Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
8 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ogólnopolski konkurs wiedzy o Kazimierzu Wielkim , Temat istnieje od 2008 r.
     
Amatsuki
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 52.762

Kamiiru
Stopień akademicki: b
Zawód: uczen
 
 
post 28/01/2009, 17:11 Quote Post

Czy ktoś brał w nim udział ? Jeżeli tak to jak wyglądał etap szkolny lub wojewódzki ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
trochemnie
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 53.902

 
 
post 28/02/2009, 10:07 Quote Post

Cześćwink.gif, jest tu ktoś, z kim się spotkam w Bydgoszczy na międzyszkolnym Kazimierzu Wielkim;)? Moje gadu 11303240, może jakaś mała wymiana notatek, albo chociaż spostrzeżeń okołokazimierzowych;D.

Pzdr;).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Gejwron
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 13
Nr użytkownika: 49.265

Stopień akademicki: student
 
 
post 14/01/2010, 17:00 Quote Post

Witam, może wartoby odnowic temat, bo dziś był 1 etap szkolnego. Bierze ktoś udział? Jak dla mnie to pytania były w miarę proste, takie znośne, bez szczególików. Trochę głupawe dla mnie było to o Naganie szlachectwa...
A wy jak sądzicie? sleep.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
pawel111
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 43.408

 
 
post 10/03/2010, 20:30 Quote Post

Kazio nie jest strasznie wymagająca olimpiadą. Ja w zeszłym roku przygotowywałem się do mediewistycznej i tak przy okazji wziąłem w kazimierzu udział, co skończyło się tytułem finalisty. A jeśli chodzi o etap szkolny to rzeczywiste tekst o naganie szlachectwa był co najmniej dziwny.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
andrzerzej
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 65.176

 
 
post 27/04/2010, 16:01 Quote Post

Witam, czy ktos z finalistow poprzednich edycji moglby napisac jak wyglada final? O co pytaja w egzaminie ustnym? Z gory dziekuje.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Gumis2312
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 70.421

 
 
post 12/01/2011, 22:55 Quote Post

Jak oceniacie dzisiejszy etap? xD Moim zdaniem pytania były w miarę proste wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Luxist
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 66.854

 
 
post 15/01/2011, 17:22 Quote Post

Witam wink.gif 1 etap rzeczywiście prosty, przyznam, że się nie spodziewałam.. Spokojnie można by go napisać w oparciu o podręcznik, bądź jakieś króciutkie opracowanie. No cóż, zobaczymy, czy może etap wojewódzki będzie rzeźnią, której, szczerze mówiąc, spodziewałam się w pierwszym etapie ^^
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
bocianwkropki
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 70.967

 
 
post 4/02/2011, 12:47 Quote Post

Hej wink.gif Jakimś cudem dostałam się do etapu międzyszkolnego i kompletnie nie wiem, czego się tam spodziewać... Czy ktoś mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami? wink.gif Np. czy na tym etapie pisze się tylko test, czy jest wypracowanie itp.

Btw. Z czego korzystacie przygotowując się do tego etapu? Jakie pozycje polecacie?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
yoursweetheart93
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 71.019

Zawód: uczen
 
 
post 6/02/2011, 17:53 Quote Post

QUOTE(bocianwkropki @ 4/02/2011, 12:47)
Hej wink.gif Jakimś cudem dostałam się do etapu międzyszkolnego i kompletnie nie wiem, czego się tam spodziewać... Czy ktoś mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami? wink.gif Np. czy na tym etapie pisze się tylko test, czy jest wypracowanie itp.

Btw. Z czego korzystacie przygotowując się do tego etapu? Jakie pozycje polecacie?
*



ja tak samo, prosze o odpowiedź smile.gif pozdrawiam i zycze milych przygotowan do konkursu wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
aljubarotta
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.843
Nr użytkownika: 70.958

Marek Sz.
 
 
post 21/02/2011, 19:58 Quote Post

Z tego co wiem, to w II etapie pojawia się historia powszechna z czasów Kazimierza, jednak rzecz jasna przewaga jest polskiej historyji. smile.gif
Co do lektur :
O Kazimierzu Wielkim są na stronie UKW, ale nieco przesadzone, najważniejsze to :
S. Szczur Historia Polski. Średniowiecze, rozdział Odrodzone Królestwo Polskie
J. Wyrozumski Kazimierz Wielki (to wiadomo smile.gif )
osobiście udało mi się wypożyczyć dwa dzieła Z. Kaczmarczyka, który się naszym kochanym królem zajmował - "Kazimierz Wielki" i "Monarchia Kazimierza Wielkiego" - ich papier cudownie pachnie starością smile.gif
Ponadto 3 zeszyty z serii Dzieje Narodu i Państwa Polskiego : F. Kiryk "Wielki król i jego następca" "Łokietkowe czasy" oraz "Nauk przemożnych perła"
A z powszechnej po prostu najlepiej przeczytać rozdziały o XIV w. T. Manteuffla i B. Zientary w ich Historiach powszechnych średniowiecza smile.gif
Na stronie http://tnij.org/kazimierzwielki (skróciłem z powodu długości) jest dużo więcej, ale są one raczej opcjonalne. Polecam również pozycję J. Śliwińskiego - Kazimierz Wielki. Kobiety a polityka. bo to książka cieniutka i świetnie się czyta smile.gif
Pozdrawiam i oczekuję 1 marca w III LO w Bydgoszczy smile.gif
aljubarotta
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
bocianwkropki
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 70.967

 
 
post 21/02/2011, 20:22 Quote Post

Dzięki Ci, dobry człowieku za odzew wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
ohoho
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 68.378

Patrycja Myszk
Zawód: uczen
 
 
post 26/02/2011, 11:17 Quote Post

orientuje się ktoś może jakiego typu będą pytania w II etapie ? otwarte czy zamknięte ? I na co trzeba zwrócić szczególnie uwagę przygotowując się do niego ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
aljubarotta
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.843
Nr użytkownika: 70.958

Marek Sz.
 
 
post 26/02/2011, 14:29 Quote Post

Nie gwarantuję niczego, ale podejrzewam, że będzie podobnie jak w pierwszym etapie. Z nieco większym dodatkiem powszechnej smile.gif
Jako że przygotowuję się również do mediewistycznej zwrcam uwagę na wszystko, mimo że pewnie nie trzeba...
Trochę mnie zdziwiło na I etapie pytanie o trzech czeskich królów... W końcu Henryk Karyncki od urodzin Kazimierza panował jakieś 3 miesiące... Ale studenci to studenci biggrin.gif
PS Jakby ktoś miał ochotę np. na wzajemne popytanie się to zapraszam na 9202966. smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Luxist
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 66.854

 
 
post 28/02/2011, 22:46 Quote Post

Witam

Szczerze mówiąc, to stawiam w drugim etapie, że będą trochę trudniejsze informacje z Kazimierza, a z powszechnej myślę, że nie będzie za dużo, ew. pytanie typu w jakiej bitwie zginął Jan Luksemburski, czy coś w tym stylu . Mam cichą nadzieję, że poziom trudności będzie taki jak w I etapie, bo jedynym pytaniem, które mogło człowieka zbić z tropu, to właśnie pytanie o trzech króli czeskich.

No cóż, życzę wszystkim powodzenia w środę i pozdrawiam, a w szczególności osoby, które będą walczyć o finał w Łęczycy wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
ohoho
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 68.378

Patrycja Myszk
Zawód: uczen
 
 
post 1/03/2011, 16:44 Quote Post

przyjmijmy, że będzie dobrze smile.gif powodzenia wszystkim smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

8 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej