Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

> Kara za zamach stanu/królobójstwo,

Agrelm

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 101.372

Jan Prokopczak
Zawód: student

post 25/02/2017, 0:54 Quote Post

Cześć biggrin.gif
Jadę na seminarium z koła naukowego zajmującego się historią prawa i mam za zadanie wygłosić referat.
Będzie się on składał z dwóch części, w pierwszej przedstawię jakieś ciekawsze przypadki udanych lub nieudanych prób morderstw panujących monarchów (jak np. zamach na Konrada z Montferatu albo Filipa Szwabskiego) natomiast w drugiej chcę zamieśić rodzaje kar jakie należały się zamachowcom. Pierwszą część referatu już mam prawie skończoną jednak jeśli macie jakieś ciekawe przypadki to chętnie o nich poczytam i może dodam do tego co już mam. Z drugą częścią jednak mam spore problemy, ciężko mi znaleźć jakieś informacje na temat kar należących się zamachowcom. Gdzieś wyczytałem o ćwiartowaniu w epoce Piastów w Polsce, znam karę Michała Piekarskiego oraz co się stało z zabójcą Henryka IV Burbona we Francji jednak to nadal bardzo mało.

Byłbym bardzo wdzięczny wyszukanie/opis kar za próbę zamachu. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie sankcje były zapisane w formie ustawy więc same pojedyncze przypadki też mi wystarczą.
Interesuje mnie okres od starożytności do nowożytności z naciskiem na średniowiecze, brakuje mi przede wszystkim kar w Niemczech, w Turcji, Szwecji, Rosji, Angli, może być nawet Egipt (o nim kiedyś słyszałem ciekawe historie ale niestety nic nie znalazłem).

User is offline  PMMini Profile Post #1

1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej