Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Jak w PTH Włocławek olewają klientów
     
juzef
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.195
Nr użytkownika: 5.495

Zawód: BANITA
 
 
post 6/07/2008, 17:13 Quote Post

Dopiero zauważyłem, że PTH Włocławek ma tu własne podforum (szkoda, że od miesięcy martwe). korzystając z okazji chciałem przedstawić jak kupuje się czasopisma wydawane przez PTH Włocławek.

Konkretnie interesował mnie jeden z tomów Ziemi Kujawskiej, zawierający artykuł z rejonu, w którym mieszkam. Zadzwoniłem pod koniec grudnia do pana prezesa dr Tomasza Dzikiego (taki kontakt mają podany na stronie internetowej). Pan Dziki powiedział, że "Do Sylwestra możemy nie zdążyć z zamówieniem, ale w pierwszym tygodniu 2008 r. na pewno otrzyma pan książkę". Dodatkowo wysłałem zamówienie mailem.

W połowie stycznia dzownię ponownie. Pan Dziki: "Przepraszam, ale nie wyrobiliśmy się z wysyłką. Ale w przyszłym tygodniu dostanie pan na pewno".

Później dzwoniłem jeszcze 2 razy, wysyłałem kilka maili. Bez skutku. Do dziś, po 7,5 misiąca od pierwszego zamówienia, nie ma odzewu. Wniosek prosty: PTH Włocławek na swoje wydawnictwa dostaje dofinansowanie od państwa, więc ma głęboko gdzieś ich sprzedaż i klientów
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 1/09/2008, 17:17 Quote Post

Inna scenka rodzajowa. sleep.gif Chciałem zapytać się o starsze tomy "Ziemi Kujawskiej". Zadzwoniłem do Archiwum Państwowego we Włocławku, które sprzedaje to czasopismo. Pani, z którą miałem przyjemność rozmawiać odesłała mnie do kompetentnego pracownika. Niestety, w tym dniu był nieobecny w pracy. Napisałem więc do tego Pana e-mail, w którym umieściłem swoje pytanie i poprosiłem o odpowiedź. Dla pewności, w programie pocztowym zaznaczyłem opcję "Potwierdzenie odbioru".
Finał sprawy był taki, że otrzymałem na swoją skrzynkę potwierdzenie otwarcia mojego e-maila, ale... nie doczekałem się jakiejkolwiek odpowiedzi. Po prostu, adresat nie raczył nawet jednym zdaniem odpowiedzieć na moją korespondencję. No comment!!! sad.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
juzef
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.195
Nr użytkownika: 5.495

Zawód: BANITA
 
 
post 2/09/2008, 20:48 Quote Post

No cóż Primo, ja do dziś nie doczekałem się realizacji zamówienia, a czekam już ponad 9 miesięcy. Po prostu - skseruję potrzebny artykuł w bibliotece, ale zastanawiam się kto daje finansowanie do wydawnictw PTH Włocławek, bo wydaje mi się, że powinni wiedzieć jak gospodaruje się ich pieniędzmi
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 3/09/2008, 4:51 Quote Post

Odpowiem krótko. Ci ludzie są niepoważni. Skoro wysyłanie pocztą własnych wydawnictw sprawia im problem, powinni od razu dać klientowi do zrozumienia, że ta opcja odpada. W niektórych "instytucjach budżetowych" spotkałem się z taką praktyką.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
alcesalces1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.681
Nr użytkownika: 19.375

Stopień akademicki: majster
Zawód: numerator
 
 
post 3/09/2008, 5:34 Quote Post

Można napisać skargę do PTH i instytucji, która dotuje ich publikacje.
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
orz
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 293
Nr użytkownika: 2.201

 
 
post 21/09/2008, 20:10 Quote Post

Jeżeli ma pensje to ma wszystko inne w nosie.To przecież u nas nic nowego.Tylko od czasu do czasu wychodzi na jaw czym sie zajmują ludzie na ciepłych posadkach.Jakies ochlaje molestowania itp.Gdyby w czasach komuny wpłynęła do KM PZPR kolejna skarga,facet pożegnał by sie z ciepła posadką.Teraz będą analizować czy postąpił zgodnie z prawem,jeżeli ktokolwiek będzie musiał sie tym zająć?Nie znajdziesz takiej osoby.Co wcale nie znaczy ,że w tamtych czasach było dobrze.Ale niechlujstwo mogło być skutecznie zwalczane jednym słowem Sekretarza Komitetu Miejskiego we Włocławku.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Arbago
 

Pomorzanin
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.032
Nr użytkownika: 38.089

 
 
post 29/09/2008, 19:21 Quote Post

Nasze forum jest przykładem żywego zainteresowania historią. Martwe instytucje typu PTH, powinny zostać poddane kontroli i pozamykane.

Sztuka obroni się sama, nie potrzebuje wsparcia państwa!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Necrotrup
 

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.743
Nr użytkownika: 1.208

 
 
post 29/09/2008, 21:12 Quote Post

Pensje? Od zeszłego tygodnia jestem członkiem Zarządu Oddziału PTH (ale nie we Włocławku), członkiem Zarządu Koła (ale też nie we Włocławku) jestem już z pół roku, i jeszcze o żadnych pieniądzach nie było mowy, żadnych nie widziałem. Ba, mowa była tylko o pracy społecznej.

Wydajecie się bardzo zorientowani, mam więc do Was prośbę. Czy możecie mi przybliżyć tę kwestię? Gdzie się zwrócić o wypłatę i na jakie sumy mogę liczyć?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
artifakt
 

Zwycięzca Cyferaków 2008
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.821
Nr użytkownika: 36.218

Maciej Komar
Stopień akademicki: mgr
Zawód: KAM
 
 
post 29/09/2008, 21:54 Quote Post

QUOTE(Necrotrup @ 29/09/2008, 21:12)
Pensje? Od zeszłego tygodnia jestem członkiem Zarządu Oddziału PTH (ale nie we Włocławku), członkiem Zarządu Koła (ale też nie we Włocławku) jestem już z pół roku, i jeszcze o żadnych pieniądzach nie było mowy, żadnych nie widziałem. Ba, mowa była tylko o pracy społecznej.

Wydajecie się bardzo zorientowani, mam więc do Was prośbę. Czy możecie mi przybliżyć tę kwestię? Gdzie się zwrócić o wypłatę i na jakie sumy mogę liczyć?
*



Zapewne do kasy...
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Necrotrup
 

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.743
Nr użytkownika: 1.208

 
 
post 29/09/2008, 22:57 Quote Post

U nas nie ma czegoś takiego, jak kasa.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Arbago
 

Pomorzanin
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.032
Nr użytkownika: 38.089

 
 
post 30/09/2008, 10:25 Quote Post

Jesteś w tej instytucji pół roku i nie wiesz czy oni w ogóle płacą jakąś kasę. Po drugie instytucja ta nie generuje żadnych zysków bo nie zależy jej na dystrybucji.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Necrotrup
 

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.743
Nr użytkownika: 1.208

 
 
post 1/10/2008, 0:18 Quote Post

Arbago, tak naprawdę to wiem. Nie płacą. Dlatego tak zaskoczyły mnie informacje o "pensjach", które ktoś jakoby dostaje.
A po drugie stowarzyszenia unikają generowania zysków, ponieważ generowanie zysków to prowadzenie działalności gospodarczej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Arbago
 

Pomorzanin
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.032
Nr użytkownika: 38.089

 
 
post 1/10/2008, 19:09 Quote Post

Stowarzyszenie działa więc społecznie i jest wspierane przez państwo. No i bardzo dobrze, ale olewać klientów nie powinno.

Swoją drogą ciekawi mnie, czy można by wydać jakąś pozycję typu "Ciekawostki z forum historycy.org" i zamieścić w niej właśnie takie smaczki, mało znane fakty, które w swych postach przedstawili forumowicze?

Może właśnie PTH może się czymś takim zająć we współpracy z portalem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
juzef
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.195
Nr użytkownika: 5.495

Zawód: BANITA
 
 
post 15/02/2009, 15:10 Quote Post

[quote=Necrotrup,1/10/2008, 0:18]
A po drugie stowarzyszenia unikają generowania zysków, ponieważ generowanie zysków to prowadzenie działalności gospodarczej.

Czy mam wobec tego rozumieć, że olewanie klientów i nierealizowanie zamówień jest przemyślaną strategią? No to pogratulować pomysłu

A po 2. - ewentualne zyski można:
- Przeznaczyć na działalność statutową
- Dzięki nim brać mniej dotacji z instytucji państwowych

A ja czekam 14 miesiąc na realizację swego zamówienia
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Necrotrup
 

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.743
Nr użytkownika: 1.208

 
 
post 15/02/2009, 18:02 Quote Post

Nie.
Masz przez to rozumieć po pierwsze, że osoby działające w PTH nie mają klientów.
Po drugie, że osoby działające w PTH robią to hobbystycznie i społecznie, w czasie wolnym od pracy zawodowej, życia rodzinnego i towarzyskiego etc. I nie mają z tego ani grosza, wręcz przeciwnie, nierzadko dopłacają do tej działalności. Jeśli praca zawodowa czy rodzina okażą się bardziej czasochłonne niż zwykle, to jako pierwsza ucierpi na tym - niespodzianka - działalność społeczna.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej