Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wyprawy ruskie/warezkie na wschód i północ, Perm Bjarmia Jugra Kaukaz m. Kaspijskie
     
Rayoken
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 261
Nr użytkownika: 38.793

Damian
Stopień akademicki: mgr biologii
Zawód: pszczelarz
 
 
post 3/07/2013, 9:27 Quote Post

Witam. Poszukuje opracowań dotyczących wypraw ruskich tudzież wareskich - jak kto woli, na ziemie północne (Permu, Bjarmii, Jugry) oraz wschodu (zwłaszcza kaspijskie wyprawy waregów, ale także penetracje Kaukazu). Ogólne informacje rzecz jasna mam, ale temat mnie wciągnął przez co szukam bardziej fachowych analiz tematu. Mogą być opracowania rosyjskie/ukraińskie/radzieckie, bo choć nie władam tym językiem to jednak google-tłumacz pomoże wink.gif Anglojęzyczne eseje b. mile widziane.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
pzachu69
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 127
Nr użytkownika: 17.120

piotr zach
Stopień akademicki: mgr
Zawód: rozne
 
 
post 3/07/2013, 10:50 Quote Post

QUOTE(Rayoken @ 3/07/2013, 10:27)
Witam. Poszukuje opracowań dotyczących wypraw ruskich tudzież wareskich - jak kto woli, na ziemie północne (Permu, Bjarmii, Jugry) oraz wschodu (zwłaszcza kaspijskie wyprawy waregów, ale także penetracje Kaukazu). Ogólne informacje rzecz jasna mam, ale temat mnie wciągnął przez co szukam bardziej fachowych analiz tematu. Mogą być opracowania rosyjskie/ukraińskie/radzieckie, bo choć nie władam tym językiem to jednak google-tłumacz pomoże wink.gif Anglojęzyczne eseje b. mile widziane.
*


Priviet,
ciekawy temat tych wypraw wschodnich, mnie ciekawi czy są źródła na penetracje Kaukazu, w sagach może? Może w źródłach bizantyjskich?

poprawki gramatyczne - sz. II
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej