Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

5 Strony « < 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> KRYSTYNA PAWLOWICZ, Czyli chamstwo z immunitetem posla

petroCPN SA

V ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 104.458

Stopień akademicki: doktor
Zawód: wyk³adowca

post 19/07/2019, 10:51 Quote Post

Powyżej przypomniano najnowszy występ "pani profesor", w którym nakazuje ona dziennikarzowi padać na kolana i przepraszać.
Program >>Szkło Kontaktowe<< z 18. Juliusza 2019 sporządził krótką kompilację najbardziej popularnych wcześniejszych odezwań się "pani profesor" - zastanawiając się kto oraz za powinien ją przepraszać?

Scena 1
Krystyna PAWŁOWICZ (przed sądem, chyba w sprawie z pozwu prywatnego przeciwko Jurkowi Owsiakowi): "Ja sama ciężko pracowałam na swój wizerunek. Nikt mi nie pomagał."

Scena 2
Reporterka (Katarzyna Kolenda-Zaleska): "Pani kiedyś powiedziała że ta europejska flaga to jest szmata. Czy Pani by to powtórzyła dziś?"
Krystyna PAWŁOWICZ: "Oczywiście, unijna flaga jest szmatą, jeszcze raz powtórzę."

Scena 3
Krystyna PAWŁOWICZ (uciekając przed dziennikarzami): "Oszukujecie. Cokolwiek powiem - kłamiecie. Żadnego gadania nie ma!"

Scena 4
(obrady komisji sejmowej)
Kamila GASIUK-PIHOWICZ: "Proszę Pani."
Prowadzący obrady komisji sejmowej: "Pani Krysiu, proszę nie krzyczeć."
Kamila GASIUK-PIHOWICZ: "Proszę odpowiedzieć!"
Krystyna PAWŁOWICZ: "Nie drzyj się pani Gasiuk no!"

Scena 5
Krystyna PAWŁOWICZ (do reporterki TVN w korytarzu sejmowym): "Pani jest idiotka, proszę pani. W TVN – idiotyzmy całą dobę. Niech pani powtórzy do siebie, tu (próbując odwrócić trzymany przez reporterkę mikrofon w stronę tejże reporterki)."

Scena 6
Krystyna PAWŁOWICZ (podczas obrad komisji sejmowej): "Bez obrażania kogokolwiek nie potrafi po prostu m o r d y otworzyć swojej."

Scena 7
(obrady komisji sejmowej)
Borys BUDKA: "Proszę nie obrażać ministra Ziobry nazywając go "trutniem"".
Krystyna PAWŁOWICZ: "Nie gadaj Robuś tam!"

Scena 8
Krystyna PAWŁOWICZ (oganiając się od natarczywych reporter): "Idź zjeżdżaj człowieku tam!"
Reporter TVN: "Pani Poseł, Pani Poseł, dlaczego Pani się tak wyraża? Dlaczego Pani w ten sposób się wyraża?"
Krystyna PAWŁOWICZ: "Proszę pana, oszczerco, kłamco, tefauenie bezczelny."

Scena 9
Krystyna PAWŁOWICZ (podczas obrad komisji sejmowej): "Państwo powinniście jak w Korei przejść reedukację w obozach uczących demokracji."
Borys BUDKA: "To nie cyrk pani profesor."
Poseł prowadzący obrady: "Co zmienia się w rocie ślubowania sędziego sądu . . . ?"
Krystyna PAWŁOWICZ: "Faszyści, Targowica. Niech siedzą cicho."

Scena 10
Krystyna PAWŁOWICZ (idąc zaśnieżoną uliczką): "Jak to łatwo być gwiazdą w Polsce, naprawdę."

Scena 11
Krystyna PAWŁOWICZ (pałaszując sałatkę w fotelu na Sali plenarnej): "Chrum, chrum." (niedokładnie taki odgłos, ale mniej więcej).

---------------------------------------------------------------------------------------------------

No i finałowa scena etyczno-ortopedyczna.

Reporter TVN: "Dzień dobry Pani Poseł. I jak to jest? To jest koniec?"
Krystyna PAWŁOWICZ: "Proszę pana, z tefauenem sam pan wie że nie rozmawiam."
Reporter TVN: "Ale na ostatniej prostej sejmowej?"
Krystyna PAWŁOWICZ: "Jaka prosta? Przeproście mnie. Na kolana i przeproś."
Reporter TVN: "Ale za co, Pani Poseł?"
Krystyna PAWŁOWICZ: "Za całokształt."

(chwilę później)
Inna reporterka: "Pani Profesor!"
Reporter TVN: "Pani Poseł, to co teraz będzie?"
Krystyna PAWŁOWICZ: (do innej osoby) "Przepraszam bardzo." (do reportera TVN) "Na kolana, przepraszać, zdrajco jeden!"
Reporter TVN: "Ale jak?"
Krystyna PAWŁOWICZ: "Na kolana!" (oddala się)
Reporter TVN: "Pani też?"
Krystyna PAWŁOWICZ (bez odwracania się): "Wszyscy na kolana."

Ten post był edytowany przez petroCPN SA: 19/07/2019, 12:27

User is online!  PMMini Profile Post #46

ChochlikTW

W trakcie uczłowieczania
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister

post 19/07/2019, 11:13 Quote Post

Osobiście nie wierze, że Pawłowicz zejdzie całkowicie ze sceny politycznej. Być może nie będzie kandydować, ale komentowania sobie pewnie nie odpuści. Jeszcze nie raz będzie można przeczytać jej "kulturalny" komentarz wobec kogoś lub czegoś. Niesienie sztandaru partii promującej wartości chrześcijańskie do czegoś zobowiązuje. wink.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #47

Gerhard

podkułacznik
Nr użytkownika: 20.448

Zawód: Deweloper baz danych

post 4/11/2019, 13:54 Quote Post

QUOTE(ChochlikTW @ 19/07/2019, 11:13)
Osobiście nie wierze, że Pawłowicz zejdzie całkowicie ze sceny politycznej. Być może nie będzie kandydować, ale komentowania sobie pewnie nie odpuści. Jeszcze nie raz będzie można przeczytać jej "kulturalny" komentarz wobec kogoś lub czegoś.

Krystyna Pawłowicz została właśnie zaproponowana przez PiS na sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

W związku z tym zapowiedziała zaprzestanie komentowania na Twiterze.

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #48

force

Preacher
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna

post 4/11/2019, 19:32 Quote Post

QUOTE(Gerhard @ 4/11/2019, 14:54)
QUOTE(ChochlikTW @ 19/07/2019, 11:13)
Osobiście nie wierze, że Pawłowicz zejdzie całkowicie ze sceny politycznej. Być może nie będzie kandydować, ale komentowania sobie pewnie nie odpuści. Jeszcze nie raz będzie można przeczytać jej "kulturalny" komentarz wobec kogoś lub czegoś.

Krystyna Pawłowicz została właśnie zaproponowana przez PiS na sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

W związku z tym zapowiedziała zaprzestanie komentowania na Twiterze.
*

rolleyes.gif Posiedzenia TK zapowiadają się ciekawie .... pani Krystyna Pawłowicz pewnie wprowadzi nowe zwyczaje, w czasie procedowania Trybunału, obstawiam catering Uber Eats szeroki wybór sałatek, i kebabów....
Plus dla PiSu, że stosuje zasadę Neumanna, w realu. Nagradza wiernych, na bogatości....

User is offline  PMMini Profile Post #49

Sghjwo

VI ranga
Nr użytkownika: 97.523

post 6/11/2019, 4:42 Quote Post

Najbardziej o kompetencjach pani Pawlowicz jak straznika konstytucji swiadcza jej wlasne slowa:
QUOTE(Krystyna Pawlowicz)
Z powodu umowy politycznej będę głosowała tak jak mój klub, natomiast podzielam w pełni pogląd pana ministra Warchoła i uważam, że zapis jest wprost jaskrawie sprzeczny z konstytucją w swoim brzmieniu

To typowa praworzadnosc a'la PiS.

Ten post był edytowany przez Sghjwo: 6/11/2019, 4:45

User is offline  PMMini Profile Post #50

Net_Skater

VIII ranga
Grupa: Supermoderator
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik

post 16/11/2019, 14:39 Quote Post

Prywatny akt oskarżenia przeciwko Krystynie Pawłowicz. "Dość plucia na LGBT"
Prywatny akt oskarżenia, dotyczący "wielokrotnego znieważania lesbijek i gejów na antenie Radia Maryja", złożył Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Organizacja poinformowała o tym na Facebooku.

"Ośrodek złożył prywatny akt oskarżenia przeciwko Krystynie Pawłowicz. Przedmiotem oskarżenia jest wielokrotne znieważanie lesbijek i gejów na antenie Radia Maryja" - czytamy na stronie OMZRK.
Ośrodek cytuje wypowiedzi, które miały paść z ust Krystyny Pawłowicz na antenie toruńskiej rozgłośni. O osobach LGBT kandydatka do Trybunału Konstytucyjnego mówiła: "osoby zaburzone seksualnie, chorzy, które powinny się leczyć", "Zgromadzenia osób tych zaburzonych, tak zwanych LGBT nawołują do karalnych, patologicznych zachowań seksualnych", "Te agresywne środowiska lesbijsko-pedalskie ciągle mówią, że są atakowani. No, bo prowokują, sami prowokują", "są przedstawicielem diabelstwa, zła, nienawiści, podłości największej jaką można sobie wyobrazić".
Krystyna Pawłowicz regularnie pojawia się w mediach ojca Rydzyka. W przeszłości często też wypowiadała się krytycznie o środowiskach LGBT. Broniła m.in. wypowiedzi metropolity krakowskiego ks. abp. Marka Jędraszewskiego o „tęczowej zarazie”. - Ksiądz arcybiskup nie mówił, że zarazą jest pani Spurek, pan Biedroń i całe to towarzystwo, które wulgarnie włada ulicami miasta, tylko powiedział, że marksizm koloru czerwonego zmienił barwę na tęczową - tłumaczyła na antenie Radia Maryja.

(Onet)

N_S

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #51

Sarissoforoj

Kwatermistrz Generalny
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 1.265

post 16/11/2019, 20:37 Quote Post

A tak przypadkiem czy kandydatura pani Pawłowicz do Trybunału Konstytucyjnego nie jest w sprzeczności z ustawa o maksymalnym wieku sędziów? Ktoś podstawia sam sobie nogę.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #52

kolodziej

V ranga
Nr użytkownika: 95.608

Tomasz Kolodziejczyk
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny

post 16/11/2019, 20:45 Quote Post

Kandydatura pani Pawłowicz tak jak i p. Piotrowicza jest w sprzeczności z główną ideą istnienia TK.

User is offline  PMMini Profile Post #53

Grzegorz_B

V ranga
Nr użytkownika: 99.929

Stopień akademicki: dr
Zawód: IT

post 16/11/2019, 20:47 Quote Post

QUOTE(Sarissoforoj @ 16/11/2019, 20:37)
A tak przypadkiem czy kandydatura pani Pawłowicz do Trybunału Konstytucyjnego nie jest w sprzeczności z ustawa o maksymalnym wieku sędziów? Ktoś podstawia sam sobie nogę.
*

Jak zły sędzia jest stary, to znaczy że został wychowany przez komunę, nie może już poprawnie funkcjonować, itd. więc trzeba go wymienić.

Jak wypominasz wiek pani Pawłowicz to pewnie dlatego że sam jesteś częścią układu.

Czego tu nie rozumiesz? Moralność Kalego w rozkwicie ;-)

Ten post był edytowany przez Grzegorz_B: 16/11/2019, 20:48

User is online!  PMMini Profile Post #54

Sarissoforoj

Kwatermistrz Generalny

post 16/11/2019, 20:58 Quote Post

QUOTE(Grzegorz_B)
Jak zły sędzia jest stary, to znaczy że został wychowany przez komunę, nie może już poprawnie funkcjonować, itd. więc trzeba go wymienić.
To PiS wprowadził ustawę o parytecie wiekowym. Miała być wymierzona w przeciwników politycznych i ułatwić zmiany w sądownictwie. A jak okazało to uderzyła ona bezpośrednio wiekowych kandydatów PiS-u.
QUOTE(Grzegorz_B)
Jak wypominasz wiek pani Pawłowicz to pewnie dlatego że sam jesteś częścią układu.
To nie ja jestem idiotą, który nie potrafi przewidzieć konsekwencji własnych czynów. Ot nasza polityka, której dalekosiężność sięga przedobiadowej konferencji prasowej.
QUOTE(Grzegorz_B)
Coś się Tobie kolego nieźle poplątało.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #55

kmat

Podkarpacki Rabator
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr

post 17/11/2019, 11:17 Quote Post

Ktoś tu chyba nie wyczuł ironii smile.gif

User is online!  PMMini Profile Post #56

Grzegorz_B

V ranga

post 17/11/2019, 14:05 Quote Post

QUOTE(Sarissoforoj @ 16/11/2019, 20:58)
QUOTE(Grzegorz_B)
To PiS wprowadził ustawę o parytecie wiekowym. Miała być wymierzona w przeciwników politycznych i ułatwić zmiany w sądownictwie. A jak okazało to uderzyła ona bezpośrednio wiekowych kandydatów PiS-u.
QUOTE(Grzegorz_B)
To nie ja jestem idiotą, który nie potrafi przewidzieć konsekwencji własnych czynów. Ot nasza polityka, której dalekosiężność sięga przedobiadowej konferencji prasowej.
QUOTE(Grzegorz_B)
Coś się Tobie kolego nieźle poplątało.
*

Eh.. dałem znaczek ";-)"... chyba powinienem jeszcze dać wielkimi literami IRONIA... Nabijałem się z perypetii pani Pawłowicz zgadując w jaki sposób taką nominacją skomentuje sam PiS (a nie dyskutowałem z Tobą). Jeśli w ogóle uzna że trzeba coś komentować, bo mam wrażenie że po wygranych wyborach mają wyborców w takim poszanowaniu jak PO w 2015.

Pytanie "czego tu jeszcze nie rozumiesz" też nie sugerowało braku zrozumienia z Twojej strony, tylko było nawiązaniem do popularnych ostatnio memów gdzie postacie z filmów Barei tłumaczą sobie co bardziej absurdalne posunięcia (rządu, UE, itd.):

http://bibsy.pl/VebO7ybd/przeciez-to-logic...o-nie-rozumiesz

Ten post był edytowany przez Grzegorz_B: 17/11/2019, 14:25

User is online!  PMMini Profile Post #57

Sarissoforoj

Kwatermistrz Generalny

post 17/11/2019, 17:18 Quote Post

QUOTE(Grzegorz_B)
Eh.. dałem znaczek ";-)"... chyba powinienem jeszcze dać wielkimi literami IRONIA... Nabijałem się z perypetii pani Pawłowicz zgadując w jaki sposób taką nominacją skomentuje sam PiS (a nie dyskutowałem z Tobą). Jeśli w ogóle uzna że trzeba coś komentować, bo mam wrażenie że po wygranych wyborach mają wyborców w takim poszanowaniu jak PO w 2015.

Pytanie "czego tu jeszcze nie rozumiesz" też nie sugerowało braku zrozumienia z Twojej strony, tylko było nawiązaniem do popularnych ostatnio memów gdzie postacie z filmów Barei tłumaczą sobie co bardziej absurdalne posunięcia (rządu, UE, itd.):

http://bibsy.pl/VebO7ybd/przeciez-to-logic...o-nie-rozumiesz
No cóż, rzeczywiście chyba mam problemy z poczuciem humoru. Na usprawiedliwienie mogę dodać, że polityka to jednak nie moje hobby. Następnym razem bardziej się postaram. wink.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #58

Grzegorz_B

V ranga

post 18/11/2019, 1:26 Quote Post

QUOTE(Sarissoforoj @ 17/11/2019, 17:18)
No cóż, rzeczywiście chyba mam problemy z poczuciem humoru. Na usprawiedliwienie mogę dodać, że polityka to jednak nie moje hobby. Następnym razem bardziej się postaram. wink.gif
*

Obiektywnie to chyba ja się muszę postarać i zapamiętać że takie środki jak ironia, sarkazm, raczej są słabo oddawane przez forum gdzie nie można ich "wyłapać" np. z mimiki, tonu głosu czy innych pozawerbalnych aspektów komunikacji. Mam nadzieję że moderator nie uzna tej niewielkiej wymiany grzeczności (i to jeszcze w wątku z podtytułem "chamstwo") za prowokację ;-)

User is online!  PMMini Profile Post #59

rasterus

VI ranga
Nr użytkownika: 89.006

post 18/11/2019, 7:59 Quote Post

Widziałem komentarz jakiegoś rysownika do kandydatury Pawłowicz. Chyba w Angorze: Pawłowicz ubrana w togę idzie i krzyczy - Zamknąć mordy sąd idzie. I to chyba jest dobre podsumowanie.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #60

5 Strony « < 2 3 4 5 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej