Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
14 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Problem z zalogowaniem sie na Forum, Temat istnieje od 2005 roku
     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 8/11/2005, 13:50 Quote Post

Vitam

Ale okazało się, że zgromadzenie nawet 5 zł (słownie pięć) stanowi o prowadzeniu działalność gospodarczej. Naprawdę warto najpier się zorientować zanim sie wkopiemy w bałagan prawny. (Sarissoforoj)

Jakby coś, to ja pójdę w zaparte: "cioteczny prapradziadek Qultury pożyczył mi kiedyś trochę kasy, za pośrednictwem krewnego zwracam mu dług... jakieś pytania, Panie Inspektorze?" wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
tuxman
 

Hetman Polny imć Onufry Zagloba w służbie Forum!
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 4.809

 
 
post 8/11/2005, 14:17 Quote Post

QUOTE(Coobeck @ 8/11/2005, 14:50)
Vitam

Ale okazało się, że zgromadzenie nawet 5 zł (słownie pięć) stanowi o prowadzeniu działalność gospodarczej. Naprawdę warto najpier się zorientować zanim sie wkopiemy w bałagan prawny. (Sarissoforoj)

Jakby coś, to ja pójdę w zaparte: "cioteczny prapradziadek Qultury pożyczył mi kiedyś trochę kasy, za pośrednictwem krewnego zwracam mu dług... jakieś pytania, Panie Inspektorze?" wink.gif
*



Oj nie ma sie chyba co obawiac. Istnieje cos takiego jak darowizna i jest ona opodatkowana ale dopiero od jakiegos wysokiego progu (chyba ponad 1tys albo 2tys - strzelam, nie jestem pewien).
No wiec, jesli ja darowuje komus 100, albo 200, albo 500 zl - ten ktos nie musi wogole sie z faktu otrzymania takiej darowizny spowiadac. Jesli urzedas zapyta sie o spisana umowe darowizny - wtedy wystarczy wyjasnic, ze umowe zawarto ustna - i mozna spac spokojnie.
rolleyes.gif

Malo tego - fakt tego typu darowizny - mozna odliczyc sobie w rozliczeniu podatku dochodowego rocznego.

Patrzcie jakie mamy luki w przepisach.
Jesli ty chcesz ode mnie wziac lub zebrac - wtedy bulisz bo to twoj dochod do opodatkowania.
Ale jesli ty dostajesz ode mnie darowizne - bo mam kaprys i zamiast kupic skrzynke coli - daje tobie pieniadze - to juz nie musisz opodatkowywac (do pewnej wysokosci)...
wink.gif

W kazdym razie - potwierdzcie to.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Rbit
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 119
Nr użytkownika: 3.388

 
 
post 18/11/2005, 23:50 Quote Post

Skala podatkowa i kwoty wolne od podatku określone są w art. 9 i 15 ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn (j.t. Dz. U. z 1997 r. Nr 16, poz. 89 ze zm.) i podlegają okresowej waloryzacji.
Aktualne kwoty wolne wynoszą:
* dla nabywców zaliczonych do pierwszej grupy podatkowej - 9.637 zł.
* dla drugiej grupy - 7.276 zł.
* dla trzeciej - 4.902 zł.
źródło: www.mf.gov.pl smile.gif

W skrócie:
Od obcej osoby można otrzymać, bez opodatkowania 4.902 zł (UWAGA: kwota ta dotyczy łącznej sumy darowizn z okresie 5 lat kalendarzowych)


QUOTE
Malo tego - fakt tego typu darowizny - mozna odliczyc sobie w rozliczeniu podatku dochodowego rocznego.


teza nieprawdziwa, od dochodu w PIT możemy odliczyc jedynie darowizny dla uprawnionych podmiotów i w określonym celu, a od podatku 1% darowizny na rzecz organizacji pożytku publicznego
po szczególy odsyłam: tutaj

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
syrenka
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 555
Nr użytkownika: 6.375

 
 
post 13/09/2006, 23:57 Quote Post

Czy Wam przez ostatnie dni forum znowu chodzi gorzej niż zwykle? sad.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
T34
 

Banita
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 785
Nr użytkownika: 14.339

 
 
post 14/09/2006, 15:00 Quote Post

Wieczorem jak wchodze na to forum to nic nie moge zrobić, bo zawsze "nie można znaleźć serwera" sad.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
Mintho
 

Wielka Ryba
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 692
Nr użytkownika: 2.033

 
 
post 14/09/2006, 17:06 Quote Post

QUOTE
Wieczorem jak wchodze na to forum to nic nie moge zrobić, bo zawsze "nie można znaleźć serwera"

Ja też tak mam. Ale klikam na podany link i działa smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Marcin
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 485
Nr użytkownika: 7.543

 
 
post 14/09/2006, 17:40 Quote Post

Serwer jest przeciążony, bo wieczorem jest dużo zapytań i po prostu nie wyrabia.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Antonius
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 459
Nr użytkownika: 18.870

Daniel Budacz
Zawód: student
 
 
post 4/10/2006, 12:33 Quote Post

Hmm serwer wydaje sie być permanentnie przeciążony sad.gif 4/5 wejść na forum kończy się u mnie załadowaniem pustej strony lub zawieszeniem forum w trakcie próby odpisania na posty. problem trwa juz od ok. 2 tygodni.
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
Elear Polski
 

Wierny Sługa Forum!
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 584
Nr użytkownika: 14.289

Michal
Zawód: Licealista
 
 
post 4/10/2006, 15:13 Quote Post

Nie wiem,mimo iż ja mam neta do d**y to u mnie ten problem się nie pojawia. rolleyes.gif Pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Andrzej80
 

powstaniec
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.321
Nr użytkownika: 16.934

Andrzej
Stopień akademicki: magister
Zawód: historyk archiwista
 
 
post 4/10/2006, 15:23 Quote Post

tak mi też to się pojawia.Czasem trza ponad godzinę czekać aby móc wejść na Forum.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Marcin
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 485
Nr użytkownika: 7.543

 
 
post 4/10/2006, 17:45 Quote Post

QUOTE(Sarmata29 @ 4/10/2006, 16:13)
Nie wiem,mimo iż ja mam neta do d**y to u mnie ten problem się nie pojawia. rolleyes.gif Pozdrawiam.
*


Bo to nie zależy od prędkości Twojego internetu, a od wydajności serwera. Ujmę to tak. Serwer to arcymistrz grający w szachy. Właśnie z nim grasz, ale jednocześnie prowadzą z nim grę kolejne osoby. W momencie, gdy nasz arcymistrz musi odpowiadać na 100 ruchów musisz czekać aż tobie odpowie. Ty możesz myśleć powoli i ruch dawać w ciągu godziny, ale dojdzie to do niego błyskawicznie. Problemem jest czas odpowiedzi, gdyż musi on przeanalizować kolejne ruchy i na nie odpowiedzieć. Twoja prędkość nie ma nic do czasu odpowiedzi mistrza. Patrząc po statystkach niekiedy nasz kolega musi odpowiadać na 600 jednoczesnych żądań. Na szczęście gracze siadają do szachownicy przeważnie wieczorem, więc w innych godzinach ma on luzy i szybciej odpowiada na np marne 50 zapytań. smile.gif biggrin.gif Trzeba zatem lepszego arcymistrza - nowy serwer.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
Anders
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.435
Nr użytkownika: 4.016

Zawód: Biurowy
 
 
post 4/10/2006, 18:48 Quote Post

Wiem, ze są jakieś problemy prawne... ale kiedy zrzuta? Bo mnie to przeszkadza na że bym się zrzucił.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
kubao
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 427
Nr użytkownika: 20.082

Jakub S.
Zawód: Magister Inzynier
 
 
post 5/10/2006, 13:03 Quote Post

hmmm...

Przez dłuższy czas myślałem, że te problemy z wejściem na strony forum są spowodowane moim łączem (nie żebym miał złe wink.gif ) no ale widzę, że to problemy z serwerem forum... Może da się coś z tym zrobić... confused1.gif

Pozdrawiam smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
kopciuch1939
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 341
Nr użytkownika: 16.174

 
 
post 24/10/2006, 20:47 Quote Post

Od kiedy przesiadłem się z firefoxa na opere ( wczoraj 18.00 ) problemy z prędkością działania forum znikneły jak za dotknięciem różdżki .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Konstanthinos
 

Basileus kai Autokrator ton Romaion
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.927
Nr użytkownika: 14.581

K.
Stopień akademicki: student historii
Zawód: Basileus Oikumene
 
 
post 24/10/2006, 20:50 Quote Post

QUOTE(kopciuch1939 @ 24/10/2006, 21:47)
Od kiedy przesiadłem się z firefoxa na opere ( wczoraj 18.00 ) problemy z prędkością działania forum znikneły jak za dotknięciem różdżki .
*



Ja też się tak niedawno przesiadłem... ale właśnie od tego czasu wróciły najgorsze chwile z firefoxa... oczywiście zakładam, że to wina serva..
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

14 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej