Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

24 Strony « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> WOJCIECH CEJROWSKI

mariusz 70

VII ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 51.390

mariusz kukowski
Stopień akademicki: pisze,czyta
Zawód: wykonywany:pracuje

post 15/02/2009, 8:34 Quote Post

Nie mam pojecia jaki podatek sklonil pana Cejrowskiego do podjecia tak drastycznej decyzji,ale nasowa sie tu refleksja :panstwo(a raczej ekipa stojaca u wladzy)okradajace swych obywateli macha oczywiscie bialo-czerwonym sztandarem,a czlowiek ktory ma odwage w jakis sposob przeciw temu zaprotestowac i bronic swych interesow jest od razu przykladem braku patriotyzmu.Co ciekawe nie jest to typowo polskie.Rok temu w okresie wyborow generalnych w Hiszpani pan Zapatero(moj ulubiony demokrata,wyjatkowa za przeproszeniem menda spoleczna)na uwagi o wzrastajacym lawinowo bezrobociu stwierdzil ze mowienie o kryzysie to brak patriotyzmu wlasnie i obiecywal pelne zatrudnienie.Dzisiaj jest to 3.5 mln ludzi na bruku i chyba nalezy ich traktowac jako wybitnie niepatriotyczne jednostki.Nic dziwnego ze przy takiej demagogi ludzie zamieniaja paszporty z gwiazdkami na takie z republik bananowych.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #46

Blake

VII ranga
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 37.436

Zawód: student

post 15/02/2009, 11:58 Quote Post

na uwagi o wzrastajacym lawinowo bezrobociu stwierdzil ze mowienie o kryzysie to brak patriotyzmu wlasnie i obiecywal pelne zatrudnienie.
Jak nisko upadł kraj generała Franco. Co by złego o nim nie mówić, w jego czasach dobrobyt nie kłócił się z patriotyzmem. Krytykowano interwencjonizm, więc władza przerzuciła się na liberalizm i z tego wyszedł cud gospodarczy. Dziękuję za patriotyzm, który każe mi żyć w biedzie i jednocześnie krzyczeć, że jestem bogaty.
Socjalizm to naprawdę coś strasznego...
Nie żebym był piewcą autorytaryzmu, oczywiście. Zwłaszcza, że przez długi czas w Hiszpanii nie każdy mógł krzyczeć to, co chciał i groziło mu za to coś więcej niż tylko potępienie przez premiera-idiotę. A co do pana Cejrowskiego - bardzo przyjemnie się go słucha i czyta. W ogóle niegłupi facet jest smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #47

alcesalces1

VII ranga
Nr użytkownika: 19.375

Stopień akademicki: majster
Zawód: numerator

post 15/02/2009, 12:12 Quote Post

QUOTE(Hauer @ 30/01/2009, 0:01)

To był chyba najlepszy odcinek jego programu. Przedstawił realia życia dziesiątek tysięcy ludzi w Polsce.

User is offline  PMMini Profile Post #48

Blake

VII ranga

post 16/02/2009, 20:08 Quote Post

Przedstawił realia życia dziesiątek tysięcy ludzi w Polsce.
Realia całkiem miłe zresztą. smile.gif To więzienie to takie przymusowe kolonie, z tą różnicą, że jest więcej czasu wolnego smile.gif Więźniowie mają lepiej niż niejeden pacjent a do tego zwykle nie muszą pracować, a mają mieszkanie i wyżywienie. Starożytni Grecy gdyby zobaczyli coś takiego, popukaliby się w głowę - dla nich utrzymanie państwowe to była nagroda, największy zaszczyt, nadający się dla zwycięzców igrzysk, a nie dla złodziei kapusty. Nierobów też zresztą nie zamierzano utrzymywać, ta patologia to wynalazek rzymski.

User is offline  PMMini Profile Post #49

mariusz 70

VII ranga

mariusz kukowski

post 17/02/2009, 7:39 Quote Post

A wiec co robic z przestepcami,puszczac ich na wolnosc bo sie w wiezieniu nudza?Wspolczuc to ja moge dzieciom z sierocinca(a na marginesie ile osob w Europie czyta przynajmniej jedna ksiazke tygodniowo?)Kradziez z uzyciem przemocy,gwalt,morderstwa itp.to nie jest"wysublimowane wykanczanie czlowieka"?.Piszmy cos z sensem Panowie.Ja gorsze i to o wiele warunki mieszkaniowe mialem na unitarce w wojsku, niz w tym wiezieniu pokazanym przez Cejrowskiego.Z przestepczoscia to ja sie stykam w pracy i latwo jest byc wspolczujacym jak sie siedzi przy internecie w bezpiecznym mieszkanku.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #50

Blake

VII ranga

post 17/02/2009, 10:32 Quote Post

Przeciwnikom aresztów i więzień proponuję by spędzili miesiąc w zamknięciu.
Nie należę do takich, przestępców trzeba karać i izolować. Ale niestety, w obecnym wydaniu jest to koszmarnie drogie - musimy utrzymywać masę ludu, w większości silnych chłopów, co i zjeść potrzebują, i popracować by mogli. Oczywiście trudno oczekiwać, że ludzie, którym odebrano wolność będą szczęśliwi, ale jest im w tych więzieniach całkiem wygodnie.
Bez wychodzenia. Bez lektury, bez internetu, bez kontaktu z przyjaciółmi. Pobudka codziennie o 6.
Z tego wszystkiego zgadza się tylko pobudka o 6. A to mamy też na obozach i koloniach wink.gif
Bez internetu da się żyć, ja przeżyłem 17 lat smile.gif Poza tym przypuszczam, że w wielu więzieniach mają już "kafejki".
Potem poproszę o przemyślenia.
Moje przemyślenia: do niczego takie życie w zamknięciu. Nie będę ryzykował i napadał na sklepy, to się może właśnie tak nieciekawie skończyć.
Ci ludzie nie idą do więzienia losowo, znajdują się tam, bo narozrabiali. Jeśli ktoś lubi się kąpać dwa razy dziennie, a w więzieniu nie ma takiej możliwości, to tylko zwiększa karę, na którą sam sobie zasłużył. Dopóki nie ma wszy albo jakichś chorób wszystko jest w porządku.
To bardzo wysublimowany sposób psychicznego wykańczania człowieka.
Nie zapomnij dodać "drogi" i "nieefektywny". Poza tym w Polsce, jak pokazał Cejrowski, więźniom wcale nie jest źle. I nie ma się co nad nimi rozczulać, to ma być kara a nie wakacje.
Cejrowski ma jeden problem. Nie przyjmuje do wiadomości innego punktu widzenia, każdy zaś problem który nie jest rozwiązany jak on chce jest "głupi" sleep.gif
Każdy? Ja sobie przypominam tylko jeden. I Cejrowski miał wtedy rację, że dawanie ślubu dwóm facetom i pozwalanie im na adopcję dziecka to głupota - widać to jasno i wyraźnie. Chociaż i tak uważam, że mógł wtedy to po prostu wyjaśnić na antenie, a nie mówić, że "z głupkami nie będzie rozmawiał". Zwłaszcza, że to było "Warto Rozmawiać" smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #51

Mintho

Wielka Ryba
Nr użytkownika: 2.033

post 17/02/2009, 15:53 Quote Post

QUOTE(Blake)
Nie zapomnij dodać "drogi" i "nieefektywny". Poza tym w Polsce, jak pokazał Cejrowski, więźniom wcale nie jest źle. I nie ma się co nad nimi rozczulać, to ma być kara a nie wakacje.
Cejrowski pokazał teorię. Trochę jak w katalogu biura podróży. Niby dostajesz czerwony kubraczek, ale zapominają wspomnieć, że jest łatany na potęgę. Niby dostajesz łóżko, ale zawszone i współdzielone z jakimś osiłkiem.

Każdy? Ja sobie przypominam tylko jeden. I Cejrowski miał wtedy rację, że dawanie ślubu dwóm facetom i pozwalanie im na adopcję dziecka to głupota - widać to jasno i wyraźnie. Chociaż i tak uważam, że mógł wtedy to po prostu wyjaśnić na antenie, a nie mówić, że "z głupkami nie będzie rozmawiał". Zwłaszcza, że to było "Warto Rozmawiać"
Ja widziałem jak próbował dostać się na swoje konto bankowe za pomocą telefonu. Ale nie pamiętał kodu/hasła dostępu. I miał pretensje rolleyes.gif

User is offline  PMMini Profile Post #52

kundel1

VII ranga
Nr użytkownika: 47.745

Jacek Widor
Zawód: plastyk

post 17/02/2009, 22:18 Quote Post

QUOTE(Mintho @ 17/02/2009, 15:53)
QUOTE(Blake)
Cejrowski pokazał teorię. Trochę jak w katalogu biura podróży. Niby dostajesz czerwony kubraczek, ale zapominają wspomnieć, że jest łatany na potęgę. Niby dostajesz łóżko, ale zawszone i współdzielone z jakimś osiłkiem.

*

Więzienie ma być KARĄ, a nie urlopem, pozwolę sobie przypomnieć.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #53

carantuhill

Bieskidnik
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz

post 17/02/2009, 22:30 Quote Post

QUOTE(kundel1 @ 17/02/2009, 22:18)
QUOTE(Mintho @ 17/02/2009, 15:53)
QUOTE(Blake)

*

Więzienie ma być KARĄ, a nie urlopem, pozwolę sobie przypomnieć.
*

No brak internetu tragedia dry.gif jak Ci więźniowie to przeżyją rolleyes.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #54

mariusz 70

VII ranga

mariusz kukowski

post 17/02/2009, 22:34 Quote Post

No i wlasnie o to chodzi.Nie widze powodu aby rozczulac sie nad ciasnota w japonskiej celi smierci,a mysle ze najmniej to obchodzi np.rodziny zamordowanych.Dzisiejszy kodeks karny jest na tyle laskawy ,ze nie idzie sie siedziec za glupoty.Zreszta szkodliwosc czynu jest relatywna,dla jednego to tylko okradziony kiosk,a dla osoby poszkodowanej byc moze brak srodkow do zycia.Mialem okazje dwa razy w zyciu byc okradziony i nikomu nie zycze utraty efektow kilku lat pracy i w takim wypadku wcale mnie nie obchodzi czy zlodziej bedzie mial internet czy czytal stare ksiazki.Wiezienie ma nie tylko karac ale i odstraszac.Co do tego czy zawsze Cejrowski ma racje to z pewnoscia nie,ale racje mial nie podejmujac dyskusji z "glupkami"od adopcji dzieci przez pederastow,po prostu pewnym ludziom reki sie nie podaje i z nimi nie rozmawia.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #55

Jannos

Nowicjusz
Nr użytkownika: 57.151

Janek Jedrzejewski
Zawód: uczeñ

post 1/07/2009, 20:31 Quote Post

Wojciecha Cejrowskiego bardzo lubię. Jego programy są bardzo ciekawe, ale i humorystyczne trochę. Tak samo jego książki. Wspaniałe przygody przeżył ten człowiek. Sam bym chciał tyle podróżować.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #56

orz

III ranga
Nr użytkownika: 2.201

post 17/07/2009, 20:22 Quote Post

Byle się nie brał do polityki,w programach podróżniczych,chetnie go ogladam.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #57

Nicker

III ranga
Nr użytkownika: 57.247

post 17/07/2009, 20:30 Quote Post

Według mnie za lekko podchodzi do niektórych trudnych tematów często wyśmiewając to i dlatego nie należy do moich ulubionych prezenterów czy kimże on tam jest. Warto czasami się pośmiać, ale wszystko ma swoje granice...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #58

mariusz 70

VII ranga

mariusz kukowski

post 18/07/2009, 7:33 Quote Post

Na tym polega zawod telewizyjnego wesolka .

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #59

IndiTemplar

III ranga
Nr użytkownika: 59.794

Dominik
Stopień akademicki: Najpierw matura !
Zawód: Wolnomularz

post 31/01/2010, 14:30 Quote Post

Jeżeli chodzi o mnie to pan W. Cejrowski jest dla mnie wzorem do naśladowanie dla wszytskich. Zarażą pasją do Ameryki Południowej, podroży. Jedyną jego wadą jest to że napisał tylko dwie książki ( jeżeli chodzi o podróże )- nie skromnie mówiąc obie są uhonorowane autografem autora i przeczytane po kilka razy. Niesamowite jest też to iż na przestrzeni lat pan WC wcale nie wpadł w zgubny labirynt Polskiego Show Biznesu, jest nadal są wierzy w te same wartości i mam te same przekonania. Tylko tak dalej !

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #60

24 Strony « < 2 3 4 5 6 > »  
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2021 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej