Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

52 Strony « < 50 51 52 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Dualistyczne państwo polsko – pruskie

jkobus

IX ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 65.292

Jacek Kobus
Stopień akademicki: mgr
Zawód: rolnik

post 10/11/2017, 12:33 Quote Post

Dwa lata nie, ale jednak trochę tę armię w stanie gotowości trzymali - jako członek koalicji, która zmusiła Rosję do kompromisu.

Zresztą - KPP też musiał się w tym czasie zmobilizować. I na tyle samo czasu. Nie inaczej.

Co do wojen duńskich, to sprawa jest nader złożona. Owszem - ani KPP, ani Hanower nie mogą prosto i naturalnie występować w imieniu Związku Niemieckiego. KPP przez wzgląd na Polaków, a Hanower z powodów rodzinnych (o ile Wiktoria jest jego królową, a Edward następcą tronu: musiałby wojować z własnym teściem - nie raz tak w dziejach bywało, ale jednak - trochę nie uchodzi...). Inna rzecz, że owe "powody rodzinne" w przypadku Hanoweru pojawiają się dopiero w roku 1862. W 1848 Hanower jak najbardziej mógłby występować w imieniu Związku Niemieckiego... W szczególności z Ernestem Augustem na tronie!

A to, kto jest na tronie Hanoweru, chyba po prostu należy wylosować. Stawiam 60% na Ernest Augusta, 40% na Wiktorię (zmiana zachodzi w 1833, kiedy to uchwalono prawo o następstwie tronu w tym królestwie OTL - ATL może być tak samo).

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #766

Kobe92

V ranga
Nr użytkownika: 91.627

Stopień akademicki: mgr inz.
Zawód: badacz

post 10/11/2017, 13:57 Quote Post

Losowanie sprawy sukcesji w Hanowerze przy zaproponowanych parametrach wydaje się najrozsądniejszym wyjściem.

Tylko czy w przypadku gdy Hanower jest powiązany unią z Londynem dostanie zgodę na kontrolę nad czymkolwiek uzyskanym od Danii? Bez unii może mu się to rzeczywiście udać. KPP raczej pozostanie bierne (ewentualnie wejdzie do awantury późno) bo musi liczyć się ze sprzeciwem Polaków.

Proponuję wstrzymać się w takim razie z rozważaniami o Austrii do ustalenie jak sprawy stoją w KPP i Europie w momencie wybuchu wojny z Piemontem (bo ta chyba wybuchnie jak OTL).

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #767

Kobe92

V ranga
Nr użytkownika: 91.627

Stopień akademicki: mgr inz.
Zawód: badacz

post 11/11/2017, 18:28 Quote Post

Na marginesie dyskusji:

Ostatnio zacząłem zbierać wszystkie dotychczasowe ustalenia i opracowywać w formie bardziej strawnej dla szerszej publiczności. W załączniku początek, czyli okres do wojny 1809 roku. Wiem, że na razie krótko ale chciałem zapytać czy forma jest właściwa i zebrać uwagi/obiekcje/rady. Jeśli odzew będzie pozytywny będę kontynuował "pracę skryby". wink.gif

KLIK

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #768

kasarek

III ranga
Nr użytkownika: 87.374

post 11/11/2017, 19:35 Quote Post

Jak dla mnie chwilowo KPP jest chwilowo wyłączone z gry z powodu zmiany warty, szczególnie to się tyczy polskiej części. Prusacy raczej będą zajęci obserwowaniem co się dzieje i jak rozwinie się sytuacja w polskiej części. Francja raczej poprze włoski ruch zjednoczeniowy. A co do opracowania to dla mnie jest ok.

User is offline  PMMini Profile Post #769

52 Strony « < 50 51 52 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2017 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej