Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wstęp i zakończenie pracy magisterskiej, Pytanie
     
Dorothy Hale
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 18
Nr użytkownika: 8.760

Stopień akademicki: magister :)
Zawód: przysz³y nauczyciel
 
 
post 19/10/2005, 13:58 Quote Post

Co należy napisać we wstępie i zakończeniu pracy magisterkiej? Czy powinny one zawierać przypisy?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Belfer historyk
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.525
Nr użytkownika: 8.375

Pawel
Stopień akademicki: posiadam
Zawód: patrz nick
 
 
post 19/10/2005, 16:11 Quote Post

Rozumiem, że chodzi o pracę magisterską z historii. Jeśli tak to we wstępie powinno być przede wszystkim jaki jest cel pracy, czyli po co została napisana, dalej zakres czasowy i tematyczny jaki praca obejmuje. Następnie powinno sie skrótowo opisać dotychczasowy stan badań nad tytułowym zagadnieniem. Na końcu opisać w skrócie z jakich części składa się praca, czyli zawiera tyle a tyle rozdziałów, a w każdym jest to i to.
W zakończeniu powinno sie dokonać podsumowania całego tematu, przedstawić wnioski, ocenę zagadnienia. Co praca wniosła nowego itp. Jeśli chodzi o przypisy to w zakończeniu się ich nie robi, natomiast we wstępie mogę być, ale nie muszą.
Na koniec jednak taka generalna uwaga, że wszystko co napisałem zależy i tak od promotora pracy i jego osobistych upodobań. Jeden woli tak inny inaczej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
piotpal
 

W Służbie Ich Królewskich Mości: Qltury i Nauki
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 7.889

Piotr P.
Zawód: student
 
 
post 19/10/2005, 19:31 Quote Post

Te pytania powinnaś skierować do promotora swojej pracy magisterskiej, no ale wiadomo jak się mają sprawy z wiecznie zabieganymi profesorami. Sądzę, że wstęp jak najbardziej powinien zawierać przypisy. Napewno w dziale, gdzie będziesz przedstawiała stan dotychczasowych prac, musisz wtedy podać wszystkie (albo prawie wszystkie) prace z zakresu który poruszasz. Także za każdym razem, gdy będziesz odwoływała się do wiedzy z nieswoich badań musisz podać skąd to zaczerpnęłaś. Co do poszczególnych części wstępu to:
1. Cel pracy - musi być tak skonstruowany, aby był oryginalny, to znaczy nie poruszał tematu już kiedyś opisywanego bądź też aby był to temat już znany, ale przedstawiany z nowej perspektywy, skrótowo pisząc Twoja praca magisterska musi być pod jakimś względem nowa i nie powtarzalna
2. Zakres czasowy i tematyczny - tutaj granice muszą być sztywno określone, z tego co wiem najlepiej, aby te szczegóły znalazły się w tytule pracy, np. Dzieje obuwia w Polsce w XVI wieku (mamy tutaj zawężenie geograficzne - Polska i zawężenie czasowe - XVI wiek)
3. Dotychczasowy stan badań - czyli po prostu wymienienie pozycji traktujących o zbliżonych sprawach.
Po resztę i szczegóły odsyłam do pozycji: Benon Miśkiewicz, Wstęp do badań historycznych, książka nieco stara, ale w przystępny sposób został tam potraktowany dział o pisaniu pracy magisterskiej. Jeżeli chcesz mogę umieścić na forum skany tych stron.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Dorothy Hale
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 18
Nr użytkownika: 8.760

Stopień akademicki: magister :)
Zawód: przysz³y nauczyciel
 
 
post 24/10/2005, 11:35 Quote Post

Dziękuję serdecznie. Do Miśkiewicza dotrę bez problemów, więc skanowanie nie jest konieczne. Zabieram sie zatem do pracy smile.gif Pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej