Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony « < 3 4 5 6 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> LESZEK MILLER, Ocena, opinie
     
Sarim
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 848
Nr użytkownika: 67.804

 
 
post 15/07/2018, 14:38 Quote Post

Czy ja wiem czy bezczelny... Miller zdaje się być tym pragmatycznym skrzydłem post-komunistów i jakkolwiek to raczej druga strona mojej bajki to trudno człowieka nie szanować jako polityka po pierwsze za rozsądną mimo wszystko politykę gospodarczą, a po drugie zdrowe, pragmatyczne podejście do rzeczywistości.

Takiej lewicy jak Leszek Miller nam trzeba, mniej przebierańców, więcej pragmatyków.
 
User is offline  PMMini Profile Post #61

     
Fuser
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.268
Nr użytkownika: 15.418

 
 
post 15/07/2018, 17:05 Quote Post

QUOTE(Sarim @ 15/07/2018, 15:38)
Takiej lewicy jak Leszek Miller nam trzeba, mniej przebierańców, więcej pragmatyków.
*


A takiej prawicy, czy centrum nam nie potrzeba?
 
User is offline  PMMini Profile Post #62

     
Sarim
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 848
Nr użytkownika: 67.804

 
 
post 15/07/2018, 19:33 Quote Post

QUOTE(Fuser @ 15/07/2018, 17:05)
QUOTE(Sarim @ 15/07/2018, 15:38)
Takiej lewicy jak Leszek Miller nam trzeba, mniej przebierańców, więcej pragmatyków.
*


A takiej prawicy, czy centrum nam nie potrzeba?
*


Jak najbardziej, im więcej pragmatyków zamiast świętoszków na prawicy tym lepiej. Po prostu uważam, że lewica jest w Polsce mimo wszystko potrzebna, a Miller ze swoim stonowanym podejściem jest najlepszym co obecnie ma polska lewica.
 
User is offline  PMMini Profile Post #63

     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.103
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 15/07/2018, 19:45 Quote Post

Sarim
CODE
za rozsądną mimo wszystko politykę gospodarczą

Jeśli uznać IEF za miarodajny wskaźnik, to rząd Millera to najgłupsza polityka gospodarcza po 89-tym.
CODE
zdrowe, pragmatyczne podejście do rzeczywistości.

Ten jego pragmatyzm był mniej więcej tak zdrowy jak pragmatyzm socjopatów. Chłop naprawdę nieprzypadkowo skończył na śmietniku historii.
 
User is offline  PMMini Profile Post #64

     
Grzegorz_B
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 747
Nr użytkownika: 99.929

Stopień akademicki: dr
Zawód: IT
 
 
post 15/07/2018, 20:12 Quote Post

QUOTE(Sarim @ 15/07/2018, 14:38)
Miller zdaje się być tym pragmatycznym skrzydłem post-komunistów (...)

Takiej lewicy jak Leszek Miller nam trzeba, mniej przebierańców, więcej pragmatyków.


Taki "pragmatyczny" lewicowiec że miotało nim aż do Samoobrony. I tego samego pragmatyzmu nauczył też wypromowaną przez siebie Ogórek, którą zawiało aż do w PiS-owskiej telewizji ;-)

Wg mnie powinien się cieszyć że odpowiedzialność za więzienia CIA poniósł tylko polski podatnik, i tylko finansowo (odszkodowania dla więzionych) - a nie, tak jak powinien, również Miller jako gość który to wszystko firmował jako szef rządu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #65

     
Sarim
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 848
Nr użytkownika: 67.804

 
 
post 15/07/2018, 21:09 Quote Post

QUOTE(kmat @ 15/07/2018, 19:45)
Sarim
CODE
za rozsądną mimo wszystko politykę gospodarczą

Jeśli uznać IEF za miarodajny wskaźnik, to rząd Millera to najgłupsza polityka gospodarcza po 89-tym.
CODE
zdrowe, pragmatyczne podejście do rzeczywistości.

Ten jego pragmatyzm był mniej więcej tak zdrowy jak pragmatyzm socjopatów. Chłop naprawdę nieprzypadkowo skończył na śmietniku historii.
*


OK doprecyzuję: rozsądną jak na lewicowe realia politykę gospodarczą. Nie widzę aby jego rządy uczyniły polskiej gospodarce relatywnie więcej szkód niż rządy następujące po nim. Poza tym jak pisałem zestawiam go z innymi na lewicy i po prostu wypada jako człowiek rozsądny bez lewackich odpałów (na takiej zasadzie jak Wipler na prawicy wypada jako człowiek rozsądny bez prawackich odpałów). Czyli jaśniej pisząc: obaj nie są idealni, popełniali błędy ale po prostu na tle swoich kolegów z lewicy i prawicy wypadają korzystnie.


Co do więzień to jak już go pociągać do odpowiedzialności to za to, że tak tanio się na to zgodził, a także ostatecznie wyszło to na jaw. Sam fakt istnienia więzień to akurat nic złego, tak długo jak hajs nam się zgadza wystarczająco dobrze.

Ten post był edytowany przez Sarim: 15/07/2018, 21:10
 
User is offline  PMMini Profile Post #66

     
misza88
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.035
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.
 
 
post 15/07/2018, 23:16 Quote Post

Te odstawianie Millera na śmietnik historii wynika z faktu że był on ostatnim znaczącym premierem postkomunistycznej lewicy, ci którzy z tą lewicą sympatyzowali nie pałają do niego miłością bo z jego osobą utożsamiają jej upadek.

kmat
CODE
Jeśli uznać IEF za miarodajny wskaźnik, to rząd Millera to najgłupsza polityka gospodarcza po 89-tym.

Polecam zweryfikować źródło, z którego czerpiesz informacje, chyba że za najgłupszą politykę gospodarczą rozumiesz tą nastawioną na większą wolność:
https://www.heritage.org/index/visualize?co...nd&src=ranking#

Ten post był edytowany przez misza88: 15/07/2018, 23:40
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #67

     
Federschwert
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 96.365

 
 
post 15/07/2018, 23:54 Quote Post

QUOTE(misza88 @ 15/07/2018, 23:16)
Te odstawianie Millera na śmietnik historii wynika z faktu że był on ostatnim znaczącym premierem postkomunistycznej lewicy, ci którzy z tą lewicą sympatyzowali nie pałają do niego miłością bo z jego osobą utożsamiają jej upadek.

kmat
CODE
Jeśli uznać IEF za miarodajny wskaźnik, to rząd Millera to najgłupsza polityka gospodarcza po 89-tym.

Polecam zweryfikować źródło, z którego czerpiesz informacje, chyba że za najgłupszą politykę gospodarczą rozumiesz tą nastawioną na większą wolność:
https://www.heritage.org/index/visualize?co...nd&src=ranking#
*



Link który zamieściłeś odnosi się do średniej światowej. Z wykresu przedstawiającego wynik dla Polski widać ostry zjazd w dół od 2002, czyli już od rządów Millera.



Ten post był edytowany przez Federschwert: 15/07/2018, 23:57
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #68

     
misza88
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.035
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.
 
 
post 16/07/2018, 9:11 Quote Post

Racja mój błąd, źle przeczytałem wykres, biorąc wolność za niewolę gospodarczą. Rzeczywiście rząd Millera wypada najgorzej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #69

     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.103
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 17/07/2018, 1:51 Quote Post

W szczegółach widać ograniczenie praw własności, wolności inwestowania, wzrost wydatków rządowych. Tow. Leszek po prostu rekonstruował jedyny ustrój jaki rozumiał.

Ten post był edytowany przez kmat: 17/07/2018, 1:52
 
User is offline  PMMini Profile Post #70

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 17/07/2018, 3:19 Quote Post

QUOTE(Sarim @ 15/07/2018, 19:33)
Jak najbardziej, im więcej pragmatyków zamiast świętoszków na prawicy tym lepiej.
Jakich pragmatyków , Sarim? Pragmatycznie to on pogrążył własną partię na ponad dekadę, a może (oby!) i na dłużej.

Edytowałem wyrażenie, które raczej nie przystoi tak doświadczonemu użytkownikowi.
Radzę uważać na język. To nie rynsztok, a wieczne balansowanie na granicy 5 ostrzeżenia to słaba zabawa.
Piegziu

.
QUOTE
Po prostu uważam, że lewica jest w Polsce mimo wszystko potrzebna, a Miller ze swoim stonowanym podejściem jest najlepszym co obecnie ma polska lewica.

Lewicy ci u nas dostatek. Od PiS (patriotyczno-konserwatywnej) po liberalną wszelkich mutacji (wszelkie Zandbergi i Sierakowskie), jeszcze ci postkomusza potrzebna do szczęścia? Według mnie to już nam się te lewice uszami wylewają,
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #71

     
Sarim
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 848
Nr użytkownika: 67.804

 
 
post 20/07/2018, 19:11 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 17/07/2018, 3:19)
Jakich pragmatyków , Sarim? Pragmatycznie to on spuścił swoja partię w kiblu na ponad dekadę, a może (oby!) i na dłużej.
*


Nie sądzę aby to było celowe. Poza tym pragmatyzm nie oznacza, że człowiek nie ponosi porażek albo nie popełnia błędów ale przy podejmowaniu decyzji przedkłada jej skuteczność nad ideologiczne przekonania. I uważam, że co do zasady Leszek Miller na tle innych kolegów z lewicy (acz nie wszystkich) jest pragmatyczny czyli częściej podejmuje decyzja bez kierowania się ideologią.

QUOTE(emigrant @ 17/07/2018, 3:19)
Lewicy ci u nas dostatek. Od PiS (patriotyczno-konserwatywnej) po liberalną wszelkich mutacji (wszelkie Zandbergi i Sierakowskie), jeszcze ci postkomusza potrzebna do szczęścia? Według mnie to już nam się te lewice uszami wylewają,
*


Z PiSem to jest ten problem, że w kwestiach gospodarczych to mi trudno go zakwalifikować jednoznacznie. Osobiście skłaniałbym się ku... mieszance populizmu z pragmatyzmem jakkolwiek dziwnie to brzmi. Myślę, że nie ma spójnej wizji gospodarczej w działaniach PiSu chociaż sporo działań faktycznie wygląda na lewicowe.

W kwestiach społecznych PiS lewicowy nie jest z całą pewnością. Prawicowy też jakoś wybitnie nie jest ale na prawo od centrum z całą pewnością. Brakuje mi z kolei odpowiednika PiSu po lewej stronie czyli coś "na lewo od centrum" a Leszek Miller pasuje tak u jak ulał. Oczywiście im mniej spraw społecznych w polityce tym lepiej bo związki, przekonania religijne czy orientacja seksualna to nie jest temat dla państwa ale jak ktoś mi już kiedyś napisał to naiwne podejście, zatem im mniej tym lepiej.

Podsumowując nie nazwałbym PiSu lewicowym, nawet gdy mówimy tylko o gospodarce. Oczywiście nie oznacza to, że PiS jest na prawicy. Skłaniałbym się raczej ku temu, że PiS przypomina Sanację, nieokreślony byt raczej reagujący na sytuację niż zdolny ją kształtować (podobieństwo do PO... ostatecznie nie uważam tego za tragedię).
 
User is offline  PMMini Profile Post #72

     
indigo
 

Ad maiorem Historycy.org gloriam!
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 4.524
Nr użytkownika: 488

Stopień akademicki: magister
 
 
post 3/08/2018, 21:15 Quote Post

Leszek Miller przypomina czym jest szorstka przyjaźń
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #73

     
Inny Tomek
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Nr użytkownika: 4.534

 
 
post 4/08/2018, 6:23 Quote Post

QUOTE(kmat @ 14/07/2018, 12:35)
Serio nie ma ciekawszych tematów niż to polityczne zombie?
*


Kilkanaście lat temu sam bym to napisał w tym wątku. A teraz? Proszę, jaka piękna historia! Wątek prawdziwie historyczny, jeśli go czytać od początku. Serio-oddaje ducha czasów.
 
User is offline  PMMini Profile Post #74

     
indigo
 

Ad maiorem Historycy.org gloriam!
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 4.524
Nr użytkownika: 488

Stopień akademicki: magister
 
 
post 1/09/2018, 21:14 Quote Post

W dzień pogrzebu Leszka Millera, "Fakt" wyznacza nowe standardy dziennikarstwa:

Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #75

6 Strony « < 3 4 5 6 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej