Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wzajemna wrogosc i nienawisc: zawsze wsrod ludzi ?,
     
gregski
 

Pirat of the Carribean
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.067
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO
 
 
post 17/11/2006, 22:23 Quote Post

QUOTE
nie sądzę żeby zamykanie ust groźbą przemocy było na dłuższą metę skuteczną taktyką.


Ależ jest!
SS, NSDAP i cały faszyzm jest solidnie potępiony, zakazany i zakneblowany (całkiem słusznie).
Natomiast komunizm i czerwoni oprawcy nie.
Możesz wyjść na ulicę w koszulce z mordą Lenina czy Che na klacie ale za podobiznę Adolfa już by Cię zlinczowali.
Dlaczego? Po prostu, ktoś wygrał, ktoś przegrał.
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 20/11/2006, 9:35 Quote Post

Vitam

Według przedwojennych podręczników dobrych zasad kodeks honorowy obowiązywał jedynie posiadaczy matury i szlacheckich korzeni. (Krzystofer)

I to jest coś, co mnie w tym kodexie zabija śmiechem. Szlachetnie urodzony kretynek o IQ 50 jest więcej wart od geniusza-samouka o plebejskim rodowodzie, któremu nie chcialo się zdawać matury...
Precz z arystokracją! biggrin.gif

Natomiast komunizm i czerwoni oprawcy nie.
(Gregski)


Ależ też, też:

Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa. (Konstytucja, Art 13)

A to, że podobizny kilku panów są traktowane ulgowo, to tylko efekt marnej egzekucji prawa.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
krzystofer
 

Semper Invictus
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.602
Nr użytkownika: 1.005

 
 
post 20/11/2006, 11:58 Quote Post

QUOTE
I to jest coś, co mnie w tym kodexie zabija śmiechem. Szlachetnie urodzony kretynek o IQ 50 jest więcej wart od geniusza-samouka o plebejskim rodowodzie, któremu nie chcialo się zdawać matury...
Precz z arystokracją!


Też mnie te kryteria doboru pojedynkowiczów rozbawiły, podobnie jak rozbawia mnie niekiedy potomstwo dawnych arystokratów - mam wrażenie, że obecnie panujące rody europejskie ...
zamilknę, nikogo nie chcąc obrazić. Sami popatrzcie.

QUOTE
A to, że podobizny kilku panów są traktowane ulgowo, to tylko efekt marnej egzekucji prawa.


I skutek słabej edukacji lwiej części młodzieży.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
gregski
 

Pirat of the Carribean
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.067
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO
 
 
post 20/11/2006, 12:13 Quote Post

Poprawcie mnie jeżeli się mylę ale nie wydaje mi sie aby KPZR została uznana za organizację przestępczą, a NSDAP owszem.
Podobnie jest z tajnymi policjami Gestapo (i inne) uznano za przestępcze a NKWD chyba (o ile wiem) nie.

Z czego wynika ten relatywizm jak nie z układu sił po wojnie?
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 20/11/2006, 23:42 Quote Post

I z lewactwa sporej części europejskiego establishmentu? Ostatnio Rada Europy nie zgodziłą sie - jak zapewne wiecie - na potępienei komunizmu. Jak słuchałem różnych wypowiedzi adwokató czerwonych, to zacząłem żałować, że się sowieci nie przejechali czołgami po całej Europie - przynajmniej nikt by nie chrzanił od rzeczy i nie odstawalibyśmy pod względem gospodarczym wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 27/11/2006, 12:51 Quote Post

Vitam
W Polsce jest z tym w dużej mierze odwrotnie. Mury miast pobazgrane są celtyckimi krzyżami, swastykami 3- i 4-ramiennymi, zawołaniami "żydy do gazu" i tym podobnym nacjonalistyczno-nazistowskim śmieciem. Ministrem edukacji jest "ojciec chrzestny" organizacji, której członkowie byli przez dziennikarzy byli nieraz chwytani na pozdrawianiu się faszystowskim "heill". Nawet na naszym tu Forum jest kilku Userów, którzy nie ukrywają swych nacjonalistycznych ciągotek i zażarcie bronią wszelakiej nazistowskiej swołoczy, rozmywając odpowiedzialność "patriotów" za kilkadziesiąt (w skali samej tylko Polski!) zabójstw na tle ideologiczno-rasistowskim w ciągu kilku ostatnich lat.
A na przeciwnym biegunie - pustki. Jakoś nikt nie kreśli czerwonych gwiazd po ścianach i nie nawoluje "zakładajcie sowiety" tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
krzystofer
 

Semper Invictus
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.602
Nr użytkownika: 1.005

 
 
post 27/11/2006, 13:33 Quote Post

QUOTE
Mury miast pobazgrane są celtyckimi krzyżami, swastykami 3- i 4-ramiennymi, zawołaniami "żydy do gazu" i tym podobnym nacjonalistyczno-nazistowskim śmieciem.


Za to co drugi gimnazjalista ma koszulkę z Che Guevarą, albo nie daj Boże Leninem.

QUOTE
Jakoś nikt nie kreśli czerwonych gwiazd po ścianach i nie nawoluje "zakładajcie sowiety"


A ja widziałem czerwone gwiazdy smile.gif

Generalnie, masz Qbku rację, że może i w Polsce więcej serc zjednała sobie ideologia nacjonalistyczna niż komunistyczna, ale ta ostatnia była wyznawana przez ludzi będących długo u władzy i dostatecznie skompromitowana. Polski ruch narodowy ma oczywiście pewną liczbę morderstw na tle narodowościowym, ale partie prawicowe nie są tak skompromitowane jak lewica polska. Stąd asymetria na polskiej scenie politycznej i w życiu publicznym.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 27/11/2006, 14:19 Quote Post

Vitam

Polski ruch narodowy ma oczywiście pewną liczbę morderstw na tle narodowościowym, ale partie prawicowe nie są tak skompromitowane jak lewica polska. (Krzystofer)

Krzystoferze Drogi, czy Ty czytasz to co piszesz i czy rozumiesz to, co czytasz?? Więc mordowanie ludzi wedle Ciebie nie kompromituje partii politycznej???? No fajnie...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 27/11/2006, 16:25 Quote Post

Coobeck, abstrhując od niefortunnego sformułowania krzystofera:

jest pewna zasadnicza różnica między neofaszyzmem w Polsce a lewackością na zachodzie. Otóż u nas nie ma ani jednego liczącego się polityka, który ośmieliłby się oficjalnie powiedzieć, że w nazizmie nie było nic złego. Potępienie nazizmu jest w polsce powszechne, komuny w zasadzie też. Natomiast w Radzie Europy, Parlamencie Europejskim czy też wielu parlamentach narodowych w Europie Zachodniej zasiadają tłumy ludzi, którzy odmawiają uznania komunizmu za sytem zbrodniczy. Ba, wielu z nich to nawet działacze legalnie działających partii komunistycznych.

Poza tym jakoś nie zauważyłem w Polsce ani takiej plagi rasizmu jak w Niemczech czy w Wielkiej Brytanii, gdzie liczba zabójstw na tle rasowym idzie w tysiące. A jeśli chodzi o antysemityzm, to nie umywamy się do Francuzów (aby nie było, że to moje prywatne zdanie - to słowa pana Konstantego Geberta). Bądź zatem łaskaw nie demonizować własnego kraju.

Acha, a co do czerwonych gwiazd na murach:

http://www.geocities.com/lbc_1917/008iwo.htm

http://www.geocities.com/lbc_1917/

Proszę bardzo. Miłej lektury i jeszcze milszego oglądania. Ten facet z linka nr 1 i jemu podobni debile byli swego czasu kreowani przez media niemalże na męczenników demokracji, bo jego facjatę umieszczono na serwerze "Blood and Honor". Szczerze mówiąc dla mnie jest takim samym szkodnikiem społecznym jak neonaziole - jednych i drugich należałoby zesłać na Antarktydę.

Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 1/12/2006, 12:34 Quote Post

Vitam
Drogi Ironside, moze się mylę, ale widzę w Twoim liście masę gniewu i nienawiścido innych ludzi. Pasuje do tematu wątku tongue.gif
Co zaś do linków, ktre podałeś - noże coś przeoczyłem, ale zdjęcia czerwonej gwiazdy na polskim murze nie zauważyłem. Jeśli uważasz, że gdzieś, pod którymś z nich, dochodzi do łamania prawa (propagowanie ideoligii zakazanej konstytucją) - to dlaczego informujesz o tym mnie, a nie prokuraturę?

Przy okazji, cytat z pierwszego z tych linków:

15 lutego 2003 r. miała miejsce największa demonstracja przeciwko wojnie w Iraku, gdzie doszło do słynnej przepychanki OA z FMUP. Po demonstracji miała miejsce impreza, gdzie robiono użytek z komputerowej kamerki. To wtedy właśnie sfotografowano podartą flagę FMUP, która przez wiele miesięcy była godłem LBC, wtedy też Iwo wygłosił swoje przemówienie...

Czy ktoś wie, co to jest, te wszystkie OA, FUMP, LBC, XYZ, ABC, CHWDP i insze skróty które tam padają? Bo ja ni w ząb.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
Dardedevil
 

Książe Zjednoczonego Śląska/Prezydent Rep.Śląskiej
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.224
Nr użytkownika: 11.085

Karol Kutrzeba
Stopień akademicki: Student
 
 
post 1/12/2006, 16:59 Quote Post

QUOTE
SS, NSDAP i cały faszyzm jest solidnie potępiony, zakazany i zakneblowany (całkiem słusznie).


o nie mój przyjacielu to draństwo ciągle ma się dobrze bojówki nacjonalistyczno-nazistowskie są na całym świecie nawet u nas zwłaszcza MW .Wspołfanatycy tych z lat 1935-1945 są w rządach wielu krajów i odzyskują siły a świat nic nie robi by ich powstrzymać
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 1/12/2006, 18:06 Quote Post

ale widzę w Twoim liście masę gniewu i nienawiścido innych ludzi. Pasuje do tematu wątku

- może byk wink.gif Ja ogólnie jestem człek gniewny tongue.gif

Czy ktoś wie, co to jest, te wszystkie OA, FUMP, LBC, XYZ, ABC, CHWDP i insze skróty które tam padają? Bo ja ni w ząb.

- tu masz rację. Nikt ich nie zna, natomiast skróty MW czy organizacji faszyzujących czy zgoła faszystowskich znają wszyscy. Może to wynikać albo z tego, że tych łysych bardziej widać, bo jest ich więcej. Albo też z tego, że media tak a nie inaczej rozkładaja akcenty.

Warte przytoczenia jest to, co powiedział Ziemkiewicz w TVN24, komentując słynne już "taśmy prawdy o Wszechpolakach" (jak to mój znajomy ujął): z jednej strony każdy przypadek rasistowskiego aktu przemocy czy manifestacji pod odp. hasłami jest szeroko komentowany i potepiany. I bardzo dobrze. Tylko dlaczego nikt nie zdobędzie sie na słowo potępienia, gdy tzw. "alterglobaliści" niszczą kolejne miasta pod pretekstem walki o pokój na świecie i wyżywienie głodnych? Przecież to też jest przemoc. Najwyraźniej zachodzi tu dziwne wartościowanie - przemoc w wykonaniu nazioli jest be, a przemoc w wykonaniu lewactwa wporzo. Jak ktoś spali budkę z sajgonkami, to potępiamy rasistowski atak na Wietnamczyków. Jak spłonie McDonald to rozwodzimy się nad "problemami globalizacji"!

Piszcie co chcecie - dla mnie to jest chore. Nie widzę żadnej różnicy między bandytami, którzy spalą wietnamską knajpkę z pobudek rasistowskich, a innymi bandytami, którzy spalą McDonalda, bo nienawidzą "międyznarodowej finansjery". Jak pan Ziemkiewicz słusznie zauważył - brakuje tu jeszcze słowa "żydowskiej". Wówczas różnicy między naziolami a lewactwem nie będzie już żadnej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
krzystofer
 

Semper Invictus
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.602
Nr użytkownika: 1.005

 
 
post 1/12/2006, 22:04 Quote Post

QUOTE
Krzystoferze Drogi, czy Ty czytasz to co piszesz i czy rozumiesz to, co czytasz?? Więc mordowanie ludzi wedle Ciebie nie kompromituje partii politycznej???? No fajnie...


No i jedno zdanie wystarczyło by o utratę przytomności adwersarzy przyprawić rolleyes.gif

Toż ja Coobku nie piszę, że partie prawicowe zabijały. Mordercami byli zwyrodnieni rasiści. Żadna chyba z legalnych partii prawicowych(może takie są, ja ich nie znam), nie ma w swoich szeregach ludzi zabijających na tle narodowościowym, rasowym, itd. Co innego przedstawia się na lewej stronie sceny politycznej, kiedy partia mianująca się PZPR strzelała do robotników, mordowała, a jej spadkobierczyni nosi to tragiczne jarzmo za sobą.
Jeśli ktoś nawet na MW narzeka(a słusznie) to przecież krytykuje ruch mniej skompromitowany niż chociażby jedynie słuszną partię zwaną obecnie Sojuszem Lewych Dochodów.
I która to partia prawicowa może odpowiadać za te morderstwa ? Takiej odpowiedzialności nie może pozbyć się natomiast SLD.

QUOTE
o nie mój przyjacielu to draństwo ciągle ma się dobrze bojówki nacjonalistyczno-nazistowskie są na całym świecie nawet u nas zwłaszcza MW .Wspołfanatycy tych z lat 1935-1945 są w rządach wielu krajów i odzyskują siły a świat nic nie robi by ich powstrzymać


A to MW zabija ludzi ?

Żaden ze mnie sympatyk nazistów, ale nie imputujmy na siłę paru wariatom zbrodni, od których popełnienia są dalecy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 4/12/2006, 14:26 Quote Post

Vitam

Tylko dlaczego nikt nie zdobędzie sie na słowo potępienia, gdy tzw. "alterglobaliści" niszczą kolejne miasta pod pretekstem walki o pokój na świecie i wyżywienie głodnych? (Ironside)

Proszę mi wybaczyć, ale to jest w najlepszym razie histeria. Nikt? No dobrze, załóżmy że faktycznie nikt. Czyli że nie zdobył się na to np Ironsie, że nie zdobył się na to sam Ziemkiewicz... No fajnie biggrin.gif
Powiem tak - mocno bym się zdziwił, gdyby proporcje potępiający / obojetny / popierający były w przypadku anty-alter-globalistów inne niż w przypadku nazi. No ale to już trzeba by przeprowadzić badania statystyczne, a takowych, zdaje się, nikt nie zrobił.

Toż ja Coobku nie piszę, że partie prawicowe zabijały. Mordercami byli zwyrodnieni rasiści. Żadna chyba z legalnych partii prawicowych(może takie są, ja ich nie znam), nie ma w swoich szeregach ludzi zabijających na tle narodowościowym, rasowym, itd. (Krzystofer)

A tego akurat pewni być nie możemy, zwłaszcza w swietle ostatnio ujawnionych faktów. Coraz otwarciej się mówi o tym, ze środowiska nacjonalistyczne i nazistowskie płynnie przenikały się z MW, a ta była i jest kuźniąkadr dla Ligi Przyjaciół Rosji, pardon, LPR.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
krzystofer
 

Semper Invictus
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.602
Nr użytkownika: 1.005

 
 
post 4/12/2006, 16:05 Quote Post

QUOTE
A tego akurat pewni być nie możemy, zwłaszcza w swietle ostatnio ujawnionych faktów. Coraz otwarciej się mówi o tym, ze środowiska nacjonalistyczne i nazistowskie płynnie przenikały się z MW, a ta była i jest kuźniąkadr dla Ligi Przyjaciół Rosji, pardon, LPR.


Skoro nie jesteśmy (być może jeszcze) pewni to dlaczego rzucać pod ich adresem oskarżenia ?
Moje osobiste zdanie o LPR/MW negatywne, jakkolwiek bardziej mnie irytuje w tej partii nie brak włosów u wszechpolaków tylko właśnie jej prorosyjskość, co w świetle znanych nam przypadków infliltracji rosyjskiej w niektórych szeregach(SLD, Samoobrona i LPR) jest stanowczo niepokojące. Nieprzychylny kraj ma w końcu wtyki aż w trzech partiach w każdym miejscu naszej sceny politycznej. Przypomnę, że jeszcze nie tak dawno niejaki Jarosław K. mówił o ojcu Rydzyku jako szpiegu ruskiego wywiadu.
Odłożę złośliwość na bok i pozwolę przypomnieć(skoro już przy Heglu jesteśmy), że niemiecki filozof konstruował swoje poglądy w ten sposób, że jakkolwiek taka impreza w stylu fasci di combattimento wśród młódzi byłaby wg Jurka totalnym wygłupem, to już takie wyczyny człowieka u steru przeszłyby u Hegla bez zarzutu. To chyba pierwszy filozof, który w ten sposób rozgraniczył moralność 'zwykłego człowieka' od moralności władcy. Kamerdyner Napoleona stał się przykładem i dzisiaj w jego miejsce można by podstawić każdego obywatela, wybierającego władze - sens działań władcy pozostanie dla kamerdynera(wyborcy) ukryty. Czasem i dla władcy również.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej