Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Socjalizm z ludzką twarzą ?, NSZZ "Solidarność" a gospodarka 1980-83
     
Rothar
 

Primus Lictor
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.682
Nr użytkownika: 176

Krzysztof Bylinowski
Stopień akademicki: mgr nauk ekonom.
 
 
post 29/05/2006, 23:35 Quote Post

QUOTE(LISOWSKIjr. @ 29/05/2006, 23:13)
pewne dziecko dawno temu zapragnęło przeczytac wszystkie ksiażki,  confused1.gif ale gdyby nawet przeczytało te napisane do czasu wynalezienia druku ( w europie 0 to czytajac po 10 godzin dziennie zajęło by mu to około 200 lat,  wacko.gif nie marnuj czasu na dziwne lektury
*



Nie marnuję. Po prostu piszę pracę z pokrewnego tematu i to jedna z pozycji, która w sposób zrozumiały znalazła się na mojej liście bibliografii. Trzeba wysłuchać świadectwa wszystkich stron i samemu dopiero wyciągać wnioski. smile.gif

Pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
LISOWSKIjr.
 

III ranga
***
Grupa: Banita
Postów: 110
Nr użytkownika: 8.053

Zawód: chemik
 
 
post 31/05/2006, 11:00 Quote Post

QUOTE(ciekawy @ 29/05/2006, 12:55)
Ja mam pytanie do kol. LISOWSKIEGOjr.: kiedy u nas w Polsce był komunizm?
Bo ja, żyjąc 23 lata w PRL-u jakoś go nie dostrzegłem... Być może przeszedł obok mnie wink.gif Odnośnie publikacji, to nie było cenzury - wszystkie one były jednakowe: zawierały jedynie słuszne teści. A jeżeli chodzi ci o drugi obieg publikacji - te też nie były ocenzurowane, ponieważ nie miał ich kto cenzurować.
pzdr.
*


przed '89 rokiem!!! towarzyszyła temu tzw. drawnianamowa, co innego myslałes , co innego mówiłeś a najciekawsze ze zupełnie co innego odbierał rozmówca. wedłóg tego schematu komuna=dziadostwo/ niewola/ terror/ zmarnowane lata.........ltd mozna wpisyac wszystkie negatywne zjawiska które temu stanowi towarzyszyły w róznych okresach ( patrz dziejsze Chiny , Korea ).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Rothar
 

Primus Lictor
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.682
Nr użytkownika: 176

Krzysztof Bylinowski
Stopień akademicki: mgr nauk ekonom.
 
 
post 14/06/2006, 13:46 Quote Post

QUOTE(LISOWSKIjr. @ 31/05/2006, 12:00)
QUOTE(ciekawy @ 29/05/2006, 12:55)
Ja mam pytanie do kol. LISOWSKIEGOjr.: kiedy u nas w Polsce był komunizm?
Bo ja, żyjąc 23 lata w PRL-u jakoś go nie dostrzegłem... Być może przeszedł obok mnie wink.gif
*


przed '89 rokiem!!!
*



Określanie ustroju Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej mianem komunizmu jest błędem wynikającym najpewniej z mowy potocznej (za "komuny"). Jednak rządy partii komunistycznej w żadnym wypadku nie równają się bezpośrednio występowaniu ustroju komunistycznego. W Polsce istniał co najwyżej realny socjalizm. Na to wskazuje kontytucja z 1952 i praktyka polityczna.

Tyle z off-topicu, żeby nie dezinformować gości forum.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
LISOWSKIjr.
 

III ranga
***
Grupa: Banita
Postów: 110
Nr użytkownika: 8.053

Zawód: chemik
 
 
post 15/06/2006, 11:44 Quote Post

w pewnej szanowanej rodzinie moskwiczan w latach '60 , a może gdzie kolwiek indziej w demoludach , rozgorzał spór na temat rzeczywistości . wszyscy się zajadle spierali chociarz poprzednio nic nie było w stanie zakłocac spokoju tej rodziny,.. choć burza huczy wokół nas...........a na dodatek każdy wspierał swoje racje cytatami z dzieł Lenina ! confused1.gif ale nadeszło wyja snienie dosyc komiczne ; rzeczywistość nakazała brak papirru w łaziece zastąpić : "Dziełami wszystkimi " Lenina rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej