Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Muzeum Wojska Polskiego w W-wie

Ciunek

Warszawski jegomość
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 4.721

Stopień akademicki: :-)
Zawód: sobie znany

post 17/11/2005, 17:30 Quote Post

Jakie są Wasze opinie na temat tego muzeum? Są mi bardzo ważne tongue.gif. Mój tata tam pracuje, a ja jestem ciekawy jak je odbieracie? Pozdrawiam smile.gif.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

Speedy

VIII ranga
Nr użytkownika: 3.192

post 28/12/2005, 14:04 Quote Post

Moje są pozytywne smile.gif od dziecka lubię tam przyłazic, generalnie mi się podoba mimo pewnych niedoróbek i niedociągnięc (np. wyrzutnia rakiet taktycznych FROG czyli Luna eksponowana z rakietą od innego modelu).

A przy okazji mam pytanie: niedawno w MWP pojawil się szwajcarski czołg Pz68 - mogę zapytać jak tam trafił?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

Barret_PL

III ranga
Nr użytkownika: 5.978

Zawód: uczen

post 28/12/2005, 14:44 Quote Post

Zgadzam się z opinią Speedy'ego. Ja również nie raz miałem okazję odwiedzić to muzeum i zawsze pozostawały mi potem miłe wrażenia.

Mam jeszcze pytanie dotyczące samego muzeum. A mianowicie: czy zgromadzone tam eksponaty broni używanej przez wojsko polskie II RP są sprawne, czy może pozbawiono ich cech bojowych?

Kiepsko się orientuję w zawiłościach polskiego systemu prawnego, ale o ile dobrze pamiętam, to zgodnie z prawem taką broń należy zdezaktywować. Gdyby to tyczyło się również egzemplarzy muzealnych byłaby to wielka strata. A przecież są tam prawdziwe "perełki". Szkoda, jeśli przez jeden zapis ustanowiony przez mających marne pojęcie o broni prawnikach należałoby okaleczyć coś tak bezcennego, jak np. kb Maroszka.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

Flycat

III ranga
Nr użytkownika: 6.672

post 28/12/2005, 15:43 Quote Post

Co prawda mieszkam kawałek od Wawy, ale zawsze gdy jestem w tym mieście myślę o tym muzeum i staram się je odwiedzić.
Jak do tej pory byłem tam dwa razy i szcerze mówiąc nie żałowałem ani jednej minuty tam spędzonej. Ostatnio przesiedziałem w muzeum ponad 3 godziny (nie licząc wystawy plenerowej) i to praktycznie tylko na wystawach o I i II wś oraz na tymczasowej o Napoleonie wink.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

Tanatos

III ranga
Nr użytkownika: 2.073

Zawód: milosny :(

post 29/12/2005, 0:57 Quote Post

Podpisuje sie oboma nogami pod wypowiedziami powyzej. De facto historycznie wychowalem sie na tym muzeum przychodzac tam lat ladnych pare(-nascie :-/) i ogladajac z zapartym tchem Łosia i Mi-18 (to 18 ? nie znam sie w ogole na militariach :-) w kazdym badz razie wielki radziecki helikopter na srodku biggrin.gif). Nie bylem tam od strasznie dawna, ale mniej wiecej od takiego samego czasu sie przymierzam, zeby to zmienic ;-) I pewnie niedlugo tak sie zdanie.

Pozdrow tatę i pogratuluj.

Swoja droga - jak stare jest to muzeum?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

Flycat

III ranga

post 29/12/2005, 11:21 Quote Post

Tam są 2 helikoptery. Ten mniejszy to Mi 2, ten większy to Mi 8.
Z tym Łosiem to chyba pomyłka też bo osobiście nie słyszałem aby w Polsce lub gdziekolwiek na świecie eksponowany był takowy.

I do czasu kiedy nie wyłowią jakiegoś z jeziora ten gatunek można uznać niestety za wyginiony sad.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

Tanatos

III ranga

post 29/12/2005, 17:25 Quote Post

No niemozliwe, tego mi nie wcisniesz. Łosia pamietam dokladnie, nawet mniej wiecej gdzie lezy - na lewo od wejscia, czyli tez od owego Mi, troche nizej ; stoi na trawie bezposrednio.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

Flycat

III ranga

post 29/12/2005, 17:57 Quote Post

PZL 37 Łoś? Czy na pewno mówimy o tym samym biggrin.gif?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

Tanatos

III ranga

post 29/12/2005, 19:58 Quote Post

No tak. Chyba tak. Taki duzy, lata i zrzuca bomby, to chyba ten confused1.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

Barret_PL

III ranga
Nr użytkownika: 5.978

Zawód: uczen

post 29/12/2005, 20:09 Quote Post

Tanatosie, ja również nie przypominam sobie, żeby w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie jednym z eksponatów był PZL P-37 Łoś. Może masz na myśli Pe-2 albo Tu-2. Wiem, że przynajmniej jeden z tych bombowców stanowił część ekspozycji w naszym warszawskim muzeum. Nie pamiętam dokładnie, który, bo od 2 lat już tam nie byłem, a miałem okazję odwiedzić jeszcze inne muzea z uzbrojeniem z czasów II W.Ś. Obydwa z nich to podobnie, jak Łoś to konstrukcje dwusilnikowe i może to Cię zmyliło, chociaż poza tym, polska przedwojenna konstrukcja ma z tymi dwoma radzieckimi raczej niewiele wspólnego.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

Flycat

III ranga

post 29/12/2005, 20:16 Quote Post

Tu 2 jak i Pe 2 wciąż znajdują się na ekspozycji plenerowej w MWP. Swoją drogą niesamowicie jest stać przy kole takiego Tupolewa, które sięga Ci prawie do szyi biggrin.gif

A z tym Łosiem to na 100% pomyłka. Nigdzie na świecie nie eksponowany jest ten polski samolot, a to z prostego powodu- do dzisiejszych czasów nie pozostał ani jeden egzemplarz sad.gif Choć kto wie co kryją w sobie rzeki, rzeczki i jeziora wink.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

Miro

IV ranga
Nr użytkownika: 8.085

Zawód: geodeta

post 30/04/2006, 21:02 Quote Post

Z "wrześniowych" samolotów jest PZL-p11c i PWS 26 w Krakowie i tylko tyle (jeszcze PZL-p24 w Stambule, ale to nie "wrzesień").

Dwa tygodnie temu byłem pierwszy raz (z 6-cio letnim synem), wrażenie super, nie wiadomo gdzie oczy obrócić. Niemniej mam też krytyczne uwagi:
1. Straszny stan Ił-2, działka 37mm wz. 36, niektórych innych eksponatów. Ale te dwa to unikaty...
2. Można by choć artylerię z '39 postawić obok siebie (obie 75-tki i 105 i 37).
3. Można by nieco więcej światła w pomieszczeniach, skoro zdjęcia bez flesza.

Przy okazji polecam filię na Sadybie (fort Czerniakowski) - nie wiadomo gdzie ciekawiej.
Jeszcze jedna sprawa, wspomniany synek (Paweł) też bardzo chce pisać na forum. Skoro byliśmy razem, jest okazja, żeby sobie napisał (oddaję klawiaturę)

podoba sie pzl p24 7tp pzL23 PZL11C IL2 PZL37 PZL30 pws26

Pozdrawiamy

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

czorlito

I ranga
*
Nr użytkownika: 15.015

Stopień akademicki: hmmm
Zawód: student

post 7/05/2006, 14:42 Quote Post

najwieksze wrazenie to robia chyba samoloty ale jak pirwszy raz zobaczylem pociski i torpede to mnie zamurowalo tongue.gif bardzo fajne muzeum choc mam wrazenie ze czegos tam ostatnio ubylo

User is offline  PMMini Profile Post #13

Nagano

Admirał Floty Cesarskiej
Nr użytkownika: 5.088

Stopień akademicki: Ze co prosze? :D
Zawód: Student archeo

post 7/05/2006, 16:06 Quote Post

No tak byłem w muzeum Powstania Warszawskiego, ale okazji do zwiedzenia Muzeum Wojska Polskiego to już nie! sad.gif Ale jeszcze tam pojadę wink.gif Jak narazie byłem w muzeum Wojska Polskiego w Kołobrzegu, też ciekawe, ale za małe tongue.gif

User is offline  PMMini Profile Post #14

Theodorus

Teodor
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny

post 21/05/2010, 9:08 Quote Post

http://www.muzeumwp.pl/wydarzenia.php?NID=195 - Noc Muzeów

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

3 Strony  1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej