Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Subfora dla tematów w Historii Alternatywnej
     
Mixxer5
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.179
Nr użytkownika: 77.688

 
 
post 18/11/2016, 10:04 Quote Post

Już od jakiegoś czasu nurtuje mnie problem związany z tematami w dziale HA. Te najbardziej udane rozrastają się do ogromnych (kilkaset stron, rekordzista miał bodaj 600-700) rozmiarów i powstają dla nich "tematy wsparcia" obejmujące wszelakie zagadnienia, których nie dodaje się do "tematu-matki", żeby nie wprowadzać zamieszania. Wszystko to niestety się "rozłazi", bo jeden temat jest aktualizowany codziennie i widnieje na pierwszej stronie HA, a inny jest ruszany raz na miesiąc i gdzieś sobie znika. Dlatego proponuję, żeby wszystkie tematy, które cieszą się takim dużym powodzeniem dostawały po prostu własne, dedykowane, subfora. To powinno ułatwić nie tylko czytanie ich (bo wszystko będzie w jednym miejscu, poszczególne wątpliwości będzie można rozwiązywać w osobnych tematach, a nie w temacie głównym), ale też moderację.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
matigeo
 

Wielki książę Halicko-Włodzimierski
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.736
Nr użytkownika: 66.052

Mateusz Slawinski
Stopień akademicki: inzynier
 
 
post 18/11/2016, 13:18 Quote Post

Wiele tego nie będzie. Kojarzę dwa takie dwuwątkowe tematy, z czego:
- jeden został zamknięty
- drugi po prostu zaliczył restart

Oba w HA Polski.

EDIT: A może pogrupować według epok? HA-starożytność, HA-XX wiek, dla osobliwości typu "Obca cywilizacja na Księżycu": HA-osobliwości.

Ten post był edytowany przez matigeo: 18/11/2016, 13:21
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Mixxer5
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.179
Nr użytkownika: 77.688

 
 
post 18/11/2016, 13:33 Quote Post

"Królewska victoria pod Mątwami" ma już (gdzieś, nie wiem gdzie), temat o flocie RON, a ma powstać jeszcze temat zbiorczy. A na razie wątek ma 60 stron, więc pewnie coś jeszcze dojdzie.

Poza tym nie chodzi mi wyłącznie o tematy dot. poszczególnych aspektów państw (jak ww. flota), ale po prostu tworzenie tematów poddających dany pomysł w wątpliwość. "Królestwo Kongresowe" zostało zamknięte nie za nierealistyczny PoD, czy "grę na kodach", tylko za to, że ktoś poddawał pod dyskusję coś ustalonego dużo wcześniej. To smutne, że tak prężnie rozwijający się temat padł z takiego powodu.

No i ostatnia kwestia- nie wiem jak to wygląda z punktu widzenia panelu admina/moderatora... Ale jeśli to kwestia kilku kliknięć, to własne subfora mogą dostawać wszystkie tematy, które się odpowiednio rozrosną. Jeśli stracą na zainteresowaniu to po prostu się je wywali.

P.S A tak w kwestii subforów- wejście na "Historia Polski ogólnie Subfora" to straszne przeżycie. Czy nie można tych wszystkich "przyklejonych" tematów o tematyce "naj" przenieść do ich własnego, dedykowanego subforum? Przecież nowych wątków nie widać nawet, bo tyle tego tam jest, że trzeba dobrą chwilę scrollować na dół...
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
matigeo
 

Wielki książę Halicko-Włodzimierski
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.736
Nr użytkownika: 66.052

Mateusz Slawinski
Stopień akademicki: inzynier
 
 
post 18/11/2016, 13:37 Quote Post

O tym, że Kałamarni... Mątwy mają swój poboczny temat, to nie wiedziałem. Nie pisałem, że KK zostało zamknięte z powodu bzdurnego sPoDka, tylko po prostu - został zamknięty.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Mixxer5
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.179
Nr użytkownika: 77.688

 
 
post 18/11/2016, 13:42 Quote Post

QUOTE(matigeo @ 18/11/2016, 13:37)
O tym, że Kałamarni... Mątwy mają swój poboczny temat, to nie wiedziałem. Nie pisałem, że KK zostało zamknięte z powodu bzdurnego sPoDka, tylko po prostu - został zamknięty.
*



Ja też nie- dowiedziałem się z tego, że któryś z autorów o tym napisał. I właśnie dlatego optuję za subforum- bo bałagan sprawia, że część napisanych rzeczy nigdy nie dotrze do zainteresowanego. A tak nikomu nawet do głowy nie przyjdzie, żeby pisać poza dedykowanym miejscem.

Wiem, wiem- to było tylko moje osobiste przemyślenie i powód nr 2. Osobiście byłem trochę z tego powodu rozdarty, bo zgadzałem się, że temat był wart dyskusji, a z drugiej skończyło się zamknięciem tematu. A to jak dla mnie wylanie dziecka z kąpielą...
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 18/11/2016, 14:48 Quote Post

Ad. Mixxer5;
QUOTE
To powinno ułatwić nie tylko czytanie ich (tu uzasadnienie), ale też moderację.
Jak się o coś apeluje, to jeszcze pasuje popracować nad składnią.

Tu się rozchodzi o wydzielanie części tematów i tworzenie z nich nowych.
Tzw. metoda pączkowania.
Dyskusja jest żywa i odchodzi od meritum. Wiadomo że coś pasuje z tym zrobić. Tylko w którym miejscu?
Często bywa tak, że część wypowiedzi jest merytoryczna, a jej reszta to dryf.
Nie wiadomo w którym miejscu ciąć, aby wydrębnić część dyskusji celem założenia nowego tematu, który dyskutanci już rozpoczęli, ale jeszcze o tym nie wiedzą.
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.874
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 18/11/2016, 15:06 Quote Post

QUOTE
Wszystko to niestety się "rozłazi", bo jeden temat jest aktualizowany codziennie i widnieje na pierwszej stronie HA, a inny jest ruszany raz na miesiąc i gdzieś sobie znika. Dlatego proponuję, żeby wszystkie tematy, które cieszą się takim dużym powodzeniem dostawały po prostu własne, dedykowane, subfora.

Takie tematy wystarczy podpiąć.

A sprawę wystarczy zgłosić na PW.

QUOTE
To powinno ułatwić nie tylko czytanie ich (bo wszystko będzie w jednym miejscu, poszczególne wątpliwości będzie można rozwiązywać w osobnych tematach, a nie w temacie głównym), ale też moderację.

Czyli tak czy tak trzeba wydzielić w osobne wątki, a chodzi Ci o to, że było by razem tego dużo, wszystkiego nie dało by się podpiąć (bo było by to przykładowo 20 wątków) i tylko osobne subforum rozwiąże problem?

QUOTE
Wiele tego nie będzie. Kojarzę dwa takie dwuwątkowe tematy, z czego:
- jeden został zamknięty
- drugi po prostu zaliczył restart

Bo jakby to miało być robione dla dwóch wątków to szkoda jednak fatygi, ważniejsze rzeczy czekają w kolejce i są dalej nie zrobione wink.gif.

QUOTE
P.S A tak w kwestii subforów- wejście na "Historia Polski ogólnie Subfora" to straszne przeżycie. Czy nie można tych wszystkich "przyklejonych" tematów o tematyce "naj" przenieść do ich własnego, dedykowanego subforum? Przecież nowych wątków nie widać nawet, bo tyle tego tam jest, że trzeba dobrą chwilę scrollować na dół...

Zgłoś do Neta, on w ten sposób chciał zebrać je w jedno miejsce.
Można odpiąć, może uda się faktycznie wezwać Admina i zrobi z tego subforum.

QUOTE
No i ostatnia kwestia- nie wiem jak to wygląda z punktu widzenia panelu admina/moderatora... Ale jeśli to kwestia kilku kliknięć, to własne subfora mogą dostawać wszystkie tematy, które się odpowiednio rozrosną. Jeśli stracą na zainteresowaniu to po prostu się je wywali.

Jakby to było kilka kliknięć i mogli to zrobić modzi to byśmy czasem miesiącami nie czekali na subfora zgłoszone jako potrzebne wink.gif (a niektóre zgłoszone są nie zrobione do dzisiaj). Robilibyśmy to od ręki.

Może to zrobić tylko Admin, podobnież to trochę skomplikowane, no i musi mieć na to czas oraz gotowy wzór z opisem, który przekopiuje.

QUOTE
Poza tym nie chodzi mi wyłącznie o tematy dot. poszczególnych aspektów państw (jak ww. flota), ale po prostu tworzenie tematów poddających dany pomysł w wątpliwość. "Królestwo Kongresowe" zostało zamknięte nie za nierealistyczny PoD, czy "grę na kodach", tylko za to, że ktoś poddawał pod dyskusję coś ustalonego dużo wcześniej. To smutne, że tak prężnie rozwijający się temat padł z takiego powodu.

Napisz na PW do zamykającego albo mnie o co chodzi (mam nadzieję, że to nie ja zamknąłem i teraz nie pamiętam wink.gif). Albo daj chociaż link gdzie to jest.
Od biedy można dać do Zabaw, tam nie ma konkretnego regulaminu i można dyskutować do woli.

QUOTE
"Królewska victoria pod Mątwami" ma już (gdzieś, nie wiem gdzie), temat o flocie RON, a ma powstać jeszcze temat zbiorczy. A na razie wątek ma 60 stron, więc pewnie coś jeszcze dojdzie.

Jak pojawia się OT to dawajcie Koledzy "zgłosia" od razu np. z propozycją tytułu i mod to załatwi. Bo tak szczerze mówiąc jak np. ja mam ponad 200 subfor, w których dziennie powstaje setki postów, to gdybym je wszystkie czytał na bieżąco, to musiałbym na forum pracować na pełny etat.
No niestety nikt nam na forum nie płaci nawet kwot symbolicznych, więc modzi muszą pracować gdzie indziej, co znacznie zawęża możliwy czas do poświecenia forum wink.gif.

Dlatego forum w znacznym stopniu działa dzięki temu, że Netowi się chce i ma czas bo jest na emeryturze.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Mixxer5
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.179
Nr użytkownika: 77.688

 
 
post 18/11/2016, 16:11 Quote Post

@wysoki:
CODE
Takie tematy wystarczy podpiąć.

A sprawę wystarczy zgłosić na PW.

Tylko jak zaczniemy podpinać wszystkie takie tematy, to za chwilę zrobi się nam to co tu (NSFW biggrin.gif):http://www.historycy.org/index.php?showforum=312

Po prostu- 3 PoDy mające 3 subfora zajmą tyle miejsca co zwykłe 3 tematy. Natomiast jeśli te 3 PoDy będą podpięte i do tego każdy wspierający je temat będzie podpięty (powiedzmy po 2), to zajmą tyle miejsca co 9 zwykłych tematów. Chwilowo w dziale HA (Polska) mamy 2 tematy, które się bardzo szybko rozrastają- wspomniane Mątwy i Linia Curzona wschodnią granicą II RP. Oprócz tego jest 200-stronnicowy temat (acz dość stary) Dom Jagielloński, i jeszcze jeden na 46 stron o Powstaniu Chmielnickiego. Jak się podepnie wszystko i każdy temat będzie miał ze 2 tematy poboczne, to już się zrobi tego sporo...

No i jest jeszcze kwestia samego dostępu do informacji. Czasami chciałbym się zapytać o coś, co dotyczy kwestii która została zamknięta jakieś 50 stron wcześniej, ale nie będę tego pisał w głównym temacie, bo wiem, że to wprowadza tylko chaos. Gdyby istniało dedykowane subforum, byłoby dużo prościej- ot, tworzę nowy temat dotyczący kwestii co do której mam wątpliwości i dyskusja toczy się w nim.

CODE
Czyli tak czy tak trzeba wydzielić w osobne wątki, a chodzi Ci o to, że było by razem tego dużo, wszystkiego nie dało by się podpiąć (bo było by to przykładowo 20 wątków) i tylko osobne subforum rozwiąże problem?

Dokładnie. Wyliczyłem powyżej, że mamy na HA 4 aktywne (ostatni post napisano w przeciągu 7 dni) tematy, z których najmniejszy ma 46 stron i każdy "zasłużył" na minimum jeden temat wsparcia (choćby po prostu zbiorczy, z ustaleniami), czyli 8 tematów do podpięcia. Ale przecież bywa i tak, że aktywnych "dużych" tematów jest po 10.
CODE
Bo jakby to miało być robione dla dwóch wątków to szkoda jednak fatygi, ważniejsze rzeczy czekają w kolejce i są dalej nie zrobione wink.gif.
Jakby to było kilka kliknięć i mogli to zrobić modzi to byśmy czasem miesiącami nie czekali na subfora zgłoszone jako potrzebne wink.gif (a niektóre zgłoszone są nie zrobione do dzisiaj). Robilibyśmy to od ręki.

Może to zrobić tylko Admin, podobnież to trochę skomplikowane, no i musi mieć na to czas oraz gotowy wzór z opisem, który przekopiuje.


No, ja właśnie pisałem pewny tego, że moderatorzy tak też mogą, a tu psikus... To jest niestety kwestia, którą trzeba się zajmować na bieżąco (co miesiąc/dwa sprawdzać- na podstawie zgłoszeń od userów- czy temat faktycznie zasługuje na subforum). Czasami tematy tracą nagle na zainteresowaniu, a czasami wspomniane 50 stron "pisze się" w tydzień/dwa.

CODE
Zgłoś do Neta, on w ten sposób chciał zebrać je w jedno miejsce.
Można odpiąć, może uda się faktycznie wezwać Admina i zrobi z tego subforum.

Tylko tak jest też w innych miejscach na forum. Wszedłem na to poświęcone II RP i...przyklejony jest tam nawet temat o kabaretach, z jedną odpowiedzią, z roku 2012. Owszem, odpowiedź rzeczowa, ale skoro tak, to naprawdę można by to wrzucić na osobne subforum.

CODE

Napisz na PW do zamykającego albo mnie o co chodzi (mam nadzieję, że to nie ja zamknąłem i teraz nie pamiętam wink.gif). Albo daj chociaż link gdzie to jest.
Od biedy można dać do Zabaw, tam nie ma konkretnego regulaminu i można dyskutować do woli.

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=67895
Przyznaję, za aktywny to ja tam nie byłem, ale czytało się świetnie, poziom merytoryczny naprawdę dobry, 330 stron tekstu, przerobione 110 lat... I temat zamknięty, bo ktoś miał wątpliwości (i to też niebezpodstawne). Jako, że temat zamknięty już blisko dwa lata, to raczej nie odżyje nawet po otwarciu, ale podaję jako przykład. Bo pamiętam też inny, o bitwie Warszawskiej, który też został z podobnego powodu zamknięty. Serio- szkoda w ten sposób ucinać dyskusje, bo co nam to da?

CODE

No niestety nikt nam na forum nie płaci nawet kwot symbolicznych, więc modzi muszą pracować gdzie indziej, co znacznie zawęża możliwy czas do poświecenia forum wink.gif.

Dlatego forum w znacznym stopniu działa dzięki temu, że Netowi się chce i ma czas bo jest na emeryturze.


Rozumiem i doceniam, naprawdę smile.gif Tylko szkoda, że forum zabijają w dużej mierze kwestie techniczne, które rozwiązałoby przeniesienie go na inny, nowszy silnik. Rzecz jasna- zdaję sobie sprawę, że to nie jest kwestia jednego kliknięcia.

@poldas372:
Wybacz błąd składniowy, ale przyznaję- nie wiem gdzie się znajduje i jak zdanie powinno wyglądać, żeby było poprawnie.

Jeśli chodzi o meritum, to odczytałeś moje intencje poprawnie, ale chodzi mi też o tzw. "szum informacyjny". Po prostu część (relatywnie łatwo dostępnej) forumowej treści ginie gdzieś w odmętach forum- a dedykowane subfora rozwiązałyby problem w dużej mierze.

EDIT: Co właściwie stoi na przeszkodzie, żeby obecny silnik forum ulepszyć do najnowszej wersji? Na pewno ułatwiłoby to zarządzanie, a także wyłapywanie spamerów- najnowsza wersja posiada filtr antyspamowy.

Ten post był edytowany przez Mixxer5: 18/11/2016, 16:39
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.874
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 18/11/2016, 16:50 Quote Post

OK, mixxerze, generalnie rozumiem o co chodzi, jak będę Adminowi zgłaszał inne rzeczy to i to mu zgłoszę.

Ten temat - 2014 rok, jeszcze nie byłem modem w dziale, dlatego nie znam.
Nie to żebym zrzucał odpowiedzialność, ale zamknął go jak widzę Ramond, ja tematu w ogóle nie znam, więc nie za bardzo wiem o co tam chodziło i nie chcę się wtrącać, może byś napisał mu na PW o otwarcie?
Upłynęły dwa lata, można by otworzyć choć na próbę.

QUOTE
Tylko szkoda, że forum zabijają w dużej mierze kwestie techniczne, które rozwiązałoby przeniesienie go na inny, nowszy silnik. Rzecz jasna- zdaję sobie sprawę, że to nie jest kwestia jednego kliknięcia.

Problem trwający niestety od x lat...
Do rozwiązania dopiero wtedy, jak spadnie na forum nagle skądś dodatkowa kasa, albo silnik ostatecznie padnie i trzeba będzie kupić nowy.

QUOTE
Tylko tak jest też w innych miejscach na forum. Wszedłem na to poświęcone II RP i...przyklejony jest tam nawet temat o kabaretach, z jedną odpowiedzią, z roku 2012. Owszem, odpowiedź rzeczowa, ale skoro tak, to naprawdę można by to wrzucić na osobne subforum.

Net smile.gif.
Ja w paru miejscach odpiąłem tematy sprzed x lat, żeby nie było na stronie więcej niż powiedzmy 10 przypiętych wątków, bo inaczej ledwo widać stronę i nie da się śledzić dyskusji. Ale tak z drugiej strony Net się męczył i po pierwsze czytał te wszystkie wątki, potem edytował im tematy, żeby było wiadomo o czym są i miały jeden styl, potem przypinał - poświęcił na to kupę czasu, bo to jest na całym forum, a potem np. ja musiałbym znowu chociaż niektóre czytać i odpinać - pomijając czas jest przede wszystkim niszczenie jego wysiłku.
Trochę głupio wink.gif.
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Mixxer5
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.179
Nr użytkownika: 77.688

 
 
post 18/11/2016, 17:01 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 18/11/2016, 16:50)
OK, mixxerze, generalnie rozumiem o co chodzi, jak będę Adminowi zgłaszał inne rzeczy to i to mu zgłoszę.


Dziękuję smile.gif

QUOTE
Ten temat - 2014 rok, jeszcze nie byłem modem w dziale, dlatego nie znam.
Nie to żebym zrzucał odpowiedzialność, ale zamknął go jak widzę Ramond, ja tematu w ogóle nie znam, więc nie za bardzo wiem o co tam chodziło i nie chcę się wtrącać, może byś napisał mu na PW o otwarcie?
Upłynęły dwa lata, można by otworzyć choć na próbę.


Szczerze- jakoś bardzo mi w tej chwili nie zależy, inaczej pisałbym wcześniej. Po prostu chodziło mi o to, aby unaocznić dlaczego subfora są potrzebne- a tak temat zszedł na inny wątek... I został zamknięty.

QUOTE
QUOTE
Tylko szkoda, że forum zabijają w dużej mierze kwestie techniczne, które rozwiązałoby przeniesienie go na inny, nowszy silnik. Rzecz jasna- zdaję sobie sprawę, że to nie jest kwestia jednego kliknięcia.

Problem trwający niestety od x lat...
Do rozwiązania dopiero wtedy, jak spadnie na forum nagle skądś dodatkowa kasa, albo silnik ostatecznie padnie i trzeba będzie kupić nowy.


Ale ile taka przyjemność by kosztowała? Możemy spokojnie spróbować zrobić forumową zrzutkę. Są też darmowe alternatywy, minusem jest to, że nasz silnik jest baardzo mocno archaiczny. I najpewniej nie dałoby się zrobić migracji tego wszystkiego jednym kliknięciem. Dlatego proponuję upgrade- powinien być dużo prostszy- acz pewności nie mam. Ale platforma ta sama, więc może dałoby się przenieść w miarę bezboleśnie.

QUOTE
QUOTE
Tylko tak jest też w innych miejscach na forum. Wszedłem na to poświęcone II RP i...przyklejony jest tam nawet temat o kabaretach, z jedną odpowiedzią, z roku 2012. Owszem, odpowiedź rzeczowa, ale skoro tak, to naprawdę można by to wrzucić na osobne subforum.

Net smile.gif.
Ja w paru miejscach odpiąłem tematy sprzed x lat, żeby nie było na stronie więcej niż powiedzmy 10 przypiętych wątków, bo inaczej ledwo widać stronę i nie da się śledzić dyskusji. Ale tak z drugiej strony Net się męczył i po pierwsze czytał te wszystkie wątki, potem edytował im tematy, żeby było wiadomo o czym są i miały jeden styl, potem przypinał - poświęcił na to kupę czasu, bo to jest na całym forum, a potem np. ja musiałbym znowu chociaż niektóre czytać i odpinać - pomijając czas jest przede wszystkim niszczenie jego wysiłku.
Trochę głupio wink.gif.
*



Jasne, rozumiem- to znowuż tylko przykład, którym podpieram swoją argumentację. Na niektóre z subforów jakie dziś przejrzałem nigdy wcześniej nie zaglądałem- ale forum powinno być jak najprzystępniejsze, żeby ułatwić przekaz myśli, a tu nowo przybyłego atakuje bałagan wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 18/11/2016, 17:12 Quote Post

Odnośniki do innych dyskusji.
Rozumiem ten problem.
Ostatnio miałem do czynienia z takim problemem odnośnie wojny domowej w Grecji.
Świeża sprawa.
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=31826&st=0
Ktoś zaczął pisać, zanim poczytał - http://www.historycy.org/index.php?showtop...7&#entry1594857

I będziesz zdrowy?






Toz to takie proste ...
Jezeli widzisz nowy watek ktorego tematyka jest juz omawiana w innym watku (czesto istniejacym od lat) - ZGLOS TO DO MODERATORA !!! Z oczywistych powodow Moderatorzy nie sa w stanie wylapytac WSZYSTKICH takich sytuacji wiec zgloszenie jest DUZA pomoca !

Moderator N_S



Ten post był edytowany przez Net_Skater: 19/11/2016, 8:11
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
usunięte 231218
 

Unregistered

 
 
post 18/11/2016, 17:44 Quote Post

Vitam

Ale ile taka przyjemność by kosztowała? (Mixxer5)

Jeśli nic mi się nie pokićkało, to 6 lat temu Admin stwierdził, że dotacje unijne zepsuły rynek i rozwydrzyły programistów i że bez 30.000 zł na dzień dobry nawet nie ma co zaczynać rozmowy. Nie wiem na ile to prawda i o ile jeszcze cena wzrosła od tego czasu.
 
Post #12

     
Mixxer5
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.179
Nr użytkownika: 77.688

 
 
post 18/11/2016, 17:54 Quote Post

QUOTE(Qbk @ 18/11/2016, 17:44)
Vitam

Ale ile taka przyjemność by kosztowała? (Mixxer5)

Jeśli nic mi się nie pokićkało, to 6 lat temu Admin stwierdził, że dotacje unijne zepsuły rynek i rozwydrzyły programistów i że bez 30.000 zł na dzień dobry nawet nie ma co zaczynać rozmowy. Nie wiem na ile to prawda i o ile jeszcze cena wzrosła od tego czasu.
*




Eee... Właśnie sprawdzilem ile kosztuje nowa wersja Invision Power Board (to to, co my mamy)- w wersji z własnymi serwerami (które też mamy) to jest 175$. Przyznaję bez bicia- nie wiem jak wygląda dokładnie przeniesie/upgrade forum... Ale upgrade'owałem 5 lat temu stronę mojej klasy w liceum (również hostowaną na naszych serwerach (tj. szkolnych)- nie kosztowało nic, zajęło nam dwa tygodnie "pracy" po jakąś godzinę- dwie dziennie (wszystko w ramach lekcji polskiego na który strona była potrzebna).

Po drugie- darmowych silników forów jest dużo (do użytku niekomercyjnego- ale taki nam jest potrzebny właśnie). Migrowanie danych to jednak nie jest jakaś niesamowicie skomplikowana kwestia, przynajmniej w przypadku forum. Ale nie jestem ekspertem, więc jeśli mamy na forum kogoś z wykształceniem w tym kierunku to może się wypowie. Ale przed chwilą czytałem o aktualizowaniu Invision do wersji 2.3.6 (czy jakoś tak- trzeba to robić stopniowo, bo inaczej będzie bałagan- duży) i to nie jest skomplikowany proces. Oczywiście trzeba przed tym zrobić kopię zapasową, ale przypuszczam, że i tak ją mamy, skoro korzystamy z "własnych" serwerów.
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 18/11/2016, 18:09 Quote Post

Mamy kogoś takiego;
http://www.historycy.org/index.php?showuser=1
Można się nawet dodzwonić - 12 346-54-06

Tylko po co siać zamęt?
Komu czegoś brakuje?
Odnośników? To opcja dla leniwców.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.874
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 18/11/2016, 18:46 Quote Post

QUOTE
Ale ile taka przyjemność by kosztowała? Możemy spokojnie spróbować zrobić forumową zrzutkę. Są też darmowe alternatywy, minusem jest to, że nasz silnik jest baardzo mocno archaiczny. I najpewniej nie dałoby się zrobić migracji tego wszystkiego jednym kliknięciem. Dlatego proponuję upgrade- powinien być dużo prostszy- acz pewności nie mam. Ale platforma ta sama, więc może dałoby się przenieść w miarę bezboleśnie.

Nie znam się na tym a problem jest taki, że wszystko opiera się na jednej osobie - Adminie technicznym.
Znaczy Adminów jest dwóch, ale jeden nie zagląda na forum od lat, techniczny koncentruje się głównie na sprawach właśnie technicznych.
On musi podjąć decyzję i on musi na to mieć czas, bo modzi nie mają żadnych uprawnień pozwalających na tak poważne działania.
Od lat wygląda to mniej więcej tak samo - kołaczemy i czasem coś dostajemy, a czasem nie.

QUOTE
Jasne, rozumiem- to znowuż tylko przykład, którym podpieram swoją argumentację. Na niektóre z subforów jakie dziś przejrzałem nigdy wcześniej nie zaglądałem- ale forum powinno być jak najprzystępniejsze, żeby ułatwić przekaz myśli, a tu nowo przybyłego atakuje bałagan

No cóż, kiedyś było jeszcze gorzej tak szczerze mówiąc, bo wiele działów było prawie wcale nie moderowanych. Tzn. odpowiedzialni modzi tam prawie nie zaglądali, nie "sprzątali", nie edytowali tytułów tematów.
Np. ja w kolejnych przejmowanych subforach starałem się to jakoś ogarnąć, ale szybko ich ilość mnie przerosła czasowo, więc generalnie koncentruję się na rzeczach bieżących.
Jedyną osobą, która jak widzę stara się ogarnąć (i ogarnia) całość forum, tzn. sprząta, edytuje itd.) jest Net. Robi to tak jak wg niego jest dobrze, i wszystkie uwagi oraz sugestie trzeba zgłaszać do niego.
Bo ja przykładowo mogę ogarnąć i poodpinać wątki w subforum II RP, ale na resztę już nie będę miał czasu.

A modów obecnie zostało przykładowo 34 osoby, z czego 3 jest przypisanych do jednego konkretnego działu (jeden nie był na forum od ponad 2 lat), 5 nie ma od co najmniej 3 miesięcy (3 z nich od co najmniej roku).
Zostaje 26 osób do ogarnięcia wielu tysięcy postów, bo stare były właśnie bardzo często nie ruszane, a co dzień przybywają następne.


Także może coś z tego będzie, ale jakbyś miał pomysł na sprawy techniczne to najlepiej od razu bezpośrednio do technicznego jak wskazał poldas, bo szansa, ze on tu zajrzy i przeczyta jest niewielka.
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

3 Strony  1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej