Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Marek Antoniusz, Patrick Southern

Karol XII

IV ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 49.163

post 9/09/2013, 15:31 Quote Post

Skoro zostałem wywołany do odpowiedzi, no to czas się tutaj udzielić. Marka Antoniusza w końcu nie kupiłem, bo sami koledzy forumowicze nie zachęcili mnie specjalnie do zakupu tej książki. Mam tej samej autorki na półce Pompejusza, ale po przeczytaniu waszych opinii nie ciągnie mnie na razie do tej lektury. Teraz jest tak wiele różnych historycznych wydawnictw, że tylko kwestią czasu jest zanim ukaże się przyzwoita biografia tej postaci (coś na wzór Cezara autorstwa Goldsworthyego , rzecz moim zdaniem świetna, przynajmniej dla laika).

Ten post był edytowany przez Karol XII: 9/09/2013, 15:36

User is offline  PMMini Profile Post #16

Lucjusz

III ranga
Nr użytkownika: 9.109

post 9/09/2013, 18:29 Quote Post

coś na wzór Cezara autorstwa Goldsworthyego , rzecz moim zdaniem świetna, przynajmniej dla laika).

Oczywiście, Cezar Goldsworthyego jak najbardziej. Podoba mi się m.in. śmiałość tego autora, wynikająca niewątpliwie z ogromnego rozczytania w źródłach, np.: odrzucanie dość rozpowszechnej w historiografii tezy jakoby Cezar przekraczając słynną rzekę od początku dysponował jakimś dalekosiężnym, politycznym planem. Choć żeby już konsekwentnie pozrzędzić - brakuje mi u niego tego charakterystycznego, zgryźliwego, anglosaskiego humoru, jaki prezentują co poniektórzy autorzy np. wymieniany już przeze mnie Green, czy, o ironio, Francuz Gerard Walter w swoim głośnym "Cezarze". Więcej dystansu do opisywanych postaci - i samego Cezara - doskonale zrobiłoby książce Goldsworthyego. W sumie jednak nie jest to zarzut druzgocący... Co najwyżej drobna rysa na tym dziele.

User is offline  PMMini Profile Post #17

Kalenus

I ranga
*
Nr użytkownika: 83.745

post 10/09/2013, 11:06 Quote Post

Bez wątpienia Cezar Goldsworthy'ego to porządna pozycja. Poza tym dla polskich czytelników także ładnie wydana i nieźle przetłumaczona. Moim skromnym zdaniem najlepsza na rynku biografia Cezara.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2017 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej