospodarki, społeczeństwa (poza organizacjami pozarządowymi) na ich przybyciu skorzysta?
*

Temat był wałkowany wielokrotnie wałkowany i należy go wyciągać po raz kolei na światło dzienne? Zresztą uzasadniłem, co zauważyłeś. Tonący brzytwy się chwyta? wink.gif

Ten post był edytowany przez ChochlikTW: 17/07/2017, 18:09

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2658

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 17/07/2017, 20:22 Quote Post

QUOTE(kathy @ 17/07/2017, 15:38)
A tymczasem Włochy chcą wystawiać migrantom dokumenty zezwalające na podróż po UE, piszą  media.
Włosi powołują się na dyrektywę sprzed 16 lat, która w sytuacji kryzysowej, gdy kraj nie może sobie dać rady z napływem imigrantów, zezwala na wydawanie im unijnych wiz.

Warunkiem do wydania jest jednak zgoda Rady Europejskiej. Inna możliwość przewiduje wydawanie przybyszom przez władze lokalne czasowego prawa pobytu z zezwoleniem na opuszczenie Włoch. Wiceszef włoskiego MSZ Mario Giro zastrzegł, że takie dokumenty wydawano by tylko ograniczonej liczbie migrantów. Poza tym jeśli unijny Trybunał Sprawiedliwości uzna, że migranci przybywają do Włoch legalnie, będą mogli składać podania o azyl na terenie całej Unii Europejskiej.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wlochy-chc...UE-3719494.html

W jaki sposób unijny Trybunał Sprawiedliwości może uzanć że migranci przybywają do Włoch legalnie???
Jeżeli oni tak stwierdzą  to będzie chyba znaczyło że każdy migrant będzie już przybywał legalnie a granice.... no, nie będzie granic.
*

http://niezlomni.com/wlosi-znalezli-sposob...t=postfity43ed9

Sprawa się pewnie ustabilizuje z czasem, ale co Niemcom przybędzie ubogacenia kulturalnego, to im przybędzie. Powinni sobie zacząć wszystkie możliwe modlitwy przypominać, bo im się kolejne kilkaset tysięcy wpasuje przez granice, jeśli to z Włochami prawda... Eviva Makrela!

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2659

kathy

VII ranga

post 22/07/2017, 2:20 Quote Post

Wplyw migrantow na antysemitizm w Niemieckich szkolach
https://vid.me/1rszY

(film jest tlumaczony na angielski)
ps. niestety, taki wplyw mozna zauwazyc nie tylko w Niemczech, ale w wiekszosci krajow Zachodnich. Sama zauwazylam to po pewnych komentarzach w mediach i nie jest to zwiazane z "normalnym" ..hmm...negatywnym postrzeganiem Zydow. To jest, wg. mnie, zwiazane z wierzeniami Islamu wprowadzanymi do mainstreamu.

Ten post był edytowany przez kathy: 22/07/2017, 2:21

User is offline  PMMini Profile Post #2660

kathy

VII ranga

post 23/07/2017, 18:57 Quote Post

w 2015-2016 46% morderstw w Londynie popelnili obcokrajowcy

http://www.murdermap.co.uk/investigate.asp

Odredagowane.
Realchief, masz zupelną rację, to co napisałam w oryginale wyszło ......."ciekawie" elefant.gif

Ten post był edytowany przez kathy: 24/07/2017, 0:48

User is offline  PMMini Profile Post #2661

Realchief

X ranga
Nr użytkownika: 63.111

post 23/07/2017, 20:05 Quote Post

Niech koleżanka to przeredaguje bo wyszło z tego, że w ciągu 2 lat populacja UK się skurczyła o minimum 46% (straszna katastrofa porównywalna z holokaustem, a liczbowo to chyba rekord) w wyniku mordów popełnionych przez obcokrajowców, a w Londynie chyba była obozy zgłady skoro to było w tym jednym mieście.
Zakładam, że w rzeczywistości chodzi o to, że 46% morderstw w Londynie popełnili obcokrajowcy (nie zerkałem do linka).

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2662

Pomorski Wilk

IV ranga
Nr użytkownika: 98.859

Pepper
Stopień akademicki: Mgr in¿.
Zawód: In¿ynier

post 23/07/2017, 21:24 Quote Post

Jeśli obcokrajowcy stanowią 46% morderców w Londynie, to wcale się Anglikom nie dziwię, że mają taki sceptyczny stosunek do UE i otwartych granic.

User is offline  PMMini Profile Post #2663

wysoki

X ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier

post 25/07/2017, 9:34 Quote Post

QUOTE(Pomorski Wilk @ 23/07/2017, 22:24)
Jeśli obcokrajowcy stanowią 46% morderców w Londynie, to wcale się Anglikom nie dziwię, że mają taki sceptyczny stosunek do UE i otwartych granic.
*

A ilu w Londynie mieszka tuziemców w porównaniu z obcokrajowcami?

Wiki na podstawie spisu z 2011 roku: https://pl.wikipedia.org/wiki/Londyn#Demografia podaje, że tuziemców, czyli urodzonych w W. Brytanii było wtedy ponad 63% (ale białych Brytyjczków tylko 45%), czyli obcokrajowców musiało być prawie 37%.

Obecnie populacja urosła, ale z konkretnego powodu:
Gwałtowny wzrost liczby mieszkańców stolicy Wielkiej Brytanii spowodowany jest napływem imigrantów, których przybywa do stolicy 100 tys. rocznie. Tylko w poprzednim roku populacja Londynu powiększyła się aż o 120 tys. osób. (...) W latach 2011 – 2015 do stolicy Wielkiej Brytanii przybyło około 100 tys. imigrantów z krajów północnoafrykańskich. Co więcej, imigranci przybywający na Wyspy zakładają rodziny, w których urodziło się już około pół miliona dzieci, informuje ONS.

http://www.polishexpress.co.uk/w-2026-roku...plyw-imigrantow

Lokalna migracja jest już jednak zupełnie inna - do Londynu przyjeżdżają młodzi mieszkańcy UK, natomiast uciekają z miasta w wieku około 30 lat. Przewaga wyjeżdżających do innych części kraju nad przyjeżdżającymi do Londynu wyniosła 93 tysiące osób.

http://www.anglia.today/imigracja/populacj...ona-mieszkancow

Można więc spokojnie zaryzykować wniosek, że liczba tuziemców spadła nie tylko procentowo, ale nawet w liczbach bezwzględnych.

Czyli powiedzmy, że cudzoziemców jest 46%, i 46% spośród morderców jest cudzoziemcami.
Mógłby mi ktoś wyjaśnić w czym leży w takim razie problem?

Kathy, ten link też nie za bardzo do czegoś prowadzi, przynajmniej mnie wyświetla się tylko możliwośc samodzielnego szukania. A to chyba nie o to chodziło wink.gif.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2664

kathy

VII ranga

post 26/07/2017, 3:15 Quote Post

Czyli powiedzmy, że cudzoziemców jest 46%, i 46% spośród morderców jest cudzoziemcami.

Hmm z tego samego linku w 2016 popełniono 103 morderstwa 31 morderstw popełnili ludzie z obywatelstwem brytyjskim. 70% morderstw popełnionych było przez obcokrajowców. W 2017 popełniono 71 morderstw a tylko 9 morderstw było popełnionych przez brytyjczyków. Prawdę mówiąc nie sądzę że 88% mieszkańców Londynu to obcokrajowcy. rolleyes.gif

User is offline  PMMini Profile Post #2665

wysoki

X ranga

Rafal Mazur

post 26/07/2017, 11:49 Quote Post

QUOTE(kathy @ 26/07/2017, 4:15)

Hmm z tego samego linku w 2016 popełniono 103 morderstwa 31 morderstw popełnili ludzie z obywatelstwem brytyjskim. 70% morderstw popełnionych było przez obcokrajowców. W 2017 popełniono 71 morderstw a tylko 9 morderstw było popełnionych przez brytyjczyków. Prawdę mówiąc nie sądzę że 88% mieszkańców Londynu to obcokrajowcy. rolleyes.gif
*

Czyli kathy już nic z Twoich wpisów nie rozumiem.

Najpierw piszesz, że:
w 2015-2016 46% morderstw w Londynie popelnili obcokrajowcy

ja się do tego odnoszę i zwracam uwagę, że podany przez Ciebie link do niczego nie prowadzi.

Ty mi teraz podajesz dane nie z lat 2015-2016 tylko 2016-2017 i ponownie powołujesz się na link, który do niczego nie prowadzi, o czym już wyżej pisałem.

Mógłabyś się zdecydować o czym chcesz pisać i podać właściwy link?
Bo inaczej trudno nawet pytania zadawać...

Kliknij sobie w swój link i podaj mi przykładowo gdzie urodził się morderca (bądź mordercy) Karima Sammsa (kliknąłem losowo i nie widzę tam tych danych).
Czyli gdzie jest w Twoim linku można znaleźć dane, które podajesz w postach?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2666

kathy

VII ranga

post 26/07/2017, 17:02 Quote Post

Wysoki
jeżeli w tym linku http://www.murdermap.co.uk/investigate.asp
1) klikniesz na lata i np. wybierzesz w "select from" np. od 2017 do 2017, lub 2016 do 2016 lub jakieś inne lata .
2) klikniesz na rubrykę "narodowość mordercy (murderers nationality)" i nic nie wpiszesz, czyli zostawisz (select all)
3) klikniesz na "search" zobaczysz na dole "case listing" i liczbę. Np. w 2017 roku w case listing masz 71 cases.
4) następnie klikniesz ponownie na rubrykę "narodowość mordercy", i wybierzesz z tego rubryk które ci się otworzą "British".
W tym wypadku na dole, w "case listing " masz liczbę "9"
5) odejmiesz liczbę z punktu trzeciego [ 3) ] który zobaczysz w "case listing" od tej liczby którą zobaczysz w case listing w punkcie czwartym 4) dostaniesz liczbę cudzoziemców.
Inaczej tego nie potrafię wytłumaczyć.

ps. I tak, masz rację szczegółowych danych tam nie ma, tam nawet nie ma jakiej dokładnie narodowości są mordercy, są tylko ci, brytyjscy. Natomiast ogólne.....są.

Ten post był edytowany przez kathy: 26/07/2017, 17:06

User is offline  PMMini Profile Post #2667

Kamaz73

Pancerny Inseminator
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy

post 26/07/2017, 18:29 Quote Post

A gdzieś w tych ankietach jest podział na uchodźców i migrantów?

User is online!  PMMini Profile Post #2668

wysoki

X ranga

Rafal Mazur

post 27/07/2017, 18:41 Quote Post

QUOTE(kathy @ 26/07/2017, 18:02)
Wysoki
jeżeli w tym linku http://www.murdermap.co.uk/investigate.asp
1) klikniesz na lata i np. wybierzesz w "select from" np.  od 2017 do 2017, lub  2016 do 2016 lub jakieś inne lata .
2)  klikniesz na rubrykę "narodowość mordercy (murderers nationality)" i nic nie wpiszesz, czyli zostawisz (select all)
3) klikniesz na "search"  zobaczysz na dole "case listing" i liczbę.  Np. w 2017 roku w case listing  masz 71 cases.
4) następnie klikniesz ponownie na rubrykę "narodowość  mordercy", i wybierzesz z tego rubryk które ci się otworzą "British". 
W tym wypadku na dole, w "case listing "  masz liczbę "9"
5) odejmiesz liczbę z punktu trzeciego [ 3) ]  który zobaczysz w "case listing" od tej liczby którą zobaczysz w case listing w punkcie czwartym  4) dostaniesz liczbę cudzoziemców.
Inaczej tego nie potrafię wytłumaczyć.

ps. I tak, masz rację szczegółowych danych tam nie ma, tam nawet nie ma jakiej dokładnie narodowości są mordercy, są tylko ci, brytyjscy.  Natomiast ogólne.....są.
*

OK, dzięki, siądę sobie w weekend i popatrzę. Jak rozmumiem abym się wstrząsnął procentami lepiej ograniczyć się tylko do roku 2017, ale spojrzę jak to wyglądało przez kilka lat rok po roku.

Jeszcze mam pytanko - jak rozumiem patrzyłaś ogólnie, tzn. wybrałaś kategorię "all"?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2669

kathy

VII ranga

post Wczoraj, 02:48 Quote Post

OK, dzięki, siądę sobie w weekend i popatrzę. Jak rozmumiem abym się wstrząsnął procentami lepiej ograniczyć się tylko do roku 2017, ale spojrzę jak to wyglądało przez kilka lat rok po roku.

Jeszcze mam pytanko - jak rozumiem patrzyłaś ogólnie, tzn. wybrałaś kategorię "all"?

NIe mam zielnego pojęcia, Wysoki, czy można cię wstrząsnąć tymi procentami. Mnie, np. takie liczby nie wstrząsają, a podałam link jako ciekawostkę którą zobaczyłam w głębinach internetu. wink.gif

Masz rację, patrzyłam ogólnie.
"interesujący" jest też wzrost ataków z użyciem substancji żrących (acid attacks) i ataków z użyciem noży, przy czym podany poniżej artykuł pisze że tylko 5 % ataków nożowniczych jest związanych z gangami. Ale być może takie ataki nie mają nic wspólnego z ostatnimi zmianami etnicznymi w społeczeństwie UK i są związane kulturowo jedynie z anglosaską kulturą. confused1.gif
http://www.bbc.com/news/uk-england-london-39328233
http://metro.co.uk/2017/05/08/roll-call-of...london-6623074/

LIverpool
Muzułmański gang atakował ludzi pytając się ich czy są Muzułmanami czy Chrześcijanami, jeżeli byli Chrześcijanami to ich bito.
Przestępcy zostali skazani na 42 tygodnie i 18 tygodni podbytu w więzieniu dla młodocianych (young offenders institution). Ale mimo że bito tylko Chrześcijan przestępców nie skazano za "hate crime".
Wygląda na to że w UK jak bije się Chrześcijan tylko dlatego że są Chrześcijanami to nie jest to przestępstwem z nienawiści, i żadnego związku z religją to też nie ma. rolleyes.gif
http://www.liverpoolecho.co.uk/news/liverp...erpool-13392480

Ten post był edytowany przez kathy: Wczoraj, 16:44

User is offline  PMMini Profile Post #2670

178 Strony « < 176 177 178 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2017 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej