Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Niedokształcenie nauczycieli historii
     
makron
 

Ill.ssimus Arbiter Elegantiae, Cassandrae fil.
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.824
Nr użytkownika: 7.636

Zawód: lekarz mrówek
 
 
post 16/10/2009, 17:03 Quote Post

QUOTE(WuHu @ 16/10/2009, 17:54)
Ja się zawsze wszystkiego czepiam. Szukanie dziury w całym to moja specjalność i jeszcze nie raz to zauważycie. Może i za ostro zareagowałam, ale wierzcie mi: "miłe złego początki", a pewne rzeczy trzeba dusić w zarodku.
Do makron (teraz chyba nie popełniłam błędu): przepraszam za popełnienie błędu w Twoim nicku. nie było to działanie ani celowe, ani zamierzone. klasyczny bład podczas szybkiego pisania na klawiaturze.
(...)
mój nauczyciel historii ma tendencje do podtekstów seksistowskich, a prowadzenie lekcji historii sprowadza się u niego do prowadzenia lekcji wosu. do tego nie wiedzieć dlaczego bardzo lubi prowadzić ze mną konwersacje... myślę że teraz wszystko już jest jasne...
*


Mam nadzieję, że raczej będą to "złe MIŁEGO początki". Witam na forum i życzę owocnych dyskusji z odrobiną dystansu do siebie i innych. smile.gif
P.S. Jeśli chodzi o podkreślenie z Twojego cytatu: imię makron (na cześć Newiusza Sutoriusza Makrona) się odmienia: makron, makrona, makronowi, makrona, makronem, makronie, makronie! biggrin.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #46

     
salvusek
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.236
Nr użytkownika: 44.999

 
 
post 16/10/2009, 17:35 Quote Post

QUOTE
mój nauczyciel historii ma tendencje do podtekstów seksistowskich, a prowadzenie lekcji historii sprowadza się u niego do prowadzenia lekcji wosu. do tego nie wiedzieć dlaczego bardzo lubi prowadzić ze mną konwersacje... myślę że teraz wszystko już jest jasne...


To mamy jakąś cechę wspólną, ja też lubię się dopatrywać dziury w całym. Natomiast to, że Twój nauczyciel jest taki a nie inny, to nie wina Makrona. Dlatego też Twoja subiektywna opinia była nie adekwatna do całego kontekstu dyskusji. Ale mimo to ciekawe z Ciebie dziewcze jest, no i nie mów, że jesteś prawicowa. wub.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #47

     
WuHu
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 77
Nr użytkownika: 59.114

Zawód:
 
 
post 16/10/2009, 20:39 Quote Post

QUOTE
To mamy jakąś cechę wspólną, ja też lubię się dopatrywać dziury w całym. Natomiast to, że Twój nauczyciel jest taki a nie inny, to nie wina Makrona. Dlatego też Twoja subiektywna opinia była nie adekwatna do całego kontekstu dyskusji. Ale mimo to ciekawe z Ciebie dziewcze jest, no i nie mów, że jesteś prawicowa. wub.gif


To, że nie uznaję tzw. "spuścizny kultury patriarchalnej" (jak się nieraz określa lekceważący stosunek do kobiet) nie oznacza, że nie preferuję poglądów prawicowych. Dobrze wiesz, że jestem prawicowa, bo w innym temacie wypowiedziałam się w sposób przychylny na temat UPR. Nie będę tego dalej rozwijała, bo posądzą mnie o niezgodność postu z tematem... Jc zapraszam na priv smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #48

     
20 Sądecki Pułk Piechoty
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 678
Nr użytkownika: 56.241

Stopień akademicki: antykomunista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 17/10/2009, 17:33 Quote Post

Moja nauczycielka od polskiego twierdziła kiedyś że na obrazie Matejki
o Grunwaldzie, chorągiew trzyma Jan III Sobieski laugh.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #49

     
Qubus
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 93
Nr użytkownika: 56.716

Jakub Kowalski
Zawód: uczen
 
 
post 17/10/2009, 17:49 Quote Post

QUOTE(20 Sądecki Pułk Piechoty @ 17/10/2009, 18:33)
Moja nauczycielka od polskiego twierdziła kiedyś że na obrazie Matejki
o Grunwaldzie, chorągiew trzyma Jan III Sobieski laugh.gif
*



A moja polonistka twierdziła, że Obiady Czwartkowe organizował król Zygmunt August Poniatowski( takiego sobie nie przypominam). Z kolei historyk powiedział na lekcji: " Na tej tablicy PISZE o Orlętach Lwowskich"
 
User is offline  PMMini Profile Post #50

     
Marek Tulliusz Cyceron
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 326
Nr użytkownika: 58.659

vita sine litteris mors est
Zawód: student prawa
 
 
post 17/10/2009, 21:01 Quote Post

20 Sądecki Pułk Piechoty :
Moja nauczycielka od polskiego twierdziła kiedyś że na obrazie Matejki
o Grunwaldzie, chorągiew trzyma Jan III Sobieski laugh.gif


Takie błędy są najgorsze, wynikające z braku wiedzy smile.gif a spróbuj zwrócić uwagę. Kiedyś na WOSie zwróciłem nauczycielce uwagę, na temat prawa i konstytucji, to teraz moja najwyższa ocena z tego przedmiotu to : 3. I proszę nie myśleć, że wynika ona z braku wiedzy.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #51

     
mariusz 70
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.883
Nr użytkownika: 51.390

mariusz kukowski
Stopień akademicki: pisze,czyta
Zawód: wykonywany:pracuje
 
 
post 18/10/2009, 7:24 Quote Post

Generalnie zainteresowania historia u plci pieknej nie zauwazam.Podkreslam generalnie bo znam kilka szlachetnych wyjatkow.Jednym(jedna) z nich byla pani adwokat parajaca sie modelarstwem.Zarowno kolekcje modeli jak i wiedze na temat lotnictwa IIWS miala imponujaca.Niestety nie byla pedagogiem bo opowiadac potrafila ciekawie.
Panie sprawdzaja sie natomiast czesto jako polonistki.Sam mialem stycznosc z dwiema nauczycielkami,ktore wybiegaly zdecydowanie ponad przecietnosc.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #52

     
Eamr
 

Bojowa Gęś Wizygocka z Setidavy
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.636
Nr użytkownika: 39.134

 
 
post 18/10/2009, 15:04 Quote Post

QUOTE(mariusz 70 @ 18/10/2009, 8:24)
Generalnie zainteresowania historia u plci pieknej nie zauwazam.
*


Tkwię w bardzo męskim dziale agencji reklamowej – w dtpie. Zawsze dtp jest ostoją samców w takiej firmie. Widzieliście kiedyś babę-drukarza??? W tym stadku (od 5 do 15 osób w porywach) da się o historii merytorycznie pogadać z jednym pojawiającym się incydentalnie freelancerem i jedną – poza mną – babką – z nią konkretnie miałam okazję pogadać o „stylowym zesztywnieniu” rzymskiej sztuki późnoatycznej i jajcarskim pomyśle komiksu na podstawie Sydoniuszowej historii o pijanych gockich kumoszkach smile.gif Jeden z kolegów trochę interesuje się historią najnowszą i bogom dzięki, jest wyjątkowo inteligentny. Jeden też coś tam wie z polskiej historii najnowszej – w sosie ściśle ideologicznym… No i zapytany o szczegóły bitwy z bolszewikami w 1920 zaczął coś o Ruskich widzących panią w niebieskim płaszczyku, a ja chciałam by mi wyjaśnił strategiczną sytuację obu armii!

To by było o na tyle o paniach, historii, militariach i stereotypach.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #53

     
Krzysztof M.
 

poilu
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.513
Nr użytkownika: 19.359

Stopień akademicki: ++++
Zawód: ++++
 
 
post 18/10/2009, 16:20 Quote Post

QUOTE(Eamr @ 18/10/2009, 15:04)

To by było o na tyle o paniach, historii, militariach i stereotypach.
*



Rozumiem, że podany przez ciebie przypadek "działu DTP" definitywnie te stereotypy burzy i rozwiewa... wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #54

     
Eamr
 

Bojowa Gęś Wizygocka z Setidavy
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.636
Nr użytkownika: 39.134

 
 
post 18/10/2009, 17:11 Quote Post

QUOTE(Krzysztof M. @ 18/10/2009, 17:20)
Rozumiem, że podany przez ciebie przypadek "działu DTP" definitywnie te stereotypy burzy i rozwiewa... wink.gif
*


Jasne, że nie. Ale pokazuje jak krótkie nóżki ma generalizowanie – i to W OBU przypadkach na podstawie swojego środowiska. Dość off-topu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #55

     
mariusz 70
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.883
Nr użytkownika: 51.390

mariusz kukowski
Stopień akademicki: pisze,czyta
Zawód: wykonywany:pracuje
 
 
post 20/10/2009, 6:47 Quote Post

Chyba najlepszym przykladem na owo generalizowanie jest procentowy udzial przedstawicielek plci pieknej na tym forum smile.gif Droga Eamr wbrew powszechnym tendencjom propagandowym na szczescie roznimy sie znacznie i to nie tylko fizycznie.Pisze na szczescie bo wlasnie za te odmiennosc Was kochamy.Wyobraz sobie ogol mezczyzn fascynujacych sie moda i kosmetykami,a kobiet np.wedkarstwem czy nie daj Boze boksem.Brrr...koszmarny scenariusz wacko.gif
Co ciekawe nie zmienia to faktu ze wszystkie moje nauczycielki histori byly kobietami.Ja ich wiedzy nie neguje,ale tez nie stwierdzam jakiejs szczegolnej pasji w wykonywanym zawodzie.Nie dotyczy to zreszta tylko tego przedmiotu jak i danej plci.
Przy okazji mam pytanie.Jak obecnie ma sie w procentach obecnosc pan na studiach historycznych?
Pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #56

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.320
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 28/07/2010, 19:33 Quote Post

Ja bym raczej zastanowił się nad całym systemem nauczania. Pamiętam jak w szkole średniej nauczycielka chemii mawiała "Murzyni będą wami rządzili!". Coś w tym powiedzeniu jest. W Polsce każdy robi co chce i to bez konsekwencji. Nauka szeroko pojęta powinna być pokierowana na odpowiednie tory. Obecnie myśli się jedynie o tym, aby zdobyć absolwentów przedmiotów ścisłych. Dla nich jest wspomożenie finansowe. A co dla humanistów?
Od zawsze utarło się, że studia humanistyczne są łatwiejsze. Jeśli ktoś zdawał na historię, j. polski, itd. to traktował to z reguły jako kierunek rezerwowy. Niestety czasy dla humanistów stale się pogarszają.
Jak nauczyciel historii ma mieć chęć do pracy skoro zarabia tyle ile zarabia? To czego nie udało się zrobić na studiach można spokojnie nadrobić samemu. Każdy ma jakieś braki. Pytanie tylko po co skoro dąży się do debilizacji społeczeństwa, bo debilami lepiej się rządzi. Wystarczy tylko względna stabilizacja i dobrobyt, aby nauczyć społeczeństwo braku myślenia kto i jak rządzi.
Historia jest przecież wrogiem takiego systemu, bo uczy myśleć, wyciągać wnioski. Ktoś myślał nad tym panowie.
Dlaczego poziom nauczania na uczelniach wyższych a w konsekwencji w szkołach jest niższy?
Pracownicy naukowi oraz nauczyciele bardzo szybko się wypalają, bo nie ma motywacji do pracy naukowej. Każdy myśli jak związać koniec z końcem, albo normalnie żyć i robi to co przynosi jego rodzinie pieniądze. Od co.
 
User is offline  PMMini Profile Post #57

4 Strony « < 2 3 4 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej