Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Grzegorz Korczyński, Kim był? Co robił? Za co odpowiada?
     
Bierutowiec
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 16
Nr użytkownika: 101.807

 
 
post 27/06/2017, 16:50 Quote Post

Witam serdecznie.
Chciałbym podjąć dyskusję na temat Grzegorza Korczyńskiego, a szczególnie sprawy w Ludmiłówce.
Otóż skrajna prawica mówi, że oddział Korczyńskiego wymordował ok. 100 Żydów w Ludmiłówce i okolicach, a zaczęło się od zatłuczenia Jankiela Skrzyla "Kaczora". Sprawa pogromu w Ludmiłówce jest opisana chociażby tutaj: Pogrom w Ludmiłówce, RZECZ O DOWOLNOŚCI DOWODÓW ZBRODNI.
Z drugiej strony lewica twierdzi, że to nie prawda, że oddział Korczyńskiego mordował Żydów, a wszystkie te dowody to są ubeckie kłamstwa i wymuszone zeznania - bowiem Korczyński siedział we więzieniu bo był w tzw. grupie Gomułki. No i co tutaj zrobić?
Co Wy byście się wypowiedzieli w tej sprawie?
Słuchałem jeszcze tego -> http://www.polskieradio.pl/7/5410/Artykul/...krwia-na-rekach i tam jedna osoba wyraża się o Korczyńskim, że to krwiopijca. Przypisuje mu się wykonanie 500 wyroków śmierci w Hiszpanii.

Czekam na komentarze i pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Fuser
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.266
Nr użytkownika: 15.418

 
 
post 27/06/2017, 17:00 Quote Post

QUOTE(Bierutowiec @ 27/06/2017, 17:50)
Z drugiej strony lewica twierdzi, że to nie prawda, że oddział Korczyńskiego mordował Żydów, a wszystkie te dowody to są ubeckie kłamstwa i wymuszone zeznania - bowiem Korczyński siedział we więzieniu bo był w tzw. grupie Gomułki.
*


A kto tak twierdzi?
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Bierutowiec
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 16
Nr użytkownika: 101.807

 
 
post 27/06/2017, 17:09 Quote Post

QUOTE(Fuser @ 27/06/2017, 17:00)
QUOTE(Bierutowiec @ 27/06/2017, 17:50)
Z drugiej strony lewica twierdzi, że to nie prawda, że oddział Korczyńskiego mordował Żydów, a wszystkie te dowody to są ubeckie kłamstwa i wymuszone zeznania - bowiem Korczyński siedział we więzieniu bo był w tzw. grupie Gomułki.
*


A kto tak twierdzi?
*



Szczególnie ludzie związani z komuną oraz Ci, którzy bardzo wychwalają GL i AL. Gdybym mógł to bym Ci pokazał screen jednego gościa, który tak mi pisał. Na stronie 1917.net.pl też jest jeden taki komentarz odnoszący się i do Korczyńskiego. Podobno Rozłubirski coś wyjaśniał w latach 90, ale nie wiem. Środowisko kombatanckie AL na pewno tak twierdzi.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Fuser
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.266
Nr użytkownika: 15.418

 
 
post 27/06/2017, 17:17 Quote Post

QUOTE(Bierutowiec @ 27/06/2017, 18:09)
QUOTE(Fuser @ 27/06/2017, 17:00)
QUOTE(Bierutowiec @ 27/06/2017, 17:50)
Z drugiej strony lewica twierdzi, że to nie prawda, że oddział Korczyńskiego mordował Żydów, a wszystkie te dowody to są ubeckie kłamstwa i wymuszone zeznania - bowiem Korczyński siedział we więzieniu bo był w tzw. grupie Gomułki.
*


A kto tak twierdzi?
*



Szczególnie ludzie związani z komuną oraz Ci, którzy bardzo wychwalają GL i AL. Gdybym mógł to bym Ci pokazał screen jednego gościa, który tak mi pisał. Na stronie 1917.net.pl też jest jeden taki komentarz odnoszący się i do Korczyńskiego. Podobno Rozłubirski coś wyjaśniał w latach 90, ale nie wiem. Środowisko kombatanckie AL na pewno tak twierdzi.
*


To czemu piszesz, że "lewica" tak twierdzi, a z konkretów masz jeden komentarz na stronie internetowej i "gościa, który tak pisał"?
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Bierutowiec
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 16
Nr użytkownika: 101.807

 
 
post 27/06/2017, 17:22 Quote Post

QUOTE(Fuser @ 27/06/2017, 17:17)
QUOTE(Bierutowiec @ 27/06/2017, 18:09)
QUOTE(Fuser @ 27/06/2017, 17:00)
QUOTE(Bierutowiec @ 27/06/2017, 17:50)
Z drugiej strony lewica twierdzi, że to nie prawda, że oddział Korczyńskiego mordował Żydów, a wszystkie te dowody to są ubeckie kłamstwa i wymuszone zeznania - bowiem Korczyński siedział we więzieniu bo był w tzw. grupie Gomułki.
*


A kto tak twierdzi?
*



Szczególnie ludzie związani z komuną oraz Ci, którzy bardzo wychwalają GL i AL. Gdybym mógł to bym Ci pokazał screen jednego gościa, który tak mi pisał. Na stronie 1917.net.pl też jest jeden taki komentarz odnoszący się i do Korczyńskiego. Podobno Rozłubirski coś wyjaśniał w latach 90, ale nie wiem. Środowisko kombatanckie AL na pewno tak twierdzi.
*


To czemu piszesz, że "lewica" tak twierdzi, a z konkretów masz jeden komentarz na stronie internetowej i "gościa, który tak pisał"?
*



Bo osoby, które tak twierdzą są związane z lewicą. Są to środowiska związane z wielką miłością do PRL i do GL i AL. Mogę Ci tutaj wymienić chociażby takie organizacje jak Komunistyczna Młodzież Polski, Postępowa Młodzież Polski, Władza Red, Stowarzyszenie kombatanckie AL i pan z Sojuszu Lewicy Demokratycznej twierdził, że to kłamstwo z tym mordem na Żydach. To wszytko przecież lewica.
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Fuser
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.266
Nr użytkownika: 15.418

 
 
post 27/06/2017, 17:26 Quote Post

QUOTE(Bierutowiec @ 27/06/2017, 18:22)
Są to środowiska związane z wielką miłością do PRL i do GL i AL. Mogę Ci tutaj wymienić chociażby takie organizacje jak Komunistyczna Młodzież Polski, Postępowa Młodzież Polski, Władza Red,
*


To jest jakiś, zresztą całkowicie marginalny, nurt lewicy, nawet biorąc pod uwagę, że lewica jako całość jest obecnie na marginesie. Poza tym, wszystkie te organizacje zabrały głos w temacie G. Korczyńskiego?

Ten post był edytowany przez Fuser: 27/06/2017, 17:27
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Fuser
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.266
Nr użytkownika: 15.418

 
 
post 3/01/2020, 19:30 Quote Post

Nie wiem, czy ktoś z forumowiczów czytał tę wydaną niedawno książkę: Ta historia wciąż trwa. Wspomnienia Jana Olszewskiego
Jest tam fragment poświęcony kontaktom Jana Olszewskiego z byłymi GL/AL-owcami w czasie gdy był redaktorem w tygodniku "Po prostu" - w rozdziale 13., od strony 237. Przytacza relację Grzegorza Korczyńskiego, któremu podczas uwięzienia przez MBP miano zarzucać, że GL-owski zamach na "Cafe Club" przeprowadzono na zlecenie Abwehry(!).
Pierwszy raz o tym słyszę. Nie wiem też, co Korczyński miał mieć wspólnego z tym zamachem.

Ten post był edytowany przez Fuser: 3/01/2020, 19:31
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Rats
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 547
Nr użytkownika: 98.960

 
 
post 4/01/2020, 0:32 Quote Post

QUOTE(Fuser @ 3/01/2020, 19:30)
Nie wiem, czy ktoś z forumowiczów czytał tę wydaną niedawno książkę: Ta historia wciąż trwa. Wspomnienia Jana Olszewskiego
Jest tam fragment poświęcony kontaktom Jana Olszewskiego z byłymi GL/AL-owcami w czasie gdy był redaktorem w tygodniku "Po prostu" - w rozdziale 13., od strony 237. Przytacza relację Grzegorza Korczyńskiego, któremu podczas uwięzienia przez MBP miano zarzucać, że GL-owski zamach na "Cafe Club" przeprowadzono na zlecenie Abwehry(!).
Pierwszy raz o tym słyszę. Nie wiem też, co Korczyński miał mieć wspólnego z tym zamachem.
*


W czasie śledztw, zarzucano różne rzeczy, celem nie było ustalenie prawdy tylko złamanie więźnia tak by móc mu podyktować zeznania.
Korczyński , to naprawdę paskudna postać.
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Fuser
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.266
Nr użytkownika: 15.418

 
 
post 4/01/2020, 15:05 Quote Post

O G. Korczyńskim na podstawie swoich osobistych z nim kontaktów Jan Olszewski wspomina we wskazanej książce nieco więcej. Kto zainteresowany, polecam zapoznanie się z tą lekturą.
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Rats
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 547
Nr użytkownika: 98.960

 
 
post 5/01/2020, 0:35 Quote Post

QUOTE(Fuser @ 4/01/2020, 15:05)
O G. Korczyńskim na podstawie swoich osobistych z nim kontaktów Jan Olszewski wspomina we wskazanej książce nieco więcej. Kto zainteresowany, polecam zapoznanie się z tą lekturą.
*



Powiem tak, nie mam wątpliwości co do wiarygodności Olszewskiego jako notującego "wyznania" Korczyńskiego.Mam jednak bardzo duże wątpliwości co do prawdziwości relacji których słuchał Olszewski.Po prostu , ludzie którzy mają wiele na sumieniu, później starają się swoje czyny wybielić , czy nawet przykryć tworząc na użytek otoczenia swój nowy wizerunek.Na szczęście , o działalności Korczyńskiego , szczególnie w AL , mamy też źródła pisane w czasie jego wyczynów, wiele rzeczy przechowało się w archiwach.
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej