Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Michał Jerzy Czartoryski, Wojewoda sandomierski, wołyński...
     
Cyrena
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 96.665

 
 
post 9/03/2015, 17:01 Quote Post

Witam, piszę biografię Michała Jerzego Czartoryskiego, jeżeli komuś bliżej znana jest ta postać, posiada jakiekolwiek ciekawe informacje o tej osobie lub zna wartościowe publikacje na jej temat i będę miała ochotę się nimi podzielić ze mną, będę bardzo wdzięczna, mam nadzieję że pomoże mi rozszerzyć moją pracę i bibliografię. Pozdrawiam wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Zbyszek Hundert
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 358
Nr użytkownika: 74.497

Zbyszek Hundert
Stopień akademicki: dr
Zawód: historyk
 
 
post 9/03/2015, 17:54 Quote Post

Służę, czasy jego działalności to moja epoka. Artykuł o nim autorstwa Marka Wagnera i biogram tegoż autora w słowniku oficerów drugiej połowy XVII w. jest znany, czy dać namiary? Praca trudna, aktywny w województwie wołyńskim, więc kwerenda w Kijowie obowiązkowa i księ grodzkie łuckie (przez długie lata wojewoda wołyński, to i znajdziemy tam jego uniwersały, poza tym ladua sejmikowe, czyli aspekt aktywność Czartoryskiego na sejmiku łuckim).
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Cyrena
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 96.665

 
 
post 10/03/2015, 11:25 Quote Post

Tak, publikacje prof. Marka Wagnera prześledzone. Niestety do Kijowa nie udam mi się dotrzeć, ubolewam nad małą liczbą zdigitalizowanych dokumentów. Dziękuje serdecznie, za pomoc smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Zbyszek Hundert
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 358
Nr użytkownika: 74.497

Zbyszek Hundert
Stopień akademicki: dr
Zawód: historyk
 
 
post 10/03/2015, 13:54 Quote Post

W razie jakiś wątpliwości służę pomocą, zwałszcza w kwestiach dotyczących chorągwi pancernej, utrzymywanej przez niego od lat 50. (jak się nie mylę) do śmierci - tyczy sie to zwłaszcza lat 1667-1673 i 1679-1683, dla któych nie mamy rachunków skarbowych. Pozdrawiam! smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej