Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Broń Robiąca Duże Dziury W Ziemi?
     
killtheking
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 181
Nr użytkownika: 66.848

Michal
Stopień akademicki: inzynier
Zawód: programista
 
 
post 20/08/2010, 15:23 Quote Post

Ten temat jest tu troszkę off topic, bo chyba nie ma związku z historią. Ale zawsze warto zapytać wink.gif

Czy ktoś kiedykolwiek słyszał lub natknął się na informacje o broni potrafiącej zrobić bardzo dużą dziurę w ziemi? Dziura miałaby mieć średnicę skrzyżowania i głębokość 100 metrów.

Pytam w związku z tym artykułem http://facet.interia.pl/ciekawostki/groza-...ur,1520275,4824

Dwa miesiące temu zwróciłem uwagę na ten temat, ponieważ pojawiła się kolejna dziura a o jednej wcześniej już słyszałem. Z artykułu wynika, że było ich więcej.

Teorię o przybyszach z kosmosu odrzucam tylko i wyłącznie z czystej złośliwości wink.gif

Jeśli chodzi o naturalne zjawiska geologiczne, to regularność tych dziur jest bardzo zastanawiająca i kieruje mnie raczej w stronę techniki.

Od strony technicznej przychodzą mi do głowy dwa rozwiązania:
- bardzo duży laser o olbrzymiej mocy - jednak w żadnym wypadku nie widać żadnych śladów użycia takiej broni - wydaje mi się, że przy tak olbrzymiej temperaturze wszędzie byłaby zeszklona powierzchnia, albo przynajmniej jakieś ślady wysokich temperatur
- działo dźwiękowe - wiem, że można ukierunkowywać dźwięk w nawet bardzo wąskich "torach" - nawet Niemcy pracowali nad taką bronią podczas 2WŚ. Czy poza najnowszymi zabawkami do rozpędzania tłumów ktoś spotkał się z broną dźwiękową będącą w stanie poruszyć ziemię?
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
XYkq7yN@neostrada.pl
 

Quis ut Deus
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 832
Nr użytkownika: 26.748

£ukasz Cis³o
Stopień akademicki: wolnomysliciel
Zawód: humanista
 
 
post 20/08/2010, 16:36 Quote Post

Na pewno naturalne zjawisko geologiczne związane z naturą podłoża i procesem powstania. Akurat w Gwatemali w tym samym miejscu była juz wcześniej taka sama dziura. Zresztą tłumaczenie ze to UFO albo broń tajemnicza jest dla osób, które chcą w to wierzyć i nie mają innego wytłumaczenia. Tak jest zawsze przy takich zjawiskach. Tak samo było przy piorunach kulistych.
Choć przyznać należy ze robią wrażenie.

a tu namiastka jak powstaje taka dziura: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/10,...a_w_ziemi_.html


a temat do innego działu
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
killtheking
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 181
Nr użytkownika: 66.848

Michal
Stopień akademicki: inzynier
Zawód: programista
 
 
post 20/08/2010, 20:27 Quote Post

QUOTE(XYkq7yN@neostrada.pl @ 20/08/2010, 17:36)
Na pewno naturalne  zjawisko geologiczne  związane z naturą podłoża i procesem powstania. Akurat w  Gwatemali w tym samym miejscu była juz wcześniej taka sama dziura.


Chyba nie w tym samym miejscu. Ale chyba w tym samym mieście.

QUOTE(XYkq7yN@neostrada.pl @ 20/08/2010, 17:36)
Zresztą tłumaczenie ze  to UFO albo broń tajemnicza jest dla osób


Jestem przekonany, że można stworzyć falę dźwięku, która wprawi w drganie grunt. Jeśli znajdziemy naturalną częstotliwość drgania, to wtedy może dojść do zjawiska, które nazywa się upłynnienie i które czasami występuje podczas trzęsień ziemi.

Problem w tym, że nie wiem czy ktoś to zrobił.

QUOTE(XYkq7yN@neostrada.pl @ 20/08/2010, 17:36)
, które  chcą  w to wierzyć i nie mają innego wytłumaczenia. Tak jest  zawsze przy takich  zjawiskach. Tak samo było przy piorunach kulistych.
Choć przyznać należy ze robią wrażenie.

a tu namiastka jak powstaje taka dziura: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/10,...a_w_ziemi_.html


a temat do innego działu
*



Ciekawe czy to to samo zjawisko. W Gwatemali dziura ma inny kształt - jest wąska i głęboka. Tu jest szeroka i stosunkowo płytka. Różnica podłoża?
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
XYkq7yN@neostrada.pl
 

Quis ut Deus
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 832
Nr użytkownika: 26.748

£ukasz Cis³o
Stopień akademicki: wolnomysliciel
Zawód: humanista
 
 
post 21/08/2010, 12:06 Quote Post

Podłoże robi dużo, jeśli nie większość. Broń i może taka istnieć, ale w jakim celu? Czy nie ma skuteczniejszych? Jest sens robienia dziur w miejscach w których mieszkają cywile? Może.

QUOTE
Jestem przekonany, że można stworzyć falę dźwięku, która wprawi w drganie grunt. Jeśli znajdziemy naturalną częstotliwość drgania, to wtedy może dojść do zjawiska, które nazywa się upłynnienie i które czasami występuje podczas trzęsień ziemi.


I powoduje dokładnie kolisty kształt?

QUOTE
Na pewno naturalne  zjawisko geologiczne  związane z naturą podłoża i procesem powstania. Akurat w  Gwatemali w tym samym miejscu była juz wcześniej taka sama dziura.


Chyba nie w tym samym miejscu. Ale chyba w tym samym mieście.


W tym samym miejscu. po prostu ją zasypano ileś lat temu. tak podawali w wszystkich kanałach informacyjnych.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
killtheking
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 181
Nr użytkownika: 66.848

Michal
Stopień akademicki: inzynier
Zawód: programista
 
 
post 21/08/2010, 13:58 Quote Post

QUOTE(XYkq7yN@neostrada.pl @ 21/08/2010, 13:06)
Podłoże robi  dużo, jeśli nie  większość. Broń i może taka istnieć, ale  w jakim celu? Czy nie ma skuteczniejszych? Jest  sens  robienia dziur  w miejscach w których mieszkają cywile? Może.


Hmmm... No teraz wytłumaczenia nie mam. Miałbym doskonałe wytłumaczenie, gdyby taka dziura pojawiła się nagle pod nową irańską elektrownią atomową rolleyes.gif

Oczywiście byłoby to naturalne zjawisko geologiczne, które już występowało w innych rejonach świata wink.gif

QUOTE(XYkq7yN@neostrada.pl @ 21/08/2010, 13:06)
I powoduje dokładnie kolisty kształt?


Wyobrażam sobie to tak, że fala musiałaby mieć jakąś średnicę - w jakimś promieniu od tego ziemia by się zapadała w wyniku drgań.

Właśnie ten kolisty kształt mnie zastanawia. Gdyby powiedzmy był kwadratowy czy trójkątny, to byłoby to trochę mniej zastanawiające wink.gif

QUOTE(XYkq7yN@neostrada.pl @ 21/08/2010, 13:06)
W tym samym miejscu. po prostu ją  zasypano ileś lat temu. tak podawali w  wszystkich kanałach informacyjnych.]


Chyba, że mówimy o różnych dziurach - mi chodzi o tą z przed 3 lat.

Tu jest stara
http://www.reuters.com/article/idUSN2333586020070223

Tu jest nowa
http://www.dailymail.co.uk/news/worldnews/...-hole-city.html

Na moje oko to są dwa różne miejsca. Media mogą mówić co chcą.

W dobie w której naukowcy znają sposoby na zniszczenie w ciągu doby obcej planety czasami watro się zastanowić czy ktoś nam nie funduje pokazów nowej broni. Mam nadzieję, że to tylko naturalne procesy geologiczne wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 21/08/2010, 14:28 Quote Post

QUOTE(killtheking @ 21/08/2010, 13:58)
W dobie w której naukowcy znają sposoby na zniszczenie w ciągu doby obcej planety czasami watro się zastanowić czy ktoś nam nie funduje pokazów nowej broni. Mam nadzieję, że to tylko naturalne procesy geologiczne  wink.gif
*


A w czym to lepsze? Z kimś to się można dogadać, przekupić, dać mu łupnia i można zrobić wiele innych ciekawych rzeczy. A weź się dogadaj ze zjawiskiem geologicznym... wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
XYkq7yN@neostrada.pl
 

Quis ut Deus
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 832
Nr użytkownika: 26.748

£ukasz Cis³o
Stopień akademicki: wolnomysliciel
Zawód: humanista
 
 
post 21/08/2010, 17:38 Quote Post

killtheking

Możesz podać jakieś informacje o dziale dźwiękowym? Czy to musi być akurat ta broń?
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 21/08/2010, 17:42 Quote Post

Jedno jest pewne: w Holywood ktoś już pisze scenariusz filmu katastroficznego z dziurą w roli głównej...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Ramond
 

Úlvur av Føroyar
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 16.517
Nr użytkownika: 9.304

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: inzynier
 
 
post 21/08/2010, 18:39 Quote Post

Broń ta nosi przerażającą nazwę: sezon ogórkowy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
killtheking
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 181
Nr użytkownika: 66.848

Michal
Stopień akademicki: inzynier
Zawód: programista
 
 
post 21/08/2010, 19:03 Quote Post

QUOTE(XYkq7yN@neostrada.pl @ 21/08/2010, 18:38)
killtheking

Możesz podać jakieś informacje o dziale dźwiękowym?


W "Sound Cannon" jest zdjęcie niemieckiej konstrukcji z czasów 2WŚ
http://www.greyfalcon.us/restored/AN%20INV...T%20WEAPONS.htm

To była wtedy broń eksperymentalna. Nie wiem, czy została użyta kiedykolwiek w trakcie działań wojennych podczas 2WŚ.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sonic_weaponry
tu można znaleźć kilka podstawowych informacji w temacie i trochę linków.

QUOTE(XYkq7yN@neostrada.pl @ 21/08/2010, 18:38)
Czy to musi być  akurat ta broń?


Nie wiem. Tak rzuciłem tematem, bo wydaje mi się, że byłoby to możliwe przy odpowiedniej skali wink.gif

Cały urok takiej broni, gdyby istniała, byłby taki, że większość ludzi by w jej istnienie nie wierzyła. Bardzo prawdopodobne, że byłaby ona też zupełnie niesłyszalna dla ludzi (bo człowiek słyszy tylko określone częstotliwości - bardzo niskich dźwięków nie słyszymy - możemy co najwyżej wyczuć wibracje) - więc trudno by było udowodnić, że coś jest wynikiem działania urządzenia technicznego.

Z drugiej strony umieszczenie czegoś takiego w samolocie i używanie tego w trakcie lotu jest również mało prawdopodobne. Satelity raczej odpadają - nie działa w próżni oraz łatwe do zestrzelenia i ogólnie zauważenia.
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
killtheking
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 181
Nr użytkownika: 66.848

Michal
Stopień akademicki: inzynier
Zawód: programista
 
 
post 21/08/2010, 19:06 Quote Post

QUOTE(Ramond @ 21/08/2010, 19:39)
Broń ta nosi przerażającą nazwę: sezon ogórkowy.
*



Musisz przyznać, że temat lepszy niż kręgi zbożowe - tamte można łatwo zrobić.

Trudno podejrzewać kogoś o wykopanie olbrzymiej dziury w mieście i chęci zrzucenia tego na ufo wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Ramond
 

Úlvur av Føroyar
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 16.517
Nr użytkownika: 9.304

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: inzynier
 
 
post 21/08/2010, 19:11 Quote Post

QUOTE
Musisz przyznać, że temat lepszy niż kręgi zbożowe - tamte można łatwo zrobić.

Trudno podejrzewać kogoś o wykopanie olbrzymiej dziury w mieście i chęci zrzucenia tego na ufo wink.gif

Nie, tym razem kto inny wykopał dziurę, a kto inny zwalił wszystko na UFO rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
McCornick
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 237
Nr użytkownika: 25.450

Robert
Stopień akademicki: magister
Zawód: inzynier
 
 
post 21/08/2010, 20:39 Quote Post

<<Na moje oko to są dwa różne miejsca. Media mogą mówić co chcą.>>

Na moje oko to te nowe zdjęcia to ordynarne fałszerstwo. I to marnej jakości.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Chris_w
 

miejsce na moją reklamę
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 688
Nr użytkownika: 60.361

Chris W
 
 
post 23/08/2010, 18:40 Quote Post

QUOTE(killtheking @ 21/08/2010, 13:58)

Ta "czarna dziura" robi jakieś takie fotomonterskie wrażenie - w dziurze zanika światło i cień a zostaje pustka - a to tylko kilka metów ponizej.

Ten post był edytowany przez Chris_w: 23/08/2010, 18:42
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
mardinus
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 177
Nr użytkownika: 934

Piotr Kaczmarzyk
Zawód: Platnerz
 
 
post 23/08/2010, 20:57 Quote Post

Witam.

To naturalne zjawisko geologiczne w tamtych rejonach.
Spotyka sie takie studnie powstale wcześniej - w niektórych indianie składali ofiary bogom , niektóre są traktowane jak naturalne cysterny na wodę .

Ich powstanie to wynik powstania pod ziemią okragłej wielkiej jaskinii , po pewnym czasie zawala sie strop i mamy wielki otwor w ziemi.
W przypadku gdy wierzchnie warstwy są osadowe (piasek , glina , kamienie itp) to zapada sie w tako sposób i tyle.
Pewnie cała "treść " zapadliska wypełniła powstałą jaskinię - no i pozostała tylko dziura ....

A sprawa broni to wielkie dziury potrafi zrobić bomba atomowa :-) troche innego kształtu .:-)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej