Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

12 Strony « < 10 11 12 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Niszczenie pomników (i nie tylko), Za i przeciw

Andrea$

VII ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 45.545

Zawód: student

post Dzisiaj, 00:20 Quote Post

Coś bardzo smutnego.....

Co kto lubi, mnie to bardzo cieszy. smile.gif

Ale prawdziwy miłośnik historii POWINIEN ZACHOWAC WIEKSZY DYSTANS. Może coś poprzeć, ale jak można być tym zachwyconym?

Rozumiem, że taka tabliczka:

user posted image

Powinna nadal wisieć w Jarocinie, jak na tym zdjęciu?

Mój imienniku

Nie tylko imienniku, mamy podobne nazwiska. tongue.gif

User is offline  PMMini Profile Post #166

mata2010

VII ranga
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk

post Dzisiaj, 02:05 Quote Post

Zgadzam się: materia dyskusji jest trochę nieokreślona.

Tutaj muszę dodać pewną dygresję o nieokreśloności w sprawie - dla mnie - jeszcze ważniejszej niż: "pomniki (i nie tylko)".

Mój nauczyciel statystyki był z kolei uczniem Hugona Steinhausa. Steinhaus pod koniec życia wpadł na pewien pomysł, który miał być nauczką dla wielu. Chodziło o pewną miarę, która np. pozwalałaby rangować naszych przyjaciół.
Koncepcja była wspaniała. Najpierw adept musiałby zapoznać się z osiągnięciami statystyki, a potem zastosować te osiągnięcia.
Niestety ta koncepcja nie wzbudziła żadnego zainteresowania (co bardzo przeżyłem). Ostatnio doszło nawet do tego, że prawie, że zaorali grób Steinhausa. Jeśli do tego nie dojdzie, to dlatego, że Steinhaus odkrył kiedyś Banacha czyli największą dumę polskiej matematyki. Ale przecież ta duma kolaborowała z Sowietami w czasach Katynia...

Ta dygresja dowodzi, że trudno rozstrzygać w sprawach niejednoznacznych.

Wracam do "ad-remu". Niestety jestem swego rodzaju wielbicielem Hitlera. W pewnym sensie mógłbym zaakceptować jakąś uliczkę, której by patronował. Z drugiej jednak strony - przy całym geniuszu - Hitler w swoim nacjonalizmie przesadził. I Polacy właściwie byli dla niego niewiele lepsi od Żydów. A jeżeli o ten milimetr byli lepsi, to z powodu swojego antysemityzmu. Przy nieco innej geografii role Polaków i Żydów mogłyby się odwrócić.

Więc jednak nie można upamiętniać w Polsce Hitlera. Choć niektórzy Polacy go z wdzięcznością upamiętniają.

Co innego z marksistami. Jednak marksiści wyzwolili Polskę od Hitlera, a wcześniej ostrzegali przed losem, który nam szykuje.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #167

Sghjwo

V ranga
Nr użytkownika: 97.523

post Dzisiaj, 02:20 Quote Post

Ja mieszkam w miescie, ogromnym, nowoczesnym, pelnym wiezowcow ze szkla i betonu. Dekady uplyna za czym jakiekolwiek miasto w Polsce, zblizy sie do tego standardu. Niestety "sluszna wladza" wybuzyla kiedys prawie wszystkie zabytki, tylko dlatego ze byly z minionej, niepasujacej do terazniejszosci, epoki. Teraz probuje sie odbudowywac to co zostalo zniszczone, powstaja takie "stare" nowe zabytki. Pomimo wielkosci miasta, mozna go zwiedzic w tydzien (i jeszcze wygospodarowac dwa dni wolnego wink.gif). Malo tego dalej wyburza sie "stare" dzielnice (50-letnie), tylko juz nie w imie idei, tylko biznesu. Jeszcze 10 lat temu, bylo ich sporo, zawsze lubilem tam chodzic, usiasc gdzies na krawezniku i obserwowac zycie, niestety tego swiata juz nie ma ;(.

Co do Pekinu, to niech zdecyduja Warszawiacy (czy Warszawianie, nie wiem jak to teraz jest poprawnie), nie widze potrzeby decyzji rzadowych, to sprawa samorzadu. Ja jakos tam z Warszawa jestem zwiazany. Pekin jakos specjalnie mi sie nie podoba. Ba, nawet 25 lat temu bylem za wyburzeniem, tylko wtedy bylem o polowe mlodszy i o zyciu wiedzialem niewiele (chociaz wydawalo mi sie ze wszystko wink.gif). Jak Warszawiacy zdecyduja zburzyc to plakal nie bede, namawialby jednak do nieburzenia.

Goracych zwolennikow burzenia, prosilbym najpierw o pokazanie co juz zbudowali, zeby na lata nie zostala tam dziura i kupa gruzu.

Ten post był edytowany przez Sghjwo: Dzisiaj, 02:21

User is online!  PMMini Profile Post #168

12 Strony « < 10 11 12 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2017 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej