Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
11 Strony « < 9 10 11 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ręce precz... od gór!
     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.516
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 3/02/2016, 13:56 Quote Post

QUOTE(Marthinus @ 3/02/2016, 1:50)
QUOTE
Szlak chciano i tak zamknąć parę lat temu, przeważyło że to szlak historyczny - może poczekają aż jeszcze parę osób spadnie to wtedy zamkną. Via ferrata to mógłby być pewien krok w dobrym kierunku, kompleksowo z limitami wejść.


Rozważają to cały czas.
Gdyby zrobiono ferratę żadne sztuczne limity nie byłyby konieczne. Sam ten fakt i konieczność posiadania sprzętu spełniałby funkcję limitowania.
*




Ale limity dotyczyłyby całego Parku, najbardziej oblegane są i tak inne miejsca. W przypadku zamknięcia Orlej to może czekają na jakiś spektakularny wypadek, coś co zagłuszy głosy tych co nie wyobrażają sobie Tatr bez tego szlaku.

Zresztą limity parkowe miałyby charakter bardzo demokratyczny i równościowy - kto pierwszy wstanie ten wejdzie. Skończą się turyści wychodzący na szlak w południe.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #151

     
rasterus
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.628
Nr użytkownika: 89.006

 
 
post 3/02/2016, 18:59 Quote Post

QUOTE(carantuhill @ 3/02/2016, 13:56)
Zresztą limity parkowe miałyby charakter bardzo demokratyczny i równościowy - kto pierwszy wstanie ten wejdzie. Skończą się turyści wychodzący na szlak w południe.
*



Czyli mam wstawać o 4:00 rano, żeby zrobić sobie spacer Doliną Białego?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #152

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.516
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 3/02/2016, 19:50 Quote Post

QUOTE(rasterus @ 3/02/2016, 19:59)
QUOTE(carantuhill @ 3/02/2016, 13:56)
Zresztą limity parkowe miałyby charakter bardzo demokratyczny i równościowy - kto pierwszy wstanie ten wejdzie. Skończą się turyści wychodzący na szlak w południe.
*



Czyli mam wstawać o 4:00 rano, żeby zrobić sobie spacer Doliną Białego?
*




Krzywda Ci się stanie? sleep.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #153

     
rasterus
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.628
Nr użytkownika: 89.006

 
 
post 3/02/2016, 20:17 Quote Post

QUOTE(carantuhill @ 3/02/2016, 19:50)
QUOTE(rasterus @ 3/02/2016, 19:59)
QUOTE(carantuhill @ 3/02/2016, 13:56)
Zresztą limity parkowe miałyby charakter bardzo demokratyczny i równościowy - kto pierwszy wstanie ten wejdzie. Skończą się turyści wychodzący na szlak w południe.
*



Czyli mam wstawać o 4:00 rano, żeby zrobić sobie spacer Doliną Białego?
*



Krzywda Ci się stanie? sleep.gif
*



W przypadku tortur wstawanie o 4:00 rano umieszczam między butami hiszpańskimi, a łamaniem kołem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #154

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.516
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 3/02/2016, 20:33 Quote Post

CODE
W przypadku tortur wstawanie o 4:00 rano umieszczam między butami hiszpańskimi, a łamaniem kołem.


Nie wyobrażam sobie, że na szlak można ruszać późno, 4 to ekstremum, choć mi zdarzało się wcześniej (nie wspominając jednego wypadów w nocy). W ogóle późne wychodzenie jest zwyczajnie niebezpieczne. Latem na pewno w górach będzie burza, zimą wczesny zmrok.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #155

     
Marthinus
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.019
Nr użytkownika: 38.063

Marcin
Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Nauczyciel/Archeolog
 
 
post 3/02/2016, 20:51 Quote Post

QUOTE
Zresztą limity parkowe miałyby charakter bardzo demokratyczny i równościowy - kto pierwszy wstanie ten wejdzie. Skończą się turyści wychodzący na szlak w południe.


To nawet kuszące byłoby smile.gif

QUOTE
Nie wyobrażam sobie, że na szlak można ruszać późno, 4 to ekstremum, choć mi zdarzało się wcześniej (nie wspominając jednego wypadów w nocy). W ogóle późne wychodzenie jest zwyczajnie niebezpieczne. Latem na pewno w górach będzie burza, zimą wczesny zmrok.


W zeszłym roku robiąc trasę Palenica-Rysy-Szczyrbskie Pleso-elektriczka do Tatrzańskiej Łomnicy-Palenica wyjechaliśmy z Krakowa o 00:30 smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #156

     
pogezan
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.103
Nr użytkownika: 78.883

 
 
post 4/02/2016, 15:10 Quote Post

A ja jestem za wprowadzeniem limitów i innych ograniczeń w naszych pięknych polskich górach! Im mniej turystów w górach, tym więcej ich na Mazurach czy nad morzem. A że bliższa koszula ciału, to wolę żeby turyści zostawiali pieniądze na północy Polski. I ja dzięki temu czasami drobne zarobię.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #157

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.516
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 4/02/2016, 17:36 Quote Post

CODE
To nawet kuszące byłoby


Mam też inny autorski pomysł. Wprowadzić deadline w postacie godziny np 9.00, po niej nikogo nie wpuszczać na teren Parku wink.gif .

CODE
W zeszłym roku robiąc trasę Palenica-Rysy-Szczyrbskie Pleso-elektriczka do Tatrzańskiej Łomnicy-Palenica wyjechaliśmy z Krakowa o 00:30


Z Krakowa w Tatry niedaleko smile.gif Spróbuj kiedyś wziąć udział w beskidzkiej wyrypie i idź całą noc.

CODE
A ja jestem za wprowadzeniem limitów i innych ograniczeń w naszych pięknych polskich górach! Im mniej turystów w górach, tym więcej ich na Mazurach czy nad morzem. A że bliższa koszula ciału, to wolę żeby turyści zostawiali pieniądze na północy Polski. I ja dzięki temu czasami drobne zarobię.


Jako że Mazury i tereny nadmorskie mocno cierpią z powodu sezonowości to nawet Wam kibicuję. Ale to tak nie działa. Zresztą liczenie na turystyczną masówkę to nie przymierzając coś jak liczenie w ekonomii na tylko i wyłącznie niskie koszty pracy. Oferty turystycznej nie da się na tym zbudować. Ludzie oczekują na wakacjach odpoczynku, oderwania się od dnia codziennego, a nie stania w korkach na szlakach, przepychania się do kolejki. Zrozumieją i to niedługo Zakopiańczycy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #158

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.516
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 11/08/2016, 21:04 Quote Post

Wprost przerażające Jeśli takie mają być skutki 500+ to jestem przeciw smile.gif

Ten post był edytowany przez carantuhill: 11/08/2016, 21:05
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #159

     
Lwowiak
 

Granice nie są wieczne!
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.269
Nr użytkownika: 40.190

 
 
post 11/08/2016, 21:28 Quote Post

Widzimy,że najlepszym rozwiazaniem bedzie likwidacja urzedniczej czapy
pod mylącą nazwą TPN , a wtedy i pomysłodawcy zamykania niektórych
lasów czy łąk o godz. 9:03 będą mogli spokojnie swoje problemy przedstawć we
właściwej poradni zdrowia psychicznego licząc na zrozumienie.
Tytuł zaś dajmy : urzędnicze ręce precz od gór.
W Tatrach po polskiej stronie problemem to jest tych kilka bufetów zwanych
dla niepoznaki schroniskami, gdzie dojazd pojazdem kołowym nie stanowi problemu,
a zatem mających dobre zaopatrzenie. Tam gnają dziennie tysiące zdezorientowanych ludzi,
którzy maja zostawiać w nich kase.Oczywiście pod hasłem :wycieczka w góry.
Potok w Dolinie Kościeliskiej stanowi rynsztok zanieczyszczony zarazkami.
Na Włosienicy mrą zamęczone konie.
To są problemy . A nie tam wysoko ,gdzie idą ciekawi gór ludzie, a nie ciekawi
bufetów zapędzani tam przez różnych naganiaczy.
A teraz kto odpowie po co w Dolinie Koscieliskiej np pobudowano mosty o nośności jak
dla czołgów i jaką tu role odegrało kierownictwo TPN ?
A wiec transport do bufetu w jedną strone , a drewna w drugą , bo co tam
dla swoich można drewno ciać i w rezerwacie.
Jak wiec TPN chroni przyrodę ?

Ten post był edytowany przez Lwowiak: 11/08/2016, 21:39
 
User is offline  PMMini Profile Post #160

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.516
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 16/08/2016, 21:03 Quote Post

CODE
Widzimy,że najlepszym rozwiazaniem bedzie likwidacja urzedniczej czapy
pod mylącą nazwą TPN


I przekazaniem dóbr na rzecz prywatnej własności, ot takiemu Zamoyskiemu smile.gif. Park ma zbyt słabą pozycję w stosunku do lokalnych władz, różnych "biznesmenów", z których niektórzy bawią się w politykę i ogólnie wpływowych turystów (ktoś pamięta jak Durczoka tyrady na temat wywłaszczania gruntów pod narciarzy smile.gif ).

QUOTE
a wtedy i pomysłodawcy zamykania niektórych
lasów czy łąk o godz. 9:03 będą mogli spokojnie swoje problemy przedstawć we
właściwej poradni zdrowia psychicznego licząc na zrozumienie.


Oj nieładnie smile.gif W wielu miejscach są ograniczenia w ilości sprzedawanych biletów. A czy to będzie limit dzienny osób, czy ograniczenie godzinne to już bez znaczenia. TPN to nie jedyny park w Polsce. Budowa schronisk przypominających małe hotele (i turystyczne rankingi, które je preferują) to poroniony pomysł. I nie tyczy się to tylko Tatr.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #161

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 17/08/2016, 0:28 Quote Post

Zdarzyło mi się mieć chałupę, w Janowicach Wielkich, płotem graniczę z Rudawskim Parkiem Krajobrazowym, nader rzadko tam bywam, w ciągu roku z trzy do czterech tygodni.
Ale..., ale ...., gdyby jak głupi, chadzał jedynie szlakami "turystycznymi", to bym za sąsiednim zamkiem ( Bolczów , w linii prostej z 500 m) gołoborza nie odkrył, sakramenckich sztolni, jaskiń, ect.
I podobnie w reszcie polskich Karkonoszy, a Sudetów.
W takiej Kotlinie Kłodzkiej, konkretnie Górach Stołowych, najciekawsze miejsca są daleko poza szlakami. Ukryte, zakopane, nieznane nikomu, ... i tu pytanie dlaczego?
Jedynie dlatego, by snoby pokroju Pana "C"miały poczucie wyższości, nad bydełkiem gór ciekawym ?
 
User is offline  PMMini Profile Post #162

     
Wilczyca24823
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 15.243
Nr użytkownika: 98.909

Ewa Mach
Zawód: opiekun
 
 
post 17/08/2016, 7:39 Quote Post

Ogólnie jestem jednak przeciwniczką schodzenia ze szlaków. A jeśli chodzi o Rudawy, zauważyłam, że ostatnio bardzo dużo drzew tam wycięto. Masakra normalnie. Zamek zaczyna się rozpadać - i po śladach domyślam się sporego udziału w tym tzw. "turystów", szczególnie tych maniaków inscenizacji bitew ze swoich gier internetowych. Pamiętam, jak tam pojechałam po raz pierwszy, to i brama była jeszcze, i nie był tak zarośnięty. Z roku na rok wygląda coraz gorzej, niedługo naprawdę stanie się kupą kamieni porośniętą krzakami - a moim zdaniem to jedna z piękniejszych ruin na Dolnym Śląsku.
No i chyba zaraza karkonoska zaczęła dopadać drzewa w Rudawach. W każdym razie od zeszłego roku strasznie się tam pogorszyło sad.gif


QUOTE
W takiej Kotlinie Kłodzkiej, konkretnie Górach Stołowych, najciekawsze miejsca są daleko poza szlakami. Ukryte, zakopane, nieznane nikomu, ... i tu pytanie dlaczego? Jedynie dlatego, by snoby pokroju Pana "C"miały poczucie wyższości, nad bydełkiem gór ciekawym ?


Może dlatego, że nie każdy gustuje w takich atrakcjach, a może dla faktycznej ochrony tych miejsc przed ludźmi. Turystami górskimi są często osoby mające małe doświadczenie w chodzeniu po górach albo rodziny z dziećmi. Pójdą, stratują roślinność, przepłoszą zwierzynę, a potem stwierdzą, że im się nie podobało. Rarytasy są dla prawdziwych zapaleńców, którzy wiedzą, jak się zachować.

Ten post był edytowany przez Wilczyca24823: 17/08/2016, 8:05
 
User is offline  PMMini Profile Post #163

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.516
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 18/08/2016, 20:54 Quote Post

CODE
Ale..., ale ...., gdyby jak głupi, chadzał jedynie szlakami "turystycznymi", to bym za sąsiednim zamkiem ( Bolczów , w linii prostej z 500 m) gołoborza nie odkrył, sakramenckich sztolni, jaskiń, ect.
I podobnie w reszcie polskich Karkonoszy, a Sudetów.
W takiej Kotlinie Kłodzkiej, konkretnie Górach Stołowych, najciekawsze miejsca są daleko poza szlakami. Ukryte, zakopane, nieznane nikomu, ... i tu pytanie dlaczego?
Jedynie dlatego, by snoby pokroju Pana "C"miały poczucie wyższości, nad bydełkiem gór ciekawym ?


Art. 15. 1. W parkach narodowych oraz w rezerwatach przyrody zabrania się: (...)
ruchu pieszego, rowerowego, narciarskiego i jazdy konnej wierzchem, z wyjątkiem szlaków i tras narciarskich wyznaczonych przez dyrektora parku narodowego, a w rezerwacie przyrody – przez regionalnego dyrektora ochrony środowiska;

Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody

Wróciłeś smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #164

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 18/08/2016, 22:43 Quote Post

QUOTE
Art. 15. 1. W parkach narodowych oraz w rezerwatach przyrody zabrania się: (...)
ruchu pieszego, rowerowego, narciarskiego i jazdy konnej wierzchem, z wyjątkiem szlaków i tras narciarskich wyznaczonych przez dyrektora parku narodowego, a w rezerwacie przyrody – przez regionalnego dyrektora ochrony środowiska;

Pisałem wszak :
QUOTE
Zdarzyło mi się mieć chałupę, w Janowicach Wielkich, płotem graniczę z Rudawskim Parkiem Krajobrazowym, nader rzadko tam bywam, w ciągu roku z trzy do czterech tygodni.
Ale..., ale ...., gdyby jak głupi, chadzał jedynie szlakami "turystycznymi", to bym za sąsiednim zamkiem ( Bolczów , w linii prostej z 500 m) gołoborza nie odkrył, sakramenckich sztolni, jaskiń, ect.

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esr...75mPiJrwGvNJzBw
BTW- zapewne wiesz jakie jest różnica, pomiędzy Parkiem Narodowym , Rezerwatem Przyrody, Parkiem Krajobrazowym, ect?

Ten post był edytowany przez force: 18/08/2016, 22:45
 
User is offline  PMMini Profile Post #165

11 Strony « < 9 10 11 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej