Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Gdzie wy to znajdujecie ?
     
rosa_wyzel
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 6.003

Zawód: Uczen
 
 
post 8/05/2005, 15:55 Quote Post

Hejka !
Gdzie wy znajdujecie te różne momety i inne rzeczy o których tu mowa...?
wiecie,ja mieszkam w Płocku ( stare,historyczne miasto) i chętnie bym gdzieś tu pokopała rolleyes.gif ....
tylko nie wiem czy bardziej nad Wislą czy gdzieś w głab...
jest tu ktos z Plocka ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 8/05/2005, 16:29 Quote Post

Jak masz trochę pieniędzy do wydania to kup sobie wykrywacz metalu i chodź,chodź i znajduj! Ja wykrywacza nie mam - ale ma go mój znajomy i często od niego pozyczam i szukam,czasami może coś znajdę. Niektórych chodzenie z wykrywaczem nudzi, ale nie mnie tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Nalotta
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 141
Nr użytkownika: 4.143

Zawód: archeolozka:)
 
 
post 8/05/2005, 18:14 Quote Post

A czy wykrywacze metalu nie są przypadkiem nielegalne?? confused1.gif
Gdzie szukać?
Na strychu ( u mojej cioci:-P), w lesie, w opuszczonych domach, można też poszperaćw książkach (w wypożyczonej "Polsce Piastów" znalazłam list-wyznanie miłosne(heh)- nie do mnie, ale czytało się przyjemnie:-p)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 8/05/2005, 18:25 Quote Post

QUOTE(Nalotta @ May 8 2005, 07:14 PM)
A czy wykrywacze metalu nie są przypadkiem nielegalne?? confused1.gif
*


cicho... tongue.gif Teoretycznie tak,ale to jest jak z łowieniem ryb - kto to sprawdza ? wink.gif

QUOTE
w opuszczonych domach,

Najlepiej starych,opuszczonych, zniszczonyc wojną dworkach.
Ja znalazlem kiedyś 1 gr. przedwojenny na ulicy Piaseczna sleep.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Tanatos
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 293
Nr użytkownika: 2.073

Zawód: milosny :(
 
 
post 8/05/2005, 20:19 Quote Post

Filip i lazisz po ulicy z takim odkurzaczem co brzeczy ? smile.gif Czy od czasow II wojny wyglad sie jakos zmienil?tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
ppola
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 122
Nr użytkownika: 5.130

Zawód: student
 
 
post 8/05/2005, 22:03 Quote Post

Jako prawowierny archeolog mówię wam i waszym wekrywaczom wrrrrrr doppelpunkt.gif Nie jest to miejsce na umoralnianie ale niestety przez takich "odkrywców" jest baaardzo dużo kłopotu i żadnego pożytku. Jest nie legalne ale kto sie tym przejmuje przeciez wszysto jest wspolne, chyba najbardziej beztroscy sa sprzedawcy na aukcjach internetowych, czuja sie bezkarnie i tak własciwie jest. Niestety. Chiałabym wystosować tu protest miałam wrażenie ze mam do czynienia z ludzim inteligentnymi, światłymi, interesującymi się przeszłościa niestety baardzo sie myliłam. Wyjątkowo zaskoczylo mnie zachecanie do takiego precederu. Ludzie zastanowcie sie. Pokopac od tak sobie- SZOK!!!!!!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
rosa_wyzel
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 6.003

Zawód: Uczen
 
 
post 9/05/2005, 14:12 Quote Post

co złego w tym ze chce pokopac sobie w ziemi ?
chce cos znajezc,zdobic kilka fotek i bardzo prawdopodobne oddac do muzeum.interesuje sie tym,co w tym zlego ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 9/05/2005, 14:15 Quote Post

QUOTE(Tanatos @ May 8 2005, 09:19 PM)
Filip i lazisz po ulicy z takim odkurzaczem co brzeczy ? smile.gif Czy od czasow II wojny wyglad sie jakos zmienil?tongue.gif
*


Nie po ulicy z tym nie chodzę wink.gif Ta moneta, tak po prostu sobie leżała - w zbyt dobrym stanie nie była...
A jak wyglądały te z II wojny ?

Ppola :
QUOTE
Ludzie zastanowcie sie. Pokopac od tak sobie- SZOK!!!!!!

A czy "kopanie sobie" na terenie prywatnym "tez uwazasz za złą rzecz ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Buszmen
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 367
Nr użytkownika: 4.491

 
 
post 9/05/2005, 18:38 Quote Post

QUOTE
co złego w tym ze chce pokopac sobie w ziemi ?


A no to jest złego, że póki co w Polsce musisz mieć uprawnienia archeologa, odrobiony staż w terenie 12 miesięcy i zezwolenie od konserwatora zabytków w przeciwnym razie o ile się nie mylę grozi ci 5 (słownie pięć) lat więzienia.
Pozdrawiam i życzę trochu więcej odpowiedzialności.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Danjarpen
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 6.114

Stopień akademicki: inz
 
 
post 10/05/2005, 11:49 Quote Post

QUOTE(ppola @ May 9 2005, 12:03 AM)
Jako prawowierny archeolog mówię wam i waszym wekrywaczom wrrrrrr doppelpunkt.gif Nie jest to miejsce na umoralnianie ale niestety przez takich "odkrywców" jest baaardzo dużo kłopotu i żadnego pożytku. Jest nie legalne ale kto sie tym przejmuje przeciez wszysto jest wspolne, chyba najbardziej beztroscy sa sprzedawcy na aukcjach internetowych, czuja sie bezkarnie i tak własciwie jest. Niestety. Chiałabym wystosować tu protest miałam wrażenie ze mam do czynienia z ludzim inteligentnymi, światłymi, interesującymi się przeszłościa niestety baardzo sie myliłam. Wyjątkowo zaskoczylo mnie zachecanie do takiego precederu. Ludzie zastanowcie sie. Pokopac od tak sobie- SZOK!!!!!!
*


Własnie przez takich "archeologów" jak Ty jest tak jak jest. Zapewniam Cie że masz do czynienia z ludzmi inteligentnymi i naprawde ceniacymi historie. Zdarzaja sie w naszych szeregach ludzie ktorzy psuja wizerunek i piekno tego hobby, ale czy wsrod was archeologow niema czarnych owcy, znam pare przykladow wiec nie mow mi ze niema. Poza tym kiedys zaproponowalem panu kustoszowi wspolprace, ze pomoge nieodplatnie w poszukiwaniu moim detektorem, tak po prostu dla frajdy szukania, ale po tym co potem uslyszalem sadze ze jestescie, ograniczeni i zacofani, a wasze poglady rodem ze sredniowiecza. Czasem az sie ciesze ze siedzicie tylko w tych zatechlych muzeach i nie spotykam was na wyprawach. Sugeruje wiecej otwartosci, rozumiem ze wyposazeni jestescie jedynie w lopatki za 10,99 PLN i sama mysl o sprzecie za pare tysiecy zl doprowadza was do szewskiej pasji, ale ludzie przelamujcie stereotypy, nie jestesmy zlodziejami, a jezeli ktorys z nas "ukryje" znalezione przez siebie 5 gr z 1937 lub zardzewialy magazynek od pm to historia na tym nie ucierpi. Pozdrawiam Danjarpen
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 10/05/2005, 15:32 Quote Post

Archeolodzy - tak jak inne grupy naukowców, nie lubią amatorów - jeśli jakiś amator odkryję coś ciekawego ( np. ta bulla Chrobrego ) archeolodzy odnoszą się do tego sceptycznie dlatego,że on szukał wykrywaczem, on nie ma wykształcenia etc.etc. Niektórzy ludzie lubią szukać różnych rzeczy a tak jak napisał Danjarpen historia nie ucierpi przez małe prywatne kolekcje.
Kiedy nie będzie można sprzedawać monet na polskich serwisach aukcyjnych, będzie kwitł czarny rynek, zresztą zabronienie ludziom sprzedawania antyków jest głupotą. Czy jeśli mam kilka książek z XVIII w. jestem przestępcą,niszczę zabytki i nie szanuję histori ? Nie poszedłem do antykwariatu,kupiłem na allegro... U mnie będzie im lepiej niż w muzeum...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
ppola
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 122
Nr użytkownika: 5.130

Zawód: student
 
 
post 10/05/2005, 21:57 Quote Post

Widze że moja wypowiedz nieco zbulwersowała publiczność. Chciałam zaznaczyc na wstepnie ze potrafimy uzywac takich przedmiotow jak laptopy, aparaty cyfrowe oraz wykrywacze metali zazwyczaj bardziej skomplikowane by moc ropoznac rowniez rodzaj metali (za 1,99zł bo arch ma znizke wink.gif, procz tego zawsze jest na stanowisku cos takiego jak niwelator i teodolit.
Pokopac oczywiscie mozna na prywatnym terenie ale jedynie dolek pod krzaczek smile.gif
A teraz zaczne od poczatku. Praca archeologa nie polega na kopaniu dziurek i wyjmowaniu zabytkow. Próbujemy w jak najmniejszy sposob ingerowac w stratygrafie czyli ułożenie warstw kulturowych z których zabytki takie jak: ceramika, monety, uzbrojenie pozwalaja datowac dana warstwe i stanowisko. Jeśli sie ja wyjmie z kontekstu to traci wartosc historyczną a zyskuje niekiedy jedynie kolekcjonerska a chyba nie na tym wam zalezy. My tez niszczymy ale przy tym musi byc przeprowadzona dokladna dokumentacja zarowno rysunkowa jak i fotograficzna. Przy prowadzonych wykopaliskach jest na prawde bardzo duzo pracy, nie tylko machanie łopatą. Przepraszam ze wszystkich wrzucilam do jednego worka wiem ze jest tu wielu szalenie inteligentnych ludzi ktorych podziwiam ale zrobilam to w afekcie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
merit
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 20
Nr użytkownika: 6.157

Zawód: student
 
 
post 10/05/2005, 22:50 Quote Post

QUOTE(Filip II @ May 10 2005, 04:32 PM)
Archeolodzy - tak jak inne grupy naukowców, nie lubią amatorów -

*


no nie lubią...smile.gif

QUOTE(Filip II @ May 10 2005, 04:32 PM)
jeśli jakiś amator odkryję coś ciekawego ( np. ta bulla Chrobrego ) archeolodzy odnoszą się do tego sceptycznie dlatego,że on szukał wykrywaczem, on nie ma wykształcenia etc.etc.

*


nie dlatego, ze nie ma wiedzy, nie dlatego, ze wykrywaczem, tylko dlatego, ze "wyrywa" zabytek z konteksu. Wykopiemy monete, a w tym samym dołku moze sie znajdowac 1000 innych rzeczy- zabytkow, przy ktorych datowaniu i nie tylko moneta moglaby byc pomocna...


QUOTE(Filip II @ May 10 2005, 04:32 PM)
Czy jeśli mam kilka książek z XVIII w. jestem przestępcą,niszczę zabytki i nie szanuję histori ?

*


jak nie przeczytałes- tak wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
merit
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 20
Nr użytkownika: 6.157

Zawód: student
 
 
post 10/05/2005, 23:01 Quote Post

QUOTE(Danjarpen @ May 10 2005, 12:49 PM)
Sugeruje wiecej otwartosci, rozumiem ze wyposazeni jestescie jedynie w lopatki za 10,99 PLN [...]
*


a gdzie takie łopatki można kupić?? bo by mi sie na wykopy przydały:)

 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
merit
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 20
Nr użytkownika: 6.157

Zawód: student
 
 
post 10/05/2005, 23:05 Quote Post

QUOTE(Filip II @ May 8 2005, 05:29 PM)
Jak masz trochę pieniędzy do wydania to kup sobie wykrywacz metalu i chodź,chodź i znajduj!
*


tylko pamiętaj, żeby odłożyć trochę na prawników;)
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

6 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej