Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
29 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Vademecum/repetyt./lektury: info/rady/wskazowki , Temat kontynuowany od 2006
     
Go¶ć_Afrodyta_*
 

Unregistered

 
 
post 31/05/2006, 20:31 Quote Post

siemka, przygotowuje sie do matury z histy i potrzebuje testy - poziom rozszerzony milej widziany. Jesli ktos jest tak uprzejmy udostepnic mi jakies, bede wdzieczna tongue.gif:P:P. Moj meil asia118@tlen.pl rolleyes.gif rolleyes.gif
 
Post #1

     
kumush
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 214
Nr użytkownika: 3.584

ida
 
 
post 20/07/2006, 18:53 Quote Post

Witam:)

co prawda już dawno po maturze, a do kolejnej jeszcze sporo czasu, ale wiele osób pytało na forum o jakieś testy, a ja właśnie robię porządek w komputerze i coś tam poznajdowałam, więc załączam. Może się komuś przydadzą rolleyes.gif

testy z historii

Załączony/e plik/i
Dodany plik  HiSTORIA_12_test_w__wiedza_ogolna_.doc ( 138k ) Liczba pobrań: 63651
Dodany plik  Historia_po_1945_roku__Polska_i__wiat_wspolczesny___bez_ODP.doc ( 130k ) Liczba pobrań: 18545
Dodany plik  Konflikty_we_wsp__czesnym__wiecie.doc ( 51.5k ) Liczba pobrań: 7982
Dodany plik  Organizacje_Mi_dzynarodowe.doc ( 68k ) Liczba pobrań: 2235
Dodany plik  politologia.pdf ( 95.04k ) Liczba pobrań: 2962
Dodany plik  Polska_wsp__czesna.doc ( 141k ) Liczba pobrań: 3559
Dodany plik  Polskie_prawo_konstytucyjne_.doc ( 97k ) Liczba pobrań: 5931
Dodany plik  Systemy_polityczne_i_zagadnienia_ustrojowe.doc ( 83.5k ) Liczba pobrań: 11232
Dodany plik  _wiat_wsp__czesny.doc ( 168k ) Liczba pobrań: 4716
Dodany plik  TEST_EGZAMINACYJNY__Historia_WOS.doc ( 122.5k ) Liczba pobrań: 1544
Dodany plik  test_2_.doc ( 155k ) Liczba pobrań: 2008
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Belfer historyk
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.525
Nr użytkownika: 8.375

Pawel
Stopień akademicki: posiadam
Zawód: patrz nick
 
 
post 20/07/2006, 19:10 Quote Post

To prawda wiele osób na forum pyta o testy z historii i dlatego polecam poszukać poprzez wyszukiwarkę. Na stonie głównej opcja SZUKAJ i dalej w oknie wyszukiwarki wpisujemy "testy" lub "test".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
kistan
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 11.672

 
 
post 7/10/2006, 13:43 Quote Post

Jest temat odnośnie podręczników do histori, natomiast o wosie nie ma za wiele na forum. Jakie są waszym zdaniem najlepsze podręczniki do liceum? Jakie książki zasugerowalibyście ludziom zdającym maturę z wosu?

Ja mam podręcznik operonu i jestem z niego średnio zadowolony, napewno jest lepszy niż ten od histori, ale to jednak nie to czego bym oczekiwał.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Grocal
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.483
Nr użytkownika: 13.002

Stopień akademicki: student
 
 
post 7/10/2006, 18:06 Quote Post

Ja polecam "Wiedza o społeczeństwie" WSiPowska autorstwa Konstantego Adama Wojtaszczyka - autora układającego maturę i tworzącego m.in. Olimpiadę o UE (Pułtusk) i Olimpiadę Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Podręcznik godny polecenia wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Zapalniczka
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 9
Nr użytkownika: 19.891

Zawód: studentka
 
 
post 12/10/2006, 19:48 Quote Post

Konsultowałam się z 2 nauczycielami WOSu z różnych szkół i uważają, że najlepsze książki to:
a) WSiP, K. A. Wojtaszczyk (moja szkoła)
cool.gif Operon (druga szkoła)

Mogę się wypowiedzieć na temat pierwszej pozycji, bo mam ją w stanie posiadania. Skład książki nie zachwyca, możnaby wszystko ładniej rozłożyć (brakuje mi operonowskich marginesów), ale merytorycznie z pewnością godna polecenia. Niektórzy moi koledzy uważają, że napisana jest ciężkim językiem i przeładowana wiedzą akademicką, ale czy ja wiem...?
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Go¶ć_Dominik_*
 

Unregistered

 
 
post 13/10/2006, 12:38 Quote Post

Witam
Jestem na etapie przygotowań do matury rozszerzonej z historii i problem zawarty w temacie tego postu wydaje mi się dosyć ważny. W wielu postach mozna przeczytać że obok podręczników szkolnych (z których większość ma sporo błędów, właściwie żelaznymi pozycjami są tylko "czarne grzbiety") maturzyści zdający na poziomie rozszerzonym powinni przygotowywać się również z podręczników akademickich. Na ile Waszym zdaniem jest to prawda??? Ja osobiście przerabiam w tej chwili starożytność i uczę się z "czarnych grzbietów"- całkiem fajne ale np: o wojnie peloponezkiej albo II triumwiracie to jest tam jak na lekarstwo (w innych epokach jest już na szczęście lepiej), książek roszerzonych Akademii WSiP-u: informacji to może jest tam sporo ale układ ich przedstawienia jak dla mnie beznadziejny, przydają się za to ćwiczenia źródłowe, a dla powtórzenia korzystam z notatek z lekcji Ciejki. Postanowiłem również przeczytać coś poważniejszego- Historie Powszechną PWN: Starożytnosć Wolskiego i " Historię Starożytnego Rzymu" Jaczynowskiej. Po tej lekturze muszę Wam powiedzieć jedno-może jestem jakiś głupi , ale rozwiązując testy do matury ( a mam ich sporo i to różnych wydawnictw) właściwie nie spotkałem zadania w którym bardzo potrzebne były informację z ww. książek z których uczą się studenci. Czy to oznacza że czytanie książek akademickich jest stratą czasu???? W końcu "nowa" matura jest dosyć specyficzna i kładzie nacisk na jakby to nie nazwać "umiejętności" a nie wiedzę podręcznikową. Więc jak jest Waszym zdaniem z wykorzystaniem podręczników akademickich do matury rozszerzonej-przydają się na pewno ale czy są konieczne????
O i tak OT bo nie chcę mnożyć postów: myślałem nad zakupem jakiego sensownego Vademecum żeby usystematyzować informację i zastanawiałem się nad Operonem-mam ich testy i są jak dla mnie OK, jakieś płyty CD i inne "bajery" pododawali do nich. Wiem że książki Operonu są słabe (sam je widziałem u kolegi jak dla mnie Akademia WSiP-u to przy nich cudo ;-) ale czy spotkał się ktoś z Was z tym Vademecum???
Pozdrawiam i będę wdzięczny za odpowiedzi.......
 
Post #7

     
pani.zima
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 25
Nr użytkownika: 11.740

Zawód: uczen
 
 
post 14/10/2006, 13:06 Quote Post

hej.ja tez zdaje mature rozszerzoną z historii -chociaz nie jestem na profilu z rozszerzoną historią. mam nadzieję,ze dam radę smile.gif myślałam o jakis korkach ale nie wiem czy mają one sens??

jeśli chodzi o książki akademickie to tez miałam taki dylemat-czytać czy nie? wydaje mi się ze teraz już nie ma czasu na ich czytanie.na swoim koncie mam tylko historie powszechną 1871-1918 Pajewskiego,którą przeczytałam w wakacje...a matura w końcu obejmuje poziom licealny a nie akademicki,tak więc daruje sobie już.ja ucze się z czarnych grzbietów oraz ksiązek roszkowskiego i radziwiłł (historia dla maturzysty -ale nie mam wszystkich epok).no i operon który jest moim szkolnym podręcznikiem.zaopatrzę się również w repetytorium. czytałam,ze dobre jest repetytorium na studia prawnicze,historycznie i politologiczne autorzy:Chmaj,Sokół,Wrona.jest chyba dość drogie coś kolo 50zł.
ehhh poza tym mam sporo obaw sad.gif
pozdr
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Andrzej80
 

powstaniec
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.321
Nr użytkownika: 16.934

Andrzej
Stopień akademicki: magister
Zawód: historyk archiwista
 
 
post 14/10/2006, 13:18 Quote Post

Do matury można uczyć się z podreczników akademickich.To niezaszkodzi a pomoże.Jednak trzeba pamietać,że inny jest poziom w liceum a inny na Studiach i te podreczniki są pisane pod tym kątem. Do matury jesli chodzi o historię Polski polecam R.Tusiewicz.Historia Polski od A do Z.Repetytorium.Co do powszechnej ksiązki bardziej licealne,bo akademickie raczej są zbyt obszerne i zbyt szczegłowe.Dla zainteresowanych polecam:
1.Jaczynowska,Musiał i Stepień Historia Starożytna
2.B.Zientara, Historia powszechna sredniowiecza
3.Z.Wójcik,Historia XVI-XVII w
4.T.Kizwalter,Historia XIX w.
Takie mam i mogę polecić,ale uważam,że do matury raczej uczyć trza się z tych licealnych podręczników i pisanych w tym celu repetytorii lub Vademecum.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
T-o-m-e-k
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 191
Nr użytkownika: 15.113

Tomek
Stopień akademicki: Mgr historii
Zawód: Nauczyciel historii
 
 
post 14/10/2006, 16:18 Quote Post

Repetytorium na studia prawnicze,historycznie i politologiczne autorzy:Chmaj,Sokół,Wrona czy Roszkowski i Radziwiłł Historia dla maturzysty?

Mam dylemat co wybrać? Co radzicie kupić aby się z tego dobrze do maturki przygotować?

Pozdrawiam wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Stanisław August
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 386
Nr użytkownika: 5.424

Zawód: student
 
 
post 14/10/2006, 19:13 Quote Post

Hmmm... Widzisz ty różnicę pomiędzy vademecum/repetytorium a podręcznikiem szkolnym? To jest odpowiedź na twoje pytanie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Andrzej80
 

powstaniec
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.321
Nr użytkownika: 16.934

Andrzej
Stopień akademicki: magister
Zawód: historyk archiwista
 
 
post 14/10/2006, 19:28 Quote Post

A jesli kolega niejest tak mądry lub niewidzi tej różnicy to trzeba mu ja wytłumaczyć. To niech da znać to się wytłumaczy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Go¶ć_tatromaniak_*
 

Unregistered

 
 
post 13/12/2006, 21:20 Quote Post

Witam. Wracając do tematu; uczę się WOSU do matury z podręcznika Nowej Ery i jestem cokolwiek niezadowolony. Pisany jest bardzo chaotycznie, jeszcze rozbity na dwie książki (odpowiednio poziom podstawowy i rozszerzony), co jeszcze bardziej pogłębia chaos towarzyszący obcowaniu z tą lekturą.
Ale wracając do rzeczy.
Jaki podręcznik jest najlepszy? Zwracam się szczególnie do tych, którzy pisali już maturę z WOSU i napisali ją poprostu świetnie? smile.gif
Proszę o typy i pozycje.
 
Post #13

     
briken
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 78
Nr użytkownika: 23.471

Zawód: licealista
 
 
post 14/12/2006, 0:58 Quote Post

ja mam taki zielony CEO biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Guest
 

Unregistered

 
 
post 24/12/2006, 12:24 Quote Post

http://www.mojamatura.pl

doskonałe
 
Post #15

29 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej