Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
16 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> USA: ustawa # 447. Co to realnie znaczy?,
     
1234
 

Wielki Wuj
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.631
Nr użytkownika: 4.636

 
 
post 18/04/2018, 19:46 Quote Post

Oddziały zagranicznych banków z pewnością by się ucieszyły z takich sankcji. Oczywiście jeżeli mówimy tylko o bankach. O zaopatrzenie w papier toaletowy jakoś jestem spokojny.

Ten post był edytowany przez 1234: 18/04/2018, 19:52
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
Svetonius21
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.670
Nr użytkownika: 73.833

Stopień akademicki: inzynier
Zawód: rolnik
 
 
post 23/04/2018, 20:58 Quote Post

Jutro głosowanie w trybie przyspieszonym. W Polsce, poza Pawłowicz, najwyraźniej nikogo to za bardzo nie interesuje.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
Phouty
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.146
Nr użytkownika: 81.932

 
 
post 24/04/2018, 19:39 Quote Post

Grupa reprezentujaca srodowiska polonijne, skladajaca sie z okolo 50 osob kontaktowala sie w ostatnich kilku dniach z okolo 300 czlonkami Kongresu. (Moj komentarz: zbyt pozno i zbyt malo).

Dzisiaj glosowanie w Izbie Reprezentantow.
https://www.democraticwhip.gov/content/dail...y-april-24-2018

Czyli wyniki glosowania beda znane za okolo 4 do 5 godzin, czyli w srode, w okolicach godziny pierwszej po polnocy czasu polskiego.

Autentycznie dziwi mnie brak jakiejkolwiek informacji w polskich mediach. Przeciez w PL powinno szumiec jak w ulu...a tu, poza kilkoma wzmiankami, kompletna cisza. Kompletny brak jakichkolwiek komunikatow polskich wladz w mediach angielskojezycznych, a nawet polskojezycznych w USA i na Zachodzie.
Nawet, azeby "wylowic" ponizszego linka, to musialem siegac do "glebokiego" Googla, bo mi na samym wierzchu listy nic aktualnego sie nie pokazywalo.
https://stopacthr1226.org/urgent-important-...e-project-team/

A grupa okolo 50 nikomu nieznanych osob, zwanych eufemistycznie "Polonia", probujacych przekonac grupe kongresmenow doslownie na piec minut "przed dwunasta" to ma taki sam leczniczy skutek, jak proszek od bolu glowy podany pacjentowi z zaawansowanym rakiem.

Dobry artykul na ten temat.
http://slepamanka.neon24.pl/post/142766,po...-widziane-z-usa

Ten post był edytowany przez Phouty: 24/04/2018, 19:52
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
An_Old_Man
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 915
Nr użytkownika: 100.119

 
 
post 24/04/2018, 20:52 Quote Post

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/jacek-czapu...j-grupy/y9k2mmz
Onet poinformował.
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.491
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 24/04/2018, 21:13 Quote Post

QUOTE(Phouty @ 24/04/2018, 20:39)
A grupa okolo 50 nikomu nieznanych osob, zwanych eufemistycznie "Polonia", probujacych przekonac grupe kongresmenow doslownie na piec minut "przed dwunasta" to ma taki sam leczniczy skutek, jak proszek od bolu glowy podany pacjentowi z zaawansowanym rakiem.
*


Oj tam, oj tam. Nie liczy się ilość, ale przekaz medialny, a ten jest np. bardzo optymistyczny na temat zaangażowania. wink.gif

W Kongresie USA trwa głosowanie, jednak z naszych informacji wynika, że nadal jest duża szansa na zatrzymanie krytykowanej przez Polonię ustawy HR 1226. Z dużym zainteresowaniem spotkała się akcja informacyjna Polonii amerykańskiej, w której uczestniczą m.in. przedstawiciele Klubów „Gazety Polskiej”. Szef polskiej dyplomacji minister Jacek Czaputowicz odnosząc się do treści listu otrzymanego od Komitetu Obchodów Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego oraz Koalicji Polaków w Ameryce nie ma cienia wątpliwości, że procedowania w USA ustawa „nie jest dobra, bo chce postawić jakąś grupę Polaków żydowskiego pochodzenia, która opuściła kraj, przed resztę Polaków”.
http://niezalezna.pl/223475-w-usa-waza-sie...nej-mobilizacji

W każdym bądź razie winnego, jak przegłosowali już znaleźli.

A, propo zaangażowania to jakiś przedstawiciel polskiego rządu wybrał się z wizytą do USA, aby lobować przeciwko niej? Czy też liczyli, że wystarczy komentarz w polskiej prasie i sprawa zostanie załatwiona.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
erde
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 263
Nr użytkownika: 53.933

Stopień akademicki: BANITA
Zawód:
 
 
post 24/04/2018, 21:53 Quote Post

QUOTE(Svetonius21 @ 23/04/2018, 20:58)
Jutro głosowanie w trybie przyspieszonym. W Polsce, poza Pawłowicz, najwyraźniej nikogo to za bardzo nie interesuje.
*


Może dotarło do niej że i 1000plus już nie uratuje PiSu przed rozliczeniem za jego politykę uległości i służalczości wobec USA.Niepokoi mnie tylko możliwość wykorzystania tej ustawy do wywołania jakichś zamieszek antysemickich ,bo ewidentnie niektóre środowiska żydowskie do tego dążą.
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
Prawy Książę Sarmacji
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.326
Nr użytkownika: 98.849

 
 
post 24/04/2018, 23:47 Quote Post

Z odpowiedzi na interpelacje Winnickiego z przełomu grudnia i stycznia, w tej sprawie można chyba wywnioskować, że MSZ zdaje sobie sprawe z problemu ale albo nie wie jak jemu zaradzić albo nie może nic robić bez zgody centrum decyzyjnego (które nie wiemy w jakim stopniu jest poinformowane)
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/Interpela...087E68C6&view=5
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
Phouty
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.146
Nr użytkownika: 81.932

 
 
post 25/04/2018, 0:40 Quote Post

No i mamy, jak bylo do przewidzenia!
https://repcloakroom.house.gov/

Czy Trump zalozy veto? Jak wczesniej napisalem, to optymista nie jestem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
Sghjwo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.526
Nr użytkownika: 97.523

 
 
post 25/04/2018, 1:40 Quote Post

QUOTE(Phouty @ 25/04/2018, 1:39)
Autentycznie dziwi mnie brak jakiejkolwiek informacji w polskich mediach.

US I Trump to dla naszego rzadu "listek figowy" dyplomacji. W PiS'owej narracji to wielki przyjaciel i sojusznik RP, no i jedyny. Cala reszta swiata jestesmy w "lekko" napietych stosunkach. Naglasniajac sprawe ustawy spowodowaloby "spadniecie listka".
Dziwne jest milczenie opozycji. Pewnie czekali na fakty i od dzisiaj zaczna walic w ten beben. Dla dobrozminaowcow to i tak bedzie spisek wrazych sil, ktory probuje zniszczyc nasz kraj.
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Svetonius21
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.670
Nr użytkownika: 73.833

Stopień akademicki: inzynier
Zawód: rolnik
 
 
post 25/04/2018, 8:42 Quote Post

Opozycja też słówkiem się nie zająknęła, chyba nie zamierza, TVN milczy, jedynie media na prawo od PISu od dłuższego czasu wałkują temat. Trunki pod nazwą "Wina Tuska" też się znalazły-Deklaracja Terezińska to zamierzchły 2009 rok...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.491
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 25/04/2018, 9:23 Quote Post

QUOTE(Prawy Książę Sarmacji @ 25/04/2018, 0:47)
Z odpowiedzi na interpelacje Winnickiego z przełomu grudnia i stycznia, w tej sprawie można chyba wywnioskować, że MSZ zdaje sobie sprawe z problemu ale albo nie wie jak jemu zaradzić albo nie może nic robić bez zgody centrum decyzyjnego (które nie wiemy w jakim stopniu jest poinformowane)
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/Interpela...087E68C6&view=5
*


A propo tej interpretacji to znalazłem jeszcze taką ciekawostkę:

MSZ poinformowało, że: „w oparciu o analizę aktów prawa międzynarodowego oraz na podstawie kwerendy przeprowadzonej w Archiwum Ministerstwa Spraw Zagranicznych, należy stwierdzić, że Rzeczpospolita Polska nie jest stroną umów, porozumień lub innych traktatów, z których wynikałyby zobowiązania do zmiany polskiego prawa spadkowego.

http://lewy.pl/59774-pis-odpowiedzialo-wil...skich-roszczen/


CODE
Opozycja też słówkiem się nie zająknęła, chyba nie zamierza, TVN milczy, jedynie media na prawo od PISu od dłuższego czasu wałkują temat.

A, jak ówczesna opozycja, gdy było do podpisywane się zachowywała? Szukałem, a nie mogę znaleźć.

@Phouty
Mam dwa pytanka.
Dobrze sądzę, że powstanie tej ustawy wiąże się z projektem ustawy reprywatyzacyjnej autorstwa Jakiego? Bo, jak czytam o niej i porównuję do deklaracji terezińskiej to widoczny jest konflikt.

Czemu ta ustawa tyczy się tylko Polski, a nie reszty 45 krajów? Związane jest to z powyższym domysłem?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
Alexander Malinowski 3
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.569
Nr użytkownika: 100.863

Alexander Malinowski
Zawód: Informatyk
 
 
post 25/04/2018, 9:39 Quote Post

Rumunia reaguje na ustawę zapewniając szybka ścieżkę dla roszczeń żydowskich.
https://www.google.pl/amp/mobile.reuters.co...p/idUSKCN0XN1ZY
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
Arheim
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.983
Nr użytkownika: 70.627

Stopień akademicki: MS
 
 
post 25/04/2018, 11:34 Quote Post

Media milczą to prawda ale kto ich bierze dziś poważnie?jest jakiś sondaż na ten temat?
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
alexmich
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 595
Nr użytkownika: 98.744

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 25/04/2018, 11:48 Quote Post

QUOTE(ChochlikTW @ 25/04/2018, 9:23)
Mam dwa pytanka.
Dobrze sądzę, że powstanie tej ustawy wiąże się z projektem ustawy reprywatyzacyjnej autorstwa Jakiego? Bo, jak czytam o niej i porównuję do deklaracji terezińskiej to widoczny jest konflikt.

Czemu ta ustawa tyczy się tylko Polski, a nie reszty 45 krajów? Związane jest to z powyższym domysłem?
*




1.Z jednej strony tak to wygląda. choć ja bym bardziej upatrywał tutaj zaostrzenia wydażej na Bliskim wschodzie. PO Prostu żydzi szukają sobie nowego Polin gdzie mogli by sie bezpiecznej prznieść


2.) Nie tyczu się tylko Polski, ale Inni zapłacą ( i z tego co wiem już zaczynają) po max 5-10 mld, my mamy zapłacić 1000 mld zł.

Co ciekawe Czaputowicz znowu powiedział kilka słów za dużo ( jak z tym że jednak Polska przyjmuje imigrantów). Że Zgodnie z prawem Polska nie może zaspokoić roszczeń Żydów z USA, bez zaspokajania roszczeń z innych krajów. Więc można rozumieć że to dopiero początek V rozbioru.
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
ku 250622
 

Unregistered

 
 
post 25/04/2018, 12:17 Quote Post

QUOTE(alexmich @ 25/04/2018, 10:48)
1.Z jednej strony tak to wygląda. choć ja bym bardziej upatrywał tutaj zaostrzenia wydażej na Bliskim wschodzie. PO Prostu żydzi szukają sobie nowego Polin gdzie mogli by sie bezpiecznej prznieść

Można prosić o podstawy takich twierdzeń ?
QUOTE(alexmich @ 25/04/2018, 10:48)
2.) Nie tyczu się tylko Polski, ale Inni zapłacą ( i z tego co wiem już zaczynają) po max 5-10 mld, my mamy zapłacić 1000 mld zł.

Jakieś źródło ?
QUOTE(alexmich @ 25/04/2018, 10:48)
Co ciekawe Czaputowicz znowu powiedział kilka słów za dużo ( jak z tym że jednak Polska przyjmuje imigrantów). Że Zgodnie z prawem Polska nie może zaspokoić roszczeń Żydów z USA, bez zaspokajania roszczeń z innych krajów. Więc można rozumieć że to dopiero początek V rozbioru.

Można link do tej wypowiedzi ministra ?
 
Post #45

16 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej