Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Zainteresowanie Historią ..., skąd to się u Was wzięło ?

Kmicic

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 11.487

post 1/12/2005, 17:08 Quote Post

Jak w temacie, od czego zaczęło się wasze zainteresowanie historią ? Moje zapoczątkowała EU 2 i kraj Grenada, zacząłem o nim czytać i tak to się zaczęło poznawałem historię każdego z krajów średniowiecznych.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

Folkatka

V ranga
Nr użytkownika: 1.647

Agata Witkowska
Stopień akademicki: magister :))

post 1/12/2005, 23:22 Quote Post

A ja sie z tym chyba urodziłam...Naprawdę, nie potrafię podać konkretnego momentu. PO prostu zawsze było smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

Anders

VII ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 4.016

Zawód: Biurowy

post 2/12/2005, 22:01 Quote Post

U mnie raczej podobnie - II Wojna Światowa przykuła uwagę berbecia który bawił się żołnierzykami... i tak zostało, choć wyrósł "włóczęga intelektualny" - zamiast jednego ulubionego okresu zgłębiam po kolei to co mnie akurat zaintryguje smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

Dardedevil

Książe Zjednoczonego Śląska/Prezydent Rep.Śląskiej
Nr użytkownika: 11.085

Karol Kutrzeba
Stopień akademicki: Student

post 2/12/2005, 22:01 Quote Post

u mnie to się zaczeło od dwuch rzeczy

1.w mojej rodzinie zamiłowanie do Historii i Gegrafii dziedziczy sie wraz z genami ojca.
2.Od kiedy skończyłem 3,5 roku tata czytał mi na dobranoc mitologię gercką

te dwa czynniki zainspirowały mnie do dalszego poznawania królowej nauk jaką jest historia ( a nie jakaś tam matam dry.gif dry.gif wink.gif )

pozdrawaiam smile.gif smile.gif smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #4

Anders

VII ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 4.016

Zawód: Biurowy

post 3/12/2005, 1:16 Quote Post

Tja... mnie z genami mogła wejść albo matma, albo chemia (ta to zresztą nawet po dziadkach smile.gif ), także raczej jestem czarną owcą tongue.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

Joannaa

II ranga
**
Nr użytkownika: 7.484

Stopień akademicki: Kuna archiwalna
Zawód: Uczennica liceum

post 3/12/2005, 9:47 Quote Post

Moje zainteresowanie to raczej rzecz nabyta, a obudzona kilka lat temu przez wspaniałego nauczyciela, który potrafił zainteresować uczniów tym, co mówił, a kiedy odkrył pośród nich jakiegoś szczegolnie "napalonego rodzynka" poświęcał mu swój czas i uwagę rolleyes.gif ...
Co do wrodzonych zainteresowań - raczej w nie nie wierzę. Najwyżej może w jakieś wrodzone predyspozycje do wykonywwnia danego zawodu, które bardziej zależą od osobowości. Jeśli o to chodzi, to moja babcia była hisorykiem... smile.gif Mówi się, że wiekszosć cech, zdolności dziedziczy się po dziadkach/babciach... Być może coś w tym jest smile.gif !
Pozdrowienia!

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

RybaLiw

III ranga
Nr użytkownika: 9.107

Piotr Biñczak
Stopień akademicki: czy to wa¿ne?
Zawód: Wolny strzelec

post 5/12/2005, 12:41 Quote Post

Wszystko stało sie przez mojego dziadka smile.gif
Od maleńkościo czytał mi i opowiadał dużo historyjek historyczno-fantastycznych. Poza tym wpajał mi wiele przesłanek patriotycznych i tak już zostało.
Poza tym, "kiedy poznamy i zrozumiemy przeszłość, łatwiej nam będzie pojąć istotę teraźniejszości".
Pozdrawiam

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

Setter

I ranga
*
Nr użytkownika: 11.375

Zawód: uczen eLO

post 6/12/2005, 12:49 Quote Post

U mnie to przyszło z wiekiem:)od początku gimnazjum jestem miłośnikiem Historii Polski, przez co także z czasem stałem się Patriotąsmile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

deu

III ranga
Nr użytkownika: 12.843

Stopień akademicki: dr

post 26/01/2006, 2:14 Quote Post

Heh a u mnie to się zaczęło jak miałem chyba 5 lat i w ramach wycieczki mój tatuś zabrał mnie i mojego brata na zamek w Będzinie. Spodobało mi się... Po tygodniu już potrafiłem wymienić władców polskich biggrin.gif
a w przedszkolu, kiedy inne dzieci rysowały autka i kwiatki ja uparcie świecowymi kredkami bazgrałem po czym się tylko dało (dosłownie), próbując tworzyć zamki i rycerzy. I tak sobie czekałem na 4 klase podstawówki - żeby wreszcie móc rozpocząć naukę ukochanego przedmiotu. Doczekałem się i być może już latem będę mógł się cieszyć 3 magicznymi literkami: MGR biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
A co - zainteresowania trzeba rozwijać tongue.gif
w dużym uproszczeniu to tak z tym moim zainteresowaniem było...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

Piotr Chojnacki historyk wojenny

Nowicjusz
Nr użytkownika: 13.527

Piotr Chojnacki
Stopień akademicki: historia
Zawód: uczeñ

post 28/01/2006, 20:33 Quote Post

Moje zainteresowanie się historią wziełosię od tego że mój wuja był pułkownikiem lotnictwa w czasie II wojny światowej i od opowiadań babci i dziadka. smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #10

killer1569

Nowicjusz
Nr użytkownika: 14.551

Tomasz
Zawód: uczen

post 22/02/2006, 14:03 Quote Post

Heh...Od mojego kochanego ojczulka...ale od kieedy pamiętam zawsze bawiłem się w "wojsko" budowałem "bazy", posiadałem sztandary...eh to były czasy. Później gry komputerowe strategie i RPG (Gothic, Morrowind)i oczywiście książki fantastyczne.... rolleyes.gif

User is offline  PMMini Profile Post #11

Konstanthinos

Basileus kai Autokrator ton Romaion
Nr użytkownika: 14.581

K.
Stopień akademicki: student historii
Zawód: Basileus Oikumene

post 26/02/2006, 11:01 Quote Post

Jak miałem jakieś osiem lat (już umiałem czytać) wpadł mi w ręce stary "Poczet królów i książąt" Matejki, który należał do mojej matki; oprócz tego zobaczyłem z babcią "Potop" i "Pana Wołodyjowskiego", i się zaczęło wink.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

Doma

Nowicjusz
Nr użytkownika: 14.723

Zawód: uczen

post 27/02/2006, 18:21 Quote Post

hehe...
ja sie zainteresowalam historia dopiero w zeszlym roku (szkolnym), a tak na powaznie dopiero na początku tego xD zalamiecie sie jak powiem dlaczego - dzieki mojej nauczycielce historii..
(no i moze troche dzieki paru zdaniom dotyczących królowej nauk (jak ktos to piknie napisal) z "Historyka", ale to tak w mniejszym stanowczo stopniu)

nawiasem mówiąc w mojej rodzinie niezbyt dobrze to przyjeli^^ jak powiedzialam ze chce isc na studia historyczne to moja matka nerwicy dostala xD (spoko, jeszcze duzo czasy, tak z 6 lat do studiów, ale mi naprawde zalezy - na historie ogólnie przeznaczam jakies 3/4 wolnego czasu - kiedy nie pisze wierszy i nie zajmuje sie tak przyziemnymi sprawami jak lekcje z matmy xD)

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej