Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
9 Strony « < 4 5 6 7 8 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> MAGDALENA OGOREK, Opinie, obserwacje, oceny
     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.419
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 13/04/2018, 7:50 Quote Post

Ogórek zarzuca Empikowi ostracyzm.

CODE
– To, że panuje ostracyzm wokół książki „Lista Wächtera”, nie jest w sumie dla mnie niespodzianką, bo doskonale zdaję sobie sprawę z wartości tej książki. Przepraszam ze pewną nieskromność, ale wiem, co w tej książce jest zawarte – mówiła Magdalena Ogórek w wywiadzie dla portalu Newseria Lifestyle. „Zmowę milczenia” tłumaczy stereotypowym podejściem do jej osoby. – To jest wizerunek seksistowski, który wynika z mizoginii redaktorów, którzy generalnie określają się jako ci liberalni, postępowi i walczący o prawa kobiet – oceniała.

– W Empiku ta książka jest nie do zdobycia – można zdobyć np. książkę Tomasza Piątka o Antonim Macierewiczu, jest rozłożona, zawsze dwadzieścia sztuk leży, ale „Lista Wächtera” jest książką niedostępną – ubolewała dziennikarka TVP. – Czytelnicy sobie jednak radzą, znajdują ją – dodawała.


CODE
Na ostatni zarzut w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl postanowiła odpowiedzieć rzecznik prasowa sieci Empik. Tłumaczyła, że firma samodzielnie kształtuje politykę sprzedaży w odniesieniu do zainteresowań czytelników. – Każdego roku na rynku ukazuje się ok. 10-12 tysięcy nowych tytułów książkowych – nie jesteśmy w stanie zmieścić wszystkich pozycji na półkach w salonach, więc konieczna jest z naszej strony selekcja – wyjaśniała Monika Marianowicz.

Rzecznik Empiku zapewniała, że książkę Magdaleny Ogórek można dostać w sklepach Empik, jeżeli zamówi się ją w katalogu internetowym. W przeciwieństwie jednak do książki o Macierewiczu, o której wspomniała Ogórek w krytycznym wywiadzie, „Lista Wächtera” zwyczajnie nie cieszy się zainteresowaniem czytelników. – Pani Ogórek powołuje się w swojej wypowiedzi na książkę Tomasza Piątka i skalę jej dostępności w naszych salonach – przy czym jest to „Bestseller Empiku 2017” w kategorii Literatura faktu – tytuł rozchwytywany przez klientów, więc takie porównanie jest z gruntu nieporozumieniem – mówiła.


https://www.wprost.pl/tygodnik/10115669/sie...ozumieniem.html
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #76

     
Grzegorz_B
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 747
Nr użytkownika: 99.929

Stopień akademicki: dr
Zawód: IT
 
 
post 13/04/2018, 16:44 Quote Post

P. Ogórek przewidująco zapewniła sobie wsparcie finansowe nawet gdyby jej książka okazała się niewypałem. Co chyba sądząc z prób zrzucania winy na Empik właśnie następuje.
 
User is offline  PMMini Profile Post #77

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.419
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 13/04/2018, 19:15 Quote Post

QUOTE(Grzegorz_B @ 13/04/2018, 17:44)
QUOTE(kmat @ 13/04/2018, 15:00)
Ło jeżu, kto to kupi (skojarzenie z kupą ne przypadkowe).
*



To byłby pewnie jeden z głównych problemów dla przeciętnego grafomana, który (zupełnie słusznie) na swoje wypociny nie dostaje dotacji z ministerstwa.

A przecież p. Ogórek przewidująco zapewniła sobie wsparcie finansowe nawet gdyby jej książka okazała się niewypałem. Co chyba sądząc z prób zrzucania winy na Empik właśnie następuje.
*


W internetach zbiera wyśmienite recenzje:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4814450/lis...-ograbil-krakow
http://www.empik.com/lista-wachtera-ss-man...69493,ksiazka-p
https://historia.org.pl/2018/01/17/lista-wa...gorek-recenzja/
Ta ostatnia recenzja to akurat ociekająca lukrem laurka.
Na szczęście nie wszędzie:
https://histmag.org/Magdalena-Ogorek-Lista-...-recenzja-16492

Ciekaw jestem, czy doczekała się recenzji od jakiegoś historyka sztuki. dry.gif

A propo dofinansowania:

CODE
Była kandydatka z ramienia SLD na prezydenta, która obecnie zmieniła barwy polityczne w kierunku PiS, jak sama mówi – w wyniku fascynacji osobą Jarosława Kaczyńskiego, wydaje swoją nową książkę. Hojnie wesprze ją w tym celu Ministerstwo Kultury.Dotacja pochodzi z program na rok 2017, który ma na celu “podnoszenie poziomu świadomości literackiej i uzupełnienie rynku wydawniczego poprzez dofinansowywanie wartościowych, niekomercyjnych publikacji literatury polskiej i światowej”. O dofinansowanie to starało się kilkaset projektów, natomiast kwoty dofinansowania są różne, od kilku do 40 000 złotych. Dr Magdalena Ogórek ze swoim projektem pod tytułem: Publikacja książki “Lista Wachtera. Nazista, który okradł Kraków” dostała właśnie kwotę maksymalną. Publikację wydaje wydawnictwo Zona Zero Sp. z o.o.
Dla porównania, Bellona SA. na wydanie książki Leszka Moczulskiego “Wojna prewencyjna z Niemcami”, dostała 21 000 zł. Wydawnictwo Literackie sp. z o.o. otrzymało 22 000 zł na wydanie książki Jana Józefa Szczepańskiego “Dziennik”, t. 6 (1990–2001), tyle samo dostanie za wydanie “Korespondencji 1959–1998” Sławomira Mrożka i Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.
Jeżeli jesteście ciekawi, jakie projekty wydawnicze wspiera Ministerstwo Kultury, to pełna lista dostępna jest TUTAJ.

Magdalena Ogórek to historyczka sztuki, aktorka i prezenterka telewizyjna, obecnie dziennikarka TVP Info, publikuje też swoje felietony w “Do Rzeczy”. Niedawno z sukcesem udało jej się odzyskać dzieła sztuki skradzione podczas II wojny światowej, o czym poinformowała opinię publiczną na swoim Twitterze. Ogórek zaangażowała się w tą sprawę, wspomagając Muzeum Narodowe w Krakowie. Skradzione dzieła przekazał syn funkcjonariusza SS z Generalnej Guberni Otto Wachtera. O tym też zapewne będziemy mogli poczytać w jej nowej książce.

http://niestatystyczny.pl/2017/03/08/magda...-swoja-ksiazke/

Ten post był edytowany przez ChochlikTW: 13/04/2018, 19:17
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #78

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.287
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 25/04/2018, 22:16 Quote Post

QUOTE
Dyrektor Polskiego Radia 24, Pan Paweł Piszczek, zakomunikował mi, że na okres przynajmniej miesiąca, zawiesza ze mną współpracę jako dziennikarzem PR24.
Powodem zawieszenia współpracy ma być fakt, moich wpisów na TT, dotyczących SLD-owskiej przeszłości dr Magdaleny Ogórek.


https://twitter.com/RafalDudkiewic1/status/...099810350301184

 
User is offline  PMMini Profile Post #79

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.419
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 26/04/2018, 8:18 Quote Post

QUOTE(szczypiorek @ 25/04/2018, 23:16)
QUOTE
Dyrektor Polskiego Radia 24, Pan Paweł Piszczek, zakomunikował mi, że na okres przynajmniej miesiąca, zawiesza ze mną współpracę jako dziennikarzem PR24.
Powodem zawieszenia współpracy ma być fakt, moich wpisów na TT, dotyczących SLD-owskiej przeszłości dr Magdaleny Ogórek.


https://twitter.com/RafalDudkiewic1/status/...099810350301184
*


Właśnie, a jak się ma sprawa z jej mężem, który miał być TW o kryptonimie "Michał"? Raz na wizji jedna z osób, które zadzwoniły wyciągnęła jej to na, co Ogórek się oburzyła i stwierdziła, że to kłamstwo. Był nie był?

Ten post był edytowany przez ChochlikTW: 26/04/2018, 9:21
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #80

     
Sghjwo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.526
Nr użytkownika: 97.523

 
 
post 26/04/2018, 8:34 Quote Post

QUOTE(ChochlikTW @ 26/04/2018, 14:18)
Był nie był?

Byl - jak Ogorek byla w SLD
Nie byl - jak Ogorek popiera PiS wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #81

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.419
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 27/04/2018, 18:17 Quote Post

QUOTE(Sghjwo @ 26/04/2018, 9:34)
QUOTE(ChochlikTW @ 26/04/2018, 14:18)
Był nie był?

Byl - jak Ogorek byla w SLD
Nie byl - jak Ogorek popiera PiS wink.gif
*


Wygląda na to, że pani Ogórek jest kolejną osobą, która ma problem z określeniem swojej stanu świadomości, a propo rzeczywistości. wink.gif
Ale podsumowując to Ogórek musi mieć nadzwyczaj mocne plecy lub być uważana za tak istotną figurę w PiS-ie, że z jej powodu została zawieszona współpraca z dziennikarzem. Zastanawiające. dry.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #82

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 3/02/2019, 11:59 Quote Post

Policja o ataku na Magdalenę Ogórek przed siedzibą TVP: zapewniliśmy bezpieczeństwo

Atak na Magdalenę Ogórek miał miejsce wczoraj wieczorem przed siedzibą TVP. Dziś policja, odnosząc się do zdarzenia, oświadczyła, że nikt nie został aresztowany w związku z atakiem. W sprawie zostanie przeprowadzona weryfikacja monitoringu - informuje asp. Szt. Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji. Policję po ataku skrytykował minister Joachim Brudziński.

– Nikt wczoraj nie został zatrzymany. Przebieg tego protestu zostanie poddany ocenie prawnokarnej. Będzie zweryfikowany monitoring i inne nagrania. Będą podejmowane dalsze decyzje. Rolą policji było zapewnienie bezpieczeństwa, co zostało zrealizowane – mówi TVP Info asp. Szt. Małgorzata Wersocka.
Stanowisko policji zdaje się nie pokrywać z opinią samego szefa MSWiA. W jednym z pierwszym komentarzy do ataku na Magdę Ogórek Joachim Brudziński skrytykował zachowanie policji przed siedzibą TVP. "Szanowna Pani Redaktor Ogórek proszę przyjąć moje wyrazy ubolewania, za brak stanowczej reakcji policji wobec tej dziczy która zaatakowała Panią przed budynkiem TVP Info. Poleciłem analizę materiałów operacyjnych i podjęcie niezwłocznie wszelkich stosownych działań".
Brudziński napisał ponadto: "Ja czekam na reakcje Komendanta @Policja_KSP. Brak stanowczej reakcji policjantów wobec tej dziczy porażający. Tolerowanie takiego zachowania może doprowadzić do kolejnej tragedii".
Do komentarza ministra, który skrytykował policję, odniósł się korespondent TVP Info Cezary Gmyz: "Obejrzałem ten materiał trzy razy i uważam, że policjanci zachowali się adekwatnie do sytuacji. Chronili samochód i usunęli osobę blokującą przejazd. Miałem w minionych dniach okazję rozmawiać z policjantkami i policjantami chroniącymi TVP. Bardzo kompetentni ludzie". Zabierając natomiast głos dziś rano w TVP Info, Gmyz mówił: - Miałem okazję obserwować grupę tych osób. Jakoś nie znaleźli odwagi, żeby mnie zaatakować. Byłem filmowany, świecono mi w oczy lampą kamery, ale nie odważono się posunąć do tego, do czego się posunięto w stosunku do kobiety.
Sam Brudziński odniósł się do wpisu Gmyza, pisząc na Twitterze: "Dziękuję za te opinię. Rownież rozmawiałem w ubiegłym tygodniu z funkcjonariuszami po moim wyjściu z TVP Info i po werbalnych atakach„demokratów” Poleciłem im wówczas zapewnić na pierwszym miejscu bezpieczeństwo pracownikom TVP. Dziś tej niezbędnej ochronny jednak chyba zabrakło".
Co wydarzyło się przed siedzibą TVP?
Wczoraj wieczorem Magdalena Ogórek została zaatakowana po emisji programu "Minęła 20" przed siedzibą TVP w Warszawie. Protestujący krzyczeli w kierunku dziennikarki m.in. „Wstyd i hańba”, „Kłamczucha” oraz „Zatrudnijcie dziennikarzy”. Trzymali również transparenty m.in. z napisem "WSTYD". Auto Ogórek zostało oklejone wlepkami z napisem "twoja wina". Podczas całego zajścia policja używała przymusu bezpośredniego wyłącznie usuwając kładących się na jezdni i blokujących przejazd Ogórek.
Wcześniej, kiedy samochód dziennikarki był otoczony przez agresywną grupę ludzi, policja bezpośrednio nie reagowała. Mówiąc dziś o protestujących TVP Info informuje, że zebrali się oni przed siedzibą TVP nie pierwszy raz. "Natomiast to, co wczoraj zobaczyliśmy i usłyszeliśmy pod adresem naszej koleżanki budzi grozę i zostało solidarnie i zgodnie potępione przez wiele osób ze środowiska dziennikarskiego i nie tylko" - opisuje sytuację TVP Info.

(ONET)

N_S
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #83

     
Grzegorz_B
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 747
Nr użytkownika: 99.929

Stopień akademicki: dr
Zawód: IT
 
 
post 3/02/2019, 15:28 Quote Post

Nie dziwię się że po niedawnej tragedii politycy wszystkich opcji zgodnie potępili zajście. Ale też nie ma co robić z tego zajścia jakiejś wielkiej afery.

Nieco okrzyków (na które ogólnie p. Ogórek swoją postawą ciężko zasłużyła) i oklejenie samochodu karteczkami. I najwyraźniej taki był cel tego zajścia, bo przy takiej pracy ochrony gdyby chciano jej zrobić coś bardziej niemiłego to nie byłoby z tym najmniejszego problemu.

Biorąc pod uwagę to że Ogórek od dawna jest poza liczącym się nurtem polityki, mogę się tylko zastanawiać o co chodzi - czy kolejny nius mający odwrócić uwagę od "deweloperki" uprawianej przez prezesa, czy też PiS chce za wszelką cenę "wyjść na remis" w kwestii agresji w polityce.

Ciekawe czy politycy i TVP nadal będą szukać źródeł agresji wszędzie, byle poza sobą.

Ten post był edytowany przez Grzegorz_B: 3/02/2019, 15:34
 
User is offline  PMMini Profile Post #84

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.258
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 3/02/2019, 16:18 Quote Post

Te osoby tylko robią jej reklamę. Dokładnie na tej samej zasadzie Obywatele RP pracowali by na koniec na miesięcznicę oprócz najwierniejszych z wiernych w liczbie kilkuset osób (razem z politykami PiS) przychodziło tyle samo dziennikarzy i kilka tysięcy policjantów. Niestety, wszystkim się nie wytłumaczy że ich działania przynoszą efekt dokładnie odwrotny do (zapewne) zamierzonego.
 
User is offline  PMMini Profile Post #85

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 3/02/2019, 16:40 Quote Post

QUOTE(Grzegorz_B @ 3/02/2019, 16:28)
Nie dziwię się że po niedawnej tragedii politycy wszystkich opcji zgodnie potępili zajście. Ale też nie ma co robić z tego zajścia jakiejś wielkiej afery.

Nieco okrzyków (na które ogólnie p. Ogórek swoją postawą ciężko zasłużyła) i oklejenie samochodu karteczkami. I najwyraźniej taki był cel tego zajścia, bo przy takiej pracy ochrony gdyby chciano jej zrobić coś bardziej niemiłego to nie byłoby z tym najmniejszego problemu.

Biorąc pod uwagę to że Ogórek od dawna jest poza liczącym się nurtem polityki, mogę się tylko zastanawiać o co chodzi - czy kolejny nius mający odwrócić uwagę od "deweloperki" uprawianej przez prezesa, czy też PiS chce za wszelką cenę "wyjść na remis" w kwestii agresji w polityce.

Ciekawe czy politycy i TVP nadal będą szukać źródeł agresji wszędzie, byle poza sobą.
*



Widziałem video zajścia, widziałem chamstwo, naruszenie własności prywatnej, naruszenie praw osobistych pani Ogórek, i to jedynie z tego powodu, że Ogórek ma inne poglądy, niż tłum który ją zaatakował . Tu nie ma co usprawiedliwiać, czy szukać drugiego dna, należy sprawców znależć, osądzić, skazać, i wsadzić do wiezienia.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 3/02/2019, 17:06
 
User is offline  PMMini Profile Post #86

     
Grzegorz_B
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 747
Nr użytkownika: 99.929

Stopień akademicki: dr
Zawód: IT
 
 
post 3/02/2019, 17:23 Quote Post

QUOTE(force @ 3/02/2019, 16:40)
Widziałem video zajścia, widziałem chamstwo, naruszenie własności prywatnej, naruszenie praw osobistych pani Ogórek, i to jedynie z tego powodu, że Ogórek ma inne poglądy, niż tłum który ją zaatakował . Tu nie ma co usprawiedliwiać, czy szukać drugiego dna, należy sprawców znależć, osądzić, skazać, i wsadzić do wiezienia.
*


Force, to było poważnie?
Sugerujesz karę więzienia za coś takiego? I to w kraju gdzie konkretne pobicie często kończy się zawiasami?

Bez przesady. To najwyżej chuligaństwo. A jeśli rzeczywiście ktoś jej porysował samochód (czego jakoś na filmie nie widać) to ewentualnie sprawa dla zwykłego powództwa cywilnego a nie sprawa karna.

QUOTE
Napoleon może mieć rację, symetryzm to przesada, opozycja [...] jest daleko w tyle za PiSem, który jednak komentarzy, że to całe to morderstwo to zabieg PO jednak sobie oszczędził.

Nie wiem o jakie komentarze chodzi bo Ci NS pociął wypowiedź. Jeśli moje o Ogórke - to nie sugeruję że to za samym zajściem stał PiS, natomiast nagłaśnianie tego nieproporcjonalnie do tego co tam zaszło to już owszem zabiegi TVP.


bo Ci NS pociął wypowiedź
Alez mi przestan ...
Moj pilny uczen Szapur to zrobil.
N_S


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 3/02/2019, 18:08
 
User is offline  PMMini Profile Post #87

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 3/02/2019, 18:07 Quote Post

QUOTE
Force, to było poważnie?
Sugerujesz karę więzienia za coś takiego? I to w kraju gdzie konkretne pobicie często kończy się zawiasami?

Bez przesady. To najwyżej chuligaństwo. A jeśli rzeczywiście ktoś jej porysował samochód (czego jakoś na filmie nie widać) to ewentualnie sprawa dla zwykłego powództwa cywilnego a nie sprawa karna.

Tak na poważnie, i różnie sie od ciebie tym, że napaść na bezbroną kobietę,traktuje poważnie, podobnie jak zniszczenie prywatnej własności, Ta tłuszcza winna być juz aresztowana, a jej działania można śmiało okreslić, jako akt terorryzmu politycznego.
Najłagodniejsza kwalifikacja prawna, to czynna napaść, zniszczenie mienia, grożby karalne dry.gif
Reakcja policji beznadziejna, przez kilka minut pani Ogórek stała samotnie, w tym szalonym, z nienawiści tłumie, a niech jakiś lokalny psychopata użyje noża, jak w Gdańsku. Ci " stróże " porządku winni wylecieć, z służby .

Ten post był edytowany przez force: 3/02/2019, 18:12
 
User is offline  PMMini Profile Post #88

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 3/02/2019, 18:15 Quote Post

No cóż, przynajmniej pod wandalizm czy zniszczenie/uszkodzenie mienia warto by to podciągnąć.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #89

     
Grzegorz_B
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 747
Nr użytkownika: 99.929

Stopień akademicki: dr
Zawód: IT
 
 
post 3/02/2019, 21:07 Quote Post

QUOTE(force @ 3/02/2019, 18:07)
QUOTE
Force, to było poważnie?
Sugerujesz karę więzienia za coś takiego? I to w kraju gdzie konkretne pobicie często kończy się zawiasami?

Bez przesady. To najwyżej chuligaństwo. A jeśli rzeczywiście ktoś jej porysował samochód (czego jakoś na filmie nie widać) to ewentualnie sprawa dla zwykłego powództwa cywilnego a nie sprawa karna.

Tak na poważnie, i różnie sie od ciebie tym, że napaść na bezbroną kobietę,traktuje poważnie, podobnie jak zniszczenie prywatnej własności, Ta tłuszcza winna być juz aresztowana, a jej działania można śmiało okreslić, jako akt terorryzmu politycznego.

Może po prostu oglądaliśmy inne relacje - z tym że ja na tym co znalazłem żadnych aktywności które można ująć jako niszczenie prywatnej własności nie widziałem (podobnie z napaścią). To samo z okrzykami - teksty typu "sp..j kłamliwa babo" to jest po prostu podsumowanie politycznej kariery (żeby nie użyć grubszego słowa) pani Ogórek, a nie jakieś groźby karalne.

Jak znalazłeś linka gdzie widać coś powyżej tego to warto by dorzucić, nie wykluczam że jakieś nieznane mi info wpłynie na inną ocenę tej sytuacji. Tak samo z "szalonym tłumem". Masz info - podziel się, na razie proponuję szanować epitety.

Póki co, na "mainstreamowej" relacji widziałem rzucanie się na drogę pod samochód, naklejanie karteczek, mało kulturalne okrzyki i niewiele więcej. Podsumowując złośliwie - coś co wg nowych politycznych guru pani Ogórek da się upchnąć od biedy w szufladce "nie popieram ale rozumiem" ;-)

No i do kompletu przepraszam NS-a za sugestię że to on pociął czyjąś wypowiedź ;-)

Ten post był edytowany przez Grzegorz_B: 3/02/2019, 21:30
 
User is offline  PMMini Profile Post #90

9 Strony « < 4 5 6 7 8 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej