Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> ADAM ANDRUSZKIEWICZ, Obserwacje, opinie
     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 2/01/2019, 10:34 Quote Post

Kontrowersyjny poseł zostaje wiceministrem w resorcie cyfryzacji

Ministerstwo Cyfryzacji zamierza stworzyć narzędzie "do walki z antypolskimi fake news"
Adam Andruszkiewicz od dnia 28 grudnia pełni funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji - poinformował w poniedziałek resort na swojej stronie internetowej. Andruszkiewicz zaczynał karierę polityczną jako działacz ONR. Kilka razy zmieniał barwy polityczne, coraz bardziej zbliżając się do PiS. Zasłynął słowami o "lewactwie" i "pedalskiej warszawce".

Według informacji, zamieszczonych przez Ministerstwo Cyfryzacji, urodzony w 1990 r. Andruszkiewicz to absolwent Instytutu Historii i Nauk Politycznych na Uniwersytecie w Białymstoku, z tytułem magistra stosunków międzynarodowych, specjalista ds. medialnych i członek Rady Absolwentów Instytutu Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku.

"Andruszkiewicz jest posłem po raz pierwszy, jesienią 2015 r. do Sejmu wszedł z listy Kukiz'15. Mandat poselski zdobył startując w okręgu w Białymstoku, uzyskując 15 tys. 668 głosów poparcia. W listopadzie 2017 r. opuścił klub Kukiz'15 i przeszedł do koła Wolni i Solidarni, którego przewodniczącym jest Kornel Morawiecki. Obecnie jest posłem niezrzeszonym" - czytamy w komunikacie.
W przeszłości był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej. Ostatnio zasłynął z tego, że pobrał z publicznych środków prawie 70 tys. zł na tzw. "kilometrówki" chociaż sam zamierzał je zlikwidować. Medialna historia obecnego wiceministra jest jednak dość długa. "Adam Andruszkiewicz to jeden z najbardziej kontrowersyjnych posłów w obecnym Sejmie" - pisał w tym roku "Fakt".
Według gazety poseł to "narodowiec, który przed wyborami w 2015 r. mówił o "lewactwie" i "pedalskiej warszawce". Ma on na koncie nie tylko wulgarne, homofobiczne wypowiedzi. Jak ujawnił również Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (OMZRiK), poseł został także skazany prawomocnym wyrokiem.
W przydatność Andruszkiewicza w Ministerstwie Cyfryzacji wątpią jego byli koledzy z partii. - On nie ma żadnych kompetencji do sprawowania tej funkcji. Z trudem odróżnia telefon od laptopa - komentuje w rozmowie z Onetem jeden z posłów Kukiz'15. - Jeżeli ktoś chciał wynagrodzić miernego, biernego, ale wiernego, to mógł zrobić to w sposób umiejętny, a nie narażać się na śmieszność - dodaje rozmówca.

Andruszkiewicz o nominacji na wiceministra cyfryzacji: to duma i zobowiązanie
W rozmowie z PAP Andruszkiewicz potwierdził, że jest już sekretarzem stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. "Jest to wielka duma i zobowiązanie, aby pracować w polskim rządzie na rzecz polskiego społeczeństwa. Nie ukrywam, że jestem zaszczycony tą decyzją i będę starał się ze wszystkich sił tak pracować, aby usprawnić działania Ministerstwa Cyfryzacji, aby polski rząd wdrażał reformy, które realizuje w zakresie e-usług w roku 2019" - powiedział.
"Moim zadaniem będzie przede wszystkim synchronizacja działań między parlamentem a Ministerstwem Cyfryzacji, dlatego, że jestem sekretarzem stanu, a jednocześnie posłem, co powoduje, że mogę mocno lobbować na rzecz ustaw, dobrych ustaw, które wychodzą z Ministerstwa Cyfryzacji, aby były przyjmowane w polskim parlamencie. W tej materii będzie realizowane głównie moje zadanie w kontekście wspierania ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego" - podkreślił Andruszkiewicz.
Pytany, czy ma wystarczające kompetencje do sprawowania funkcji wiceministra cyfryzacji Andruszkiewicz zwrócił uwagę, że jest to „funkcja zarządzająca”. „Natomiast od pisania konkretnych programów cyfrowych są specjaliści i eksperci w tej materii. Minister i wiceminister są osobami, które koordynują prace ministerstwa cyfryzacji, a także pośredniczą w kontaktach pomiędzy ministerstwem i parlamentem” - zaznaczył.
W ocenie Andruszkiewicza „jest naturalne, że w ministerstwie są zarówno ściśli eksperci, jak na przykład programiści i informatycy, ale są też politycy, którzy muszą się uzupełniać swoją wiedzą i pracą”. „Natomiast również dziś zaapelowałbym, o to, aby dać mi sto dni, a po tych stu dniach myślę, że będzie można ocenić moją pracę i na pewno będą mówić o niej dobrze, a polski rząd też będzie zadowolony” – powiedział nowy wiceminister cyfryzacji.
Na pytanie, kiedy i dlaczego wystąpił z sejmowego koła Wolni i Solidarni oraz czy zamierza zasilić klub PiS, Andruszkiewicz odparł: "Z WiS wystąpiłem w piątek, co jest rzeczą naturalną w sytuacji, gdy wchodzę do rządu, bo przecież poseł opozycji nie mógłby być wiceministrem. Natomiast co do mojej dalszej ścieżki kariery politycznej poinformuję po Nowym Roku".

(ONET)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 2/01/2019, 10:40 Quote Post

QUOTE
Ministerstwo Cyfryzacji zamierza stworzyć narzędzie "do walki z antypolskimi fake news"

Potrzebny jest do tego nowy WICEMINISTER, z całym właściwym temu stanowisku "otoczeniem", poseł Andruszkiewicz mówi, z fajnym śpiewnym akcentem, i to jego jedyna fajność, z ideowości, czy wierności zasadą przypomina mi Miśka Kamińskiego. sleep.gif

Ten post był edytowany przez force: 2/01/2019, 10:40
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.515
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 2/01/2019, 13:33 Quote Post

Zdarzają się jednak i pociągi o jeszcze gorszej wymowie ideologicznej. – Pojawiły się nowe nazwy okultystyczne, promujące pogańskie i mityczne bóstwa: Sedina, Świętopełk, Czcibór, Dionizos, Światowid – czytamy w interpelacji. Inne nazwane zostały bezprawnie. – Nazwy łamiące zapisy ustawy o języku polskim to między innymi następujące nazwy pociągów, będące nazwami obcojęzycznymi: Viadrina, Centaurus, Orion, Antares, Luna, Jupiter, Pomerania, Polaris, Galaxis, Mars, Urania, Tetyda, Ganimedes, Wenus, Prometo, Mercurius, Calipso, Astra, Gemini – wylicza poseł.

Nazwy będą konsultować historycy z IPN?

Do tego nieszczęsny „Wawel” – dziś pociąg z Krakowa do Bydgoszczy. Tymczasem relacja ta zdaniem posła zupełnie nie licuje z powagą, jaka przynależy się wzgórzu z Zamkiem Królewskim. – Jest to miejsce pochówku najznamienitszych Polaków. Nazwę taką powinien mieć sztandarowy pociąg łączący Warszawę (stolicę Polski) z Krakowem (dawną stolicą Polski) – tłumaczy Adam Andruszkiewicz


Zgadzam się taki Czcibór to nie wiadomo czy istniał. A już Mars czy Wenus są podejrzane...

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/na...nizm-76242.html

A haczyk na ministra się znajdzie, jakby pyskował rolleyes.gif

https://www.rp.pl/Sadownictwo/181019854-Spr...ny-tom-akt.html
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
mata2010
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.614
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk
 
 
post 2/01/2019, 19:50 Quote Post

Przepraszam, ze się wypowiem językiem abstrakcyjnym.
Dobry nacjonalista poszukuje przywódcy. Nie mocnego w krzykactwie i wyolbrzymiającego krzywdy, ale takiego który jest w stanie coś dla nacjonalizmu zrobić.
Prezes niewątpliwie jest takim przywódcą. Czyli Andruszkiewicz robi bardzo słusznie. Najpierw wspiera PIS słownie, a potem przyjmuje posadę o charakterze częściowo politycznym.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Prawy Książę Sarmacji
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.326
Nr użytkownika: 98.849

 
 
post 2/01/2019, 20:21 Quote Post

QUOTE(mata2010 @ 2/01/2019, 20:50)
Przepraszam, ze się wypowiem językiem abstrakcyjnym.
Dobry nacjonalista poszukuje przywódcy. Nie mocnego w krzykactwie i wyolbrzymiającego krzywdy, ale takiego który jest w stanie coś dla nacjonalizmu zrobić.
Prezes niewątpliwie jest takim przywódcą. Czyli Andruszkiewicz robi bardzo słusznie. Najpierw wspiera PIS słownie, a potem przyjmuje posadę o charakterze częściowo politycznym.
*


A Ty wciąż swoje bajki.
Kaczyński nie jest nacjonalistą, to jest oczywiste dla każdego kto nie ma głowy wypranej antykaczyzmem.
Co do Andruszkiewicza - zwykły koniunkturalista, było wiadomo że dostanie nagrodę za odpowiednie wypowiedzi, nie myślałem że przed wyborami.
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Grzegorz_B
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 747
Nr użytkownika: 99.929

Stopień akademicki: dr
Zawód: IT
 
 
post 2/01/2019, 22:11 Quote Post

QUOTE(Prawy Książę Sarmacji @ 2/01/2019, 20:21)
Co do Andruszkiewicza - zwykły koniunkturalista, było wiadomo że dostanie nagrodę za odpowiednie wypowiedzi, nie myślałem że przed wyborami.

Dziwi mnie tylko że taką "nagrodą" PiS strzela sobie w kolano tuż przed wyborami. Po tym jak ze względów czysto PR-owych wymienili "Becię" i słabych wizerunkowo/oszołomów z jej ekipy, to nagle wystawiają takiego Misiewicza-bis na wiceministra.

Zresztą, powinienem chyba przeprosić Misiewicza za porównanie... nawet jeśli gadał głupoty to robił to stosunkowo poprawnym językiem polskim... a tutaj na dodatek jakbym słyszał jakąś Blok Ekipę ze ściany wschodniej ;-)

Ten post był edytowany przez Grzegorz_B: 2/01/2019, 22:13
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 2/01/2019, 22:14 Quote Post

QUOTE(Prawy Książę Sarmacji @ 2/01/2019, 21:21)
QUOTE(mata2010 @ 2/01/2019, 20:50)
Przepraszam, ze się wypowiem językiem abstrakcyjnym.
Dobry nacjonalista poszukuje przywódcy. Nie mocnego w krzykactwie i wyolbrzymiającego krzywdy, ale takiego który jest w stanie coś dla nacjonalizmu zrobić.
Prezes niewątpliwie jest takim przywódcą. Czyli Andruszkiewicz robi bardzo słusznie. Najpierw wspiera PIS słownie, a potem przyjmuje posadę o charakterze częściowo politycznym.
*


A Ty wciąż swoje bajki.
Kaczyński nie jest nacjonalistą, to jest oczywiste dla każdego kto nie ma głowy wypranej antykaczyzmem.
Co do Andruszkiewicza - zwykły koniunkturalista, było wiadomo że dostanie nagrodę za odpowiednie wypowiedzi, nie myślałem że przed wyborami.
*


Koniunkturalista, oczywiście tak, ale założenie jest chyba inne? Andruszkiewicz z swoim przaśnosłowiańskim słownictwem, wepnie sobie szczerbca, w klapę marynarki od Armaniego,i ma robić za dyżurnego młodego narodowca. Z pięknym, dziewiczym uśmiechem, będzie podawał statystyki, zatrudnionych w RP mieszkancow Pakistanu, czy innego Bangladeszu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 3/01/2019, 0:17 Quote Post

Jacek Sasin: dziwi mnie burza nt. nominacji Andruszkiewicza

Dziwi mnie "burza" wokół nominacji Adama Andruszkiewicza na stanowisko wiceministra cyfryzacji, szczególnie w wykonaniu polityków PO - powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak ocenił, trzeba dać szansę młodym ludziom, którzy pokazali, że coś potrafią i są aktywni.
W poniedziałek Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało na swojej stronie internetowej, że Adam Andruszkiewicz od dnia 28 grudnia pełni funkcję sekretarza stanu w tym resorcie. Nominacja Andruszkiewicza spotkała się z negatywnymi komentarzami po stronie opozycji.
Sasin pytany w Polsat News, czy "taka kontrowersyjna" nominacja pomoże rządowi powiedział, że "każdą nominację można ocenić jako kontrowersyjną, jak się chce tych kontrowersji doszukiwać". - Mnie trochę dziwi ta burza wokół tej nominacji, szczególnie burza w wykonaniu posłów PO - zaznaczył. Zdaniem szefa KSRM, trzeba dać szansę młodym ludziom, którzy pokazali, że coś potrafią i są aktywni.
Jak zauważył, politykom PO nie przeszkadza "bliski flirt" z Romanem Giertychem, który - jak przypomniał - był szefem Młodzieży Wszechpolskiej i przeciwnikiem wejścia Polski do UE. - Słychać też w sejmowych kuluarach, że to kandydat PO na nowego ministra sprawiedliwości na wypadek gdyby Platforma wygrała wybory - mówił Sasin.
Obecny w studio rzecznik PO Jan Grabiec pytany, co najbardziej nie podoba się opozycji w tej nominacji, wskazał na antyeuropejskość Andruszkiewicza i fakt, że nowy wiceminister "widzi wrogów na Zachodzie Europy, a przyjaciół na Wschodzie". - Cała ta ideologia - skrajny nacjonalizm, której wyznawcą jest pan Andruszkiewicz - to jest ideologia, która już raz zaprowadziła PiS do zwarcia na arenie międzynarodowej przy ustawie o IPN - powiedział Grabiec.

(ONET)


N_S
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.105
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 3/01/2019, 2:12 Quote Post

Kaczyński się boi, żeby mu na prawo coś nie urosło, więc przygarnął gościa, który ma robić za dyżurnego narodowca. Pewnie będzie jeszcze kilka takich transferów.
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 3/01/2019, 12:14 Quote Post

Adam Andruszkiewicz broni się przed krytyką: Posiadam wykształcenie wyższe, to ważna kompetencja

Nominacja Adama Andruszkiewicza na wiceministra w resorcie cyfryzacji, ogłoszona oficjalnie 31 grudnia, wywołała spore kontrowersje. - Na pewno pomogę rządowi dotrzeć do młodego pokolenia, które bardzo mocno mnie wspiera. Krytycy obawiają się tego i próbują mnie oczernić - broni się nowy wiceminister w wywiadzie dla "Super Expressu".
- Mogę zdradzić, że odbyłem rozmowę z ministrem Markiem Zagórskim i opowiedziałem mu, jaką mam wizję działania. Myślę, że moja wizja po prostu go przekonała. To na wniosek ministra Zagórskiego zostałem powołany - mówi Andruszkiewcz pytany przez "SE" o kulisy wejścia do kierownictwa resortu cyfryzacji.

Kim jest Adam Andruszkiewicz? To absolwent Instytutu Historii i Nauk Politycznych na Uniwersytecie w Białymstoku, z tytułem magistra stosunków międzynarodowych, specjalista ds. medialnych i członek Rady Absolwentów Instytutu Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku. W przeszłości był m.in. prezesem Młodzieży Wszechpolskiej. W 2015 roku wszedł do Sejmu z listy Kukiz'15. Po dwóch latach przeszedł do koła Wolni i Solidarni. Obecnie jest posłem niezrzeszonym.
Krytycy zarzucają nowemu wiceministrowi, że nie ma wykształcenia ani doświadczenia związanego z obszarami informatyki czy cyfryzacji. Adam Andruszkiewicz pytany o kompetencje w tym zakresie odpowiada:
Przede wszystkim, posiadam wykształcenie wyższe, to ważna kompetencja. Poza tym, czy ministrowie cyfryzacji rządu PO, Michał Boni oraz Rafał Trzaskowski, byli informatykami? Nie byli. Nie trzeba być informatykiem ani programistą, aby pełnić funkcję, którą miałem zaszczyt objąć.
W rozmowie z "Super Expressem" Andruszkiewicz podkreśla też, że zna się na zarządzaniu. - Wielokrotnie zarządzałem przeróżnymi organizacjami zrzeszającymi wielu ludzi - mówi i dodaje, że jego zadaniem "będzie także koordynacja współpracy ministerstwa z parlamentem".
Jakie plany ma nowy wiceminister?
- Bardzo chciałbym pomóc przy wdrażaniu wszystkich e-usług, które nie są rozpowszechnione. Dzięki znajomości social mediów jestem w stanie rozpropagować ten temat. Dziś wielu Polaków zaczyna i kończy dzień, śledząc portale społecznościowe. To duże pole do manewru. Być może uda się wdrożyć różne usługi ułatwiające życie Polakom np. za pośrednictwem social mediów - mówi o swoich planach nowy wiceminister cyfryzacji w wywiadzie dla "SE".

(ONET)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.515
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 3/01/2019, 12:44 Quote Post

CODE
Kim jest Adam Andruszkiewicz? To absolwent Instytutu Historii i Nauk Politycznych na Uniwersytecie w Białymstoku, z tytułem magistra stosunków międzynarodowych, specjalista ds. medialnych i członek Rady Absolwentów Instytutu Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku.


user posted image

Za https://twitter.com/k_sikora

We mnie, za takie coś, to promotor butem by rzucił dry.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Alcarcalimo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.934
Nr użytkownika: 43.461

Robert
 
 
post 3/01/2019, 12:45 Quote Post

QUOTE(kmat @ 3/01/2019, 2:12)
Kaczyński się boi, żeby mu na prawo coś nie urosło, więc przygarnął gościa, który ma robić za dyżurnego narodowca. Pewnie będzie jeszcze kilka takich transferów.
*



I nie tylko:
Klucz do zrozumienia nominacji Adama Andruszkiewicza? Głos z KPRM: "Dzięki jego zapleczu będziemy mieć frekwencję w terenie, świeżą krew na wiecach i spotkaniach. Lokalnym działaczom PiS-u często już tego robić po prostu nie chce"
https://opinie.wp.pl/marcin-makowski-andrus...34504537597569a
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Prawy Książę Sarmacji
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.326
Nr użytkownika: 98.849

 
 
post 3/01/2019, 21:39 Quote Post

@force
CODE
Koniunkturalista, oczywiście tak, ale założenie jest chyba inne? Andruszkiewicz z swoim przaśnosłowiańskim słownictwem, wepnie sobie szczerbca, w klapę marynarki od Armaniego,i ma robić za dyżurnego młodego narodowca. Z pięknym, dziewiczym uśmiechem, będzie podawał statystyki, zatrudnionych w RP mieszkancow Pakistanu, czy innego Bangladeszu.

Owszem, pewnie taki jest plan. Tyle, że on zaskoczy zapewne na "januszonarodowców" wink.gif a nie narodowców ukształtowanych czy tym bardziej typy onr-owskie.
Wg mnie dziwna decyzja, bo ewentualne zyski są niskie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Grzegorz_B
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 747
Nr użytkownika: 99.929

Stopień akademicki: dr
Zawód: IT
 
 
post 3/01/2019, 22:30 Quote Post

QUOTE(kmat @ 3/01/2019, 2:12)
Kaczyński się boi, żeby mu na prawo coś nie urosło, więc przygarnął gościa, który ma robić za dyżurnego narodowca. Pewnie będzie jeszcze kilka takich transferów.
*



Kaczyński powinien robić wszystko żeby te 50% Polaków które przespało poprzednie wybory nie pojawiło się również na obecnych. Mianowanie na wiceministra narodowca z zerowym doświadczeniem, który na dodatek nie potrafi się wysłowić w poprawnej polszczyźnie to wizerunkowo jednak wtopa. Nawet jeśli (jak zakładam) gość potraktuje to tylko jako synekurę i nic nie będzie robił bo po prostu się do tego nie nadaje.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 7/01/2019, 15:07 Quote Post

Hurtowe "lajki", skasowane wpisy. Internetowa działalność Adama Andruszkiewicza
Miesiąc przed nominacją na wiceministra cyfryzacji z konta twitterowego Adama Andruszkiewicza zaczęły znikać wcześniejsze wpisy. Tylko jednego dnia poseł usunął ich 114 . Czego wstydził się polityk, który już wtedy przygotowywał się do awansu? Social media Adama Andruszkiewicza kryją jednak o wiele więcej tajemnic.

Mało który polityk może pochwalić się tak prężnie działającymi kontami w mediach społecznościowych. Chociaż dzisiaj konta na Facebooku i Twitterze ma niemal każdy, tylko szczególnie popularne osoby obserwowane są przez więcej niż sto tysięcy osób. Adam Andruszkiewicz pod względem internetowej popularności szybko wyprzedził nie tylko innych świeżo upieczonych posłów, ale także niektórych partyjnych liderów.
Oficjalny facebookowy fanpage Andruszkiewicza zrzesza nieco ponad 190 tysięcy użytkowników. To wynik, którego politykowi mogą pozazdrościć byli koledzy związani z Ruchem Narodowym. Robert Winnicki, lider narodowców, zebrał 54 tysiące "lajków". Mikroblog Krzysztofa Bosaka polubiło 79 tysięcy osób. Andruszkiewicz więc bije ich na głowę, chociaż obserwatorom krajowej polityki znany jest dopiero od 2015 roku.
- Myślę, że sporą część popularności Adam Andruszkiewicz zawdzięcza swoim występom w telewizji publicznej, zwłaszcza w TVP Info - powiedział w rozmowie z Onetem Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego. Wygląda jednak na to, że oszałamiające wyniki w social mediach poseł zawdzięcza nie tylko TVP.
Anna Mierzyńska, specjalistka od mediów społecznościowych, w rozmowie z Onetem nie ukrywa, że nagły przyrost zainteresowania facebookowym kontem polityka nie był naturalny. - Z całą pewnością możemy mówić o sztucznym poparciu. W maju, czerwcu i lipcu 2017 roku profil posła Andruszkiewicza notował po ok. 20 tys. nowych zwolenników. To liczby, które polityk osiąga tylko w przypadku spektakularnych wydarzeń dotyczących jego osoby - uważa Mierzyńska. Wiosną 2017 roku polityk należał jeszcze do Kukiz'15 i nie wzbudzał szczególnych emocji.
Liczby, które obserwujemy na facebookowym profilu Andruszkiewicza, mogą zdumiewać o tyle, że znacznie przewyższają popularnością nawet konta niektórych partyjnych liderów. Dla porównania, Katarzyna Lubnauer zgromadziła 29 tysięcy polubień, a Władysław Kosiniak-Kamysz 33 tys. Takiej internetowej popularności, jaką cieszy się nowy wiceminister cyfryzacji, nie buduje się z dnia na dzień.
Równie aktywnie Andruszkiewicz udziela się na Twitterze. Internauci szybko zauważyli, że w minionym roku poseł coraz częściej chwalił rząd Mateusza Morawieckiego. Konto polityka mówi coś jeszcze. Z analizy wynika, że 1 grudnia 2018 roku z profilu Andruszkiewicza na Twitterze zniknęło 114 wpisów. Nie wiadomo, czego dotyczyły, wygląda jednak na to, że poseł już wtedy negocjował ministerialną posadę.
- Autentyczność niektórych użytkowników, którzy obserwują profil pana Andruszkiewicza, może budzić wątpliwości. Są to konta, które poza ministrem obserwują jedynie kilkoro innych użytkowników Twittera, najczęściej również związanych ze sceną polityczną - mówi Kinga Rękawiczna, ekspertka ds. promocji wizerunku w mediach społecznościowych.
Specjalistka zwraca jednak uwagę, że social media Adama Andruszkiewicza prowadzone są w bardzo profesjonalnym stylu. - Konta prowadzone są w przejrzysty sposób. Posty i filmy są opisywane, włącznie z tytułami, co też wymaga dbałości, a skutkuje lepszym odbiorem i większą ilością odpowiedzi. Wielu polityków, a nawet dziennikarzy popełnia błąd, umieszczając zdjęcia bez podpisu, zakładając, że każdy odbiorca zrozumie ich treść. Użytkownicy mediów obawiają się odpisywania na zdjęcia, co do których nie mają jasności, gdyż najzwyczajniej w świecie nie chcą ujawniać swojej niewiedzy. Opisane zdjęcie wyraźnie informuje, czego dotyczy treść, dając tym samym szansę na komentarz, bez samodzielnego pogłębiania swojej wiedzy - uważa rozmówczyni Onetu.
Nagły przypływ internetowych fanów Adama Andruszkiewicza może jednak budzić wątpliwości. Analiza wskazuje, że podobnie jak w przypadku Facebooka, szczególny przyrost poparcia poseł zaliczył w marcu, kwietniu i maju, tym razem w 2018 roku. Średnio jego konto zaczynało wtedy obserwować nieco ponad 2,5 tysiąca nowych osób. Takich liczb Andruszkiewicz nie osiągnął nawet w zeszłym miesiącu, kiedy temat jego nominacji cieszył się wielką popularnością w mediach.
Nowy wiceminister swoją sieciową popularność może zawdzięczać także swoim krytykom. W swoich wypowiedziach Andruszkiewicz nieraz twierdził, że "młodzi patrioci", tacy jak on, muszą zmagać się z wszechobecnym hejtem w internecie. Faktycznie, poseł Andruszkiewicz należy do grona najbardziej wyśmiewanych polityków w sieci. Liberalna część internautów krytykowała go przede wszystkim za odejście od wolnorynkowych poglądów, które manifestował na początku swojej politycznej aktywności.
Wiele nieprzychylnych opinii pojawiło się, kiedy poseł poparł projekty ustaw Prawa i Sprawiedliwości ws. tzw opłaty emisyjnej. Konserwatyści wytykali Andruszkiewiczowi poparcie ws. zmian w ustawie o IPN. Wtedy także nastąpił ostateczny rozbrat polityka ze środowiskiem narodowców, którzy zarzucali mu "zdradę polskiej racji stanu".
Internetowa aktywność ministra Andruszkiewicza, mimo że wzbudzająca kontrowersje, może zainspirować wielu polityków, którzy dopiero budują swoją popularność w globalnej wiosce. Oczywiście cieszy fakt, że sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji tak świetnie odnajduje się w świecie mediów społecznościowych. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że kolejne posunięcia polityka przysporzą mu popularność porównywalną do tej z wirtualnej rzeczywistości.

(ONET)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

3 Strony  1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej