Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Olimpiada historyczna - zasady udzialu
     
Mcdusia
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 99.645

Magdalena
Zawód: uczen
 
 
post 12/05/2016, 16:46 Quote Post

W następnym roku szkolnym chciałabym się zgłosić do Olimpiady Historycznej , ale mam pewne wątpliwości. Czy są tylko 3 pytania, czy więcej np. 3 z lektur, 3 z wybranej specjalności i 3 z zakresu podstawy programowej? Czy mogę zmienić specjalność na kolejnych etapach? Czy praca pisemna musi być na temat z wybranej przeze mnie specjalności z której odpowiadałam , czy może być z innej? Czy wykaz lektur zmienia się co roku ? Proszę o odpowiedź osób , które brały już w tym udział?...
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
aljubarotta
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.843
Nr użytkownika: 70.958

Marek Sz.
 
 
post 12/05/2016, 18:49 Quote Post

QUOTE(Mcdusia @ 12/05/2016, 16:46)
W następnym roku szkolnym chciałabym się zgłosić do Olimpiady Historycznej , ale mam pewne wątpliwości. Czy są tylko 3 pytania, czy więcej np. 3 z lektur, 3 z wybranej specjalności i 3 z zakresu podstawy programowej? Czy mogę zmienić specjalność na kolejnych etapach? Czy praca pisemna musi być na temat z wybranej przeze mnie specjalności z której odpowiadałam , czy może być z innej? Czy wykaz lektur zmienia się co roku ? Proszę o odpowiedź osób , które brały już w tym udział?...
*


Zajrzyj tutaj: http://www.historycy.org/index.php?showforum=187

1. pytanie - z historii Polski, 2. pytanie - z historii powszechnej, 3. pytanie - z jednej z lektur. Tak w zasadzie zwykle bywa, czasami są wariacje, np. dopytują osobę z jeszcze jednej lektury, jeśli nie poradziła sobie dobrze, oczywiście są pomocnicze pytanie, np. pytanie ogólne o niepodległość USA, pomocnicze dajmy na to: czym było bostońskie picie herbaty.
Nie jestem pewien co do specjalności, kiedyś było tak, że nie obligowała do wyboru tematu. Nie wiem jak jest teraz.
Wykaz lektur jest stały, tzn. zmienił się tylko raz parę lat temu.

Wątek zostanie przeniesiony.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej