Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
19 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Informacje i propozycje odmoderatorskie..., i do moderatora...
     
marioxb
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 151
Nr użytkownika: 68.201

 
 
post 17/05/2012, 13:47 Quote Post

W życiu bym się nie domyślił, że wydawnictwa "Napoleon V" należy szukać w dziale poświęconym konkurencji. Dlatego jestem za jego wydzieleniem z "Wydawnictwo Bellona - Historyczne Bitwy".
Podobnie uczyniłbym z innymi wydawnictwami, choć nie tworzyłbym od razu całego działu. Pozwoliłoby to osobie rzadko zaglądającej na forum na łatwiejsze z nim obcowanie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Karol XII
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 549
Nr użytkownika: 49.163

 
 
post 17/05/2012, 14:18 Quote Post

Takie przenosiny działów "zabiły" już Infort, więc nie wydaje mi się to szczególnie trafionym pomysłem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 17/05/2012, 14:35 Quote Post

QUOTE(marioxb @ 17/05/2012, 13:47)
W życiu bym się nie domyślił, że wydawnictwa "Napoleon V" należy szukać w dziale poświęconym konkurencji. Dlatego jestem za jego wydzieleniem z "Wydawnictwo Bellona - Historyczne Bitwy".
Podobnie uczyniłbym z innymi wydawnictwami, choć nie tworzyłbym od razu całego działu. Pozwoliłoby to osobie rzadko zaglądającej na forum na łatwiejsze z nim obcowanie.
*


W/g mnie jesli wydawnictwo sie rozwija i generuje ozywioną dyskusję na różna tematy, włącznie z omawianiem poszczególnych wydanych pozycji, to najlepsza po temu jest struktura jak dla Bellony. Czyli oddzielny temat na każdą omawiana pozycję (jak dla HBeków) i kilka tematów dodatkowych (też jak dla Bellony: szata graf, nowości, plany, ogłoszenia ze strony wydawacy (jak np. ostatnie o tłumaczach), itd.
Trzeba to wszystko czytelnie podzielic, bo inaczej będzie bajzel. Zakładając, że sprawa będzie się rozwijała tajk, jak sie rozwija, ale w tym wypadku chyba można to założyć.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Shell
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.115
Nr użytkownika: 19.685

 
 
post 17/05/2012, 14:39 Quote Post

na przykładzie subforum Infortu gdzie dyskusja ożywia się raz na 2-3 miesiące to nie sądzę.

W mojej opinii przeniesienie na nowe subforum Infortowi zaszkodziło i to samo będzie z NapoleonV...

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 17/05/2012, 14:51 Quote Post

QUOTE(Shell @ 17/05/2012, 14:39)
na przykładzie subforum Infortu gdzie dyskusja ożywia się raz na 2-3 miesiące to nie sądzę.

W mojej opinii przeniesienie na nowe subforum Infortowi zaszkodziło i to samo będzie z NapoleonV...
*


Ale Infort nie generuje takiego zainteresowania jak NapoleonV. Nie mówiąc już o niezrównanej okazji do wymiany poglądów na tematy dotyczące wydawnictwa z samym właściecielem.

Ten post był edytowany przez emigrant: 17/05/2012, 14:51
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
Lord Mich
 

Capitaine
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.516
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)
 
 
post 17/05/2012, 15:19 Quote Post

Ale kiedyś generował. Były bodajże dwa-trzy wątki które generowały dużą liczbę postów, aż zostały rozbite. Zresztą w topikach Napoleona pisuje 4-5 stałych userów, świeżej krwi prawie nie ma. Nie udźwigną sub forum. A z Infortu byli Hrabia i Wanax, więc nie można powiedzieć że wydawnictwo nas zlewało.
Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 17/05/2012, 15:25 Quote Post

QUOTE(Lord Mich @ 17/05/2012, 15:19)
Ale kiedyś generował. Były bodajże dwa-trzy wątki które generowały dużą liczbę postów, aż zostały rozbite. Zresztą w topikach Napoleona pisuje 4-5 stałych userów, świeżej krwi prawie nie ma. Nie udźwigną sub forum. A z Infortu byli Hrabia i Wanax, więc nie można powiedzieć że wydawnictwo nas zlewało.
Pozdrawiam!
*


Temat Infortu siadł nie ze względu na zmianę strukturu subforum, ale ze względu na coraz mniejszą ofertę i, co za tym idzie spadek zainteresowania. Jak NapoleonV przestanie wydawać, to faktycznie żadna zmiana na forum nie jest potrzebna.
Pisałem wyżej: jeśli wydawnictwo się rozwija...

Ten post był edytowany przez emigrant: 17/05/2012, 15:26
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
marioxb
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 151
Nr użytkownika: 68.201

 
 
post 17/05/2012, 16:57 Quote Post

QUOTE(Shell @ 17/05/2012, 14:39)
na przykładzie subforum Infortu gdzie dyskusja ożywia się raz na 2-3 miesiące to nie sądzę.

W mojej opinii przeniesienie na nowe subforum Infortowi zaszkodziło i to samo będzie z NapoleonV...
*


Z Napoleonem nie musi tak być. Wszystko zależy od forumowiczów.
Po bliższym przyjrzeniu się działowi Bellony, widzę, że jest tam wszystkiego po trochu. Znaleźć tam można chociażby nowości książkowe z zakresu wojskowości, mimo iż moim zdaniem lepszym miejscem na to byłby dział "Książki historyczne". Oprócz tego widzę tam wydawnictwa: Osprey, Attyka, Tetragon i wiele innych, które, o ile wiem, nie są seriami wydawniczymi Bellony. Jednym słowem, tytuł działu nie odpowiada treści.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Lord Mich
 

Capitaine
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.516
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)
 
 
post 17/05/2012, 17:10 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 17/05/2012, 15:25)
QUOTE(Lord Mich @ 17/05/2012, 15:19)
Ale kiedyś generował. Były bodajże dwa-trzy wątki które generowały dużą liczbę postów, aż zostały rozbite. Zresztą w topikach Napoleona pisuje 4-5 stałych userów, świeżej krwi prawie nie ma. Nie udźwigną sub forum. A z Infortu byli Hrabia i Wanax, więc nie można powiedzieć że wydawnictwo nas zlewało.
Pozdrawiam!
*


Temat Infortu siadł nie ze względu na zmianę strukturu subforum, ale ze względu na coraz mniejszą ofertę i, co za tym idzie spadek zainteresowania. Jak NapoleonV przestanie wydawać, to faktycznie żadna zmiana na forum nie jest potrzebna.
Pisałem wyżej: jeśli wydawnictwo się rozwija...
*


Jak dział był tworzony dla Infortu, to też się rozwijał, wychodziły prace o Ypres Krzysztofa, Hiszpanii Rafała...
Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Anders
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.435
Nr użytkownika: 4.016

Zawód: Biurowy
 
 
post 17/05/2012, 17:12 Quote Post

Poza wszystkim nikt nie proponuje chyba oddzielnego subforum dla Napoleona V, tylko przeniesienie tego, co nie jest Belloną, do Biblioteki Cyfrowej. To inna sytuacja niż w wypadku Infortu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
Lord Mich
 

Capitaine
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.516
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)
 
 
post 17/05/2012, 17:15 Quote Post

Posty 31 i 33.
Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
marioxb
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 151
Nr użytkownika: 68.201

 
 
post 17/05/2012, 17:51 Quote Post

QUOTE(Anders @ 17/05/2012, 17:12)
Poza wszystkim nikt nie proponuje chyba oddzielnego subforum dla Napoleona V, tylko przeniesienie tego, co nie jest Belloną, do Biblioteki Cyfrowej. To inna sytuacja niż w wypadku Infortu.
*


A może dodać działy dotyczące wydawnictw Bellona i Inforteditions do działu "Historyczne Książki" w Bibliotece cyfrowej. Przy okazji wydzielono by w jego obrębie osobną sekcję na inne wydawnictwa, a gdyby dyskusja o którymś z nich się rozrosła, to "awansowałoby" ono i otrzymało własną sekcję. W jego obrębie ludzie mogliby dyskutować o książkach, autorach, wydawnictwach i innych kwestiach.
Wiem, że to duża reorganizacja, ale bez niej za jakiś czas trudno będzie się tutaj odnaleźć.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
Shell
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.115
Nr użytkownika: 19.685

 
 
post 17/05/2012, 20:59 Quote Post

przeniesienie czegoś do "Biblioteki cyfrowej" to pocałunek śmierci, tyle w tym temacie... i KAŻDY kto regularnie korzysta z tego forum powinien się z tym zgodzić...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 17/05/2012, 22:23 Quote Post

Widzę, że przez okres mojej nieobecności rozwinęła się sprawa "fuzji" subforów.

W takim bądź razie, jak zgłosi mi się jeszcze przynajmniej kilkunastu userów, którzy pomimo "żywego" przykładu Infortu nadal będą chcieli połączenia działów "Historyczne Bitwy-Inforteditions" z "Biblioteką Cyfrową" to założę odpowiednią ankietę. Po uprzednim ustaleniu pewnych zasad, a następnie otrzymaniu wyników z sondy zgłoszę odpowiednią propozycję do "zarządu" moderacji.

Wszystko teraz zależy od Was moi mili userzy wink.gif Liczę, że dokonacie właściwego wyboru smile.gif

Pozdrawiam serdecznie,
Damian
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 17/05/2012, 22:38 Quote Post

Zwolenników wciśnięcia wszystkiego w jeden temat: NapoleoV Nowości, pytam:Jak można omawiać dokładnie kilkanascie książek historycznych w jednym watku, bez popadnięcia w totalny bajzel? Co jak ktos przeczytał np. siedem z omawianych książęk i na ich temat sie chce wypowiedzieć? Ma wtedy walnąć siedem postów pod rząd czy wszystkie książki omówić w jednym poście? I to, i to-bzdura.

Ten post był edytowany przez emigrant: 17/05/2012, 22:38
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

19 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej