Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Muzea W Małopolsce
     
Raderk
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 16
Nr użytkownika: 64.748

Zawód: uczen
 
 
post 9/04/2010, 19:49 Quote Post

Witam wszystkich smile.gif

Chciałem poprosić grono forumowe o polecenie mi kilku muzeów II WŚ w woj. małopolskim. Szczególnie interesuje mnie uzbrojenie niemieckie i amerykańskie tego okresu ale ważna jest dla mnie każda informacja nawet o starych pepeszach z urwaną kolbą w remizie strażaciej w Chrząszczach Rzegoszycach powiat Łękołody smile.gif Wątek dotyczy uzbrojenia piechoty ale informacje o muzeach ogólnie mówiać na południu albo z czymś pancernym to również nie pogardzę.

Jeżeli ktoś da mi namiar na możliwość spełnienia jednego z moich marzeń - zdjęcia z BARem w moich rękach to zasłuży sobie na moją dozgonną wdzięczność smile.gif

Pozdrawiam Radomir Marcisz.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Miro
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 339
Nr użytkownika: 8.085

Zawód: geodeta
 
 
post 3/05/2010, 7:59 Quote Post

Najbliższe typowo "militarne" muzeum to chyba dopiero w Skarżysku-Kamiennej (Muzeum Orła Białego, tj. już poza Małopolską).
1. W Krakowie muzeum Armii Krajowej niedaleko dworca kolejowego- jakoś nie było okazji i jeszcze nie byłem, ale ponoć ciekawe.
2. W Muzeum Lotnictwa Polskiego jest naprawdę duży zbiór samolotów, w tym PZL p11c, Supermarine Spitfire, PWS 26 ...
3. W Muzeum Inżynierii Miejskiej jest Fiat 508 i Sokół 1000 - używane przez Wojsko Polskie w 1939 (w cywilnych wersjach)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
szalom
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 86
Nr użytkownika: 66.552

 
 
post 5/04/2011, 17:59 Quote Post

QUOTE(Miro @ 3/05/2010, 7:59)
Najbliższe typowo "militarne" muzeum to chyba dopiero w Skarżysku-Kamiennej (Muzeum Orła Białego, tj. już poza Małopolską).
1. W Krakowie muzeum Armii Krajowej niedaleko dworca kolejowego- jakoś nie było okazji i jeszcze nie byłem, ale ponoć ciekawe.
2. W Muzeum Lotnictwa Polskiego jest naprawdę duży zbiór samolotów, w tym PZL p11c, Supermarine Spitfire, PWS 26 ...
3. W Muzeum Inżynierii Miejskiej jest Fiat 508 i Sokół 1000 - używane przez Wojsko Polskie w 1939 (w cywilnych wersjach)
*



Skarżysko Kamienna to też Małopolska.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej