Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Łabędzie w Knossos ?
     
Jasio_O
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 73.083

Stopień akademicki: student
 
 
post 3/06/2011, 16:48 Quote Post

Witam!
Zwracam się do Was drodzy forumowicze z niezwykle nurtującym mnie pytaniem. Otóż właśnie jestem na etapie powtórki do egzaminu z profesorem Mrozewiczem i udało mi się zdobyc przykładowe pytania jakie padały w zeszłych latach.
Otóż jedno z nich dotyczy właśnie powodu dla którego hodowano w Knossos łabędzie. Znalazłem tylko iż Apollon był przedstawiany pod postacią łabędzia oraz, że pierwszą greczynkę bogowie mieli stworzyc właśnie z łabędzia, ale ciężko mi to połączyc z Knossos. Żadna literatura, którą mam pod ręką nie chce mi odpowiedziec na to pytanie dlatego proszę Was o pomoc. Czy ktoś z Was wie dlaczego hodowano łabędzie w Knossos? smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Nerthus
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 27
Nr użytkownika: 75.101

julia soñta
Stopień akademicki: ;))
Zawód: uczeñ
 
 
post 25/11/2011, 18:21 Quote Post

cyt.:"Zgodnie z grecką mitologią na rozprzestrzeniającą się ludność skarżyła się sama Gaja, dlatego Zeus znalazł intrygujący sposób na zainicjowanie wydarzeń wojennych.
Pod postacią łabędzia ukazał się Ledzie i spłodził Helenę - najpiękniejszą Greczynkę.
Właśnie Helena - jako żona Menelaosa, króla Sparty - stała się kością niezgody i doprowadziła do wojny."
Może już samo to wystarczyło, żeby hodować łabędzie, po prostu żeby to upamiętnić rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej