Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
12 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> KAZIMIERZ MARCINKIEWICZ, Opinie, oceny
     
Buszmen
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 367
Nr użytkownika: 4.491

 
 
post 15/11/2005, 10:50 Quote Post

No cóż wysłuchująć ekspose premierów dwóch czyli Marcinkiewicza i J. Kaczora trudno rozpoznać kto tu bedzie premierem rzeczywistym a kto malowanym, pożyjemy zobaczymy, ale źle wróżę jakiemu kolwiek gabinetowi opartemu na koalicji z Lepperem i Giertychem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
beaa
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 11.177

beata krawczyk
Stopień akademicki: mgr
Zawód: urzednik panstwowy
 
 
post 15/11/2005, 12:33 Quote Post

Premiera J. Kaczora to ja nie znam, wróżbitą nie jestem ( ten temat : wróżka.pl) ale życzę Premierowi Kazimierzowi Marcinkiewiczowi wszystkiego dobrego! Trudno wychodzić z założenia, tym bardziej po tak krótkim czasie że że będzie źle.
pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
krzystofer
 

Semper Invictus
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.602
Nr użytkownika: 1.005

 
 
post 23/12/2005, 14:16 Quote Post

Piszę po pierwszym niepodważalnym sukcesie Marcinkiewicza - opór się opłacił, premier wyciągnął z budżetu 3,5 mld więcej. Więcej się nie udało, co prawda bez wsparcia Francji i Niemiec by nie wyszło, ale rząd się spisał. Ciężko oceniać Marcinkiewicza po 2 miesiącach. Człowiek na pewno z mocnym kręgosłupem moralnym, pracowity, urzędnik doskonały. Na pewno nei jest takim strategiem jak Jarosław Kaczyński, ale budzi zaufanie. Sondaże wskazują rosnące notowania premiera. Na razie powiem, że jest sympatyczny, intencje ma dobre, zobaczymy co z tego wyjdzie. Głosowałem na PJKM, ale dam mu czas i obdarzę zaufaniem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 24/12/2005, 10:25 Quote Post

Jestem mile zaskoczony panem Marcinkiewiczem, mam nadzieję, że jego rząd będzie pracował dalej. Tylko, żeby pozmieniał niektórych ministrów, byłoby cudownie biggrin.gif

Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzę naszemu premierowi, jego rządowi i nowemu prezydentowi wszystkiego najlepszego... Dużo zdrowia, szczęścia etc. etc. i żebyście zmienili swoją wizję opiekuńczego państwa, na państwo bardziej liberalne wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
mapano
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.725
Nr użytkownika: 10.081

 
 
post 24/12/2005, 10:47 Quote Post

QUOTE
Piszę po pierwszym niepodważalnym sukcesie Marcinkiewicza - opór się opłacił, premier wyciągnął z budżetu 3,5 mld więcej. Więcej się nie udało, co prawda bez wsparcia Francji i Niemiec by nie wyszło, ale rząd się spisał. Ciężko oceniać Marcinkiewicza po 2 miesiąca



Miło, że się udało, ale jak to powiedział Rokita z poparciem tylu państw nasza sytuacja była taka, że " phiii" czy jakoś tak....

Swoją drogą to Brytyjczycy ładne cwaniaki. Sami mieli rabat przez tyle lat, a od nas biedaków chcą wydębić.... No tak, ale duży może więcej.
Zgadzam się, że po 2 miesiącach jeszcze
zbyt wcześnie na oceny, chociąz szybkość z jaką Marcinkiewicz odstąpił od tego projektu budowy mieszkań, była naprawdę imponująca... tongue.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
Gustaw II Adolf
 

Dei Gratia Rex Sueciæ, Princeps Magnus Finlandiæ etc.
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.022
Nr użytkownika: 6.537

Gustavus Adolphus Vasa
Stopień akademicki: Leo Septemtrionum
Zawód: Rex Hereditarius
 
 
post 24/12/2005, 11:22 Quote Post

QUOTE
Tylko, żeby pozmieniał niektórych ministrów, byłoby cudownie biggrin.gif

Niemiłosiernie wnerwia mnie pani minister finansów, sprawiająca wrażenia słonia w składzie porcelany. Ale podobno szykuje się już na nią dymisja.
QUOTE
szybkość z jaką Marcinkiewicz odstąpił od tego projektu budowy mieszkań, była naprawdę imponująca... tongue.gif

I za to mu chwała, tylko szkoda, że takimi chwytami PiS posługiwał się w kampanii wyborczej smile.gif

Naszła mnie taka refleksja: wielu sympatyków PiS tłumaczy ich kłamstwa i surrealistyczne obietnice wyrażane w kampanii wyborczej tym, że "to kampania, która jest brutalna, a to wszystko było dlatego, że musieli wygrać te wybory za wszelką cenę, byle tylko potem NAPRAWIAĆ i BUDOWAĆ IV RP". Zastanawiające, że wobec SLD tak się nie mówi, tylko wytyka im wszystkie niespełnione obietnice, słynne millerowskie "gruszki na wierzbie"...

Broń Boże nie usprawiedliwiam, nie sympatyzuję z SLD, ale taką samą miarę jak do nich stosować będę do PiSu.

Pozdr. i Wesołych!
G2A
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
krzystofer
 

Semper Invictus
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.602
Nr użytkownika: 1.005

 
 
post 24/12/2005, 13:42 Quote Post

QUOTE
Miło, że się udało, ale jak to powiedział Rokita z poparciem tylu państw nasza sytuacja była taka, że " phiii" czy jakoś tak....


Ja jestem ciekawy, jak właśnie zachowaliby się plastikowi politycy PO - już widzę Tuska jak go Tony parę razy poklepał po ramieniu i wraca do kraju z wieściami, że nic nie mógł zrobić. Po tych panach nie spodziewam się determinacji. Walczył Miller, walczył Marcinkiewicz - na placu boju na końcu były już tylko Polska i Węgry, Rokita nie oddałby pola łatwo, ale Tusk ...
szkoda gadać

QUOTE
Niemiłosiernie wnerwia mnie pani minister finansów, sprawiająca wrażenia słonia w składzie porcelany. Ale podobno szykuje się już na nią dymisja.


Pocieszę Cię - następczynią ma być Zyta Gilowska(pamiętacie ją jeszcze?) smile.gif

QUOTE
szybkość z jaką Marcinkiewicz odstąpił od tego projektu budowy mieszkań, była naprawdę imponująca...


W dzisiejszej Wyborczej jest co nieco o nowym dystemie dotowania przez państwa kredytów mieszkaniowych. Zobaczymy co z tego będzie, choć jestem sceptyczny.

Politykom życze sukcesów - 5 % wzrostu PKB(co najmniej, ale nie gorzej), spadku bezrobocia, rozliczenia aferzystów, a Wam duchowego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia, a nie żadnego Merry Christmas.


 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
mapano
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.725
Nr użytkownika: 10.081

 
 
post 24/12/2005, 14:08 Quote Post

QUOTE
już widzę Tuska jak go Tony parę razy poklepał po ramieniu


Wg. scernariusza w którym wygrywa Platfoma to Rokita miał zostać premierem. Tusk więc prawdopodobnie na szczyt by nie pojechał. Zresztą "Dodek" też okazał się twardszy niż wszyscy mysleli. Zresztą to nie historia alternatywna i nie mozemy się bawić w " co by było gdyby "


A wracając do tych mieszkań, to czy ktoś w przerwie między karpikiem a pasterką może mi wyjaśnić, czy to "zbudujemy" oznacza również, że mogę liczyć na jakieś ulgi przy budowie domku, czy to tylko firmom budującym domy
( takie z mieszkaniami ) ma się dziać lepiej?
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
Gustaw II Adolf
 

Dei Gratia Rex Sueciæ, Princeps Magnus Finlandiæ etc.
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.022
Nr użytkownika: 6.537

Gustavus Adolphus Vasa
Stopień akademicki: Leo Septemtrionum
Zawód: Rex Hereditarius
 
 
post 24/12/2005, 14:37 Quote Post

QUOTE
Pocieszę Cię - następczynią ma być Zyta Gilowska(pamiętacie ją jeszcze?) smile.gif

Ta wiadomość raduje moją duszę! Zawsze bardzo ją lubiłem i szanowałem. smile.gif
QUOTE
a Wam duchowego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia, a nie żadnego Merry Christmas.

Właśnie "Merry Christmas" jest tym, czego powinniśmy sobie, a raczej Amerykanom życzyć, bo szalejąca polityczna poprawność zdążyła wylansować koszmar postaci: "Merry Holidays", "Merry Winter Holidays" itp. !!! ohmy.gif

Pozdr. i Wesołych!
G2A
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
krzystofer
 

Semper Invictus
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.602
Nr użytkownika: 1.005

 
 
post 24/12/2005, 20:40 Quote Post

QUOTE
Ta wiadomość raduje moją duszę! Zawsze bardzo ją lubiłem i szanowałem.


Nie Ty jeden, też ją lubiłem, ale PO postanowiło się jej pozbyć, a wielka szkoda(podobnie jak Płażyńskiego mi żal). Rokita się co raz bardziej dystansuje, politycy związani dawniej z PO również - vide Sośnierz czy Religa. A PiS oprócz znakomitego i popularnego fachowca w osobie Gilowskiej zyskałby również kolejny argument do okładania Platformersów. Ale zobacyzmy czy zatrudnią Zytę. Przypominam sobie, że w 1992 czy 1993 roku zamiast Balcerowicza Kaczor chciał na stanowisku radykalnego Winieckiego. Swoją drogą strategia Jarka jest genialna - podkradanie specjalistów PO, tak aby zyskiwac popularność i marginalizować rolę PO, która będzie szachowana liberalną polityką rządu - złudzeń co do koalicji z LPR czy SO już Kaczor nie zostawił - wyrolował ich na maxa - poparli rząd właściwie za nic, ledwo obietnica zwiększonego becikowego i tyle. Przypomnijmy sobie ile kosztowała klika Jagiellinskiego czy PSL Millera.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
indigo
 

Ad maiorem Historycy.org gloriam!
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 4.522
Nr użytkownika: 488

Stopień akademicki: magister
 
 
post 24/12/2005, 20:52 Quote Post

Nie chce chwalic czy ganic Zyti G. bo tak panprawde jeszcze niczym nie zablysla. Komentarze w opozycji nie czynia z niej skutecznego polityka. Pozyjemy zobaczymy co sie urodzi. Bardzo mozliwe ze zastapi obecna minister finansow.
I taka lekka dywagacja - znow kobieta ministrem finansow? PiS znow utraci kolejny argument feminstkom wink.gif

Jesli chodzi o koszty koalicji to rowniez tu sadze nie nalezy zbyt szybko oceniac. Dzialania Jaroslawa sa obliczoner jednak na krotka mete. Programu dlugofalowgo tymi silami chyba nie da sie realizowac. Chyba zeby przekonac LPR i SO ze gorace wg nich nie parzy a zimne nie ziebi. Sytuacja o tyle sprzyja PiS ze powtorne wybory zakonczylyby wg sondazy sejmowy byt LPR i mocno nadwyrezyly sily SO. Wiec te partie sa skazane na wspolprace z PiS.

W zwiazku ze swietami zycze PiS - owi sukcesow a zwlaszcza premierowi Marcinkiewiczowi - bo zle zyczyc premierowi to w sumie zle zyczyc Polsce. A ze premier wyglada na rzetelnego i dobrego czlowieka wiec zadanie ulatwione.
Tak dalej Panie Kazimierzu!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
tuxman
 

Hetman Polny imć Onufry Zagloba w służbie Forum!
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 4.809

 
 
post 25/12/2005, 22:29 Quote Post

Że pozwolę sobie zadać pytanie ( a właściwie aż 2 ):
1. Czy to prawda, że aktualny Rząd umożliwił wychodzenie z "szarej strefy" rozporządzeniem umożliwiającym przez 2 najbliższe lata płącenie 200 zł/miech ZUS-u wszystkim tym młodym ludziom, którzy zarejestrują swoje firmy (rozpoczną działalność) - do końca roku?
2. Jeśli tak - to DLACZEGO nie uczyniła czegoś takiego ŻADNA poprzednia ekipa rządząca?

Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Ciunek
 

Warszawski jegomość
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.230
Nr użytkownika: 4.721

Stopień akademicki: :-)
Zawód: sobie znany
 
 
post 5/01/2006, 18:39 Quote Post

Jak Wam się podoba pomysł o dłuższych wakacjach, bo uczniowie w czerwcu są mało efektywni i wolą być na dworzu. Jak z reklamy. Dla mnie bomba!:) Co Wy na to? Więcej nauki np. do matury dla 2-klasistów licealnych, czy dłuższych wypoczenków. Ja optuję za tym drugim.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 9/04/2011, 23:28
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
Nagano
 

Admirał Floty Cesarskiej
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 548
Nr użytkownika: 5.088

Stopień akademicki: Ze co prosze? :D
Zawód: Student archeo
 
 
post 5/01/2006, 18:45 Quote Post

Jak dla mnie?Bomba wink.gif

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 9/04/2011, 23:30
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
Napoleon M
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 128
Nr użytkownika: 11.192

Zawód: student
 
 
post 5/01/2006, 18:45 Quote Post

Oczywiście ja równierz obstawiam to drugie. P.Marcinkiewicz ma racje, że młodzieży rzeczywiście nie chce się uczyć gdy na polu jest dwadzieścia pare stopni.

PANIE PREMIERZE ŚWIETNA DECYZJA !!!!!!! respekt.gif

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 9/04/2011, 23:31
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

12 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej