Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Nowa Ciekawa Książka O Majach

daigotsu

V ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 20.769

Stopień akademicki: magister

post 1/12/2011, 19:42 Quote Post

Ostatnio w sieci Empik pojawił się za 149 zł (!) doskonały album, który naturalnie nabyłem, gdy tylko zorientowałem się co zawiera...

Niezwykła cywilizacja - Majowie, Nikolai Grube [red.], Buchmann Sp.z.o.o.,Warszawa 2011
Na ponad 460 stronach tego opasłego albumu mamy solidną porcję najnowszej wiedzy o Majach (wydanie niemieckie 2007 r.) - środowisko naturalne, ustrój państwowy, religia, osiągnięcia, polityka dynastyczna poszczególnych ośrodków, architektura, sztuka, stan badań itd. Wszystko ilustrowane znakomitymi mapami, zdjęciami, diagramami... Znakomita pozycja! Tu nieco taniej, ale doliczając koszta przesyłki wychodzi na mniej więcej to samo: http://www.amazonka.pl/niezwykla-cywilizac...903434719.bhtml

Warto odżałować (zaoszczędzić) te ok.150 zł - wiem, że to drogo, ale pozycja ta jest kolejną, która wypełnia lukę w zakresie wiedzy o cywilizacjach mezoamerykańskich - po znakomitych, również opartych na wynikach najnowszych badań pozycjach naszych, młodych, polskich naukowców - mam tu na myśli takie książki jak:

Justyna Olko, Jarosław Źrałka, W krainie czerni i czerwieni. Kultury prekolumbijskiej Mezoameryki, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawa 2008
Justyna Olko, Meksyk przed konkwistą, Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa 2010

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

dbname

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 57.286

Dariusz Niezgoda
Stopień akademicki: magister
Zawód: doktorant

post 25/01/2012, 15:16 Quote Post

No i redaktor - autorytet w tej dziedzinie. Szkoda tylko, że tłumaczenie zajęło aż cztery lata.

User is offline  PMMini Profile Post #2

2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej